دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : عنوان گفت‌وگوي ملي نوعي فريبكاري است/ تاكنون تصميمي براي حمايت احمدي‌نژاد از ليستي خاص گرفته نشده است
شنبه، 5 مرداد 1398 - 06:49 کد خبر:485703
دولت بهار: جوانفكر با بيان اينكه تمايلي ندارد درباره ميزان اقبال جريان اصلاح‌طلب در انتخابات آينده صحبت كند، اقبال مردم به جريان موسوم به بهاري‌ها (منتسب به احمدي‌نژاد) را در انتخابات آينده مجلس اينگونه ارزيابي كرد: من مسئوليتي در جريان بهار ندارم و نمي‌توانم از طرف اين جريان صحبت كنم اما شخصا بر اين باورم كه نهضت «به سوي بهار» در پي كسب مناصب قدرت نيست و با نگاهي بنيادين و عالمانه به مسائل كشور توجه دارد و راه حل‌هاي عالمانه و واقع بينانه را ارائه مي‌دهد.


به گزارش دولت بهار، علي اكبر جوانفكر كنشگر سياسي و فعال رسانه‌اي در گفت‌وگو با ايلنا، تحليل خود از حضور جريان سوم در انتخابات آتي مجلس را با توجه به اينكه برخي شرايط نا به سامان كشور را حاصل عملكرد اصلاح‌طلبان مي‌دانند و از طرفي نيز اصولگرايان در انتخابات‌هاي اخير اقبالي نداشته‌اند، اينگونه بيان كرد: مساله اين نيست كه فلان فرد، جناح يا گروه سياسي در پيدايش وضع موجود چقدر تقصير دارد يا اينكه چه جرياني ممكن است قدرت را در اختيار بگيرد و چه جرياني قرار است، حذف شود.

وي افزود: به نظر بنده مساله اصلي، ضرورت انجام اصلاحات اساسي در ساختارهاي اداره كشور است و تا اين اصلاحات انجام نشود، راه نجات به روي ملت ايران گشوده نخواهد شد.

اين كنشگر سياسي با بيان اينكه تمايلي ندارد درباره ميزان اقبال جريان اصلاح‌طلب در انتخابات آينده صحبت كند، اقبال مردم به جريان موسوم به بهاري‌ها (منتسب به احمدي‌نژاد) را در انتخابات آينده مجلس اينگونه ارزيابي كرد: من مسئوليتي در جريان بهار ندارم و نمي‌توانم از طرف اين جريان صحبت كنم اما شخصا بر اين باورم كه نهضت «به سوي بهار» در پي كسب مناصب قدرت نيست و با نگاهي بنيادين و عالمانه به مسائل كشور توجه دارد و راه حل‌هاي عالمانه و واقع بينانه را ارائه مي‌دهد.

وي در واكنش به اين سوال كه آيا رد صلاحيت‌هاي احتمالي شوراي نگهبان موجب كاهش قدرت جريان بهاري خواهد شد، گفت: نهضت به سوي بهار اصيل‌ترين جريان مردمي، انقلابي و اسلامي در كشور است و رد صلاحيت، چيزي از جايگاه ارزشمند آن در بين مردم نخواهد كاست.

جوانفكر در پاسخ به اين سوال كه آيا اصول‌گرايان كه با تشكيل شوراي وحدت به دنبال ائتلاف و وحدت هستند، به اين آرزوي خود مي‌رسند، گفت: من سخنگوي اصولگرايان نيستم و نمي‌دانم آيا چنين چيزي آرزوي آنهاست!

وي همچنين درباره حضور يا حداقل حمايت احمدي‌نژاد از ليستي خاص در  انتخابات پيشروي مجلس، افزود: تا آنجا كه اطلاع دارم تاكنون در اين زمينه تصميمي گرفته نشده است و دليل آن را در سوال اول نيز توضيح دادم.

اين كنشگر سياسي در پايان، نظر خودش درباره طرح مبحث جديدي در كشور ميان دو جريان اصول‌گرا و اصلاح‌طلب تحت عنوان گفت‌وگوي ملي را اينگونه بيان كرد: تجربه نشان داده است كه احزاب، گروه‌ها و جريان‌هاي سياسي طالب قدرت همواره بر گفت‌وگوهايي كه با خودشان انجام مي‌دهند، عنوان گفت‌وگوي ملي مي‌گذارند و من آن را نوعي فريبكاري مي‌دانم.

وي افزود: گفت‌وگوي ملي ميان نمايندگان واقعي ملت از تمامي اقشار برگزار مي‌شود و هدف آن نيز تقسيم قدرت نيست بلكه بررسي عالمانه و شناسايي آسيب‌هاي وارده به كشور و ملت و يافتن راه‌هاي مقابله با آن است.