دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : توقيف يك نفتكش چيني توسط سنگاپور به اتهام دور زدن تحريم‌هاي ايران
شنبه، 5 مرداد 1398 - 10:05 کد خبر:485705
دولت بهار: دولت سنگاپور مدعي شد يك نفتكش چيني حامل LPG ايران را در ارتباط با تحريم‌هاي آمريكا توقيف كرده است.


به گزارش دولت بهار به نقل از شيپ‌ اند بانكر، دولت سنگاپور مدعي شده است يك نفتكش چيني حامل LPG ايران را به دليل نقض تحريم‌هاي آمريكا توقيف كرده است. 

مقامات سنگاپور مدعي هستند كه اين دومين نفتكش چيني است كه به دليل حمل محموله‌ گازي ايران طي هفته گذشته توقيف مي‌شود. 

به ادعاي آنها روز چهارشنبه بنا به حكم دادگاه عالي سنگاپور نفتكش "سي‌دراگون" متعلق به شركت كنلون چين توقيف شده و در روز دوشنبه نيز نفتكش اين‌فيني‌تي توقيف شده بود.

در حالي كه سنگاپور هنوز دليل توقيف نفتكش‌ها را اعلام نكرده اما شركت كنلون ماه گذشته ميلادي به لغو تحريم‌هاي آمريكا و حمل و نقل LPG ايران متهم شده بود. 

اخيرا خبرگزاري بلومبرگ گزارش داده است علي‌رغم تحريم‌هاي آمريكا عليه ايران و حتي پس از پايان يافتن مهلت معافيت چين از تحريم‌هاي آمريكا در ابتداي ماه مي، طي ماه‌هاي مي و ژوئن 5 نفتكش حامل LPG ايران به سمت چين بارگيري شدند.

به گزارش رويترز بر اساس اطلاعات اقتصادي كه روز گذشته درباره عملكرد سنگاپور در نيم سال نخست سال جاري منتشر شد، اين كشور بدترين رشد اقتصادي را در 10 سال گذشته تجربه كرده است. توليد ناخالص داخلي سنگاپور به كمترين ميزان سال 2009 تاكنون رسيده و يكي از اصلي‌ترين دلايل اين مسئله افت شاخص‌هاي مربوط به بخش فناوري در اين كشور است.

پيش‌تر انتظار مي‌رفت كه در سال 2019 شاهد رشد اقتصادي 1.5 تا 2.5 درصدي براي سنگاپور باشيم اما آمارهاي منتشرشده در مورد نيمه نخست سال جاري نشان مي‌دهد كه رشد اقتصادي اين كشور كمتر از ميزان مورد انتظار خواهد بود.

آمريكا به تازگي به كشورهاي كوچك فشار مي‌آورد كه سياست يكجانبه فشار حداكثري آمريكا بر ايران را بر خلاف ميل خودشان اجرا كنند.