دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : واشنگتن: تنها راه پايان بحران با ايران، دستيابي به توافق هسته‌ا ي جديد است!
سه شنبه، 21 خرداد 1398 - 08:48 کد خبر:485070
دولت بهار: سخنگوي وزارت خارجه آمريكا گفت كه تنها راه پايان بحران با تهران دستيابي به يك توافق هسته‌اي جديد است.


به گزارش دولت بهار، مورگان اورتاگس روز دوشنبه به وقت محلي، نشست خبري خود را با مساله ايران شروع كرد. وي افزود: نخست وزير ژاپن در راه تهران است و وزير خارجه آلمان در تهران به سر مي برد، هيچ اختلافي بين ما و متحدانمان در جلوگيري از ايران براي رسيدن به سلاح اتمي وجود ندارد.

سخنگوي وزارت خارجه آمريكا ادامه داد: همچنين ما درباره تهديدهاي ايران در زمينه برنامه موشك هاي بالستيك، حمايت از تروريسم و سوء استفاده از حقوق بشر اتفاق نظر داريم.

اورتاگس گفت: ايران برخي از محدوديت هاي توافق هسته اي را نقض كرده است و امروزه آمريكا را تهديد مي كند.

وي افزود: جامعه جهاني بايد در مقابله با تهديدهاي ايران متحد شود و ايران را به خاطر توسعه برنامه هسته اي پاسخگو نگهداشته شود.

اورتاگس خروج از برخي محدوديت هاي برجامي را گامي بزرگ در مسيري اشتباه توصيف كرد و درباره فعاليت هاي سازوكار مالي موسوم به اينستكس هم گفت: واشنگتن هر شركتي كه چه در بخش نفتي و چه در ديگر بخش‌ها از فعاليت‌هاي ايران حمايت مالي كند، مجازات خواهد كرد.

اورتاگس اظهار كرد: ايالات متحده به هيچ كشوري اجازه نمي‌دهيد كه در موارد تحريم، با ايران معامله كند.

سخنگوي وزارت خارجه آمريكا اعلام كرد كه تنها راه‌حل پايان بحران با ايران دستيابي به توافق هسته‌اي جديد با تهران است.

وي در اين نشست بار ديگر بر لزوم عملياتي شدن ۱۲ شرط مايك پمپئو وزير خارجه آمريكا تاكيد كرد و گفت تنها راه حل، رسيدن به توافقي جامع با ايران و رسيدن به ۱۲ شروطي كه گذاشته‌ايم، است.