دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : يادداشت علي اكبر جوانفكر/ دور باطل!
پنجشنبه، 3 مرداد 1398 - 09:39 کد خبر:485694
دولت بهار: غم انگيز است كه برخي صاحب منصبان دولت كنوني با قرار گرفتن در دور باطل اختلافات ظاهري ميان دمكرات ها و جمهوري خواهان آمريكا، فرصت هاي غيرقابل جبران ملت خويش را به حراج مي گذارند و با وجود مشاهده خسارات سنگين ناشي از باورهاي غلط خود، مي كوشند درب را بر همان پاشنه اي بچرخانند كه تا كنون بيشترين آسيب را از آن متحمل شده اند.


دولت بهار/ علي اكبر جوانفكر: خبرنگار نيويورك تايمز در مصاحبه اخير خود با دكتر احمدي نژاد تصريح كرد كه مقامات دولت آقاي روحاني منتظر نتيجه انتخابات رياست جمهوري آمريكا در سال آينده هستند زيرا بر اين باورند كه اگر دموكرات ها پيروز شوند، احتمالا معادلات تغيير خواهد كرد.

او اين مطلب را در پاسخ به دكتر احمدي نژاد ابراز كرد كه به نيويورك تايمز گفته بود ما در ايران دنبال اين نبوديم كه اگر آقاي ترامپ بيايد بهتر از خانم كلينتون است زيرا او هم مي آمد در عمل همين سياست را جلو مي برد و با آقاي ترامپ فرقي نمي كرد.

رفتار و مواضع مقامات دولت آقاي روحاني و بالاخص دستگاه سياست خارجي كشور ، آشكارا بيانگر همان نتيجه ايست كه خبرنگار نيويورك تايمز به آن دست يافته است.

باعث تاسف بسيار است كه شماري از ديپلماتها و مقامات شاخص سياسي در ايران با وجود تحمل يك شكست تلخ و سخت ناشي از بازي كثيف صحنه گردانان اصلي آمريكا در ماجراي برجام، همچنان در خواب خرگوشي فرو رفته و از توهمات خود خارج نشده اند.

بسيار روشن است كه دو حزب دموكرات و جمهوري خواه آمريكا بر سر مسايل مهم جهان از جمله موضوع روابط ايران و آمريكا، هيچ اختلاف نظر و منازعه واقعي با هم ندارند و با تقسيم كار ميان خود، اين مسائل را مديريت مي كنند.

همانطور كه آقاي اوباما به دنبال تسلط آمريكا بر جهان بود، آقاي ترامپ هم همين هدف را در دستور كار خود قرار داده است و اگر خانم كلينتون هم رئيس جمهور آمريكا مي شد، باز هم سياست سلطه را پي مي گرفت.

غم انگيز است كه برخي صاحب منصبان دولت كنوني با قرار گرفتن در دور باطل اختلافات ظاهري ميان دمكرات ها و جمهوري خواهان آمريكا، فرصت هاي غيرقابل جبران ملت خويش را به حراج مي گذارند و با وجود مشاهده خسارات سنگين ناشي از باورهاي غلط خود، مي كوشند درب را بر همان پاشنه اي بچرخانند كه تا كنون بيشترين آسيب را از آن متحمل شده اند.