تلکس دولت بهار (سايت قديم): دستگيري كلاهي، كشته‌شدن كشميري يا بازداشت زهره عطريانفر؟+عكس
یکشنبه، 26 اردیبهشت 1395 - 21:02     کد خبر: 259622

دولت بهار: معلوم نيست چرا رسانه‌ها از كلاهي و يا زهره عطريانفر به كشميري رسيدند و معلوم نيست كه كشميري كشته‌شده است يا كلاهي بازداشت‌شده است و يا اينكه هيچ‌كدام از اين دو حدس درست نيست و پاي يك زن ديگر به غير از عطريانفر، در ميان باشد.

به گزارش دولت بهار به نقل از مشرق، خبر دستگيري يكي از اعضاي گروهك منافقين كه در انفجار دفتر حزب جمهوري اسلامي نقش داشته، باعث ايجاد گمانه‌زني‌ها و آشفتگي در برخي از جرايد و رسانه‌ها بويژه رسانه‌هاي اصلاح‌طلب شد.

سردار سعيد منتظر المهدي در نشست خبري كه عصر روز شنبه 24 ارديبهشت‌ماه برگزار شد، «از دستگيري يكي از عناصر منافقين در كشور آلباني» خبر داد و افزود: «فرد دستگيرشده در انفجار دفتر حزب جمهوري اسلامي نقش داشته است».[1]

درست پس از ارائه اين خبر توسط پليس برخي رسانه‌ها به‌طور خاص موضوع دستگيري "مسعود كشميري" عامل انفجار دفتر نخست‌وزيري در سال 1360 را با اين بهانه مطرح و اذهان عمومي را به سمت اين عنصر منافق و تروريست هدايت كردند.

در اين زمينه روزنامه اصلاح‌طلب شرق در مطلبي با عنوان «مسعود كشميري چه بود چه كرد؟» به بازخواني ماجراي انفجار دفتر نخست‌وزيري كه به شهادت شهيدان رجايي و باهنر منجر شد، پرداخت. گمانه‌زني ناشيانه اين روزنامه زنجيره‌اي كه در خبرگزاري اصلاح‌طلب ايسنا و متعاقب آن به‌طور گسترده در رسانه‌هاي ديگر اين جريان منتشر شد در حالي است كه سردار منتظر المهدي از انفجار دفتر حزب جمهوري اسلامي كه به شهادت شهيد بهشتي و 72 تن از ياران ايشان منجر شد، اشاره كرد نه دفتر نخست‌وزيري؛ كشميري در موضوع انفجار دفتر نخست‌وزير و به شهادت رسيدن رجايي و باهنر مورد سؤال است.[2]

خبرگزاري ايلنا نيز ديشب در خبري از قول سردار سعيد منتظر المهدي از دستگيري يكي از عناصر منافق در كشور آلباني كه در انفجار دفتر حزب جمهوري اسلامي نقش‌آفرين بود، خبر داد اما به شيوه رسانه‌هاي اصلاح‌طلب در توضيحات جالب‌توجهي نوشت: «اين گفته سخنگوي ناجا خبر دستگيري مسعود كشميري عامل اصلي انفجار در دفتر نخست‌وزيري جمهوري اسلامي ايران در هشتم شهريور ۱۳۶۰ و از اعضاي سازمان مجاهدين خلق را كه پس‌ازاين حادثه از كشور متواري شد را قوت مي‌بخشد.»[3]

بر همين اساس با توجه به اظهارنظر سخنگوي ناجا، كه عامل دستگيرشده در انفجار دفتر حزب جمهوري اسلامي دست داشته است، كشميري از دايره حدس خارج مي‌شود و برخي ديگر از رسانه‌ها موضوع بازداشت "محمدرضا كلاهي صمدي" عامل انفجار حزب جمهوري اسلامي را مطرح كرده‌اند. [4]

معماي امنيتي دستگيري كلاهي، كشته‌شدن كشميري يا دستگيري زهره عطريانفر

روزنامه اصلاح‌طلب شرق نيز در مطلبي با مخدوش كردن سخنان سردار منتظر المهدي مطرح كرد كه عامل دستگير شده عنصري است كه در دفتر «نخست وزيري» بمبگذاري كرده است. اين درحالي است كه اغلب خبرگزاري‌هايي كه سخنان سخنگوي پليس را منتشر كرده‌اند خبر را صحيح اعلام كرده و از دستگير شدن فردي كه در حادثه دفتر حزب جمهوري اسلامي نقش داشته سخن به ميان آوردند و معلوم نيست اين روزنامه بر چه اساسي خبر پليس را مخدوش كرده‌  و از دستگيري كشميري خبرد داده است.

معماي امنيتي دستگيري كلاهي، كشته‌شدن كشميري يا دستگيري زهره عطريانفر

اما خبر باشگاه خبرنگاران مبني بر اينكه جنسيت فرد دستگيرشده مؤنث است، اين گمانه‌زني را به وجود آورد كه ممكن است زن دستگيرشده از اعضاي گروه طراحي انفجارهاي تروريستي منافقين (از جمله دفتر نخست‌وزيري و حزب جمهوري اسلامي) باشد و شايعاتي وجود دارد كه گفته مي‌شود اين زن، زهره عطريانفر است. [5] مشرق به زودي جزئيات بيشتري از فرد احتمالي دستگيرشده منتشر خواهد كرد.

سردار منتظرالمهدي نيز در گفتگو با خبرگزاري تسنيم تاييد كرده كه فرد دستگير شده يك زن است. وي در تشريح جزئيات دستگيري يكي از عوامل انفجار ساختمان حزب جمهوري كه اخيرا در كشور آلباني دستگير شده است اظهار داشت: اين خانم به استناد اعلان قرمز (red wanted) صادر شده از سوي اينترپل، دستگير شد.

زهره عطريان‌فر (خواهر محمد عطريان‌فر از اعضاي شوراي مركزي حزب كارگزاران سازندگي) از اعضاي ارشد سازمان منافقين است كه هم‌اكنون تشكيلات نظامي اين سازمان را رهبري مي‌كند. جواد قديري شوهر اول زهره عطريان‌فر بوده است. قديري كه از اعضاي باند خسرو تهراني و كشميري بوده، در ابتداي انقلاب از سوي سازمان مجاهدين مأمور نفوذ در نهادهاي امنيتي مي‌شود و در ترور مقام معظم رهبري در 6 تير سال 1360 دست داشته است.

زهره عطريانفر كيست؟

احتمال دستگيري زهره عطريانفر درحالي مطرح شده است كه محمد عطريانفر (برادر وي و يكي از محكومين فتنه 88 ) در خاطرات خود كه مربوط به دهه 50 و قبل از انقلاب است، درباره مريم رجوي (سركرده منافقين) به نكته جالبي اشاره كرده و مي‌گويد: آقاي موسوي در سال 55 در يك درگيري مسلحانه در منيريه تهران به همراه سرور آلادپوش كشته شد. خيلي باهوش بود. اصلاً او مرا با مرحوم مطهري آشنا كرد. من هم جزء معدود دانشجويان سال اولي بودم كه به حوزه كادر مديريت و رهبري سياسي دانشگاه شريف راه يافتم. فضاي دانشگاه كاملاً مذهبي و در كنترل ما بود.

جريان چپ كمونيستي در آنجا رنگ و غلظت بالايي نداشت. خاطرم هست خانم مريم قجر عضدانلو خواهري داشت كه تفكرات چپ كمونيستي داشت و كشته شد و تحت تأثير آن اتفاق، مبارز شد؛ ايشان چون ميل به مبارزه داشت به سمت مبارزات اسلامي ميل پيدا كرد و با ما مرتبط شد.

دوستان هم‌سن‌وسال مي‌گويند كه حمد و سوره خانم مريم رجوي را تو درست كردي؛ راست هم مي‌گويند. تااندازه‌اي نقش معلم او را داشتم در آموزش‌هاي اسلامي.

معماي امنيتي دستگيري كلاهي، كشته‌شدن كشميري يا دستگيري زهره عطريانفر
جواد قديري

حال معلوم نيست چرا رسانه‌ها از كلاهي و يا زهر عطريان‌فر به كشميري رسيدند و معلوم نيست كه كشميري كشته‌شده است يا كلاهي بازداشت‌شده است و يا اينكه هيچ‌كدام از اين دو حدس درست نيست و زهره عطريان‌فر يا يك زن ديگر، دستگيرشده است.

چندي پيش در شبكه‌هاي اجتماعي و موبايلي اخبار غير تاييد‌ شده‌اي درباره كشته شدن كشميري منتشر شد و هيچگاه صحت و سقم آن‌ها رد يا تأييد نشد.

 


[1]- http://news.police.ir/News/fullStory.do?Id=254176

[2]- http://www.isna.ir/fa/news/95022615757

[3]- ايلنا؛ كد خبر 371189

[4]- http://www.isna.ir/fa/news/95022615815

[5]- http://www.yjc.ir/fa/news/5607632


برگشت به تلکس خبرها