تلکس دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد: حفر خندق در مرز دو استان كربلا و الانبار
پنجشنبه، 27 اسفند 1394 - 13:03     کد خبر: 233299

دولت بهار: يك عضو شوراي استان كربلا از پايان حفر خندق ۳۵ كيلومتري در "مرز اداري" اين استان با استان الانبار با هدف قطع كليه مسيرهاي فرعي و خاكي اطراف اين شهر مقدس خبر داد.

به گزارش دولت بهار به نقل از پايگاه خبري السومريه نيوز،  عضو شوراي استان كربلا در جنوب غرب عراق گفت: عمليات حفر خندق در امتداد مرز اداري كربلا با استان الانبار به طول 35 كيلومتر به پايان رسيده است و هدف از آن، قطع كليه راههاي خاكي و فرعي مي باشد.

"محفوظ التميمي" گفت: اين خندق از كارخانه سيمان كربلا تا برج هاي پليس در نزديكي غارهاي "الطار" ادامه دارد و هدف از آن، قطع كليه مسيرهاي خاكي و فرعي ماشين رو است.

به گزارش العالم، اين در حالي است كه دو ماه قبل نيز نيروهاي پيشمرگه كرد عراقي در ژانويه گذشته نسبت به حفر يك خندق 100 كيلومتري در جنوب و غرب استان كركوك، با هدف تأمين امنيت اين منطقه اقدام كردند.

در تحولي ديگر، وزارت دفاع عراق، امروز چهارشنبه از آزادي شماري از زنان ايزدي ربوده شده توسط داعش طي عملياتي در مناطق تحت كنترل اين گروه تروريستي خبر داد. اين وزارتخانه بدون اشاره به نام اين زنان اعلام كرد كه شهروندان ايزدي مذكور به مناطق امن منتقل شده اند.


برگشت به تلکس خبرها