تلکس دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد: گسترش آتش لس‌آنجلس با وزش بادهاي تند + تصاوير
پنجشنبه، 16 آذر 1396 - 22:59     کد خبر: 454483

دولت بهار: باد تندي كه در شمال لس‌آنجلس وزيدن گرفته، با هواي خشك منطقه دست به دست هم داده‌اند تا كار را براي آتش‌نشانان ايالت كاليفرنيا سخت‌تر كنند؛حالا هزاران خانه ديگر در معرض شعله‌هاي آتش هستند و ساكنانش بايد كاشانه خود را ترك كنند.

به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، شروع مجدد وزش بادهاي تند، آتش افروخته در منطقه ونچورا در شمال شهر لس‌آنجلس را به سمت ديگر مناطق سوق داده و اين رخداد به تخليه چندين محله انجاميده است.

بر اساس اعلام اداره آتش‌نشاني لس‌آنجلس، تاكنون فقط 5 درصد از كل حجم آتش مهار شده و بيشترين مبارزه موفق با شعله‌ها، در منطقه سانتا پاولا بوده است. اداره هواشناسي لسآنجلس وزش بادهاي تند را پيش‌بيني كرده كه تركيب اين عامل با هواي خشك منطقه، مي‌تواند كار آتش‌نشانان را سخت و سخت‌تر كند.

آتش تاكنون 37 هزار هكتار زمين را بين سانتا پاولا و ساحل اقيانوس آرام، به كام خود فرو برده است. در منطقه «دره اوجاي» امروز مقامات محلي با ارسال پيام هشدار بر روي تلفن‌هاي همراه ساكنان، دستور تخليه شهر را دادند.آنطور كه لس‌آنجلس‌تايمز گزارش داده، حالا ديگر هم محله‌هاي ساحلي و هم مناطق درون‌سرزميني، در معرض شعله‌هاي آتش «توماس» قرار گرفته و تهديد به حدي است كه همه جاده‌هاي منطقه ونچورا و سانتا باربارا بسته شده است.

تاكنون 50 هزار نفر مجبور به ترك خانه‌هاي خود شده‌اند و 12 هزار خانه ديگر، در معرض تهديد آتش هستند. حدود هزار و صد آتش‌نشان از مناطق مختلف ايالت كاليفرنيا، براي اطفاي حريق بسيج شده‌اند.


برگشت به تلکس خبرها