تلکس دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد: پرسپوليس به فكر حفظ صدر، استقلال به دنبال سومي
چهارشنبه، 3 آذر 1395 - 12:58     کد خبر: 335474

دولت بهار: مسابقات هفته يازدهم ليگ برتر بعد از حدود يك ماه تعطيلي در روزهاي پنجشنبه و جمعه از سر گرفته مي‌‌شود.

فارس: هفته يازدهم ليگ برتر فوتبال در روزهاي پنجشنبه و جمعه اين هفته برگزار مي‌شود. از سرگرفتن ليگ برتر  بعد از 28 روز ، مي‌تواند هيجان را به فوتبال باشگاهي برگرداند. در صدر جدول همچنان شاهد كورس پرسپوليس و تراكتورسازي هستيم و ساير تيم‌ها براي رسيدن به رتبه سوم تلاش مي‌كنند.

نگاهي به اين مسابقات مي‌اندازيم:

سپاهان- فولاد خوزستان؛ نبرد دو مربي جوان

تقابل دو مربي نسل جوان فوتبال را در اين مسابقه شاهد هستيم. عبدالله ويسي كه چندسالي است در ليگ برتر تجربه مربيگري دارد و نعيم سعداوي كه اولين تجربه‌ سرمربيگري‌اش را در ليگ برتر تجربه مي‌كند. سپاهان 2 امتياز بيشتر از حريفش دارد و در رده ششم جدول قرار گرفته است. اين اولين مسابقه رسمي در ورزشگاه نقش جهان اصفهان است. ورزشگاهي كه چند وقت پيش افتتاح شد و بايد ديد روي زمين چمن ايده‌آل ورزشگاه دو تيم چه حرف‌هايي براي گفتن دارند. 

نفت تهران - سايپا؛ نبرد شاگرد و استاد

نفت در روي پله سوم جدول ايستاده و مي‌خواهد اين رده را حفظ كند. تيم علي دايي با وجود مشكلات مالي خوب نتيجه گرفته است با اين حال در صورت پيروزي مقابل سايپا هم از رده سوم بالاتر نخواهد رفت اما در آنسوي ميدان سايپا با مربي كاربلد و با تجربه‌اش به دنبال عبور از بحران و فاصله گرفتن از رده چهاردهم جدول ليگ است. نارنجي‌پوشان فقط 9 امتياز گرفته‌اند و يك برد در اين فصل داشته‌اند. بايد ديد فركي كه حكم استادي بر علي دايي دارد سه امتياز را مي‌تواند از شاگردش بگيرد يا نفتي‌ها همچنان روي پله سوم و در جمع مدعيان باقي مي‌ماند.

پيكان- پرسپوليس؛ تدوام صدرنشيني سرخپوشان؟

سرخپوشان صدرنشين ليگ برتر هستند و براي باقي ماندن در صدر بايد از تيم پيكان سه امتياز بگيرند اين در حالي است كه پرسپوليس در اين مسابقه بيرانوند را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد و بايد از دروازه‌بان خارجي خود استفاده كند. دست اميد عاليشاه هم مثل بيرانوند شكسته است. اين دو قطعا در بازي حضور ندارند از سويي ديگر سيدجلال حسيني و محسن ربيع‌خواه نيز دچار مصدوميتي جزيي هستند. با اين حال برانكو نشان داده كه تيم پرسپوليس وابسته به يك بازيكن خاص نيست.  پيكان در صورت پيروزي در اين مسابقه حداكثر مي‌تواند يك پله در جدول صعود كند و به رده سوم برسد البته پيكاني‌ها انگيزه فراواني براي اين ديدار دارند ولي پرسپوليس تاكنون باختي نداشته و بعيد است كه اين تيم تسليم پيكان شود. شاگردان برانكو مي‌خواهند همچنان صدرنشين باقي بمانند.

استقلال خوزستان- سياه جامگان؛ نبرد بي‌پول‌ها

استقلال خوزستان هيچ نشاني از قهرمان فصل گذشته ندارد و با مشكلات مالي زيادي دست به گريبان است و در رده دهم جدول با يازده امتياز قرار گرفته است. پورموسوي سرمربي اين تيم بارها گفت كه به دليل مشكلات مالي شايد از اين تيم جدا شود اما هنوز اين تيم را هدايت مي‌كند. سياه جامگان هم حال و روز خوشي ندارد و مدام از اين تيم خبرهايي جز بي‌پولي و مشكلات مالي نمي شنويم! بايد ديد نبرد بي‌پول‌ها را كدام تيم مي‌برد. البته سياه‌جامگان سرمربي هم ندارد و خداداد عزيزي به عنوان مديرفني اين تيم را هدايت مي‌كند.

پديده- ماشين سازي؛ شاگردان خطيبي شش‌تايي مي‌شوند؟

پديده نسبت به بضاعتي كه دارد بد نتيجه نگرفته است در اين بازي هم به مصاف آخرين تيم جدول ليگ مي‌رود. تيمي كه تازه به ليگ برتر صعود كرده اما نتيجه لازم را نگرفته است. ماشين‌سازي با جذب يك مربي خارجي تلاش كرده كادرفني‌اش را تغيير بدهد و بايد ديد اين تيم بعد از 5 شكست متوالي مي‌تواند از بحران خارج شود يا پديده اين تيم را شش تايي مي‌كند!

تراكتورسازي- صباي قم؛ تراكتورسازي به صدر برمي‌گردد؟

تراكتورسازي هم مثل پرسپوليس بدون باخت است و در اين هفته در صورت توقف سرخپوشان تهراني شانس صعود به صدر جدول را دارد به شرط اينكه از صبا سه امتياز را بگيرد. صباي قم هم در رده پانزدهم جدول قرار دارد و بايد ديد شاگردان صمد مرفاوي مقابل قرمزپوشان تبريزي چه نتيجه‌اي مي‌گيرند. مرفاوي بعد از باخت به استقلال در جام حذفي حسابي از ميزباني آبي‌پوشان و رفتار منصوريان گلايه كرد. او حالا بايد مقابل يك مربي استقلالي ديگر بايستد مربي كه زماني دستيارش هم بوده است. بعيد است كه صبا بتواند در تبريز از تراكتورسازي امتياز بگيرد. 

نفت آبادان- ذوب آهن؛ نبرد دو تيم سختكوش

نفت آبادان كه زماني در اين ليگ صدرنشين بود اكنون در رده هفتم جدول قرار گرفته و يك پله بالاتر از ذوب آهن است. نفتي‌ها در هفته دهم مقابل پرسپوليس شكست خوردند و اكنون براي جبران بايد در خانه از ذوب آهن سه امتياز را بگيرند كه اين امر با حمايت هواداران متعصب‌شان خيلي دور از دسترس به نظر نمي‌آيد. ذوب آهن در اين فصل هم تيمي سختكوش و پرتلاش نشان داده كه تا دقيقه آخر براي برد مي‌جنگد. 

استقلال - گسترش فولاد تبريز؛ شاگردان منصوريان به دنبال سومي

استقلال بعد از پيروزي مقابل صباي قم در جام حذفي با روحيه‌اي بهتر به مصاف تيم گسترش فولاد مي‌رود.آبي‌پوشان در اين مسابقه وريا غفوري و ميثم مجيدي را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد با اين حال استقلال تيم پرمهره‌اي است كه مي‌تواند با حضور هوادارانش در ورزشگاه آزادي پيروز شود. استقلال بعد از سه برد متوالي مقابل فولاد خوزستان متوقف شد و اكنون به دنبال چهارمين برد خود مقابل شاگردان فراز كمالوند هستند تيمي كه در رده سيزدهم جدول است و 6 مساوي در كارنامه دارد. بعيد است گسترش بتواند از استقلال در تهران امتياز بگيرد. استقلال شانس صعود تا رده سوم جدول را در اين هفته دارد.

اسامي داوران و برنامه مسابقات هفته يازدهم به شرح زير است:

پنج شنبه 4 آذر 95

پيكان تهران – پرسپوليس تهران – ورزشگاه شهداي شهر قدس – ساعت 15:15

اشكان خورشيدي – تورج عيوض محمدي – مهدي الوندي – سيدرضا مهدوي – ناظر: مسعود فلاح

فولاد مباركه سپاهان – فولاد خوزستان– ورزشگاه فولادشهر اصفهان – ساعت 14:30

محمدرضا فغاني – حسين طالقاني – اميررضا آشورماهاني – محمدرضا تارخ – ناظر: ابراهيم ميرزابيگي

نفت تهران – سايپا تهران – ورزشگاه تختي تهران – ساعت 15

حسين زرگر – رحيم شاهين – فرهاد مروجي – كوپال ناظمي – ناظر: حاتم بك پور

استقلال خوزستان – سياه‌جامگان مشهد– ورزشگاه غدير اهواز – ساعت 17:45

وحيد كاظمي – محمد راهي – مهدي شفيعي – اميد سعيدفر – ناظر: حيدر شكور

جمعه 5 آذر 95

پديده خراسان – ماشين‌سازي تبريز– ورزشگاه ثامن مشهد – ساعت 14:30

محمدرضا اكبريان – يعقوب حجتي – حمدرضا كنعاني – روح اله شريفي – ناظر: نادر جعفري

صنعت نفت آبادان – ذوب آهن اصفهان– ورزشگاه تختي آبادان – ساعت 16:15

شاهين حاج بابايي – حسن انتظاري – ايوب غلامزاده – محمدحسين ترابيان – ناظر: مسعود مرادي

تراكتورسازي تبريز – صباي قم– ورزشگاه يادگار امام تبريز – ساعت 14:30

حميد حاج ملك – علي اكبر عظيم پور – فرزاد بهرامي – وحيد صالحي – ناظر: حسين عسكري

استقلال تهران – گسترش فولاد تبريز– ورزشگاه آزادي تهران – ساعت 16:20

محمدحسين زاهدي فر – اسد حاج محمد – علي اكبر نوري – جواد رحيم زاده – ناظر: اسماعيل صفيري


برگشت به تلکس خبرها