دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : دادگاهي در آمريكا ايران را به پرداخت ۶ ميليارد دلار غرامت محكوم كرد
سه شنبه، 11 اردیبهشت 1397 - 20:17 کد خبر:484688
دولت بهار: دادگاهي در آمريكا در حكمي غيابي و بدون ارائه مستندات، ايران را به پرداخت بيش از 6 ميليارد دلار به خانواده‌هاي قربانيان كشته شده در حملات تروريستي 11 سپتامبر ۲۰۰۱ محكوم كرد.


به گزارش دولت بهار به نقل از فارس؛ يك قاضي آمريكايي كه سال‌هاي گذشته نيز احكامي غيابي را عليه ايران صادر كرده بود، اينبار نيز درحالي‌كه هيچ مدارك مستندي درباره ادعاي دخالت ايران در ماجراي 11سپتامبر وجود ندارد، مقرر كرد تا ايران به بازماندگان و خانواده‌هاي قربانيان ماجراي يازده سپتامبر 2001 و حمله به مركز تجارت جهاني درشهر نيويورك و پنتاگون، بيش از 6 ميليارد دلار پرداخت كند.

به نوشته وبگاه شبكه خبري «الجزيره»، «جورج. بي. دنليز» قاضي دادگاهي در جنوب نيويورك روز دوشنبه دولت ايران، سپاه پاسداران و بانك مركزي را مسئول كشته شدن بيش از هزار نفر در حمله تروريستي يازده سپتامبر دانست.


قاضي دنليز

 قاضي دنليز چندين حكم‌ غيابي را نيز در سال‌هاي 2011 و 2016  عليه ايران صادر كرده بود.

بر اساس اين گزارش، در حكم غيابي دادگاه آمريكا آمده است كه ايران بايد دوازده و نيم ميليون دلار به ازاي هر همسر بازمانده از اين ماجرا، هشت و نيم ميليون دلار به هر اولياي قرباني، هشت و نيم ميليون دلار به ازاي هر فرزند و نيز چهار ميليون و دويست پنجاه هزار دلار به ازاي هر برادر يا خواهر قربانيان اين ماجرا پرداخت كند.

ايران هنوز هيچ واكنش رسمي به اين حكم غيابي دادگاه آمريكا نشان نداده است.