دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : «ترامپ» حوادث «شارلوتسويل» را به شدت محكوم كرد
شنبه، 21 مرداد 1396 - 21:55 کد خبر:420253
دولت بهار: رئيس جمهور آمريكا خشونت‌ها و حوادث در «شارلوتسويل» را به شدت محكوم كرد.


به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريكا طي نشست خبري ضمن «فجيع» توصيف كردن حوادث «شارلوتسويل»، نمايش نفرت، نژاد پرستي و خشونت را به شدت محكوم كرد.

ترامپ با درخواست از آمريكايي‌ها براي احترام گذاشتن به يكديگر، تاكيد كرد هيچ شهروندي، فارغ از رنگ پوست، مذهب يا تعلقات سياسي نبايد از امنيت خود در بيرون از خانه‌اش نگران باشد.

وي با انتقاد از جدال طولاني مدت جامعه آمريكا با نژادپرستي، گفت اين مشكل نه فقط محدود به دولت ترامپ، يا دولت اوباما يا پيشينيان است، بلكه براي مدت‌ها ادامه داشته و ضروري است هرچه سريعتر حكومت قانون و نظم و حفاظت از جان‌هاي بي‌گناه برقرار شود.

رئيس جمهور ايالات متحده همچنين خواستار توقف نفرت و انشقاق ميان جامعه آمريكا شده و تصريح كرد از چيزي كه در «شارلوتسويل» ديده، «بسيار بسيار ناراحت است»

از ساعاتي پيش صدها تن از هواداران «ملي گرايي سفيد پوستان» و مخالفان آن‌ها در «شارلوتسويل» تجمع كرده و با يكديگر درگير شدند. در تجمع امروز كه با شركت گروه‌هاي نئونازي، سفيدبرتر پندارها، ملي‌گرايان افراطي و حاميان ترامپ برگزار شد، شعارهاي تندي در حمايت از برتري آمريكا، نژاد سفيد و عليه مهاجران داده شد.

مدت كوتاهي پس از آن  يك خودرو شماري از معترضان به تجمع نژادپرستان در شهر «شارلوتسويل» ويرجينيا را زير گرفته كه آمار اوليه از كشته شدن يك نفر و زخمي شدن 19 تن ديگر حكايت دارد.

تجمع امروز در حمايت از شكايت «جيسون كسلر» وبلاگ‌نويس راستگرا از شوراي شهر «شارلوتسويل» به دليل تصميم مسئولان اين شهر براي برداشتن مجسمه ژنرال «رابرت لي» است. لي در جريان جنگ داخلي آمريكا، ارتش ويرجينا متشكل از حاميان برده‌داري و برتري نژاد سفيد را فرماندهي مي‌كرد.

از زمان روي كار آمدن «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور آمريكا، جنبش‌هاي نژادپرست افراطي به خصوص گروه‌هاي «سفيد برتر پندار» كه معتقدند سفيدپوستان نژاد برتر هستند، انرژي گرفته و هر از چند گاهي تجمعاتي برگزار مي‌كنند.