دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : رهبر معظم انقلاب: برخي كشورهاي منطقه بدانند اگر با جمهوري اسلامي ايران روبرو شوند، قطعاً ضربه و شكست مي‌خورند
دوشنبه، 10 اردیبهشت 1397 - 10:12 کد خبر:484442
دولت بهار: رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند: البته من در چند سال قبل و در زمان رئيس جمهور ديگرِ امريكا كه همانند رئيس جمهور فعلي بداخلاق و هَجوگو بود، گفتم كه دوران «بزن در رو» گذشته است و مي‌دانند كه اگر وارد درگيري نظامي با ايران شوند، چند برابر ضربه خواهند خورد.

به گزارش دولت بهار به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (دوشنبه) در آستانه روز كار و كارگر، در ديدار هزاران نفر از كارگران و كارآفرينان، اصلي ترين طراحي كنوني براي مقابله با نظام جمهوري اسلامي را جنگ اقتصادي دانستند و با تأكيد بر اينكه تنها راه مقابله با اين جنگ، حمايت از كالاي ايراني و تكيه بر توانايي ها و ظرفيت هاي داخلي و چشم ندوختن به بيگانگان است گفتند: وظيفه دولت و مسئولان، برطرف كردن مشكلات و موانع كارآفرينان و كارگران و افزايش ظرفيت توليد واحدهاي توليدي است و وظيفه مردم نيز تصميم و عزم جدي براي خريد كالاي ايراني است.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به جنگ و ناامني و خونريزي ناشي از حضور امريكا در منطقه تأكيد كردند: آن كسي كه بايد از منطقه غرب آسيا خارج شود، امريكا است و نه جمهوري اسلامي و همانگونه كه چند سال قبل گفتم، دوران «بزن، در رو» تمام شده است.

حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار با گراميداشت عيد بزرگ نيمه شعبان و با تأكيد بر لزوم مغتنم شمردن ايام پربركت و معنوي ماه شعبان، گفتند: نيمه شعبان مظهر اميد به آينده و اميد به وعده تخلف ناپذير الهي براي اصلاح نهايي جهان و تغيير شرايط ظالمانه كنوني بوسيله حضرت صاحب الزمان (عج) است.

ايشان در ادامه، نيروي انسانيِ بخشِ توليد بويژه كارگران را ثروتي عظيم خواندند و افزودند: مهمترين ويژگي نيروي كار در ايران، اين است كه هنر و انديشه و انگيزه و خلاقيت او از سطح متوسط جهاني بالاتر است.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به بازديد چند ساعته عصر ديروز خود از نمايشگاه محصولات ايراني در حسينيه امام خميني(ره)، تأكيد كردند: به رغم همه فشارها و تحريم ها و همه مشكلاتي كه مستكبران ايجاد مي كنند اما توليدات داخلي كه در اين نمايشگاه عرضه شده بود، برجسته و ممتاز بود و بايد در مقابل نيروي كار ايراني سر تعظيم فرود آورد و به همين دليل بايد دست هنرمند كارگر ايراني را كه يكي از بهترين كارگران دنياست، بوسيد.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: با وجود اين برجستگي و هنرمندي نيروي كار ايراني، اما متأسفانه عده اي در داخل، حمايت از كالاي ايراني را يا باور نمي كنند و يا به آن عمل نمي كنند.

ايشان حمايت از كالاي ايراني را به معناي حمايت از نيروي كار و توليد داخل دانستند و خاطرنشان كردند: اين حمايت، همه جانبه، و بر عهده مسئولان و همچنين مردم است.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به گلايه ها و مشكلاتي كه از جانب توليد كنندگان و كارگران مطرح مي شود، گفتند: وظيفه دولت و مسئولان براي حمايت از كالاي ايراني، برطرف كردن كامل موانع همچون مشكلات بيمه، بانكي، مالياتي و كمبود نقدينگي است.

حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: اگر اين مشكلات برطرف شوند، ديگر شاهد آن نخواهيم بود كه كارخانه اي با يك سوم ظرفيت خود كار كند زيرا خالي بودن ظرفيت يك كارخانه به معناي بيكاري متراكم در داخل است.

ايشان با تأكيد بر اينكه حمايت از كالاي ايراني، مانع از بيكاري كارگران خواهد شد و زمينه اشتغال جوانان تحصيل كرده را نيز در بخش هاي مختلف توليد فراهم خواهد كرد، گفتند: وظيفه مردم در حمايت از كالاي ايراني تصميم جدي براي خريد توليدات داخلي است.

رهبر انقلاب اسلامي با انتقاد از خريد كالاي خارجي برغم وجود مشابه با كيفيت داخلي، افزودند: چرا عده اي بر خريد كالاي خارجي اصرار دارند، اين چه بدفهمي و مرضي است؟ همه دستگاههاي دولتي و همچنين همه مردم بايد تصميم بگيرند كه از كالاي ايراني استفاده كنند.

حضرت آيت الله خامنه اي يكي از نتايج حمايت از كالاي ايراني را جلوگيري از تبعات اجتماعي، امنيتي و اخلاقي ناشي از بيكاري دانستند و خاطرنشان كردند: حمايت از كالاي ايراني، يكي از بهترين و مؤثرترين شيوه هاي مقابله با طراحي اقتصادي دشمنان است زيرا آنان متوجه شده اند كه در جنگ سخت و نظامي به نتيجه نخواهند رسيد.

ايشان افزودند: البته من در چند سال قبل و در زمان رئيس جمهور ديگرِ امريكا كه همانند رئيس جمهور فعلي بداخلاق و هَجوگو بود، گفتم كه دوران «بزن در رو» گذشته است و مي‌دانند كه اگر وارد درگيري نظامي با ايران شوند، چند برابر ضربه خواهند خورد.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: آنها اكنون تمركز خود را بر جنگ اقتصادي و جنگ فرهنگي گذاشته اند و اتاق جنگ اقتصادي با نظام جمهوري اسلامي، وزارت خزانه داري امريكا است.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه راه مقابله با جنگ اقتصادي، تكيه بر توانايي ها و ظرفيت هاي داخلي است گفتند: من معتقد به قطع ارتباط با دنيا نيستم اما تكيه به بيرون مرزها نيز غلط اندر غلط است.

ايشان افزودند: ما حتماً بايد با هوشياري و زرنگي و جديت با دنيا ارتباط داشته باشيم اما اين را هم بدانيم كه دنيا فقط امريكا و چند كشور اروپايي نيست، دنيا بزرگ است و بايد با كشورهاي مختلف ارتباط داشت.

ايشان تأكيد كردند: ارتباط با دنيا به معناي چشم دوختن به عنصر خارجي نيست بلكه بايد به نيروي داخلي چشم دوخت.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: اگر مردم ببينند كه مسئولان اصرار دارند مشكلات را با تكيه بر ظرفيت هاي داخلي حل كنند، مشكلات و سختي ها را نيز تحمل خواهند كرد، بنابراين مسئولان توجه داشته باشند كه نبايد به خارج تكيه كرد.

حضرت آيت الله خامنه اي يكي ديگر از شيوه هاي امريكا براي مقابله با نظام آزاديخواه و مستقل جمهوري اسلامي ايران را تحريك برخي دولتهاي كم فهم منطقه و ايجاد اختلاف و درگيري در درون منطقه دانستند و گفتند: آمريكايي ها تلاش دارند تا با تحريك سعوديها و برخي كشورهاي منطقه، آنها را در مقابل جمهوري اسلامي قرار دهند اما اگر آنها عقل داشته باشند نبايد فريب امريكا را بخورند.

ايشان با تأكيد بر اينكه امريكايي‌ها مي خواهند هزينه مقابله با نظام جمهوري اسلامي و ملت مقتدر ايران را خودشان متحمل نشوند و آن را به دوش برخي دولتهاي منطقه بياندازند، افزودند: برخي كشورهاي منطقه بدانند، اگر با جمهوري اسلامي ايران روبرو شوند، قطعاً ضربه و شكست مي‌خورند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به ناامني و جنگ و درگيري ناشي از حضور امريكا در منطقه غرب آسيا تأكيد كردند: به همين دليل بايد پاي امريكايي‌ها از اين منطقه قطع شود و بايد از منطقه غرب آسيا بيرون بروند.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه آن كسي كه بايد از منطقه بيرون برود، امريكا است و نه جمهوري اسلامي ايران، افزودند: ما اهل اينجا هستيم و خليج فارس و غرب آسيا، خانه ما است اما شما، بيگانه و به دنبال اهداف خباثت آميز و ايجاد فتنه هستيد.

ايشان تأكيد كردند: بدانيد، امريكا و برخي كشورها نظير آن، پايشان از اين منطقه قطع خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش پاياني سخنان خود به موضوع واردات بي رويه و همچنين قاچاق كالا اشاره كردند و گفتند: شكايت و گله بسياري از توليد كنندگان و سرمايه گذاران و كارگران همين دو موضوع است كه دولت، بايد با اين مقوله مقابله كند.