دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : حضور و سخنراني دكتر احمدي نژاد در جشن ميلاد حضرت معصومه(س) + تصاوير
پنجشنبه، 13 تیر 1398 - 16:30 کد خبر:485482
دولت بهار: دكتر محمود احمدي نژاد روز پنجشنبه 13 تير 1398 ضمن حضور و سخنراني در مراسم جشن ميلاد حضرت فاطمه معصومه(س) درحسينيه حضرت علي اصغر(ع) محله صادقيه شهر تهران، در جمع پرشور و انقلابي مردم طي سخناني ضمن اشاره به انتقال تاريخي ماموريت پيگيري رسالت پيامبر خاتم(ص) به ملت بزرگ ايران، با بيان اين موضوع كه حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) نقش مهمي در اين دريافت تاريخي ملت ايران داشته اند و تأكيد بر اين نكته كه در تحليل تهديدهاي نظام سلطه، ملت ايران را به دليل برخورداري از فرهنگ انساني و جهاني و سابقه مديريت جهاني در صدر تهديدات براي سيطره خود و تنها جايگزين مي دانند ؛ با بيان اين موضوع كه دشمن صرفاً از ضعف هاي ما به ويژه ضعف هاي مديريتي استفاده مي‌كند ؛ گفتند: «بايد ثروت كشور بين مردم توزيع شود و فرصت اعمال اراده در تمام امور كشور توسط آحاد مردم به رسميت شناخته شود وتا كشور پيشرفت كند، مردم در رفاه باشند و امنيت كشور تهديدناپذير شود.»


متن كامل سخنراني دكتر احمدي نژاد در جمع مردم انقلابي محله صادقيه تهران به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

اللهم عجل لوليك الفرج والعافيه والنصر واجعلنا من خير انصاره و اعوانه والمستشهدين بين يديه

-      عيد ميلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها و روز دختر را به شما عزيزان ، ملت ايران و عالم بشريت تبريك عرض مي نمايم.

-      خداوند بزرگ را سپاسگزارم كه توفيق حضور در اين جشن پرشكوه و زيارت چهره هاي مومن ، انقلابي و وفادار را عنايت فرمود.

-      به مناسبت مولود عزيز امروز و نقش بزرگ و تاريخي او در بازيابي هويت توحيدي ، كمال‌جو و تحول آفرين ملت ايران ، مي‌خواهم يك تحليل تاريخي كوتاه خدمت شما عرض كنم.

عزيزان من ؛

-      مي دانيد كه يك انديشه و مكتب براي ماندگاري نيازمند سه عنصر مهم و ضروري است.

اول : بهره از حقيقت و جامعيت

دوم: قابليت عرضه عمومي ، فهم عمومي و تحول آفريني

سوم: پذيرش ، حمايت و سرمايه‌گذاري يك ملت فرهيخته و فداكار

-      يك مكتب بايد از حقيقت بهره برده باشد. آن مكتبي كه عاري از حقيقت است در واقع وهم است و واقعيت خارجي ندارد و نمي تواند توجه و اراده انسانها را به خود جلب نمايد.

-      اگر باطل به طور خالص عرضه شود نوع انسانها آن را پس مي‌زنند و هيچ فرصتي در محيط انساني و اجتماعي نخواهد داشت.

-      تنها انديشه و مكتبي قابليت عرضه دارد كه به نسبتي از حقيقت برخوردار باشد و به نسبت دوري از حقيقت ، امكان ماندگاري‌اش كم مي‌شود.

-      چه بسا مكاتبي كه بهره اي از حقيقت داشته‌اند و به نسبت آن در دوره‌اي اثرگذاري داشته و سپس به تاريخ پيوسته اند.

-      تنها حقيقت محض و كامل، جاويدان است و نه تنها مرگي ندارد بلكه به موازات رشد و كمال جامعه انساني پرفروغ‌تر و كامل‌تر در انديشه و عمل جامعه انساني حضور و نمود مي‌يابد.

-      يك مكتب بايد قابليت عرضه و فهم عمومي داشته باشد و بتواند به سوالات و نيازهاي طبيعي و فطري انسانها پاسخ روشن و اثرگذار بدهد. در غير اين صورت امكان ماندگاري ندارد.

-      چه بسيار مكاتبي كه از دو شرط اول برخوردار بوده اند ليكن نتوانسته اند در حد و اندازه خود در محيط انساني اثرگذار باشند.

-      شرط اصلي براي ماندگاري و اثرگذاري يك مكتب، پذيرش آن توسط يك قوم و يا ملت فرهيخته و سرمايه‌گذاري آن قوم و ملت در سير تبيين و ترويج و عملياتي كردن آن مكتب است.

-      پيام پيامبران الهي براي رشد و كمال انسانها و ظهور ارزشها و استعدادهاي انساني در همگان بوده است.

-      پيام آنان عين حقيقت، بسيار ساده و قابل فهم همگاني و خطاب به همه مردم بوده است.

-      پيام پيامبر خاتم(ص)، جامع همه انبياء الهي و مكتب كامل و حيات‌بخش و تنها راه تحقق همه آرزوهاي تاريخي و فطري بشريت براي رسيدن به آزادي، عدالت، كرامت، رفاه و امنيت پايدار است.

-      همه انسانها به طور فطري به دنبال رسيدن به اوج خليفه‌اللهي هستند و نوع اراده ها، تلاش ها و تمايلات آنان در اين سمت و سو است.

-      پيامبر خاتم حضرت محمد ابن عبدالله (ص) عرضه كننده كامل‌ترين مكتب و روشن ترين راه و آسان‌ترين روش براي رسيدن انسانها به قله كمال و سعادت است.

-      پيامبر(ص) آمد و پيام را در سخت ترين و متصلب ترين محيط اجتماعي عرضه كرد.

-      عده اي صادقانه گرويدند و در راه نشر و استقرار مكتب فداكاري كردند ليكن خيلي زود بسياري ديگر با احياء ارزش‌هاي جاهلي ، تلاش كردند اصل پيام را در خاستگاه آن به تاريخ بسپرند.

-      بازيابي مناسبات قدرت و ثروت توسط عده اي كه حتي مدعي پيروي و ياري انحصاري از پيامبر خاتم(ص) بودند به سرعت اتفاق افتاد.

-      اگر همان مسير امويان و عباسيان ادامه مي يافت اثري از مكتب پيامبر خاتم(ص) در جامعه انساني باقي نمي ماند.

اما عزيزان من؛

-      از سوي ديگر يك ملت بزرگ و فرهيخته كه سابقه تمدني او بر همه جوامع اشكار و پذيرفته بود، با پذيرش مكتب پيامبر خاتم(ص) همه موجوديت خود را در خدمت تبيين ، ترويج و جاري كردن آن در جامعه انساني به كار گرفت.

-      همه مي دانند كه ملت بزرگ ايران ، ملتي كمال‌جو ، حق طلب و در تاريخ پرافتخار خود ، همواره موحد و به دنبال ارزش هاي الهي و انساني بوده است.

-      آزادي خواهي، عدالت طلبي، مهرورزي و پرستش پروردگار يگانه و انتظار رسيدن به جامعه موعود و انسان كامل در جاي جايِ آداب و سنن و مناسبات و نهضت هاي اجتماعي ملت ايران قابل رهگيري است.

-      نقل است كه بزرگان ملت ايران به دنبال رسيدن و پيروي از پيامبران اولوالعزم بوده و عده اي به استقبال ولادت حضرت عيسي(ع) و سپس به استقبال ولادت ختم رُسُل و اشرف مخلوقات حضرت محمد مصطفي(ص) رفته‌اند.

-      همه مي دانند كه ملت بزرگ ايران با پشت كردن به حكومت به انحطاط كشيده شده ساساني از مكتب پيامبر خاتم(ص) استقبال كرد.

-      ملت جستجوگر حقيقت ايران كه عمري در مسير رسيدن به مكتب رهايي بخش و كامل الهي تلاش و مجاهدت كرده بود، حقيقت را در چهره نوراني پيامبر خاتم (ص) و اهل بيت(ع) او ديد و گمشده تاريخي خود را در آن يافت.

-      همه مي دانند كه ملت ايران بسيار متمدن‌تر، مقتدرتر و پيشرفته‌تر از كساني بود كه او را به اسلام دعوت كردند و ملت ايران در واقع خود حقيقت اسلام را انتخاب كرد. در غير اين صورت هيچ قدرتي نمي‌توانست آن را تحميل كند.

-      در ابتدا تصور اين بود كه قوم دعوت كننده به پيامبر(ص) ويژگي هاي لازم براي تبيين و ترويج و جاري كردن مكتب در متن جامعه انساني را دارد.

-      ليكن ملت هوشمند ايران خيلي زود دريافت كه جريان اموي و عباسي در نقطه مقابل آرمان پيامبر(ص) قرار دارد و نه تنها فاقد ظرفيت لازم براي استمرار راه است بلكه در صورت ادامه موجب شكست و محو مكتب خواهد بود.

-      يك ملت فرهيخته بايد مسئوليت را مي پذيرفت و ملت بزرگ ايران اين مسئوليت تاريخي را به انتخاب خود پذيرفت و تا امروز با همه وجود پاي آن ايستاده است.

-      علماي بزرگ، انديشمندان و دانشمندان سترگ در دامان ملت ايران رشد يافتند و حقيقت مكتب را تبيين و ترويج و به نسل‌هاي متوالي منتقل كردند. همه مي دانند كه اگر فداكاري ملت ايران نبود اثري از مكتب نبود.

-      حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) نقش مهمي در اين دريافت تاريخي ملت ايران داشته اند.

-      حضرت امام رضا(ع) در آن سفر اجباري تاريخ ساز، تقريباً تمام مراكز جمعيتي ايران را طي فرمود و از نزديك با مردم ملاقات و بذر وجه سياسي انديشه نبوي را در جان و دل تشنه حقيقت ايران مستقر فرمود.

-      آن سفر بسيار مهم از يك سو در بازيابي هويت حقيقت طلب ، كمال‌جو و موحد ملت ايران و از سوي ديگر در بازيابي احساس مسئوليت تاريخي اين ملت نقشي تعيين كننده داشته است.

-      به علاوه آن امام(ع) با ظرافت و البته در نهايت خفقان سياسي و رياكاري مامون با ابتكار و خلاقيت توانست انحراف عظيم منش عباسيان از مكتب ناب نبوي را در برابر چشم ايرانيان قرار دهد.

-      در فاصله اندكي شخصيت‌هاي بزرگي از ايران به بازيابي هويت ايراني و تبيين مكتب ناب از حكومت طاغوتي و استكباري مدعي جانشيني پيامبر(ص) پرداختند.

-      رودكي بزرگ پايه‌گذار زبان فارسي به عنوان فقرات هويت و سپس فردوسي حكيم معرف هويت اصيل توحيدي ايران و ماموريت تاريخي او در پيشبرد مكتب پيامبر خاتم(ص) شدند.

-      بعد از آن و پس از احساس مسئوليت عمومي ملت ايران، بزرگاني يكي پس از ديگري آمدند و از حريم مكتب پاسداري كردند.

-      حضرت فاطمه معصومه(ص)، كه انساني فرهيخته، سخنور، شجاع و انقلابي بود، براي ياري برادر حركت كرد.

-      مامون به تصور خود امام(ع) را در چنبره دربار و مجموعه حكومتي محدود و محصور كرده بود و رسيدن خواهر به برادر را به نوعي شكستن اين حصار و توسعه دايره ارتباطات و پيام رساني امام(ع) مي‌دانست.

-      او و شبكه غاصب مدعي جانشيني پيامبر(ع) دست به جنايتي ديگر زدند و اين شخصيت بزرگ را در ميانه راه به شهادت رساندند.

-      آنان غافل بودند كه اين عزيز با نورافشاني الهي از مرقد مطهرش در قم ماموريت خود و طرح عظيم امام رضا(ع) را در بستر زمان تكميل خواهد كرد.

-      امروز در حاليكه او همچنان دلهاي مشتاق را هدايت و راه حقيقت را معرفي و انسانهاي بزرگ را در دامان پر مهرش تربيت مي‌كند، اثري و ردي از طاغوتهاي آن زمان وجود ندارد. آنان رفته اند و ايشان مانده است.

-      سلام و درود خداوند بر انبياء و اولياء و به ويژه پيامبر خاتم(ص) و اما رضا(ع) و حضرت معصومه سلام الله عليها و اهل بيت پيامبر(ص) و ملت عزيز ايران و امام راحل و همه شهيدان و ايثارگران.

عزيزان من؛

-      اجازه دهيد 2 نكته ديگر را خدمتتان عرض كنم.

اول: شاهد تاريخي بحث

-      آيه 54 سوره مائده شاهد انتقال تاريخي ماموريت پيگيري رسالت پيامبر خاتم(ص) به ملت بزرگ ايران است.

-     آيه اين است: «يَا أَيهَا الذِينَ آمَنُوا مَن يَرتَد مِنكُم عَن دِينِهِ فَسَوفَ يَأتِي اللهُ بِقَومٍ يُحِبهُم وَيُحِبونَهُ أَذِلةٍ عَلَى المُؤمِنِينَ أَعِزةٍ عَلَى الكَافِرِينَ يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللهِ وَلاَ يَخَافُونَ لَومَةَ لآئِمٍ ذَلِكَ فَضلُ اللهِ يُؤتِيهِ مَن يَشَاءُ وَاللهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ؛ »

-      «اي كساني كه ايمان آورده ايد، اگر از دينتان برگرديد خداوند به زودي قومي را مي آورد و جايگزين مي كند كه آنان را دوست دارد و آنان نيز او را دوست دارند. در برابر مومنان خاضع و در برابر كافران و سركشان عزيز و سربلند هستند. در راه خدا مجاهده و فداكاري مي كنند و از ملامتِ ملامت كنندگان نمي هراسند. اين فضل خدا است كه به هر كس بخواهد عطا مي كند و خداوند وسعت دهنده آگاه است.»

-      وقتي آيه نازل شد اصحاب سوال كردند منظور از اين قوم جانشين كدام است؟ پيامبر خاتم(ص) با اشاره به جناب سلمان فارسي فرمودند؛ منظور قوم اين مرد يعني ملت بزرگ ايران است.

-      خداوند را سپاسگزاريم كه ملت ايران را شايسته اين مسئوليت قرار داد و در مسير ربوبيت رحماني خود او را ساخته و پرداخته فرمود و توفيق انجام اين رسالت را به او هديه نمود.

نكته دوم: دشمني مستكبران با ملت ايران

-      همه بايد متوجه باشيم كه دشمني سلطه‌گران با ملت ايران ريشه تاريخي دارد.

-      آنان در تحليل تهديدهاي نظام سلطه، ملت ايران را به دليل برخورداري از فرهنگ انساني و جهاني و سابقه مديريت جهاني در صدر تهديدات براي سيطره خود و تنها جايگزين مي دانند.

-      انقلاب اسلامي صرفاً اين دشمني را آشكار و برجسته كرده است.

-      تنها راه عبور از اين شرايط و رسيدن به شرايط آرماني، تكيه بر توانمندي‌هاي ذاتي ملت ايران و بهره برداري درست از نعمت هاي طبيعي و خدادادي و نيروي عظيم انساني ملت است.

-      دشمن صرفاً از ضعف هاي ما به ويژه ضعف هاي مديريتي استفاده مي‌كند.

-      با اين همه ثروت، حق ملت نيست كه براي اوليه خود در فشار باشد و دشمن بتواند با استفاده از ضعف ها، زندگي او را در شرايط نامناسب قرار دهد.

-      در نامه‌اي به رييس جمهور آمريكا او را از عاقبت ادامه فشار و يا درگيري و تحميل به ملت ايران آگاه ساختم و اميدوارم كه بيدار شود و راه اصلاح و همكاري سازنده و عادلانه را در پيش گيرد.

-      امروز هم براي چندمين بار اعلام مي كنم كه اگر فقط طرح مسكن مهر، تكميل هدفمندي يارانه ها، بنگاه‌هاي كوچك زود بازده و توسعه كشاورزي و باغداري و استفاده از زمين اجرا شود تمام مشكلات به سرعت برطرف و زمينه هاي تهديد و فشار دشمن از بين مي رود.

-      اگر ملت قوي باشد كشور قوي خواهد بود. بايد ثروت كشور بين مردم توزيع شود و فرصت اعمال اراده در تمام امور كشور توسط آحاد مردم به رسميت شناخته شود وتا كشور پيشرفت كند، مردم در رفاه باشند و امنيت كشور تهديدناپذير شود.

-      ما بايد بر اساس رسالت تاريخي و مكتبي و هويت اصيل ايراني هميشه منادي آزادي، عدالت، كرامت، رفاه و امنيت و صلح براي همگان باشيم. بايد همه خوبي ها را براي همه بخواهيم و براي هيچ‌كس طلب بدي نكنيم.

-      ترديد ندارم كه به فضل الهي و به بركت وحدت و همت ملت شرايط موجود به نفع ملت تغيير خواهد كرد.

-      از مسئولان حسينيه و برگزاركنندگان مراسم سپاسگزارم.

چند دعا؛

-      اي خداي بزرگ امام زمان(عج) ما را برسان.

-      ما را از ياران و فداكاران در راهش قرار بده.

-      او را به خواست و به دست مردم بر بام مديريت جهان بنشان.

-      ملت ما، رهبر ما و جوانان ما را حفظ كن.

-      بدخواهان و دشمنان را منكوب بفرما.

-      باران رحمتت را بر ملت ايران ببار.

عزيز و سربلند باشيد