تلکس دولت بهار (سايت قديم): گزارش كامل فارس از راهپيمايي نمازگزاران تهراني
جمعه، 19 شهریور 1395 - 18:06     کد خبر: 307992

دولت بهار: نمازگزاران تهراني امروز با برگزاري راهپيمايي ضمن محكوميت جنايات آل‌سعود، خواستار تجديدنظر در FATF شدند.

به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، راهپيمايي با شكوه عليه 2 رژيم گرگ صفت آل‌سعود و آل‌خليفه و حمايت از «شيخ عيسي قاسم» رهبر شيعيان بحرين در تهران و 850 شهر در سراسر كشور و پس از اقامه نماز جمعه آغاز شد.

راهپيمايان در اين تظاهرات با سر دادن شعارهاي «مرگ بر آل‌سعود»، «مرگ بر مرتجعين منطقه» و «مرگ بر آل‌خليفه» انزجار و نفرت خود را از مستكبران جهاني و اين 2 رژيم ملعون به جهانيان اعلام كردند.

*بيانيه پاياني تظاهرات سراسري در محكوميت جنايات آل‌سعود و آل‌خليفه

شركت‌كنندگان در تظاهرات گسترده در محكوميت جنايات آل‌سعود و آل‌خليفه در فاجعه منا و هتك حرمت به شيخ عيسي قاسم در پايان تجمع عظيم خود بيانيه‌اي صادر كردند.

متن اين بيانيه به شرح ذيل است:

«بســم‌الله الـرحمن الـرحيم»

ملت بزرگ و بصير انقلاب اسلامي با حضور پرشور و حماسي خود در اين مراسم تظاهرات ضمن گراميداشت ياد و خاطرۀ شهداي گرانقدر فاجعۀ دلخراش و اندوهناك منا، در اولين سالگرد آن؛ اينگونه اقدامات ضد حقـوق‌بشـري، غيرانسـاني و ددمنشانۀ شـجـرۀ خبـيثـۀ مـلعـونـه آل‌سـعـود را در كشـتار ضـيـوف‌الرحمـان و حجـاج بيـت‌الله الحـرام در مسجد‌الحرام و منا و كشـتار و سركوب و قتل عام مسلمانان و مردم مظلوم در عربستان، يمن، سوريه و حمايت از رژيم فاسد و مزدور آل خليفه در كشتار و سركوب مسلمانان و مردم مظلوم و  بي‌دفاع بحرين و اهانت به حريم مرجعيت بزرگ ديني آن كشور «آيت‌الله شيخ عيسي قاسم" را به شدت محكوم مي‌كند.

ما تظاهرات‌كنندگان در حمايت از رهنمودها و فرمايشات راهگشاي مقام معظم رهبري «مدظله العالي» عليه خباثت‌هاي رژيم دست‌نشانده و سفاك آل‌سعود و آل‌خليفه بار ديگر اعتراض و خشم انقلابي و نفرت و انزجار خود را از اينگونه اقدامات ضدانساني و غيرمسئولانۀ آل‌سعود خائن‌الحرمين اعلام كرده و در بيش از 850 ميعادگاه نماز جمعه در سراسر كشور "مرگ آل‌سعود و آل‌خليفه" را فرياد مي‌زنيم.

ملت شجاع و بصير ايران اسلامي صراحتاً اعلام مي‌دارد تا همراه و همگام با ساير ملت‌هاي آزاده و مسلمان و "امت بزرگ رسول‌الله"، ضمن گراميداشت نام و ياد و خاطرۀ شهداي گرانقدر فاجعۀ منا و مسجدالحرام، حمايت همه جانبۀ خود را از مردم مظلوم يمن، سوريه و رهبر بزرگ مسلمانان بحرين و مردم مظلوم آن اعلام مي‌دارد و به رژيم آل‌سعود و آل‌خليفه اين مزدوران رژيم غاصب صهيونيستي و آمريكاي جنايتكار ام‌الفساد، هشدار مي‌دهد كه اگر آل‌سعود خائن مسئوليت اقدامات خود را در جنايت هولناك سرزمين منا نپيذيرد و درصدد جبران و اصلاح اقدامات خصمانه و مداخله‌جويانه خود نيز در ساير بلاد اسلامي بر نيايد و نيز همچنين اگر رژيم فاسد آل‌خليفه از سركوب مردم مظلوم و ستمديدۀ خود و هتك حرمت رهبران و مراجع بزرگ ديني به ويژه "آيت‌الله شيخ عيسي قاسم " دست برندارد، به زودي زير امواج خروشان خشم انقلابي و مقدس مسلمانان جهان به ويژه جوانان حزب‌الله براي هميشۀ تاريخ دفن خواهد شد.

سخنراني 13 دانشجوي بسيجي در پيش‌خطبه‌هاي نمازجمعه

از اعتراض دانشجويان به FATF تا هشدار به هاشمي در نماز جمعه

رهبر معظم انقلاب امسال در ديدار خود با دانشجويان پيشنهاد سخنراني فعالان دانشجويي پيش از خطبه‌ها را مطرح كردند و فرمودند: «تحليل‌هاي دانشجويي تحليل‌هايي باشد كه مردم مط�'لع بشوند. خب، يكي از كارهاي آسان به نظر من اين است كه در سخنراني‌هاي قبل از خطبه‌هاي نمازجمعه يك برنامه‌ريزي بكنند، دانشجوهايي كه اهل حرف زدن هستند، از طرف جمع پشتيباني بشوند، كمك بشوند، متنهاي خوبي تهي�'ه كنند، بروند در نماز جمعه [بخوانند]. مثلاً قبل از خطبه‌هاي نمازجمعه -كه حالا مسئولين مي‌روند و صحبت مي‌كنند- يك فصلي هم براي دانشجوها گذاشته بشود. فرض كنيد نماز جمعه‌ي يك شهري مثل تهران، مثل اصفهان، مثل مشهد، مثل تبريز، جاي كوچكي نيست؛ يك دانشجو برود آنجا حرف بزند، يك عالَم مطلب بيان ميكند؛ اينها چيزهاي باارزشي است؛ يا مثلاً فرض كنيد [نمازجمعه‌ي] تهران. دشمن هم بداند تحليل شما را؛ يعني وقتي‌كه شما تحليل كرديد حادثه را، موضع‌گيري كرديد، اعلام موضع كرديد، دشمن هم مط�'لع بشود؛ و مط�'لع ميشود، او زودتر از بعضي از دوستان مط�'لع ميشود.(23) منطقي و مستدل [هم] باشد؛ اين حضور فكري است.»

از 29 مردادماه امسال نخستين سخنراني پيش خطبه دانشجويان با سخنراني محمدحسين قائدشرف دبير تشكيلات اتحاديه دفتر تحكيم وحدت در پيش‌خطبه‌هاي نمازجمعه تهران آغاز شد و امروز براي نخستين بار در تاريخ انقلاب اسلامي، به طور همزمان 13 نفر از مسئولان بسيج دانشجويي استان و شهرستان‌هاي تهران پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه سخنراني كردند.

اميرشعبان جولا مسئول بسيج دانشجويي دانشگاهي صنعتي شريف در شهرستان انديشه، حسين كياني مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه علامه طباطبايي در شهرستان پرديس، سيدمهدي مرتضايي مسئول سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه شاهد در شهرستان پاكدشت، اميرحسين غفاريان  مسئول سابق بسيج دانشجويي دانشگاه علم و صنعت در شهرستان دماوند، علي مولوي مسئول سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه صداوسيما در شهرستان رودهن، مجتبي آصفي مسئول بازرسي بسيج دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي تهران در شهرستان خاورشهر، وحيد شورابي مسئول شوراي هماهنگي دانشگاه‌هاي آزاد كشور در شهرستان رباط‌كريم، پيمان تقوي گودرزي مسئول سابق بسيج دانشجويي دانشگاه مذاهب اسلامي در شهرستان لواسانات، ميثم هادي‌پور مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه تربيت مدرس در شهرستان شهريار، مصطفي ابراهيمي مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقيقات در شهرستان قرچك، صادق پناهي نسب مسئول سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه تربيت مدرس در شهرستان قيام‌دشت، مهدي ايران‌پوري مسئول سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه اميركبير در شهرستان ملارد و مرتضي فتح‌الله‌زاده مسئول سياسي مركز بسيج دانشجويي دانشگاه تهران در شهرستان اسلام‌شهر سخنراني كردند.

متن سخنراني چهار نفر از دانشجويان بسيجي در پيش‌خطبه‌هاي نماز جمعه شهرستان‌هاي استان تهران به شرح ذيل است:

* هادي پور: FATFتنها به سيستم بانكي محدود نمي‌شود بلكه بيشتر نهاد‌هاي نظامي در نظر دارد

هادي پور مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه تربيت مدرس پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه شهرستان شهريار سخنراني كرد.

« خداوند متعال را سپاسگذارم كه اين امكان فراهم شد كه امروز در خدمت شما مردم بزرگوار شهرستان شهريار باشم. ابتدا به ساكن از حجت الاسلام والمسلمين سالمي امام جمعه شهرستان شهريار كمال تشكر را دارم  به خاطر ضيق وقت از مطالبي كه مي‌خواستم مطرح كنم به چند نكتة اصلي اشاره مي‌كنم.

فساد اقتصادي

مقابله با فساد اقتصادي يكي از ارزش هاي اسلامي است و مقابله با اين پديده از صدر اسلام وجود داشته است اين ارزش وجود داشته است

فرايندي كه به جاي اجراي فرمان حضرت امير المومنين علي (ع) كه با مالك اشتر مي فرمايد: هر گاه يكى از ايشان(كارگزارانت) دست به خيانت گشود و اخبار جاسوسان در نزد تو به خيانت او گرد آمد و همه بدان گواهى دادند ، همين خبرها تو را بس بود . بايد به سبب خيانتى كه كرده تنش را به تنبيه بيازارى و از كارى كه كرده است ، بازخواست نمايى . سپس ، خوار و ذليلش سازى و مهر خيانت بر او زنى و ننگ تهمت را بر گردنش آويزى.

با وجود  قوانين روشن و نهادهاي نظارتي، متاسفانه مفاسد اقتصادي ريشه كن نشده تا جايي كه مقام معظم رهبري طي فرمان هشت ماده‌اي مقابله با فساد، به صراحت لزوم ورود نهادهاي نظارتي را يادآور شدند. (بخش‌هاي مختلف نظارتي در سه قوه از قبيل سازمان بازرسي كل كشور، ديوان محاسبات و وزارت اطلاعات بايد با همكاري صميمانه، نقاط دچار آسيب در گردش مالي و اقتصادي كشور را به درستي شناسائي كنند و محاكم قضائي و نيز مسئولان آسيب زدائي در هر مورد را ياري رسانند.)

با گذشت بيش از 15 سال از فرمان هشت ماده‌اي مقام معظم رهبري و جابجايي قريب به اتفاق تمام مسئولان ذي ربط واستمرار وجود فساد اداري،  مي‌توان به يقين اعلام كرد رويه‌ها و فرايندهاي موجود در اين نهادهاي نظارتي ناكارمد است و فساد موجود در سيستم اداري كشور، ريشه در ناكارآمدي اين فرايندها و رويه‌هاي مقابله با فساد دارد.

فرايندي كه به جاي نظارت حين اجرا , نظارت بعد از اجراي آنها نه در سال اجرا را مد نظر قرار دهد مي رود و نظارت پس از اجرا را هدف قرار داده و به جاي مقابله فساد حداكثر در يكسال گذشته ، فساد سال‌هاي دور را نشانه گرفته است. فرايند مقابله با فسادي كه بيش از آنكه اصلاح امور را نشانه گرفته باشد تسويه حساب‌هاي سياسي و شخصي را مدنظر قرار داده است.

فرايندي كه به جاي سرعت عمل در مقابله با متخلف،  سرعت عمل در مقابله با آشكار كننده تخلف را سر لوحه كار خود قرار داده است.

فرايندي كه به جاي مقابله جدي قاطع و سريع با فساد بگونه‌ي شعاري و تبليغاتي و تظاهرگونه رفتار مي‌كند.

قطعا مردم از نهادهاي نظارتي و مسئولان دولتي انتظار دارند نسبت به اصلاح فرايندها و  اشخاص دخيل در مقابله با فساد اقدام نموده و  به فسادهاي موجود در سيستم اداري پايان دهند و بر اساس قوانين و مقررات گزارشات مستند خود را به محضر مردم شريف ايران برسانند.

بايد با مظاهر فساد برخورد بشود همانگونه كه در مباحث فيش‌هاي حقوقي، فساد كرسنت و قص علي الهذا معتقد به بررسي دقيق و برخوردهاي جدي براي تحقق عدالت بوديم و هستيم در بحث شهرداري و مباحث واگذاري املاك نيز خواستار بررسي دقيق و موشكافانه از جانب نهاد هاي نظارتي هستيم البته نهادهاي نظارتي بايد برخورد جدي هم با كساني داشته باشه كه در فضاي مجازي با آبروي افراد و نهادها قبل از اثبات جرم بازي مي‌كنند چرا كه آبروي فرد در جامعه اسلامي ارزش والايي دارد.

پيام مقام معظم رهبري به حجاج

 رهبر انقلاب اسلامي به مناسبت فرارسيدن موسم حج ابراهيمي، پيام مهمي خطاب به برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان صادر نمودند. اين پيام، امسال در حالي منتشر مي‌شود كه با كارشكني‌هاي حك�'ام سعودي، زائران ايراني در مراسم حج بيت‌الله الحرام حضور ندارند.

نكته اول: مهم‌ترين ركن اصلي نامه رهبري برجسته سازي عنصر سياسي حج در برابر افرادي است كه مي خواهند از اسلام چيزي باقي نگذارند و اساس دفاع از مظلوم را كه يكي از دلايل بعثت پيامبران  و شهادت  اولياي الهي را به  فراموش بسپارند.

چگونه مي‌توان تصور كرد حج سياسي نيست در شرايطي وقايع سياسي همچون غدير خم و حجه الوداع در تاريخ حيات پيامبر و در موسم حج وجود دارد، اينكه مسلمانان جهان از نژادها، زبانها و ديدگاه‌هاي مختلف و در يك دوره خاص زماني دور هم جمع مي‌شوند و اعمال مختلفي را انجام مي‌دهند اين اجتماع خود يك همگرايي جهاني مبتني بر ارزش هاي اسلام است عين سياست محسوب مي‌شود.

حج در بطن خود سياست را دارد چراكه اجتماعي‌ترين عمل است و اگر سياست را از حج جدا كرد ديگر حج نيست. حج در تراز حج ابراهيم(ع) حجي است كه عمل به مناسك اصيل حج همچون برائت از مشركين، وفاق جهان اسلام براي مبارزه با صهيونيسم و تكفير در ان محرز باشد و حج بي‌روح و بي‌تحرك و قيام، حج بي‌برائت، حج بي‌وحدت و حجي كه از آن شكست كفر و شرك برنيايد، حج نيست.

نكته دوم: ايشان درباره خاندان آل سعود، واقعيت‌هايي را مطرح كردند تا نشان دهند آنچه سعودي‌ها مي گويند غيرواقعي و غير مستند است. از سوي ديگر اين پيام را مي توان يك گزارش اسلامي حقوق بشري نيز دانست. با نگاه به متن اين پيام مواردي همچون موضع گيري آل سعود در جنايت هاي داعش، دفاع از مستكبران جهاني و هم‌پيماني با صهيونيسم و آمريكا،  بي تفاوتي نسبت به اوضاع مردم مظلوم مسلمان همچون فلسطين، شرارت و سم پاشي و اسلام هراسي و درگيري مذهبي مورد توجه قرار گرفت.

نكته سوم: تغيير جايگاه رژيم آل سعود از جايگاه مدعي به جايگاه متهم است. تعل�'ل و كوتاهي در نجات مجروحان نيمه‌جاني كه جان شيفته و دل مشتاق آنان در عيد قربان با زبان ذاكر و ترن�'م آيات الهي همراه بود، نيز قطعي و مسل�'م است. مردان قسي�'‌القلب و جنايت‌كار سعودي آنان را با جان‌باختگان، در كانتينرهاي دربسته محبوس ساختند و به جاي درمان و كمك يا حت�'ي رساندن آب به لبان تشنه‌ي آنان، آنها را به شهادت رساندند.

نكته چهارم: استفاده از عبارت شجره‌ ملعونه براي آل‌سعود در پيام حج رهبر انقلاب، بيانگر همان خط منحرفي است كه در جهان اسلام به وجود آمده كه با رفتار و گفتار خود، موجبات فتنه در بين مسلمين را ايجاد كرده‌اند و گرفتاري‌ها خونباري را براي جوامع اسلامي فراهم آورده اند.

رهبري معظم انقلاب با نام بردن از موارد حقوق بشري اين فضا را به وجود آورد تا در عرصه ديپلماسي رسمي و عمومي موارد نام برده به صورت جدي پيگيري شود مسئولان ديپلماسي كشور بايستي بدانند متن نگاشته شده در پيام كاملا رويكرد مطالبه گرايانه است  بر همين اساس نبايستي مسئولان ديپلماسي كشورمان از حدود پيام رهبري كوتاه بيايند و بايد براي هر يكي از بندهاي اين پيام به عنوان مدافع مظلوم و ديپلمات انقلابي در عرصه بين المللي مطالبه گري كنند نه آنكه ساكت بنشينند تا عربستان عليه جمهوري اسلامي ايران گزارشاتي منتشر كنند و به صورت كامل به نشر اكاذيب و اتهامات بپردازد.

بايستي كميته‌اي حقيقت‏ ياب هم از طرف ايران و هم از سوي كشورهاي اسلامي تشكيل شود و به دور از هياهوهاي سياسي و فرافكني‌هاي سعودي‌ها اين واقعه را بررسي و ابعاد مختلف آن را آشكار نمايند و اقدامات ديپلماتيك را از حالت يك جانبه به ديپلماسي چندجانبه‌گرايانه‌ متشكل از كشورهاي قرباني حادثه منا باشند.

كميسيون سياست خارجي و امنيت ملي مجلس در اين چارچوب مي‌بايست با فعاليت‌هاي ديپلماسي بين پارلمان‌هاي جهان اسلام، ضمن اِعمال فشار بيشتر بر عربستان، سياست خارجي كشور در قبال منا را بيشتر تقويت كند.

ايران مي‌بايست با در پيش گرفتن ابتكارات جديد در حوزه ديپلماسي عمومي و قدرت نرم، به سمت تنوع‌بخشي به ارتباط‌گيري با اقشار مختلف كشورهاي منطقه حركت كند و در مجموع مقبوليت ارزي و درهمي اين شجره ملعونه محدود و توان مانور سعودي‌ها در جنگ رواني عليه ايران را به حداقل برساند .

اميدواريم در آينده نزديك  مسلمانان در حج بر پايه توحيد، برادري اسلامي درمقابل دشمنان مسلمين متحد و يكپارچه عمل كنند و  به جايگاه اصلي خود رسيده  و از موقعيت ژئوپليتيكي خود نهايت بهره را برده  و در كنار ساير ملتها با يكديگر برادر وار زندگي كنند.

قرارداد FATF

قضيه اف اي تي اف كه امروزه در رسانه هاي ديداري و شنيداري مورد توجه قرار گرفته و بانك مركزي با صدور بيانيه‏اي اعلام كرد كه با سازمان بين‏المللي مبارزه با پولشويي و «كارگروه ويژه اقدام مالي» آن (FATF) به توافق رسيده است  اين گروه كه در حال حاضر حدود 198 كشور به صورت مستقيم يا از طريق گروه‌هاي منطقه‌اي در آن عضويت دارند، مدعي تدوين استانداردها و بهبود وضعيت اجراي تدابير حقوقي، نظارتي و عملياتي، براي مبارزه با پولشويي، تامين مالي تروريسم و تامين مالي اشاعه سلاح‌هاي كشتار جمعي و ساير تهديدهاي مرتبط با سلامت نظام مالي بين المللي است. در سال 2007 جمهوري اسلامي ايران را به اتهام حمايت از گروه هاي مقاومت، در فهرست كساني قرار داده كه از تروريسم حمايت مي كنند.

آنچه مسلم است تلاش براي پيوستن به اين نهاد و انجام تمامي توصيه‌هاي آن به علت تضاد با منافع ملي، سودي براي كشور نخواهد داشت. در نگاه  آن‏ها رسماً اعلام‏شده ، حزب‏الله لبنان، سپاه قدس، حماس، جهاد اسلامي، انصارالله و همه نيروهاي مقاومت كه براي حفظ و حراست از سرزمين‌‏هاي خود با قدرت‏‌هاي استكباري و نظام‏هاي دست‏نشانده آن‏ها درگير هستند، «تروريست»‏! ناميده مي‏شوند! و حال آن‏كه تعريف ما از تروريسم با تعريف سازمان يادشده، نه فقط مشترك نيست، بلكه صد و هشتاد درجه نيز تفاوت دارد. با توجه به اطلاعات به دست آمده در اثر اجراي اين توصيه‌ها، امكان اعمال تحريم‌هاي هوشمندانه‌تر در آينده وجود خواهد داشت.

همچنين امكان سوء استفاده از اطلاعات مانند فروش يا افشاء آن‌ها به شركت‌ها يا كشور‌هاي ديگر كه با ايران وارد معامله مي‌شوند وجود خواهد داشت.خودتحريمي، از طريق الزام كردن موسسات مالي داخلي در عدم ارائه خدمات به افراد، نهاد‌ها يا موسساتي كه در ليست تحريم قرار دارند.

 توصيه‌هاي FATF تنها به سيستم بانكي محدود نمي‌شود بلكه بيشتر نهاد‌هاي نظامي، قضايي مستقل از دولت را نيز شامل مي‌گردد؛ بر اساس قواعد (توصيه شماره 21،) FATF تمامي اطلاعات محرمانه حتي قبل از اثبات جرم و تنها با يك سوء ظن و نبود شواهد مستدل بايد در اختيار اين نهاد قرار گيرد.

اين توصيه نشان مي‌دهد، صرفاً يك توصيه اقتصادي نيست و زمينه‌هاي جاسوسي فراهم و دسترسي به اطلاعات طبقه بندي شده را آسان مي‌كند.

توصيه شماره 31 به بهانه انجام تحقيقات درباره پولشويي و تامين مالي تروريسم خواستار انجام عمليات مخفيانه، شنود مكاتبات و وارسي مكاتبات، دسترسي به سيستم‌هاي رايانه‌اي و ارائه محصولات به صورت كنترل شده است، كه اين امر نقض استقلال و امنيت كشور را به دنبال خواهد داشت.

بايد متن اصلي اين توافق مورد بررسي كامل كارشناسان قرار گيرد. براساس قانون اساسي بايد توافقنامه‌ها و قراردادهاي بين المللي در مجلس شوراي اسلامي تصويب شود.

* هشدار به هاشمي در نماز جمعه

امير شعبان‌جولا جانشين مسئول بسيج دانشگاه شريف نيز در پيش‌خطبه‌هاي نماز جمعه شهرستان انديشه سخنراني كرد.

در ابتدا تشكر مي‌كنم از امام جمعه محترم و همچنين مسئولان محترم ستاد نماز جمعه كه اين فرصت را در اختيار جوانان نخبه و دانشجوي اين كشور قرار دادند تا بتوانند از اين طريق مستقيماً با مردم صحبت كرده و تحليل‌ها و نگاه‌هايشان را نسبت به مسائل كشور و جهان بي واسطه به مردم بگويند.

بعد از عرض تسليت به مناسبت شهادت امام محمد باقر و همچنين سالگرد درگذشت آيت الله طالقاني، لازم ميدانم يادي بكنم از شهداي حادثه منا.

از خداوند طلب علو درجات را براي آنان دارم و آل سعود خبيث را كه سرسپرده آمريكاي جنايتكار هستند و باعث و باني چنين جنايتي شدند نفرين مي‌كنيم. با توجه به اين كه امروز بعد نماز راهپيمايي براي محكوم كردن جنايات آل سعود برگزار ميشود، احتمالاً امام جمعه محترم توضيحاتي در اين مورد ايراد خواهند كرد فلذا من ديگر وقت شما را نمي‌گيرم و از اين موضوع ميگذرم.

وقتي خداوند حضرت رسول را به نبوت مبعوث كرد، شرك و كفر بر تمام منطقه ي عربستان حاكم بود. قدرت و ثروت به صورت كامل در دست مشركين و كفار بود و هر صدايي را كه خوش نداشتند، خفه مي‌كردند. با وجود اين خفقان هيچ كس جرئت نداشت حرفي بزند كه مشركان و كفار خوششان نيايد.

رسول خدا در چنين جامعه‌اي به نبوت مبعوث شد. هر كسي كه خبر دعوت رسول الله به اسلام را ميشنيد در ذهنش يقين داشت كه به زودي رسول الله كشته خواهد شد و اثري از اسلام باقي نخواهد ماند. هيچ كس از مردم ذره اي احتمال نميداد كه اسلام بر شرك و كفر پيروز بشود. رسول الله فقط يك نفر بود بدون هيچ قدرت و ثروتي. در آغاز كار پيامبر تصور پيروزي اسلام تقريباً غيرممكن بود. اما نهايتاً اسلام توانست بر كفر و شرك پيروز شود و حكومت مقتدر اسلامي را تشكيل بدهد.

شرك و كفر نتوانستند در برابر تشكيل حكومت اسلامي كاري از پيش ببرند ولي ميبينيم بعد از مدتي نفاق توانست حكومت اسلامي را از بين ببرد. كاري كه شرك و كفر و حتي يهود همه با هم نتوانستند انجام دهند، نفاق انجام داد.

در جنگ احزاب همه دشمنان اسلام كنار هم قرار گرفتند تا اسلام از بين برود. نتوانستند مانع تشكيل حكومت اسلامي شوند اما نفاق در داخل جامعه اسلامي به تدريج ريشه هاي حكومت را از بين برد طوري كه تا بيش از هزار سال پس از آن ديگر چنان حكومت اسلامي اي شكل نگرفت.

بايد مراقب نفاق بود. نفاق ميتواند با حكومت اسلامي ما هم چنان كاري كند كه با حكومت رسول خدا كرد. العياذ بالله مگر ما از رسول خدا بالاتر هستيم كه نفاق نتواند جمهوري اسلامي را از بين ببرد؟ خيلي بايد مراقب بود. نفاق حكومت رسول خدا را از بين برد! مراقب باشيم مبادا عده‌اي به ظاهر مسلمان و متدين از درون حكومت و از درون نظام، نظام را از بين ببرند. مبادا شعار اسلام بدهند اما آرمان هاي انقلاب اسلامي ما را از بين ببرند.

آرمان‌هاي انقلاب اسلامي چيست؟ چطور ممكن است كسي شعار اسلام بدهد ولي آرمان انقلاب اسلامي را از بين ببرد؟ براي پاسخ به اين سؤال لازم است نگاه كنيم به شرايطي كه در آن انقلاب اسلامي به ثمر نشست.

شرايط جهان قبل از انقلاب اسلامي ما خيلي شبيه به شرايط عربستان پيش از بعثت رسول اكرم بود. همان طور كه گفتم، وقتي رسول اكرم مبعوث شدند، عربستان غرق در حاكميت شرك و كفر بود.

شرايط جهان قبل از انقلاب اسلامي را نگاه كنيد. آمريكا رسماً حكومت بلامنازع در جهان حاكم كرده. همه كشورها را مجبور كرده با پول آمريكا با هم معامله كنند. آمريكا چه كاره است كه همه را مجبور ميكند با پول او معامله كنند؟ آمريكايي ها بعد از جنگ جهاني دوم كه دو تا بمب اتمي در ژاپن انداختند، همه كشورها را ترساندند كه اگر به حرف من گوش نكنيد همان بلا را سر شما هم مي آورم. آمريكا با ايجاد چنين رعب و وحشتي در تمام كشورها، حكومت خود را بر جهان برقراركرد. هيچ كشوري از اين وضعيت راضي نبود. هيچ كشوري حاضر نبود كشور ديگري بر او حكومت كند و براي او تعيين تكليف كند اما از ترس آمريكا همه سكوت كردند.

همين امروز شما نگاه كنيد! هر جاي جهان كه اتفاقي ميفتد آمريكا ميايد و دخالت ميكند. براي كشورها نسخه ميپيچند كه تو چطور بايد عمل كني و چطور نبايد عمل كني. يكي نيست به آمريكا بگويد: «به تو چه؟ تو چه كاره اي كه براي كشورها تصميم ميگيري؟». آمريكايي ها عملاً قوانين بين المللي را خودشان وضع ميكنند و به كشورهاي ديگر تحميل مي‌كنند. وضعيت جهان به اين شكل است.

بانك هاي جهان را جريمه مي‌كنند به اين خاطر كه با بانكهاي ايراني معامله كرده‌اند. اين جريمه فكر مي‌كنيد به كجا ميرود؟ به حساب شهرداري نيويورك واريز ميشود! يعني آمريكا ايران را تحريم مي‌كند، اگر هم كشوري با ايران وارد معامله شد جريمه اش مي‌كنند و پول جريمه را به حساب شهرداري يكي از شهرهايشان واريز ميكنند. اين است وضع آمريكا. اين است وضع دشمنان ما. اين ديكتاتوري و حكومت ظالمانه‌اي كه بر جهان حاكم كرده اند به وضوح از اعمال و رفتارشان پيداست.

در شرايطي كه جهان تحت سلطه كفر و شرك است. در شرايطي كه 80 درصد ثروت جهان دست آمريكا و اسرائيل است؛ امام خميني در ايران قيام كرد و سيلي محكمي به آمريكا زد. انقلاب ما از اول شعار «نه شرقي، نه غربي» داد. مردم جهان كه از حكومت بلامنازع آمريكا ناراضي بودند وقتي ايران را ديدند توجهاتشان به ايران جلب شد. برايشان مهم بود كه آيا ميتوان قواعد آمريكا را نپذيرفت و زنده ماند؟

بعد انقلاب آمريكا سيطره خودش بر جهان را در معرض خطر ديد. امروز ميبينيم شيعيان در تايلند بعد نمازهايشان دعاي «خدايا خدايا تا انقلاب مهدي...» را ميخوانند. فارسي بلد نيستند اما اين دعا را از حفظ ميخوانند. ازايشان ميپرسي چرا اين دعا را ميخوانيد؟ مگر فارسي بلد هستيد؟ ميگويند معناي دعا را نميدانيم فقط ميدانيم دعا براي سلامتي رهبر ايران است! اين قدر انقلاب اسلامي توانسته در دل مردم جهان نفوذ كند.

اين از شرق آسيا. از آن طرف در عمق خاك آمريكا ببينيد انقلاب چه غوغايي به پا كرده. يكي از دوستان من اهل آمريكاست. سه چهار سال است كه آمده ايران. در قم درس طلبگي ميخواند كه برگردد آمريكا و تبليغ اسلام كند. اين دوست من در آمريكا وكيل بود. دكتراي حقوق داشت. او برايم تعريف مي‌كرد.

مي‌گفت در آمريكا به مسلمانان خيلي ظلم ميشود و من وكيل مسلمانان ميشدم. يك بار رفته بودم داخل زندان جهت وكالت يكي از مسلمانان كه ديدم عكس امام خميني در جيب دارد. به او گفتم اين چيست؟ مگر ايراني هستي؟ او گفت نه. اين فرد رهبر همه ماست. فقط رهبر ايران نيست.

خلاصه كنم بحثم را. امام خميني در شرايطي قيام كرد و انقلاب اسلامي را به ثمر رساند كه همچون صدر اسلام شرك و كفر در جهان جولان ميداد. تمام شرك و كفر در كنار هم قرار گرفتند تا انقلاب اسلامي ما را از بين ببرند، جنگ راه انداختند، تحريم كردند، جنگ رواني كردند، جنگ فرهنگي كردند، جنگ اقتصادي كردند، همه كار كردند اما هنوز انقلاب اسلامي سرپاست. به وعده ي الهي انقلاب اسلامي در برابر مشركين و كفار هرگز شكست نخواهد خورد؛ اما در برابر منافقيني كه داخل نظام هستند معلوم نيست. بايد مراقب بود و سعي كنيم نفاق را خوب بشناسيم.

پس يكي از آرمان‌هاي اساسي انقلاب همين مبارزه با سلطه ي آمريكا بر جهان است. اين يك آرمان اساسي است كه نبايد به هيچ وجه فراموش شود. اگر كسي شعار اسلام سرداد ولي به اين آرمان پايبند نبود، خطرناك است. بايد در برابر او مراقب بود.

گفتيم آمريكا براي از بين بردن ايران و جمهوري اسلامي روش هاي متعددي را به كار گرفته اما هنوز نتوانسته كار را پيش ببرد. گفتيم طبق وعده الهي پس از اين هم نخواهد توانست كاري كند مگر اين كه از داخل كشور بتواند به انقلاب اسلامي آسيب بزند. اين كه امام خامنه‌اي هم بارها نسبت به نفوذ دشمن هشدار دادند علتش همين است.

آمريكا تا نتواند در داخل كشور نفوذ كند، نخواهد توانست آسيبي به ما بزند پس امروز اساسي ترين برنامه اي كه براي ضربه زدن به كشور ما دنبال مي‌كند، بحث نفوذ است.

پروژه نفوذ ابعاد بسيار زيادي دارد كه من به علت ضيق وقت در اين جا فقط يك بُعد آن را شرح مي‌دهم. ببينيد! آمريكا ميخواهد كشور را به دو بخش تقسيم كند. اسم يك بخش را مي‌گذارد آدم هاي خوب و يك بخش هم آدم‌هاي بد. از نظر آن ها آدم‌هاي خوب كساني هستند كه با آنها مذاكره مي‌كنند و آدم‌هاي بد كساني هستند كه مذاكره نمي‌كنند.

مي‌خواهند بين اين دو بخش دعوا راه بي اندازند و در نهايت انقلاب را از بين ببرند. حواستان را جمع كنيد. ما همه در يك جبهه هستيم در مقابل آمريكا. چه آقاي روحاني و آقاي ظريف و چه مايي كه منتقد خط مشي اين عزيزان هستيم همگي در يك جبهه در مقابل آمريكا ايستاده ايم. آمريكا اين را نميخواهد. ميخواهد اختلاف بي اندازد تا انقلاب را نهايتاً از بين ببرد. اين را هم بگويم كه اگر خداي ناكرده انقلاب از بين برود اين طور نيست كه با آدم‌هاي –به قول خودشان- خوب برخورد مناسبي داشته باشند و آنها را عزيز كنند. نخير!

شما سرنوشت مُرسي را در مصر ببينيد! چقدر با آمريكايي ها مذاكره كرد و سعي كرد به آمريكا نزديك شود اما نهايتاً ببينيد چطور با او رفتار كردند! او را و طرفدارانش را گرفتند و انداختند زندان و خيلي ها را هم اعدام كردند. در تركيه ببينيد چقدر اردوغان به آمريكايي ها خدمت كرد اما در آخر كودتايي را عليه او راه انداختند كه البته بي فرجام ماند. اصلاً چرا راه دور برويم؟ در همين كشور خودمان. مصدق را ببينيد چه كردند؟ دكتر مصدق در زمان نخست وزيري اش چند بار به آمريكا نامه نوشت و درخواست كمك كرد.

چهل روز به آمريكا رفت و مذاكره كرد تا آمريكا به ايران كمك كند. نهايتاً با مصدق چه كردند؟ 28 مرداد كودتا كردند و مصدق را به بدترين شكل ممكن گرفتند و در دادگاه محاكمه كردند.

آمريكا مي‌خواهد ايران را به خوب و بد تقسيم كند. با خوب ها كه مي‌خواهد در نهايت همان كاري را بكند كه با مرسي و مصدق كرد. با بد ها هم كه از همين الآن مي‌گويند بايد مقابله كرد و از ايران انداختشان بيرون! يعني رسماً در اظهاراتشان در امور داخلي كشور ما دخالت ميكنند و خجالت هم نميكشند. به هيچ وجه نبايد فريب اين آمريكاي پليد را خورد.

ما در ايران همه پشت به پشت هم داده ايم و يكي هستيم. اگر من از روند مذاكرات در برجام انتقادي ميكنم يا اگر در بحث قراردادهاي نفتي يا قرارداد بانك مركزي با FATF نقدي وارد ميكنم نه از اين جهت كه با عده اي خصومت دارم و اين انتقادات را مي‌كنم، بلكه از سر دلسوزي است. من دانشجو هستم. من نه عضوي از جناح هاي سياسي هستم و نه حتي از سر كار آمدن افراد مختلف نفع شخصي ميبرم. انتقادات من دليلي ندارد مگر دلسوزي.

بنابراين از انتقادات نبايد برداشت خصومت شود و نبايد با انتقادات خصمانه برخورد شود. اين دقيقاً چيزيست كه دشمن ميخواهد. ما بايد وحدت خودمان را حفظ كنيم و در كنار هم باشيم و اگر هم انتقادي هست براي اصلاح امور است. همين.

آمريكا چطور ميتواند ايران را به خوبها و بدها تقسيم كند؟ از چه روشي ميخواهد براي اين كار استفاده كند؟ يك نمونه از روشهايي كه براي اين هدف پي گرفته را توضيح مي‌دهم.

يك نهاد بين الدولي هست به نام FATF اين نهاد كه يكي از مؤسسين اصلي اش آمريكاست به ظاهر هدفش مبارزه با پولشويي و تأمين مالي تروريسم در جهان است. ايران در ليست سياه اين نهاد قرار دارد. مسئولين دولتي با اين نهاد مذاكراتي را داشته اند و ظاهراً به توافقاتي هم رسيده‌اند كه مي‌گويند محرمانه است و حاضر نيستند به صورت عمومي منتشر كنند تا مردم از جزئيات آن مطلع شوند. به گفته مسئولين دولت و همچنين به استناد قوانين اين نهاد، براي اين كه ايران از ليست سياه خارج شود بايد بانكهاي ايران از اين پس خدماتي به افرادي كه از جانب آمريكا تحريم شده اند ارائه نكنند.

يعني آمريكا در نظام اقتصادي ايران يك خط ميكشد و ميگويد از نظر من يك عده خوب هستند و مي‌توانيد به آن‌ها خدمات بانكي ارائه كنيد و عده‌اي ديگر بد هستند و نبايد به آن ها خدمتي ارائه كنيد. حالا بدها يا به عبارت ديگر كساني كه آمريكا تحريمشان كرده چه كساني هستند؟ سپاه، وزارت اطلاعات، صدا و سيما، وزارت فرهنگ و بيش از صد شخص و دستگاه ديگر در جمهوري اسلامي. حاصلش چه شد؟

همان كه آمريكايي‌ها ميخواستند. ايجاد يك شكاف عميق در نظام مالي كشور. عده‌اي كه آمريكا تحريم كرده افراد بد هستند و نبايد به آن‌ها خدمات بانكي داده شود و عده‌اي ديگر خوب هستند و ميتوان به آن‌ها خدمات بانكي ارائه داد.

اين يكي از روش‌هاي آمريكايي‌ها براي ايجاد شكاف است كه بايد حواسمان را جمع كنيم و نگذاريم آمريكا به اهداف شومش برسد. آمريكا با تمام پليدي‌هايي كه دارد اي كاش اقلاً در وعده هايش صادق بود.

خدا را شكر مدت زيادي از تجربه برجام نگذشته. ما در برجام اوج بدعهدي ها و دروغگويي هاي آمريكايي ها را ديديم. ايران به تك تك تعهداتش عمل كرد اما آيا وضع اقتصاد بهتر شد؟ آيا تغييري در اوضاع رخ داد؟ مشكلي از مشكلات مردم حل شد؟

آمريكا به تعهداتش عمل نكرد. كار به جايي رسيد كه رئيس بانك مركزي به آمريكا رفت و گله كرد كه از برجام تقريباً هيچ چيز عايد ايران نشده. گرهي از اقتصاد كشور باز نشد. اين تجربه به خوبي نشان داد كه حل مشكلات اقتصادي به دست آمريكا و فرانسه و انگليس نيست. اگر از طريق آمريكا مي‌شد مشكلات كشور را حل كنيم، همان زماني كه مصدق درخواست كمك كرد مشكلات ما حل مي‌شد اما نشد.

امروز در بين جوانان مشكل بيكاري داريم. همين مشكل بيكاري باعث شده سن ازدواج در جامعه بالا برود و به تبع آن بسياري از مشكلات فرهنگي و اجتماعي گريبان جامعه ما را بگيرد.

امروز مشكل ركود داريم. بسياري از كارخانه‌هاي ما تعطيل شده اند مثل كارخانه ي ارج. بسياري از كارخانه ها در شرايط سختي به سر ميبرند مثل GLX. چه كسي ميتواند اين مشكلات را برطرف كند؟ آيا آمريكا ميتواند مانع تعطيلي كارخانه‌هاي ما بشود؟ ريشه ي مشكل كجاست؟ ريشه ي مشكل همين است كه ما تمام توجهمان را به خارج كشور معطوف كرده ايم و فكر ميكنيم از آن جا ميتوان مشكل را حل كرد. فكر كرديم با برجام و... مي‌توان مشكلات را حل كرد. اما آيا مشكلات حل شد؟

يكي از بركات انقلاب اسلامي پيشرفت چشمگير علمي كشور بود. ما جوانان در دانشگاه توانايي‌هاي بسيار زيادي داريم. نخبگاني در دانشگاه‌ها داريم كه بسياري از كشورها براي جذبشان سر و دست مي‌شكنند.

اگر به اين جوانان اعتماد كنيم بي شك ميتوانيم تمام مشكلاتي كه امروز در كشور داريم را حل كنيم. مثلاً جمعي از دوستان ما در دانشگاه شريف ماهواره‌اي ساختند با قابليت‌هاي بسيار بالا اما مسئولين دولتي به جاي حمايت از آن با بي توجهي‌هاي مكرر باعث شدند اين ماهواره در گوشه‌اي خاك بخورد و بسياري از سازندگانش نااميد شده و از ايران بروند.

بسيار زياد داريم از اين دست افرادي كه اگر به اين ها اعتماد مي‌شد و بها داده مي‌شد مي‌توانستيم مشكلات كشور را برطرف كنيم اما با بي اعتنايي مسئولان مواجه شدند.

اي كاش مسئولين به جاي اعتماد به كشورهاي غربي به جوانان كشور خودمان اعتماد ميكردند. باور كنيد كه كليد حل بسياري از مشكلات در دست ما جوانان و دانشجويان در دانشگاه هاست.

اي كاش به اين ظرفيت عظيم و استعدادهاي بي شمار اعتماد كنيم. اي كاش به جاي اين كه عزت را در مذاكره با آمريكا ببينيم، در جواناني مي‌ديديم كه با هوش و ذكاوت خود راه هاي صد ساله كشورهاي غربي را در مدتي كوتاه طي كردند.

برمي‌گردم به بحث اولم. انقلاب اسلامي به هيچ وجه از آمريكا و جبهه كفر و شرك آسيب نخواهد ديد. اين وعده الهي است؛ اما از جريان نفاق و از داخل كشور ممكن است جمهوري اسلامي صدمات جبران ناپذيري ببيند؛ همانطور كه حكومت رسول خدا با تجمع تمام قواي كفر و شرك آسيب نديد ولي در برابر اقدامات منافقين تاب نياورد.

امروز در شرايطي قرار داريم كه در تمام كشورهاي اطراف ما جنگ و ناامني است. در افغانستان، در پاكستان، در عراق، در تركيه، در بحرين، در يمن، در سوريه ميبينيد كه دور تا دور ما مردم خواب آرامي ندارند. هر لحظه نگراني يك انفجار و يك تيراندازي را دارند. اما كشور ما در امنيت كامل به سر مي‌برد.

هر شب كه ميخوابيم نگران نيستيم كه فردا صبح در كوچه هايمان يك انفجار رخ دهد. در چنين شرايطي كه آتش جنگ در تمام اطراف ما شعله كشيده و هر روز افروخته تر ميشود چه چيزي امنيت كشور ما را تأمين كرده؟ جز اين است كه نيروهاي نظامي و مسلح از جمله سپاه با زحمات شبانه روزي توانسته‌اند اين امنيت را براي ما به ارمغان بياورند؟ من از شما يك سؤال ميپرسم. به نظر شما اگر در چنين شرايطي سپاه را تعطيل كنيم، آيا باز هم چنين امنيتي خواهيم داشت؟

امروزه برخي از مقامات بلندپايه ي كشور صحبت از اين ميكنند كه اگر هزينه هاي نظامي را حذف كنيم ميتوانيم اين هزينه ها را صرف امور ديگري كرده و پيشرفت كنيم. مطمئن باشيد اگر در كشوري كه شرايطي مشابه كشور ما را دارد چنين سخني گفته ميشد، گوينده اين حرف در دادگاه به شديدترين نحو محاكمه ميشد. كسي كه چنين حرفي ميزند خودش حاضر نيست لحظه اي بدون تيم حفاظت در خيابان ظاهر شود. هر كجا كه ميروند بايد تيم حفاظت بزرگي با خودشان ببرند كه مبادا گزندي ايشان را تهديد كند. چه شده كه اكنون سخن از حذف نيروهاي نظامي و توانايي موشكي و... مي‌زنند؟

من دلسوزانه مي‌گويم. تصورم اين است كه اين افراد به دنبال منافع حزبي و جناحي خويش توجهشان به منافع ملي را از دست داده اند. به همين خاطر ميخواهم به عنوان يك دانشجو به عنوان كسي كه عضو حزب و جناحي نيست و فقط مصالح آينده كشور را ميبيند به ايشان تذكر دهم كه تجربه نشان داده كه تحمل جمهوري اسلامي حدي دارد. درست است كه مثل ساير كشورها گوينده اين حرفها به دادگاه كشيده نشده اما نظام اسلامي هميشه اين چنين با محبت برخورد نميكند. بر خود ايشان و بر همگان ثابت شده كه نظام اسلامي وقتي از آستانه ي صبرش بگذرد با كسي تعارف ندارد؛ ولو آن شخص از مقامات بلندپايه باشد، ولو آن شخص سابقه مبارزات انقلابي هم داشته باشد.

* ابراهيمي: عده‌اي به بهانه‌هاي متعدد سعي در معامله عزت ملي بر سر هيچ دارند

مصطفي ابراهيمي عضو شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي در پيش خطبه‌هاي نماز جمعه شهرستان قرچك به سخنراني پرداخت.

با عرض سلام و درود به ارواح طيبه شهداي انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس به ويژه 360 شهيد گلگون كفن شهرستان شهيد پرور و هميشه در صحنه انقلابي قرچك و 13 شهيد حرم آل الله مدافع حرم قرچك و روح پر فتوح بنيان گزار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني رحمه الله عليه آرزوي سلامت و طول عمر براي نايب برحق امام عصر حضرت امام خامنه اي را از در گاه الهي مسئلت مي‌كنم.

همچنين فرا رسيدن هشتم ماه ذي الحجه , شهادت پنجمين گل بوستان نبوي و شاهد واقعه عظيم عاشورا ,امام محد باقر عليه السلام را خدمت تمامي شيعيان جهان تسليت عرض مي‌كنم.

بنا بر امر و تاكيدات امام خامنه‌اي مد ظله العالي در ماه مبارك رمضان در سنت حسنه هر ساله ديدار با دانشجويان و دانشگاهيان پيرامون ضرورت اصل تبيين به عنوان يكي از گزاره هاي جهاد كبير به عنوان وظيفه اي براي روشنگري و آگاه سازي بدنه جامعه اسلامي از طريق نخبگان جامعه و تحصيل كرده در مراسمات و تريبون‌هاي رسمي نظام جمهوري اسلامي ايران , ما نخبگان دانشگاهي تصميم گرفتيم همچون همقطارانمان همچون همت‌ها, باكري‌ها, چمران‌ها, وزوايي‌ها , ديالمه‌ها و احمدي روشن‌ها كه از آزمون‌هايي كه براي اعتلا و حفظ انقلاب اسلامي با خون خود سربلند بيرون آمدند ,اين بار گفتمان اصيل انقلاب اسلامي و امام روح الله و راهبردها و مسائل مهم تاثير گذار داخلي, منطقه‌اي و جهاني را از طريق تريبون مقدس نمازجمعه سراسر كشور و استان تهران پيگيري كنيم.

اينجانب مصطفي ابراهيمي دانشجوي مقطع دكتري رشته مهندسي هوافضا عضو شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي خداوند متعال را شاكرم كه توفيق ي نصيب شد تا به عنوان نماينده جمعي از دانشجويان انقلابي در سنگر نماز جمعه در رابطه با چندي از مسايلي كه به عنوان دغدغه‌هاي دانشجويان و ملت شريف ايران اسلامي است با شما مردم انقلابي و شهيد پرور هميشه در صحنه و تاثير گذار شهرستان قرچك سخن بگويم.

از رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌اي تشكر مي‌كنم كه با اعتماد و اعتقاد ايشان به نسل جوان و آينده ساز انقلاب اسلامي از حاميان هميشكي اين نسل بوده اند و اين تريبون مهم را در اختيار جوانان قرار دادند و جا دارد قدر داني ويژه اي از ستاد نماز جمعه قرچك و امام جمعه محترم شهرستان قرچك داشته باشم كه براي تحقق اين امر رهبري پيش قدم شده و از دانشجويان براي حضور در اين تريبون دعوت كردند.

مي خواهم در رابطه با مسئله اي صحبت كنم كه شايد چندين بار بر آن تاكيد شده و اكنون عده اي درصدد انجام عمل هاي مخالف آن برآمده اند. حفظ عزت ملي و كرامت ملت ايران يكي از مهمترين مسائلي است كه شايد عده‌اي به بهانه‌هاي متعدد سعي در معامله كردن آن بر سر هيچ! هستند.

عزتي كه اين ملت شريف براي رسيدن به آن انقلاب اسلامي ، 8 سال دفاع مقدس و 8 ماه دفاع در برابر فتنه گران را در تاريخ خودثبت كرد تا عزتش حفظ شود و كسي نتواند دست بالا براي وي داشته باشد . اما مثل اينكه برخي وعده و وعيد هاي انتخاباتي چشم آقايان را كور كرده و اين افراده با بهانه هاي واهي و دروغ پردازي سعي در به ذلت كشاندن عزت اين مردم هستند.

آمريكا و انگليس و اسرائيل و  ساير دشمنان قسم خورده اين مرز و بوم بارها وبارها در طول تاريخ ثابت كرده اند كه مانع پيشرفت ايران و ملت آن خواهند بود و در طول تاريخ هر كشوري كه به آنها اعتماد كرده است چيزي جز ذلت برايشان عايد نشده است. با اين همه جاي سوال دارد كه چرا عده اي از مسئولين با آغوش باز و ولع تمام خواستار غش كردن براي چهره بزك شده اين دشمنان جمهوري اسلامي ايران هستند.

موضوع مهمتر اينكه اكنون زمان آن است كه با صراحت ، صلابت و قدرت تمام در برابر اين زورگويان ايستاد چرا كه اينان با عدم عمل به قول هايشان بار ديگر ثابت كردند كه قابل اعتماد نيستند و عده اي كه بر حسب حرف آنها آب خوردن و معيشت مردم را به برجام گره زده بودند بايد بدانند سخت در اشتباه بوده اند و بايد شفافانه با ملت سخن بگويند و اعلام كنند كه برجام نه تنها سندي براي عزت ايران اسلامي نيست بلكه بايد به عنوان برگ زريني تحت عنوان سند خيانت و غير قابل اعتماد بودن شيطان بزرگ نام گذاري گردد.

قرار بود با نرمشي قهرمانانه در گفتگويي عزتمندانه، پشت ابرجنايتكاران آمريكا و انگليس را، ديپلماسي هوشمند ايران، بخاك بمالاند؛ ايران را از محاصره اقتصادي توسط غرب كه با همآهنگي سران داخلي فتنه، ايجاد شده بود، رها سازد؛ چرخ سانتريفيوژ ها را همزمان با چرخ اقتصاد مردم بچرخاند؛ عزت پاسپورت ايرانيان را مضاعف سازد؛ استقلال و آزادي ايران در جهان را با پرچم جمهوري اسلامي بر بام بين الملل برفرازد؛ و بسياري وعده‌هاي شيريني كه در باره گشايش اقتصادي «جامعه بي نياز از يارانه‌ها» مطرح شد و مردم ما باور كردند.

مخالفت با شعار ملي «مرگ بر آمريكا» و «ماجراجويي» ناميدن فلسفه «استكبارستيزي»؛ دريوزگي حقارت باردر برابر آمريكا و تحمل خفت هاي مزدورانش در منطقه؛ واگذاري فناوري هسته اي، تعطيلي سازمان تحقيقات فضايي؛ پرهزينه دانستن استقلال ملي، اعلام ناتواني ملي براي مقاومت در برابر قدرت هاي بزرگ؛ اعلان آمادگي براي تحقق برجام هاي 2 و 3 و تغيير زبان انقلاب؛ نعمت خدا دانستن برجام و تهديد به عذاب الهي براي نقد بدعهدي‌هاي آمريكا؛ تضعيف آرمان‌هاي انقلاب و هر نهاد انقلابي؛ انعقاد قراردادهاي نفتي ضدملي؛ نابود كردن صنايع و توليدات كشاورزي و دامداري؛ اجراي كامل پروتكل تحميلي الحاقي؛ افراطي گري و تندروي دانستن هر نوع روحيه انقلابي؛ بزدل و ترسو ناميدن دشمنان آمريكا و مخالفان مذاكرات خفت بار؛ تخريب نيروهاي حزب اللهي؛ عوام فريبي و پوپوليسم ناميدن مردمداري و ساده زيستي؛ ترويج تجملگرايي به سبك دوره كارگزاران؛ مخالفت با ترويج دين توسط حكومت؛ صاحبان حقوق هاي نجومي را ذخيره هاي انقلاب و امانتداراران حكومت ناميدن؛ نفي هنر و هنرمند ارزشي؛ ايستادگي در برابر دشمن را خرج كردن از جيب مردم دانستن؛ ردكردن «اسلام انقلابي»؛ حمله علني به صدا وسيما و نفي فيلترينگ و ممنوعيت شبكه هاي ماهواره اي؛ تاخت و تاز به شوري نگهبان و سپاه پاسداران؛ مهم ندانستن بُرد موشك ها و آرمان ندانستن سانتريفيوژها؛ تحريف عاشورا و تاريخ اسلام به سود تعامل با آمريكا؛ بذل و بخشش بيت المال به اعوان و انصار غيرانقلابي؛ تحميل فقر مفرط بر ميليون‌ها جوان بيكار ايراني؛ ترويج كنسرت بجاي پيگيري حقوق ملت در قرارداد كرسنت.

سه سال است كه بعضي ها بارها در مقابله با انتقادات امام خامنه اي از بدعهدي آمريكا، نقش «سخنگوي كاخ سفيد» را برعهده مي گيرند؛ بنيان هاي فكري گفتمان انقلاب اسلامي و آرمان هاي انقلاب را مورد تهاجم قرار مي دهند؛ نيروهاي انقلابي را با انواع توهين و تهديد، منزوي مي‌كنند؛ با طرح «رفع حصر از سران فتنه»، برجام بانكي را به كشور تحميل مي كنند، تا كل اطلاعات شبكه بانك هاي ايران در اختيار دشمنان كشور قرار گيرد و هم نهادهاي انقلاب- مانند سپاه، قرارگاه خاتم الانبياء، صداوسيما، وزارت اطلاعات، وزارت دفاع و... به نيابت از استكبار صهيونيستي، در داخل كشور تحريم شوند و به محاصره درآيند.

بعضي‌ها كه خود شما خوب مي‌دانيد كدام بعضي‌ها، گستاخانه مقابل مواضع امام خامنه اي، طعنه مي‌زند، ديگر شرم هم نمي‌كند كه سردار رشيد سپاه آزادي بخش اسلام و قهرمان امت در مبارزه با تروريسم جهاني، يعني حاج قاسم سليماني، رسماً به عنوان تروريست در داخل كشور تحريم شود !

هرجا مي‌ترسند و «كم مي‌آورند »، بعضي‌ها كه شهرت ستون انقلاب بودن را به يدك مي‌كشند به ياريشان  مي‌شتابند و در نفي موشك‌ها و اصل نيروهاي مسلح، تخريب و زدن نيروهاي انقلابي، تشديد دريوزگي به بارگاه آل سعود آن شجره ملعونه و خبيثه، سنگ تمام مي‌گذارند.

اما نيروهاي انقلاب اسلامي، همچون شهيد جهان آرا، فارغ از خيانت ها و حماقت‌هاي بني صدر، به آزادي خرمشهرهاي بسيار در سراسر جهان اسلام، بعد از پاكسازي ايران از شرارت منافقين بد دل و كينه توز، در انتظار آينده اي پرفروغ ايستاده‌اند و عاشقانه به استقبال ترور شخص و شخصيت انقلابي خويش توسط عوامل نفاق هزارچهره مي روند.

نتيجه اين است ضرورتا جهت آگاهي دوباره ملت جريان غربگراي حاكم برامورات جاري مملكت اقدامات زير را كه در تاريخ مملكت بي‌سابقه است بر سرملت آورده اند.

نابودي دانش هسته‌اي

توقف رشد و توسعه علمي

تعطيلي كارخانه‌ها و صنايع بزرگ

قراردادهاي بي‌سابقه و ننگين نفتي

قراردادهاي ذلت بار بانكي

نفوذ و جاسوسي بي‌سابقه دشمنان

كاهش ازدواج و رواج بي‌سابقه فساد و فحشا در جامعه

حمله سنگين وزارت فخيمه بهداشت دولت بي‌تدبير به طب ايراني-اسلامي

فسادهاي هزاران ميلياردي

اشرافيگري و غارت بيت‌المال توسط برخي مديران فاسد

حقوق‌هاي نجومي و متاسفانه املاك نجومي

بنظر ما در صورت غفلت و پيروزي دوباره اين جريان، طبق تجربه تاريخي بايد منتظر تجزيه كشور باشيم.

شاهد ماجرا اينست كه كارشان را با كنار گذاشتن قدرت نظامي ايران ما شروع كرده اند.

اي مردم آگاه باشيد در پي گذشت يك سال از  حادثه تاسف بار منا و كشته و مجروح شدن مظلومانه حجاج بيت ا... حرام  در اين بخش از عرايض خود به نكاتي اشاره خواهم داشت.

گويي آيه كريمه در همين عصر نازل شده و گويي براي آل سعود و امثال آل سعود در طول تاريخ و براي ملت مجاهد بزرگ ايران و حجاج بيت الله الحرام در عصر حاضر و امثال آنان در همه اعصار آمده است. خداوند تعالي مي فرمايد: شما كوردلان آب رساني به حجاج و تعمير مسجدالحرام را با ارزش آناني كه ايمان به خدا و به روز جزا آورده و در راه خدا مجاهده مي كنند، مساوي قرار داده ايد، حاشا كه اينان با شما مساوي نيستند و خداوند ستمگران را هدايت نمي كند.

... و آيا خداوند با ذكر(( والله لايهدي القوم الظالمين)) نمي خواهد بفرمايد خداوند سعودي هاي عصر و تمام اعصار تاريخ را ستمگراني بيش نمي داند كه قابل هدايت نيستند و خداوند آنان را هدايت نمي فرمايد.

براي چندمين بار در سالگرد اين فاجعه تاسف بارحادثه عظيم كشته و زخمي شدن بيش از 7 هزار نفر از حاجيان حرم امن الهي را به روح مطهر پيامبر اعظم (ص)و حضرت بقيه الله اعظم (ارواحنا فداه)و محضر مقام معظم رهبري و مسلمانان جهان اسلام به ويژه ملت آزاده ايران اسلامي و خانواده‌هاي داغدار ايشان تسليت و تعزيت عرض مي كنيم.

كعبه حرم امن الهي و ميعاد گاه عاشقان حضرت حق جل جلاله پيام آور وحدت و صلح و عز و عظمت جهان اسلام در سوگ و اندوه جانگداز شهادت حاجيان بيت ا... الحرام رفته است

اين اقدام جنايت كارانه آل سعود نه تنها احساسات و عواطف ملت ايران را كه يقينا دل تمامي مسلمانان جهان و ملت هاي اسلامي بلكه همه آزادگان جهان را به در د آورده است.

بجا بود و حق نيز چنان است كه بن سلمان و شاهزادگان آل سعود و اخلاف اين شجره خبيثه و شيطاني بجاي قربانيان في سبيل الله ، اين شهداي رفيع شان به خاك مي افتادند و به هلاكت مي رسيدند و زمين از جور وجودشان پاك و مطهر مي گرديد كه اگر چنين رقم ميخورد قطعا امروز بجاي ماتم و اندوه ، جشن و سرور در سراسر جهان اسلام برپا بود.اين قتل عام عظيم هرگز از خاطره مسلمين جهان پاك نخواهد شد و به گفته امام روح ا... اگر روزي از صدام بگذريم از آل سعود نخواهيم گذشت.

مقصر اين حادثه تلخ نه تنها آل سعود، بلكه همه دولت هاي اسلامي نيز كه در چنين حوادث غمباري سكوت پيشه نموده اند هستند و در اين واقعه اسفناك شريك و دستاني آلوده به خون دارند چه اينكه روز هاي پيش از اين حادثه اي تاسف بار و در ساليان قبل هم بارها و بارها وقايع خونبار ديگري به وقوع پيوسته است لكن بواسطه سكوت دول اسلامي بر روي سوء مديريت و عدم توانمندي كشوري سر تا پا وابسته  غرب سرپوش گذاشته شده است.دولتهاي اسلامي اگر ذره اي براي ملت خود ارزش قائلند بايد با جديت از محاكم بين المللي دلايل وقوع  اين جنايت عظيم را پيگيري نمايند تا قاتلين اين كشتار عظيم به سزاي اعمال خبيثه خود برسند.

رژيم وابسته و منحوس سعودي با ساختار استعمار زده و منش مستبدانه كه به صرف ابراز عقيده زائرين خانه الهي را به زندانهاي مخوف خود مي افكنند،  به جهان اسلام ثابت كردند كه كليد داران كنوني كعبه لياقت ميزباني ميهمانان خدا را ندارندو جز تامين منافع آمريكا و اسرائيل كاري از ايشان بر نمي آيد و بايد مديريت اين مناسك الهي از دست آل سعود لعنت الله عليهم اجمعين خارج شده و به نخبگان و آزادگان و بسيجيان جهان اسلام ، به كساني كه براي جايگاه والاي جهان اسلام و شان ومنزلت حاجيان بيت ا... حرام ارزش و احترام قائل شده و چون جان خويش محترم شمارند و در حفظ جان و نواميس حجاج بيت ا.. حرام همت به خرج دهند سپرد .قطعا توقع چنين هميتي از رژيم تروريست پرور و جنايتكار سعودي كه كار و ماموريتش كودك كشي و بمباران مردم بي پناه در يمن ، خراب كردن مسجد و محراب و خاموش نمودن شعله فرياد آزادي خواهي ملت ها در منطقه از جمله عراق،سوريه،بحرين  غزه و.... هستند گزاف و بيهوده است.

بايد تدبيري جهاني انديشه شود و حرمين شريفين از خاك عربستان جدا شده و با دست با كفايت نخبگان بسيجي جهان اسلام اداره شود.

ننگ بر شما دژخيمان سعودي كه علي رغم بروز چنين فاجعه اي نه تنها از مسلمين جهان عذر خواهي نكرديد بلكه از دست اندر كاران سعودي مراسم حج قدرداني مي نماييد و پارt>t>t> ار نيز فراتر نهاده سفاكيت و دد منشي خود را با بيان ادامه حملات به يمن و ادامه جنايات خود و منتظر نگه داشتن بيش از يك ميليون حاجيان مسلمان ايران اسلامي منتظر ديدار خانه امن الهي را محروم و به منسه ظهور رسانده ايد.

شما به گفته امام روح ا... به سان خنجري هستيد كه هميشه در قلب مسلمانان فرو رفته ايد. شما ثابت كرده ايد كه حقا وارثان ابي سفيان و ابي لهب و رهروان راه يزيد هستيد به حق خائن الحرمين زيبنده شماست.

ملل مسلمان وبصير اسلامي بدانند كه همه جنايات رژيم سعودي در حقيقت دست شيطان بزرك است كه از آستين آل سعود خارج شده است.

ما به گفته پير مرادمان خميني كبير و امام خامنه اي همه اين جنايت ها را به حساب آمريكا گذاشته ايم و به ياري خدا و در موقع مناسب به حساب آنان خواهيم رسيد و انتقام فرزندان ابراهيم را از نمرود ها و شياطين و قارون ها خواهيم گرفت و ما جوانان بسيجي به حمد الهي مكه معظمه و حرميين شريفين را آزاد خواهيم كرد و شما را مصداق آيه : (فقتولوهم حتي لا تكون فتنه ) مي كنيم و زمين را از وجود شما پاك خواهيم كرد.

دانشجويان بسيجي امروز همراه با آحاد مردم داغديده از فاجعه غم بار منا و اتفاقات تاسف بار بحرين با حضور در كاروان عزاداري اين عزيزان كه امروز برگزار مي شود انزجار خود را از حاكمان بي كفايت سعودي اعلام مي كند.

 دانشجويان بسيجي گوش به فرمان نائب امام زمان(عج) حضرت امام خامنه اي هستند و اگر ايشان فرمان جهاد عليه رژيم حاكم بر عربستان را صادر كنند دانشجويان بسيجي لبيك گويان در صف مقدم اين جنگ حاضر خواهند بود.

ما دانشجويان انقلابي با انتقاد از رويه منفعلانه دولت تدبير و اميد در برخورد با آل سعود و دفاع از مردم مسلمان , هنوز يادمان نرفته در حالي كه انتظار مي رفت دولت مقتدرانه با حاكمان سعودي برخورد كند متاسفانه نه تنها اين اتفاق نيفتاد بلكه بدتر مسئول دستگاه ديپلماسي كشور در حركتي به قاتلي دست داد كه دست او از حاكمان سعودي به خون بي گناهان هزاران بار آغشته تر بود.

آن زماني كه شهداي ما يكي يكي در صحراي منا از فرط تشنگي جان ميباختند وزير امور خارجه در راهرو هاي سازمان ملل با پرچم ايالات متحده امريكا در كنار وزير خارجه امريكا عكس يادگاري ميگرفتند و در راهروهاي سالن اجلاس سران سازمان ملل منتظره دست دادن اتفاقي با رئيس جمهور امريكا بود را فراموش نكرده ايم و فراموش نمي‌كنيم.

قطعا جنبش دانشجويي كه ذاتا آزادي خواه است به سادگي از كنار دست دادن به ابر جنايت كار جهان كه جان صدها هزار نفر را به ظلم از آنها گرفته است نخواهد گذشت.

در بخش پاياني عرايض خود به چندي از مشكلات منطقه اي شهرستان قرچك كه توسط مردم منطقه به اطلاع ما رسيده است ميپردازيم و در اين جا اعلام مينمايم كه بسيج دانشجويي با وجود گروه هاي مختلف جهادي و اقدامات عمراني و سازندگي و فرهنگي در جاي جاي ايران اسلامي و آبادي سرزمين ايران آمادگي دارد چه از لحاظ مديريت جهادي و رايزني هاي سياسي با مسوولين ذيربط در دولت و مجلس و سازمان هاي تاثيرگذار و رسانه هاي همراه و ارتباط مستمر با مسوولين شهرستان و مردم و جوانان انقلابي در جهت كمك و آباداني هر چه بهتر شهرستاد انقلابي قرچك كوشش نمايد.

لذا از مجموعه فرمانداري محترم, شهرداري, شوراي شهر و فرماندهي يگان انتظامي شهرستان قرچك تقاضا داريم تا در رفع تمامي مشكلات از هيچ كوششي دريغ نكنند

اعم از اينكه شهرستان قرچك داراي جمعيتي جوان است اما متأسفانه امكاناتي كه بتواند تأمين كننده نيازهاي جوانان در بخش هاي مختلف  نظير اشتغال، ورزش، اجتماعي و فرهنگي باشد، وجود ندارد.

 از مسئولان شهرستان قرچك انتظار داريم تا با تمام توان براي حل مشكلات پبش روي اين شهرستان استفاده كرده و رشد و توسعه هر چه بيشتر را فراهم سازد.

 شهرستان قرچك با مشكلات متعددي روبرو است كه مردم متدين اين منطقه كه همواره در دفاع از ارزش هاي اسلامي پيشگام بوده را رنج مي دهد كه مي توان به موضوع حمل و نقل، شهرك صنعتي، بيمارستان و بحران كمبود آب اشاره كرد.

 يكي از مهم ترين مشكلات شهرستان قرچك در بخش بهداشتي و درماني است به همين خاطر بايد تكميل بيمارستان 64 تختوابي اين شهرستان مورد توجه جدي قرار گيرد.

ساخت مسجدي در شان و جايگاه مردم محترم شهرك طلاييه كه انشالله با كمك شهرداري قرچك ديگر شاهد برگزاري نماز در فضاي سبز نباشيم.

كمك مسئولين در تسهيل ازدواج و اشتغال جوانان منطقه با تمام توان در راه اندازي شهرك صنعتي قرچك و منطقه آزاد تجاري

همراهي و كمك فرماندهي محترم انتظامي شهرستان  و مسئولين فرهنگي در بهبود اوضاع بد حجابي، تسهيل و افزايش خدمات اياب و ذهاب و اتوبوسراني جهت رفت و آمد به تهران و ورامين كه خواسته قريب به اتفاق مردم محترم شهرستان است.

در پايان دوباره از زحمات ستاد نماز جمعه شهرستان قرچك و امام جمعه محترم اين شهرستان در خصوص اجراي اوامر رهبري و دعوت از اينجانب براي سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه تشكر و قدر داني بعمل مي آورم.

*راهپيمايان تهراني لباس احرام به تن كردند

جمعي از نمازگزاران تهراني كه پس از نماز جمعه امروز اقدام به راهپيمايي بر عليه جنايات آل‌سعود كردند با لباس احرام در اين مراسم حاضر شدند.

اين تعداد از نمازگزاران با لباس احرام به سمت ميدان انقلاب در حركت هستند.

جمعي از راهپيمايان هم در ميدان فلسطين حضور پيدا كرده و شعارهايي در محكوميت جنايات آل‌سعود سر مي‌دهند.

راهپيمايان در اين تظاهرات با سر دادن شعارهاي «مرگ بر آل‌سعود»، «مرگ بر مرتجعين منطقه» و «مرگ بر آل‌خليفه» انزجار و نفرت خود را از مستكبران جهاني و اين 2 رژيم ملعون به جهانيان اعلام كردند.

*اعتراض راهپيمايان تهراني به FATF        

نمازگزاران تهراني امروز و پس از اقامه نماز جمعه در سالروز جنايات آل‌سعود در منا اقدام به راهپيمايي كردند.

تعدادي از راهپيمايان تهراني دست‌نوشته‌هايي را در دست داشتند كه در آن از دولت خواسته شده بود تا در عضويت كشورمان در FATF و اجراي قوانين آن تجديدنظر كنند.

راهپيمايان تهراني همچنين پرچم‌هاي 3 رنگ كشورمان را در دست داشته و شعار مرگ بر آل‌سعود سر مي‌دهند.

 

راهپيمايي نمازگزاران تهراني در محكوميت جنايات آل‌سعود+ تصاوير


برگشت به تلکس خبرها