دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : صد مرحله از پرداخت يارانه نقدي به ملت گذشت
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 06:28 کد خبر:485218
عبدالرضا سلطاني


چند نكته:

۱- بهمن ۸۹ يارانه هر فرد بيش از ۴۰ دلار ارزش داشت، و قيمت حامل‌هاي انرژي اين نبود.

۲- راهي جز كنترل مصرف و هدفمند كردن يارانه منابع كشور وجود نداشت؛ آنها كه به دنبال چپاول سيستماتيك نبودند چشم طمعي هم به مال مردم نداشتند.

۳- تا پيش از فراخوان و رفراندوم دوباره يارانه در سال ۹۳، همه ژنرال‌ها يارانه‌بگير بودند؛ حتي همان‌هايي كه  ساكن زعفرانيه و بالاي نياوران بودند و هستند.

۴- قيمت‌ حامل‌هاي انرژي و هرآنچه توانستند را رها كردند اما عدد يارانه را در همان عدد اوليه حفظ كردند بلكه اين مساله براي مردم به يادگار تلخ دولت قبل تبديل شود كه نشد.

۵- همين امروز هم چنانچه بخواهند خيري از خان نعمت و سفره ثروت كشور به مردم برسانند از زيرساخت‌هاي طراحي شده توسط دولت قبل استفاده مي‌كنند، همانند سهام عدالت.

۶- بعد از گذشت چندين سال از متوقف كردن طرح مسكن مهر، كه ضامن ايجاد كار براي ميليون‌ها نفر بود و ميليون ها نفر ديگر را با كمترين عدد خانه‌دار ميكرد تازه معترف مي‌شوند اين طرح نظير نداشت و بايد به آن بازگشت؛ دقت كنيد: بعد از گذشت ۶ سال و با آن همه توهين و كارشكني.

۷- اگر گذاشته بودند همه ابعاد طرح تحول اقتصادي كامل اجرا مي‌شد نه‌تنها تحريم بي‌اثر بود بلكه ايران در اين حوزه صاحب عملكرد الگو بود؛ اما نگذاشتند. به اردي‌بهشت ۹۰ نگاه كنيد. رئيس دولت براي اصلاح ساختار بانكي و گمرك و ماليات و ... خيز برداشت كه آن بلوا را به‌پا كردند.

۸- حالا با گذشت اين همه سال مي‌توان قضاوت كرد تفاوت دولت خدوم احمدي‌نژاد و دولت ارباب‌مسلك مدعي تدبير چيست!

۹- همه درد اين بود كه چرا ملت وام قرض الحسنه مهر، مسكن مهر، سهام عدالت، يارانه، وام اشتغال بنگاه‌هاي كوچك و... بگيرند، بگذاريد ما و آقازاده‌هايمان ميليارد ميليارد بخوريم.