دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : يادداشت وكيل حميد بقايي درباره بي اخلاقي خبرگزاري دولت روحاني
یکشنبه، 19 خرداد 1398 - 19:00 کد خبر:485029
دولت بهار: با توجه به اينكه شناسايي و معرفي اموال نامشروع به افكار عمومي، يكي از عيني ترين روش هاي تشخيص مكنت و ثروت افراد است، اينجانب به عنوان وكيل قانوني آقاي حميد بقايي پيشنهاد مي كنم خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) و ساير رسانه ها از نزديك به بررسي و افشاگري در خصوص مايملك موكل اينجانب آقاي حميد بقايي بپردازند. بديهي است اينجانب و موكلم نيز براي اين امر همكاري لازم را مبذول خواهيم داشت.


دولت بهار/ مهران عبدالله پور: خبرگزاري رسمي جمهوري اسلامي(ايرنا) با انتشار يك گزارش تصويري با عنوان محفل مفسدين، به بررسي مفاسد اقتصادي چند ساله اخير پرداخته و نام آقاي حميد بقايي (معاون رئيس جمهور در دولت دهم) را بعنوان يكي از مفسدين اقتصادي در كنار نام افراد ديگري مانند حسين هدايتي ، بابك زنجاني، محمد هادي رضوي فر و.... ذكر نموده و با بيان اينكه هر يك از اين افراد راههاي مختلفي براي رسيدن به ثروت هاي ميلياردي خود داشته اند به شرح اتهامات هر يك از اين افراد و نحوه  ثروت اندوزي آنان پرداخته است. هرچند كه در بيان شرح فساد اقتصادي آقاي بقايي ظاهراٌ از آنجا كه حرفي براي گفتن ندارد سكوت نموده است!

در اين خصوص، بيان چند نكته را ضروري مي دانم:

1- اغلب افرادي كه در اين گزارش به نام آنها اشاره شده، از جمله حسين هدايتي و محمد هادي رضوي و بابك زنجاني ،  در ظاهر داراي اموال منقول و غير منقول زيادي بوده اند كه بارها  از سوي مراجع رسمي در رسانه ملي و ديگر رسانه ها به اقلامي از آنها اشاره شده است. صحبت از صدها و هزاران ميليارد تومان در ميان است و همگي داراي خودروهاي متعدد گرانقيمت و زندگي هاي لاكچري مي باشند و آنگونه كه خود نيز اظهار داشته اند، در رفاه كامل بوده است.  اما حميد بقايي را چگونه مي توان مفسد اقتصادي قلمداد كرد در حالي كه شرايط زندگي او در حد افراد متوسط جامعه بوده و با حقوق بازنشستگي امرار معاش مي كند! چطور مي شود اين مفسد اقتصادي داراي منزلي 100 متري در محله معمولي شهر و خودروي وي پژو پارس مدل 91 باشد كه با وام بانكي خريداري شده است ؟ چطور ثروت ديگران سر به فلك مي كشد و موكل بنده براي امرار معاش خانواده، منتظر پايان ماه و دريافت حقوق بازنشستگي خود است! چرا تا كنون بر خلاف ديگر متهمين اقتصادي كه نسبت به شناسايي و معرفي اموال متعدد آنها اطلاع رساني مي شود، از معرفي يك باغ 100 متري متعلق به آقاي حميد بقايي عاجز مانده اند؟

2-  به عنوان وكيل و مطلع نسبت به اين امر، اعلام مي كنم كه آقايان دكتر احمدي نژاد، حميد بقايي مهندس مشايي تنها مسئولين جمهوري اسلامي هستند كه طبق قانون اساسي به تكاليف خود عمل كرده و اموال خود را قبل و بعد از دوران مسئوليت به قوه قضائيه اعلام و تائيديه عدم افزايش اموال خود را نيز اخذ كرده اند و يقيناٌ  چنانچه حميد بقايي نيز مفسد اقتصادي و داراي ثروتي بيش از زندگي معمولي كارمندي بود، دستگاه قضايي آن را به اطلاع عموم مي رساند. اين درحالي است كه  بسياري از اصلاح طلبان و حتي مدعيان اصولگرايي كه در سمت هايي مانند وزير و مدير دولتي قرار داشته اند، ثروتهاي سر به فلك كشيده دارند و مشخص نيست با كدام رانت به چنين مال و اموال بي حساب و هنگفتي دست يافته اند!

3- با توجه به اينكه شناسايي و معرفي اموال نامشروع به افكار عمومي، يكي از عيني ترين روش هاي تشخيص مكنت و ثروت افراد است، اينجانب به عنوان وكيل قانوني آقاي حميد بقايي پيشنهاد مي كنم خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) و ساير رسانه ها از نزديك به بررسي و افشاگري در خصوص مايملك موكل اينجانب آقاي حميد بقايي بپردازند. بديهي است اينجانب و موكلم نيز براي اين امر همكاري لازم را مبذول خواهيم داشت.

خبرگزاري ايرنا كه از بيت المال ارتزاق مي كند، بايد خارج از تعهدات و تعلقات حزبي و سياسي به اينگونه موضوعات بپردازد و مشخص نمايند كه قريب به اتفاق وزراء و مديران  وابسته به جريان هاي سياسي كه در ابتداي انقلاب توان اجاره آپارتماني كوچك را نداشتند، اينك چگونه صاحب دهها عمارت و باغ و ويلا شده اند و فرزندانشان با استفاده از چه رانتي در آمريكا و اروپا روزگار مي گذرانند.؟ آيا اين ثروتهاي هنگفت، ارث پدرانشان بوده يا با فريب كاري و رفيق بازي و اشغال كرسي هاي مديريتي ، به چنين اموال و املاكي دست يافته اند؟

آقاي حميد بقايي از پاكدسترين مديران كشور است كه مظلومانه و در عين بيگناهي محكوم شده و دير يا زود بر همگان ثابت خواهد شد كه جيب اين بزرگمرد از دهان بسياري از عناصر غرق شده در فسادهاي كلان مالي، پاك تر است.