تلکس دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد: هدف قرار دادن سفير روسيه درآنكارا اقدامي تروريستي است
سه شنبه، 30 آذر 1395 - 13:59     کد خبر: 344788

دولت بهار: شوراي امنيت سازمان ملل متحد با صدور بيانيه اي ترور سفير روسيه در آنكارا را محكوم و از اين حادثه به عنوان اقدامي تروريستي ياد كرد.

به گزارش دولت بهار به نقل از اسپوتنيك، شوراي امنيت سازمان ملل متحد ترور «آندرئي كارلوف» سفير روسيه در آنكارا را محكوم كرده و اين حادثه را اقدامي تروريستي برشمرد.

شوراي امنيت در بيانيه اي اعلام كرد: دبيركل سازمان ملل مراتب تسليت خود را به خانواده سفير روسيه و دولت و مردم اين كشور ابراز كرد.

در اين بيانيه آمده است: دبيركل، اين اقدام تروريستي را محكوم نمود و تاكيد مي كند كه هدف قرار دادن غيرنظاميان و كارمندان ديپلماتيك هيچ توجيهي ندارد.

لازم به ذكر است كه سفير روسيه در آنكارا روز دوشنبه در جريان يك نمايشگاه عكس در آنكارا پايتخت تركيه مورد حمله مسلحانه قرار گرفته و كشته شد. سخنگوي وزارت خارجه روسيه در واكنش به ترور سفير اين كشور در تركيه گفت: امروز روزي اسفناك در تاريخچه كشورمان است.

«ماريا زاخاروا» سخنگوي وزارت خارجه روسيه به دنبال حادثه ترور سفير اين كشور در تركيه در اظهاراتي اين رويداد را تراژدي غمباري براي مسكو توصيف كرد.

همچنين روساي جمهور روسيه و آنكارا به صورت تلفني در اين خصوص صحبت كردند. سخنگوي رياست جمهوري تركيه اعلام كرد كه «رجب طيب اردوغان» رئيس جمهور اين كشور در تماسي تلفني با «ولاديمير پوتين» رئيس جمهور روسيه اطلاعاتي را در خصوص ترور سفير اين كشور در آنكارا به وي ارائه كرد.

در همين حال در پي ترور سفير روسيه در آنكارا نشستي به رياست «ولاديمير پوتين» رئيس جمهور اين كشور در كاخ كرملين برگزار شد. پوتين در اين نشست نسبت به تقويت تدابير امنيتي در تمام سفارتخانه هاي روسيه دستور داده و حفظ سلامت ديپلمات هاي روس توسط مقامات تركيه را خواستار شد.

 

برگشت به تلکس خبرها