دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : اين ۲ ويژگي‌ شخصيتي عمر را افزايش مي‌دهد
پنجشنبه، 23 آذر 1396 - 15:38 کد خبر:456012
دولت بهار: نتايج يك مطالعه نشان مي‌دهد كه "سرسختي" و "خوش‌بيني" دو ويژگي كليدي اثرگذار بر افزايش طول عمر هستند.


به گزارش دولت بهار، كارشناسان در اين مطالعات به بررسي علت طول عمرِ تعدادي از ساكنان ۹ روستاي دورافتاده در منطقه‌اي در جنوب ايتاليا پرداختند كه صدها نفر از آنان بيش از ۹۰ سال سن دارند.

در اين بررسي آمده است در حاليكه اين سالمندان نسبت به ديگر اعضاي جوان‌تر خانواده‌شان شرايط جسمي به مراتب ضعيف‌تري داشتند اما وضعيت سلامت ذهني و رواني آنان بهتر بوده است.

يكي از كارشناسان ارشد اين مطالعه مي‌گويد: تاكنون مطالعات متعددي در اين خصوص روي افراد مسن و سالمندان انجام گرفته اما اين بررسي‌ها عمدتا بر ژنتيك متمركز بوده و توجه چنداني به سلامت ذهن يا ويژگي‌هاي شخصيتي آنان نداشته است.

اين كارشناسان تاكيد كردند: ويژگي‌ها و عواملي چون خوش بيني، سرسختي و ارتباط نزديك با اعضاي خانواده با بهبود سلامت روان در اين جمعيت روستايي مرتبط بوده است.

آنها همچنين مشاهده كردند كه بسياري از اين سالمندان هنوز در خانه‌ها و زمين‌هاي خود كار مي‌كنند و بر اين باورند كه "اين زندگي من است و نبايد آن را رها كنم." اين حس به آنها هدف زندگي مي‌دهد و اين سالمندان در مقايسه با افراد ۵۰ تا ۷۰ ساله از اعتماد به نفس و قدرت تصميم گيري چشمگيري برخوردار هستند.

اين كارشناسان در نظر دارند كه همچنان به مطالعه روي اين گروه ادامه دهند.
منبع: جام جم آنلاين