دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : سفارت انگليس از شركتهاي ايراني خواست هزينه جشن تولد ملكه را بدهند!
یکشنبه، 19 خرداد 1398 - 19:07 کد خبر:485030
دولت بهار: ايميلي براي فعالين اقتصادي و برندهاي ايراني ارسال شده است و با ارائه راه ارتباطي از آنان خواسته شده است كه هزينه تولد ملكه انگليس را بدهند.


به گزارش دولت بهار، انگليسي‌ها، هر ساله تولد ملكه يا پادشاه خود را به عنوان روز ملي جشن مي‌گيرند. طي 67 سال گذشته، اين رويداد به نكوداشت تولد ملكه اليزابت دوم اختصاص داشته و از تولد 25 سالگي او تا كنون، فرد ديگري شانس برگزاري اين جشن به نام خود را نيافته است.

تولد واقعي ملكه اليزابت در 21 آوريل (اول ارديبهشت) است كه هر ساله براي آن جشني خانوادگي در انگلستان با حضور اعضاي خانواده سلطنتي برگزار مي‌شود. اما مراسم رسمي تولد، تحت عنوان روز ملي، در تاريخي كه به صورت قراردادي تعيين مي گردد، معمولاً با فاصله‌اي در حدود يكماه از روز تولد واقعي برگزار ميشود. امسال مقرر شده كه اين مراسم در روز 13 ژوئن مصادف با 23 خرداد برگزار شود؛ كه در تهران، محل برگزاري مراسم در سفارت انگليس واقع در خيابان فردوسي، ساعت 18 تا 21 خواهد بود. تصوير كارت دعوت اين مراسم، ذيل اين گزارش آمده است!

اين جشن تولد دوم، به نوعي اقدامي تبليغي، فرهنگي و ديپلماتيك براي دولت انگلستان محسوب مي گردد كه با در نظر گرفتن توجه ويژه انگليسي‌ها براي تبليغ خود در تمام دنيا و جايگاه خانواده سلطنتي به عنوان اصلي‌ترين نماد معرفي اين كشور، از اهميت فوق‌العادهبالايي به لحاظ فرهنگي و حتي استفاده‌هاي سياسي براي انگليسي‌ها برخوردار است.

اين مراسم در 16 كشور همسو و تحت پادشاهي يا زعامت انگلستان نظير كانادا و استراليا با كيفيتي خاصي برگزار مي‌شود. اما در ساير كشورها بر عهده سفارت انگليس در آن كشور است كه مراسم را با حضور ميهماناني از شخصيت‌هاي مختلف تجاري، ديپلماتيك، هنري، بازيگران و به طور كلي افراد مشهور و با نفوذ كشور ميزبان، برگزار كند.

سفارتخانه‌هاي انگلستان در سراسر دنيا براي تأمين هزينه مالي چنين مراسمي، از كمك اسپانسرها استفاده مي‌كنند كه در هر كشوري از اتباع خود انگلستان، اعم از شخصيتها و شركتها جذب مي‌شود. در مراسم هاي انجام شده در تهران هم در سنوات گذشته بر همين منوال عمل مي‌شده و هزينه مراسم بر عهده اسپانسر‌هاي انگليسي بوده است.

اما امسال مراسم جشن تولد ملكه در سفارت انگليس در تهران جنبه متفاوتي دارد! و اين تفاوت مربوط به شيوه تأمين هزينه برگزاري مراسم در تهران است. زيرا انگليس به تبعيت از تحريمهاي آمريكا، تمام شركتهاي دولتي خود را از ايران بيرون برده و به شركتهاي خصوصي نيز پيغام داده كه اگر نروند، از آنها در برابر مجازاتهاي آمريكا، حمايت نخواهد كرد. لذا عملاً شركتي براي انگليس در تهران باقي نمانده تا اسپانسر اين روز نحس شود. شياطين انگليسي، براي اين مشكل، به ابتكار جديدي دست زده اند.

امسال سفارت انگلستان در تهران بنا دارد تا هزينه برگزاري مراسم را از اسپانسر‌هاي ايراني تأمين كند! سفير وقيح انگلستان، رابرت (راب) مك‌اير، نه تنها به بدعهدي هاي پسابرجامي خود اشاره نكرده و به روي خود نياورده كه شركتهاي انگليسي را از ايران بيرون برده، بلكه شنيده شده كه بسيار گستاخانه و با ادبياتي تحقيرآميز و استعماري، بيان داشته نميتواند پول ماليات دهندگان انگليسي را در ايران هزينه كند و خود ايراني ها بايد هزينه اين مراسم را بپردازند!

براي تأمين اين هدف استعماري و تحقيركننده، سفارت، ايميلي را براي دعوت شوندگان ارسال كرده و از آنها خواسته مبالغي بين هزار تا 2500 پوند بپردازند و در عوض اين امكان را خواهند داشت كه استندي از تبليغات محصولات خود را در محلي كه به آنها گفته خواهد شد، نمايش دهند و با مهمانان ديگر گفتگو كنند و سفير از آنها به دليل خوش خدمتي‌شان، تشكر خواهد كرد.

اين ايميل توهين آميز براي فعالين اقتصادي و برندهاي ايراني ارسال شده است و با ارائه راه ارتباطي از آنان خواسته شده است كه حضور يا عدم حضور خود را نيز اعلام نمايند. نمونه اي از اين ايميلها، ذيلاً آورده شده است.