تلکس دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد: 240 سكه جايزه مسابقات تكنسين‌هاي برتر شد
دوشنبه، 25 آبان 1394 - 12:49     کد خبر: 182397

دولت بهار: مديركل آموزش فني و حرفه اي استان تهران با بيان اينكه به تكنسين‌هاي نمونه 240 سكه داده مي شود گفت: مشكل اصلي بازار كار امروز آموزش هاي فني و مهارتي در كنار دانش نظري است.

حميدرضا خانپور در گفت‌وگو با تسنيم، درباره مسابقات آزاد تكنسين هاي برتر گفت: اين مسابقات در 4 گرايش تلفن همراه و تبلت، لوازم خانگي، لوازم صوتي و تصويري و دستگاه هاي تهويه متبوع برگزار مي‌شود.

 وي ادامه داد:در مرحله نخست مسابقات آزاد به صورت آنلاين در سايت http://www.techolympiad.ir  با 60 سئوال در زمان معين انجام مي‌شود. مسابقات در سه مرحله «پايه و عمومي»، «تخصصي» و «عملي و كاربردي» برگزار مي شود .240 سكه ي تمام بهار آزادي ويژه ي تكنسين هاي كاربلد و آچار به دست ايران در 4رشته به تكنسين‌ها پرداخت مي شود.

خانپوربا بيان اينكه بيش از 400 نفر از تكنسين‌ها در سه روز گذشته ثبت نام كرده اند اظهار داشت:به نفرات اول تا سوم المپياد تكنسين هاي ايران در هر گرايش به ترتيب  10،20،30 سكه بهار آزادي، به همراه لوح تقدير از سوي شركت سامسونگ اهدا خواهد شد و با توجه به هماهنگي هاي به عمل آمده با صندوق كارآفريني اميد، به نفرات اول تا سوم با داشتن شرايطي مانند كارت پايان خدمت و داشتن سابقه كار و فعاليت، تسهيلات ارزان قيمت خود اشتغالي و پشتيبان پرداخت مي شود.
وي با اشاره به بيان اينكه از نكات مهم گذرهاي مهارتي شناسايي علاقه مندي جوانان دانست و گفت: با شناسايي علاقه مندي و استعداد كارآفرينان در فضاي كسب و كار مي‌توان زمينه اشتغال پايدار را حتي در خارج از مرزهاي ايران فراهم كرد.

مديركل آموزش فني و حرفه اي استان تهران   در بيان شاخص هاي توسعه اقتصادي گفت: فرهنگ آچار به دستي، كاربلدي و مهارت را از شاخص هاي مهم توسعه اقتصادي در كشورهاي توسعه يافته است. در حال حاضر با پديده فارغ التحصيلان بيكار و بدون مهارت روبرو هستيم. اغلب تحصيلات دانشگاهي در حوزه‌هاي نظري است و نياز بازار كار امروز نيز داشتن مهارت است كه دانشگاه‌ها بايد به ارائه آموزش‌هاي فني ومهارتي و كارعملي در كنار دانش نظري توجه ويژه داشته باشند.


برگشت به تلکس خبرها