تلکس دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد: فاصله داعش از "مرزهاي ايران" چقدر است؟ + نقشه و تصاوير
چهارشنبه، 11 فروردین 1395 - 06:11     کد خبر: 237920

دولت بهار: سوال اينجاست كه در سال 2016 فاصله داعش از "مرزهاي ايران" چقدر شده است؟

باشگاه خبرنگاران: تروريست هاي تكفيري داعش از تابستان سال 2014 با كمك برخي عناصر مزدور و باقي مانده هاي رژيم بعث به عراق حمله كردند و خساراتي را در عراق برجاي گذاشتند.
       
اين تروريست ها كه از ماه مي تا جولاي 2014  بيشترين حملات را عليه استان هاي عراق انجام دادند، در ابتدا استان هاي "نينوا" ، "الانبار" ، "دياله" ، "صلاح الدين"  و بخش هايي از "كركوك" را به تصرف خود درآورده بودند و سوداي تصرف كل سرزمين عراق را در سر مي پروراندند.


**نقش سردار سليماني در جلوگيري از سقوط "بغداد" و "اربيل"

اما جمهوري اسلامي ايران كه وضعيت امنيتي همسايه غربي خود را نامساعد ديد به كمك "بغداد" شتافت و "سردار سرلشكر پاسدار قاسم سليماني" با ارائه كمك هاي مشورتي-نظامي از سقوط شهرهاي مهمي همچون "بغداد" و "اربيل" جلوگيري كرد.

 

فاصله داعش ازديلي استار (Daily Star) درباره نقش سردار سليماني در مبارزه با داعش عنوان داشت: ايدئولوژي فرمانده سپاه قدس تلفيقي از روش نرم و استراتژي سخت بوده و او حد فاصل سال‌هاي 2014 تا 2015 به نيروهاي مردمي براي مقابله با دولت اسلامي (بخوانيد تروريست‌هاي داعش) ايفاي نقش كرده است.

سردار سرتيپ  "امير علي حاجي زاده " فرمانده نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اين زمينه اظهار داشت: ارتش و ملت عراق اگر كمكي نياز دارند ايران مي‌تواند به آن‌ها ياري برساند؛ زيرا اگر كمك ايران نبود داعش، كردستان عراق را تصرف مي‌كرد و در همين راستا بايد بگويم كه  "سردار سليماني"  با ۷۰ نفر جلوي تروريست‌هاي داعش در "اربيل" را گرفتند.

"احمد الاسدي" سخنگوي حشد الشعبي در گفت و گو با  خبرنگار  دفاعي امنيتي  گروه سياسي باشگاه خبرنگاران جوان؛  درباره نقش سردار سليماني در مبارزه با تروريست هاي داعش اظهار داشت:  "حاج قاسم سليماني"  همواره در صحنه بيشتر عملياتها حاضر است و من فكر مي كنم هيچ هدايت راهبردي شكل نمي گيرد مگر آنكه با توجيهات و راهنمايي هاي وي به سرانجام برسد.

 

فاصله داعش از

 

فاصله داعش از

 

سخنگوي حشد الشعبي با بيان اينكه من معتقدم همانا حضور وي براي عراق آنهم به شكلي كاملا دل كنده از دنيا و شجاعانه براي عراق كمك كننده است، گفت: سردار  سليماني عراق را از شر داعش و تكفير نجات خواهد داد.


وي تاكيد كرد: كسي كه پيشگامي حضورش (حضور سردار سليماني در جبهه هاي نبرد عليه داعش )  براي رزمندگان  فرمانبرداري از امام خامنه اي و امام خميني را تداعي كرد و فرمانده سپاه قدس با حضور در جبهه هاي نبرد از حشد الشعبي و نيروهاي مسلح عراق پشتيباني مي كند و اين مهم  دستاوردهاي بزرگي را رقم زد.**فاصله تروريست هاي داعش از مرزهاي ايران  در جولاي سال 2014 چقدر بود؟

سال 2014 ميلادي با پيشروي هاي گسترده داعش از غرب تا شرق عراق (از استان "الانبار" تا استان "ديالي") داعش به حدي به مرزهاي جمهوري اسلامي ايران نزديك شده بود كه برخي منابع اين فاصله را بين 30 تا 40 كيلومتري استان "كرمانشاه" مي دانستند.

البته پس از ساماندهي ارتش و نيروهاي مردمي عراق (حشد الشعبي) ، اين نيروها به سمت مراكز حضور داعش گسيل شدند و يكي پس از ديگري شهرهاي تحت اشغال را از تروريست هاي تكفيري داعش باز پس گرفتند.

از سوي ديگر نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران در مرزها يك خط قرمز 40 كيلومتري در نظر گرفتند و آن را معيار مبارزه با تروريست ها قرار دادند كه در اين پروسه رفته رفته با تلاش هاي ارتش و حشد الشعبي عراق استان "ديالي" پاكسازي شد.**فاصله داعش از مرزهاي ايران  در سال 2015 چقدر بود؟

پس از يكسال جنگ ارتش و نيروهاي مردمي عراق با تروريست هاي تكفيري كه البته عراقي ها از كمك هاي مستشاري سپاه قدس جمهوري اسلامي ايران هم بهره مي بردند ،  به تدريج فاصله داعش با مرزهاي جمهوري اسلامي ايران افزايش يافت و اين فاصله در جولاي سال 2015 ميلادي به بيش از 80 كيلومتر در مرزهاي تعريف شده رسيد.
 

فاصله داعش از
 


البته در سه ماهه اول سال 2015 و سال مارچ سال 2015 ميلادي شهرهاي مهم و استراتژيكي همچون "تكريت" مركز استان "صلاح الدين" و "رمادي" مركز استان "الانبار" از سيطره تروريست هاي تكفيري خارج شد و بسياري از تحليل ها نشان از ضعيف شدن داعش داشت.

عمليات هاي پس از پاكسازي "رمادي" موفقيت هاي ارتش و حشد الشعبي را در نبرد با داعش نشان مي داد. البته نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران در همه مراحل عمليات پاكسازي مناطق مختلف عراق يار و ياور عراقي ها بودند و با كمك هاي مستشاري از همسايه خود پشتيباني مي كردند.**فاصله داعش از مرزهاي ايران در سال 2016

پس از انفجارهاي بروكسل ، در ماه مارچ سال 2016 تصويري در فضاي مجازي منتشر شده كه در آن آمده است فاصله ايران با داعش 112 كيلومتر و فاصله بلژيك با داعش 3 هزار كيلومتر ؛ اما مرزهاي ايران از امنيت كافي برخوردار است و بلژيك انفجارهايي را به خود ديده كه ده ها كشته و زخمي برجاي گذاشته است.

 

فاصله داعش از
 


متاسفانه اتفاقات دلخراشي كه در چند ماهه اخير در "بروكسل" و "پاريس" شاهد بوديم؛  نتيجه پشتيباني آمريكا و همپيمانانش از تروريست ها در سوريه و عراق است كه با بازگشت افراط گرايان خطرناك از سوريه و عراق به كشورشان،  كشورهاي مقصد آماج حملات تروريستي قرار مي گيرد.

هم افزايي نيروهاي امنيتي جمهوري اسلامي ايران نشان داده كه مي توان ضريب امنيتي را در برابر حملات تروريستي گسترده يا كور افزايش داد و فاكتور هوشياري  مهمترين المان تفاوت نيروهاي امنيتي جمهوري اسلامي ايران با بلژيك است.

فاصله مرزهاي جمهوري اسلامي ايران با داعش طي سه برهه مقابله با اين گروه تروريستي از 40 به بيش از 110 كيلومتر افزايشيافته و اين موضوع نشان مي دهد نيروهاي نظامي و امنيتي براي مقابله با تروريسم از هوشياري بالايي برخوردارند.

 

اتفاقات دو سال اخير در نزديكي مرزهاي جمهوري اسلامي ايران نشان مي دهد نقش سپاه قدس و فرماندهي اين نيرو در تامين و توسعه امنيت ملي بسيار تعيين كننده است و بايد قدر دو نعمت را بدانيم : "امنيت" ، "سلامت".


برگشت به تلکس خبرها