دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد : بيادي: بعيد است علي لاريجاني كانديداي رياست جمهوري شود
سه شنبه، 8 مرداد 1398 - 20:18 کد خبر:485737
دولت بهار: بيادي گفت: تا زماني كه واكنشهاي احمدي‌نژاد با خاندان لاريجاني وجود دارد بعيد است علي لاريجاني دست به اين ريسك بزرگ بزند و كانديداي رياست جمهوري شود


به گزارش دولت بهار، حسن بيادي در مصاحبه با آفتاب يزد گفت:

➖ تا زماني كه واكنش‌هاي احمدي‌نژاد با خاندان لاريجاني وجود دارد و مشكل في مابين حل نشده است، بعيد مي‌دانم كه علي لاريجاني دست به چنين ريسك بزرگي (كانديداتوري انتخابات رياست جمهوري) بزند. مگر اينگه ايشان هم مانند آقاي روحاني فرمان روشها و منش‌هاي گذشته‌ خود را به سمت اصلاح‌طلبان بچرخاند و از سهم سياسي آنان استفاده ابزاري كنند در اين صورت امكان پيروزي در انتخابات 1400 را دارد. به هر روي، اين تئوري پوسيده با عملكرد دولت كنوني حتي با شعار علي بركت الله هم بدون ترديد به نتيجه نمي‌رسد. ضمن اينكه اصلاح‌طلبان بعيد است كه بخواهند ديگر تجربه روحاني را بخواهند باز هم در انتخابات رياست جمهوري سيزدهم تكرار كنند. چراكه برخي از سياسيون معتقدند كه پس از پايان انتخابات و آغاز دولت دوم روحاني، فاصله اين دولت با جريان اصلاحات و حتي كساني كه در ستادهاي ايشان فداكاري داشتند، تشديد شد. اين فاصله در حالي است كه در دور دوم انتخابات رياست جمهوري اصلاح‌طلبان و معتدلين با تمام قوا و همه امكانات مادي، سياسي و تشكيلاتي خود به ميدان آمدند تا حسن روحاني براي بار ديگر به دولت راه يابد اما او قدر ندانست و مرعوب و محصور اطرافيان خود گرديد.

➖ اكنون در ميان افكار عمومي و در بين اغلب سياسيون، كمتر كسي پيدا مي‌شود كه مدافع سرسخت و جدي دولت باشد و نوعاً مصائب و مشكلات را به گردن اصلاح‌طلبان مي‌اندازند. در حالي كه مجموعه درون دولت فاقد يك گفتمان لازم به‌عنوان جريان فكري، سياسي و ساختار سازماني دولت فاقد يك مديريت يكپارچه است. دولت برخلاف اصلاح‌طلبان فرسنگها از خواسته‌هاي مردم فاصله گرفته و به‌دنبال اميال سياسي و اجتماعي و شخصي خود هستند.

➖ شك نكنيد جريان منسوب به احمدي‌نژاد با سياست منطقي اما چراغ خاموش با همان عملكرد گذشته خود در بخشهاي مردمي به خصوص در بخش عظيم محرومين در كشور ساري و جاري است. زماني‌كه در گذشته نه چندان دور ايشان طرح يارانه‌ها را اجرايي نمود سهم هر نفر به ميزان تعيين شده ۴۵۰۰۰ تومان ارزش حداقل ۱۵ دلار را داشت. اما الان ارزش يارانه به ۳/۵ دلار رسيده است كه اكثر يارانه بگيران واقعي در رنج و سختي هستند.

➖ فقط عملكرد يك وزارتخانه راه و مسكن وشهرسازي در زمان تصدي گري ايشان (احمدي نژاد) را با ساير دولتهاي قبل را فقط در ۳ مقوله راه، مسكن و خطوط ريلي مقايسه كنيد اگر انصافي در ميان باشد خواهيد ديد كه جريان چيز ديگري است. حالا آمار ساخت راههاي روستايي، ورزشگاهها، مدارس و تاسيسات روستايي و شهري، توسعه و تثبيت شجاعانه خودكفايي در صنعت وابسته به انرژي هسته‌اي را امر ديگري مي‌دانم.

➖ يادمان نرود كه هدفمندي يارانه‌ها مصوبه مجلس بود كه يك طرح چندپارامتري بودكه‌ يك بخش آن يارانه جمعيتي بود البته شايد در روش و سيستم ارائه يارانه‌ها اختلاف و اظهار نظرات كارشناسي وجود داشته باشد اما اصل آن در تنظيم بازار و تحكيم خانواده‌ها به ويژه در سطح محرومين بي‌نظير و يك كار اصولي و شجاعانه بود و شك نكنيد مرفهين بي‌درد كه از بودجه عمومي سهم‌شان كم مي‌شد نوعاً ناراضي بوده و هستند. بيشترين انتقادها به احمدي‌نژاد پس از پايان دولت دهم شد. البته انصاف براي تحليل عملكرد همه دولتها چيز خوبي است.