دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : خزانه‌داري آمريكا بخشي از صنعت پتروشيمي ايران را تحريم كرد
جمعه، 17 خرداد 1398 - 17:32 کد خبر:484994
دولت بهار: خزانه‌داري آمريكا در بيانيه‌اي اعلام كرد بزرگترين شركت هلدينگ پتروشيمي ايران و شبكه گسترده‌اي از شركت‌هاي زيرمجموعه و عوامل فروش آن در خارج از كشور را در فهرست سياه تحريم‌ها قرار داده است.


به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، دفتر كنترل دارايي‌هاي خارجي وزارت خزانه‌داري آمريكا امروز جمعه (۱۷ خرداد/ ۷ ژوئن) تحريم‌هاي جديدي عليه بخش پتروشيمي ايران اعلام كرد. 

اين نهاد آمريكايي در بيانيه‌اي اعلام كرده بزرگترين شركت هلدينگ پتروشيمي ايران و «شبكه گسترده‌اي از زيرمجموعه‌ها» و عوامل فروش آن را تحت تحريم قرار داده است. 

آمريكا با بيان اينكه «شركت صنايع پتروشيمي خليج فارس» از قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبيا حمايت مالي كرده گفته ۳۹ زيرمجموعه اين شركت و نمايندگي‌هاي فروش آن در خارج از ايران در فهرست سياه قرار داده شده‌اند.

«استيون منوشين»، وزير خزانه‌داري آمريكا با متهم كردن اين شركت به همكاري با سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفته اين اقدام «هشداري است مبني بر اينكه ما آن دسته از هلدينگ‌ها و شركت‌ها در بخش پتروشيمي و بخش‌هاي ديگري كه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در زمينه مالي كمك‌رساني كنند را نشانه خواهيم گرفت.»

همچنين سيگال مندلكر معاون وزير خزانه‌داري آمريكا در امور تروريسم و اطلاعات مالي با تكرار ادعاهاي واهي مقامات آمريكايي عليه كشورمان مدعي شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به شكل سيستماتيك و سازماندهي شده وارد بخش‌هاي حساس اقتصاد ايران شده است.

اسامي شركت‌هاي زيرمجموعه «صنايع پتروشيمي خليج فارس كه امروز تحريم شده‌اند» به شرح زير هستند:

 

دولت آمريكا بعد از خروج از برجام در ارديبهشت‌ماه سال گذشته سياستي موسوم به «كارزار فشار حداكثري» را عليه ايران در پيش گرفته است. واشنگتن ادعا مي‌كند هدف از اين سياست رسيدن به توافقي جديد با ايران است كه در آن به همه مسائل مورد اختلاف پرداخته مي‌شود.