دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : مهره مردمي با پشتوانه مستضعفان
دوشنبه، 14 اسفند 1396 - 13:01 کد خبر:473438
برومند شكري

احمدي نژاد مهره مردم و اهرم فشار قدرتمندي است كه مي تواند معادلات هر دوره اي از ايران را بهم بريزد. اگر تا قبل از اين به چنين پيش بيني عجيب و غريبي شك و ترديد داشتم ولي در ديداري كه هشتم اسفند ماه و براي نخستين بار با وي ميسر شد ترديدم را تبديل به يقين نمود!

 اين جلسه در خبرگزاريها و كانال هاي وابسته به اين جناح به ديدار احمدي نژاد با دانشجويان سراسر كشور در محموديه تهران اعلام شد و البته اقليتي دانشجو و اكثريتي طرفدار وي حضور پيدا كرده بودند. جلسه حدود 3 ساعت و نيم طول كشيد. بعد از صحبتهايي از طرف حاضرين،  احمدي نژاد با همان روحيه سابق و شايد مصمم تر؛ به رخدادهاي دو دهه گذشته كشور پرداخت. از جمله چه عاملي موجب شد كه تصميم به حضور در انتخابات رياست جمهوري بگيرد و موانع و تهديداتي كه از جانب برخي مسئولان نظامي و كشوري از اين حضور داشته بود و جمع بندي اين قضايا با فضاي حال كنوني و نامه اي كه در خصوص انتخابات و بركناري رئيس سه قوا به سمع و نظر مردم و مقام رهبري رسانيده بودند صحبت نمود.  

اينكه احمدي نژاد تبحر خاصي در فن بيان دارد و به روح و روان مخاطبينش مسلط است جاي شبهه اي وجود ندارد. او به قولي زبان توده مردم را مي فهمد و به نحوي با همان ادبيات كوچه و بازاري كه صميمت خاصي در آن است ادا مي شود. و من فكر مي كنم همين ادبيات هم باعث شد چون يك طوفان سهم گين همه جناح ها و شخصيت هاي كهنه كار رقيب  را كنار بزند و دو دوره صندلي رياست جمهوري ايران را تصاحب شود.

اينكه گفتم تصاحب، واقعيت امر اين است كه احمدي نژاد اين تصاحب را با سياسي بازي هاي معمول و مهره چيني هاي پشت برده بدست نياورد بلكه حقي كه مردم در نتيجه رفتار ، مرام و ادبياتي كه داشت به او تنفيذ نمودند صاحب گرديد.

اما قصد دارم به عنوان يك جوان ايراني كه بيشتر از اينكه سياسي باشد گرايش فرهنگي دارد نكاتي را در مورد احمدي نژاد بيان كنم. نكاتي كه شايد به ما كمك كند كه آينده پيش رو را بهتر ببينيم و در مورد جهت گيري هاي سياسي و مبهمي كه امروز در ايران مي گذرد به يك جمع بندي روشن تري برسيم.

قبل از اينكه سر اين موضوع را باز كنم  بايد نكاتي را به دشمنان و دوستان احمدي نژاد يادآور شوم؛

آنهايي كه احمدي نژاد را دست كم مي گيرند و يا او را فرو رفته در باتلاق سياسي مي پندارند بدانند؛  احمدي نژادي در حال رويش است  كه نه تنها انقلابي در ايران بلكه انقلاب عدالتخواهانه اي را هم در جهان ايجاد مي كند! چرا كه پشتوانه احمدي نژاد و پايگاه او مردمان ضعيف و فقيري هستند كه هيچ دل خوشي از سران سه قواي كشور ندارند و همين قشر زمينه جانفشاني و فداكاري به مراتب قوي تر از قشر بالا دست خود دارند. ترديدي كه امروز در اين قشر وجود دارد و اقدامي از آنها شكل نمي گيرد به خاطر تنها يك مسئله مبهمي است كه هنوز به آن شك دارند. و آن هم نظر رهبر انقلاب در مورد احمدي نژاد به طور واضح و صريح است. اگر كوچكترين بوئي از  موافق بودن رهبر انقلاب با احمدي نژاد برده شود خواهيم ديد كه چطور و چگونه، چون سيل عظيمي سرازير مي شوند.

اگر من را متهم به طرفداري نكنيد به شما خواهم گفت ريسمان خيلي از افراد بلند پايه ايران به واسطه احمدي نژاد و پايگاهي كه دارد در حال پاره شدن است. من كاري به خوب يا بد بودن سران سه قوا ندارم. ولي تجربه آراء مردم نشان داده است كه عمر سياسي برادران لاريجاني به پايان رسيده است. برخي از نمايندگان مجلس كه در نائب رئيس يا رئيس بوده اند از صحنه سياسي ايران حذف مي شوند و اصلاح طلبان و اصولگرايان در هسته خود فرو مي پاشند.

نكته ديگري كه خيلي از مردم و سياستمداران به آن دل خوش نموده اند اين است كه غير مرجعيتي توانايي انقلاب و خيزش مردمي را ندارد. كه البته چنين قياسي را مرجعيت امروز با مرجعيت امام (ره) گرفتن يك تحليل غلط و نابجاست. چرا كه براي دانستن اين موضوع مي توان به ميان توده مردم رفت و نظر آنها را در مورد مرجعيت گذشته و امروز پرسيد.

پايگاهي كه امروز احمدي نژاد شكل مي دهد ايران جديد و قدرتمندي را به وجود خواهد آورد كه همه نظامهاي سلطه را از هم فرو مي پاشد....