آرشیو   |  درباره ما   |  دریافت اپلیکیشن اندروید دولت بهار   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها   |  نسخه تلکس   |  گیشه مطبوعات   |  حمایت از دولت بهار  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * فرزند ایران (خاطرات)    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
دوشنبه، 2 مرداد 1396 - 15:14   
  تازه ها:  
   آخرین مطالب  
  ۲ دلیل کاهش قیمت سکه/ بازار طلا "سرد" شد
  تصاویر/ دستگیری اراذل و اوباش و فروشندگان موادمخدر تهران
  روز سیزدهم... اعتراف رژیم صهیونیستی به شکست و ناکامی
  «السلام علیکم» در حومه الرقه آزاد شد
  بازی عربستان در زمین رژیم صهیونیستی در بحران خلیج فارس
  حکم اعدام یکی از سرکردگان مهم داعش
  تهران حامی نخست بغداد در جنگ با داعش
  داعش ۱۷۰ انتحاری را برای حمله به اروپا آماده کرده است
  تولید پسته با سیروسرکه
  دولت از قاچاقچیان گندم خرید/خودکفایی زیر سوال رفت
  خنجر بی‌آبی بر گلوی قوچ لارستان + تصاویر
  روادید 10 یپلمات ایرانی برای سفر به عربستان صادر نشده است
  جدیدترین جزئیات از نحوه تغییر واحد پول از ریال به تومان
  درد غزه «دوا» ندارد!
  آتش زدن پرچم اسرائیل در تجمع حامیان فلسطین در لندن+تصاویر
  یکی از شرکت‌های طرف قرارداد توتال با ایران، دولتی است
  افت فشار آب در اکثر کلان‌شهرها و تهران
  تخریب چهار رستوران آلاینده بستر رودخانه کرج با دستور قضایی
  ترویج شایعات اخیر توسط ۲ بانک بزرگ برای جذب سپرده بانک‎های دیگر
  "فرهاد رهبر" رئیس قطعی دانشگاه آزاد شد
  اتصال برخی از ایستگاه‌های مترو به بیمارستان‌های بزرگ
  مقاومت بانک‌ها برای ارائه اطلاعات حساب‌های بانکی شکسته شد
  قائدی:‌ پدر و مادرم نیایند من هم نمی‌مانم
  دستگیری بیش از ۶۰۰ اراذل و خرده فروش مواد مخدر
  وزیر پورشه‌سوار رسانه‌ها را لوله کرد
  حمله گرگ در معرض خطر سازمان محیط زیست به کودک 3 ساله
  عکس/ رهبر انقلاب بر سر مزار پدرشان
  فیلم/ حال و هوای رهبرانقلاب در حرم امام رضا(ع)
  طرح «مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا» تاثیرگذار نیست
  گزارش نیویورک‌تایمز از نقض‌برجام توسط آمریکا
- اندازه متن: + -  کد خبر: 390843صفحه نخست » خبردوشنبه، 23 اردیبهشت 1396 - 17:04
تاملی بر لزوم حرکت تشکیلاتی جنبش به سوی بهار
تاملی بر لزوم حرکت تشکیلاتی جنبش به سوی بهارجریان عدالت‌خواهی اسلامی یا همان عدالت توحیدی اگرچه نقطه‌ی عطف و شاید بهتر باشد بگویم نقطه‌ی آغازش قیام امام خمینی و نهضت اسلامی بود اما متأسفانه پس از انقلاب، با شهادت و فوت نظریه‌پردازان و متفکران تراز اولش نظیر شهید مطهری، شهید بهشتی، مرحوم طالقانی و ... نیز مشغول شدن دیگر شخصیت‌های شاخصش به امورات و مهمات مملکتی و حکومتی عملاً در بحث نظریه‌سازی و ایجاد موج اجتماعی عقیم ماند تا آنکه به‌مرور آنچه امام راحل از آن بیم می‌داشت محقق شد.
  

دولت بهار - عباس مهدوی/ با نگاهی گذرا به تاریخ درمی‌یابیم یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت یا شکست جنبش‌ها و جریان‌ها ریشه در میزان انسجام و نظم تشکیلاتی باهدف جذب و تربیت نیرو داشته است. اگر امروز شاهد خیل عظیم محبان و شیعیان اهل‌بیت علیهم‌السلام هستیم یک دلیلش کار تشکیلاتی و تربیت نیرو در قالب آن بوده است.

ائمه‌ی هدی صلوة‌الله‌علیهم‌اجمعین به‌نوعی کار تشکیلاتی و هرمی می‌کرده‌اند؛ در رأس این هرم امام قرار داشت پله‌ی پایین‌تر یاران نزدیک و صدیق، فرزندان صالح و شاگردان خاص بودند پله‌ی دیگر شاگردانِ شاگردان و یارانِ یاران قرار داشتند و... به همین ترتیب بود که حکومت زمانی که به خود می‌آمد، می‌دید در دورترین بلاد اسلامی که چه‌بسا مردمش عربی نمی‌دانند و جز کارگزاران حکومت و علمای وابسته و تعالیم ایشان چیزی ندیده و نیاموخته‌اند، محبان امام شیعه سر به طغیان و قیام برداشته‌اند!

جریان عدالت‌خواهی اسلامی یا همان عدالت توحیدی اگرچه نقطه‌ی عطف و شاید بهتر باشد بگویم نقطه‌ی آغازش قیام امام خمینی و نهضت اسلامی بود اما متأسفانه پس از انقلاب، با شهادت و فوت نظریه‌پردازان و متفکران تراز اولش نظیر شهید مطهری، شهید بهشتی، مرحوم طالقانی و ... نیز مشغول شدن دیگر شخصیت‌های شاخصش به امورات و مهمات مملکتی و حکومتی عملاً در بحث نظریه‌سازی و ایجاد موج اجتماعی عقیم ماند تا آنکه به‌مرور آنچه امام راحل از آن بیم می‌داشت محقق شد.

مقصر اول این اتفاق البته جماعت حزب‌اللهی هستند، اکثریت این جماعت به‌جای تفکر و اندیشه‌ورزی راه پیروی کورکورانه را در پیش گرفتند و خواسته و ناخواسته تعصب را جایگزین تعقل کردند و بدین ترتیب بود که عرصه را به دشمن واگذاردند. عمق فاجعه به حدی است که پس از قریب ۸ سال از فرمان کرسی‌های آزاداندیشی و تاکید رهبری بر لزوم نقادی شاهد تکفیر آزاداندیشان به جرم نظر مخالف با بعضی از دوستان حزب‌اللهی هستیم!

امروز نمی‌توان مطمئن بود تا چه حد سواری بر موج احساسات پاک بچه‌های مذهبی بتواند کشور را از شر منافقان و مزوران براند خاصه اینکه سوارکاری بر موج احساسات روش تخصصی جماعت زر و زور و تزویر است.

پیروزی دکتر احمدی‌نژاد در انتخابات سال ۸۴ اگرچه در نوع خود احیاگر جریان عدالت‌خواهی و برانگیزاننده‌ی موج عدالت‌خواهی توحیدی در جامعه هست اما از همان ابتدا به علت نبود تشکیلات منظم و منسجم و نبود دستگاه نظریه‌پردازی و هدایت بدنه‌ی اجتماعی باعث شد عین آن ۸ سال توسط دشمنان دوست‌نمای اصول‌گرا مصادره و درنهایت توسط همان‌ها در سال ۹۲ متوقف شود و امروز کار به‌جایی برسد که حتی برخی از صدیقان و متفکران حامی این جریان نسبت به اصالت آن و صداقت رأس آن به شک افتاده و از لزوم گذر از احمدی‌نژاد و ماندن بر آرمان‌های او بگویند!

ازاین‌رو این حقیر پیشنهاد دارم دوستان احمدی‌نژادی باهدف نظم بخشیدن به کارها، شناسایی و استفاده از ظرفیت بدنه‌ی اجتماعی و در رأس همه تبیین و تشریح آرمان‌های انقلاب اسلامی یک تشکیلات را ایجاد کنند.

این‌که نام و نوع این تشکیلات چه باشد بعید است مهم باشد اما فارغ از عناوین، اینجانب پیشنهاد‌های ذیل را مطرح می‌کنم:

(لازم به تذکر است که آنچه در زیر آمده صرفاً یک طرح کلی و فاقد جزئیات و دقت لازم است)

اهداف و آرمان‌ها:

 1. گسترش مشارکت آگاهانه‌ی مردم در فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ارائه‌ی الگوی مناسب حزب اسلامی از طریق جذب و آموزش نیروی انسانی.
 2. نظارت بر تمامی ارکان و کارگزاران نظام اسلامی به نمایندگی از مردم باهدف اجرای اصل علوی لزوم نظارت عامه بر مسئولان و امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر ایشان.
 3. معرفی، تبیین و پیاده‌سازی الگوی صحیح زندگی توحیدی بر مبنای تعالیم اسلامی.
 4. معرفی، تبیین و پیاده‌سازی الگوی صحیح سیاست‌ورزی توحیدی بر مبنای تعالیم اسلامی.
 5. معرفی، تبیین و پیاده‌سازی الگوی صحیح مملکت‌داری بر مبنای تعالیم اسلامی.
 6. معرفی، تبیین و پیاده‌سازی آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام خمینی.
 7. تلاش فکری و عملی برای بومی‌سازی علوم انسانی به‌ویژه علوم سیاسی، حقوق و اقتصاد.
 8. آسیب‌شناسی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی با ارائه‌ی راه‌کار عملی برای رفع آن.
 9. بصیرت‌افزایی در جامعه از طریق ترویج مطالعه‌ی نقادانه و تشکیل جلسات منظم آزداندیشی، مباحثه و نظریه‌پردازی در سطوح شهرستان، استان و کشور.
 10. پیگیری آرمانهای انقلاب از طریق اطلاع‌رسانی عمومی، بصیرت‌افزایی و تشریح و تبیین آن باهدف ایجاد مطالبه‌ی عمومی در بین مردم.
 11. پیگیری مطالبات مردم از دستگاه‌های اجرایی و ... از طرق قانونی و نیز آشناسازی مردم با حقوق قانونی خود و نحوه‌ی پیگیری آن.
 12. فقرزدایی، کارآفرینی و ... به‌وسیله‌ی تشکیل انجمن‌های خیریه و جذب مشارکت عمومی.
 13. تلاش برای احیای اتحادیه‌ها و سندیکاهای کارگری و همکاری با آنان.
 14. تولید و حمایت از محتوای فرهنگی و رسانه‌ای متناسب با اهداف انقلاب اسلامی.
 15. مبارزه با جریان‌های گروه‌سالاری (الیگارشی) و مافیای سیاسی، رسانه‌ای، فرهنگی و اقتصادی به‌وسیله‌ی افزایش آگاهی عمومی.
 16. ایجاد ارتباط، انسجام و اتحاد با عدالت‌خواهان در سرتاسر جهان.

تذکر:

 • هریک از اعضا در حد توان مالی و به‌صورت داوطلبانه در تأمین منابع حزب مشارکت خواهند کرد.
 • استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در ارتباط سریع‌تر و مؤثرتر و درعین‌حال کم‌هزینه‌تر اعضای حزب و تشکیل جلسات می‌تواند مفید فایده باشد.
 • لازم است به‌صورت ماهانه یا فصلی گزارشی مفصل در مورد فعالیت‌ها و هزینه‌کردهای حزب به اعضا ارائه‌شده و سازوکار نظارت مستمر و مؤثر اعضا بر فعالیت سران و کارگزاران حزب تعریف شود.
 • معیار قضاوت فقط حق است نه تشکیلات؛ ازاین‌رو در رقابت‌های انتخاباتی و امثال آن اعضا می‌توانند در صورت تشخیصی غیر ازآنچه حزب تشخیص داده است آزادانه اما به‌صورت مستقل به تشخیص خودشان عمل کنند.
 • معیار حمایت از تفراد در روندهای سیاسی فقط اصول انقلابی و صلاحیت افراد است نه عضویت تشکیلاتی یا جناحی. 
   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 43 نظر (فعال: 39 ، در صف انتشار: 0، غیره: 4)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/2/23 - 17:25 |     19     14     |
حرکت تشکیلاتی یعنی حزب بازی و حزب سازی. یعنی از حزب خودت باید همیشه حمایت کنی ولو بدانی تصمیماتش غلط است. یعنی حتما به اعضای حزب رای بدهی با اینکه شاید کسی خارج از حزب باشد و بهتر باشد. این چیزها بدیهیات و اساس کار تشکیلاتی و حزبی است و این یعنی شرک. مسلمان فقط خود را به خدا مسوول می داند نه به حزب و باند و تشکیلات و هواداران. مسلمان حق را می گوید ولو باعث سرخوردگی علاقمندانش بشود. چنین کسی عضو حزب جهانی حزب الله است.
کسی هم که به غیر خدا نظیر حزب و باند و تشکیلات و هوادار خود را مسوول بداند ولایت طاغوت را پذیرفته و جزو حزب شیطان است.
برای همین دو حزب بیشتر نداریم. حزب الله و حزب الشیطان.
آقایان بدانند که تجربه شکست خورده حزب جمهوری اسلامی و حمایت کورکورانه از میرحسین موسوی به دلیل عضویت در حزب بود که تخم فتنه ۸۸ را کاشت. مبادا شما این اشتباه را تکرار کنید. البته شهید بهشتی بنده خدا تجربه نداشت و خیال می کرد می شود یک ابزار ذاتا شیطانی را برای مقاصد الهی به کار گرفت اما احمدی نژادیها که این تجربه را دارند چرا باید دست به اشتباه بزنند؟

جریان حامیان احمدی نژاد با همه ضعف ها و کاستی هایش یک نقطه مثبت بسیار درخشان دارد و آن
آزادگی فکری است. هر یک از حامیان احمدی نژاد به تنهایی یک ایدئولوگ هستند. اما کار حزبی به معنای رویکرد تزریق فکر و ایجاد افرادی است که کورکورانه تصمیمات را اطاعت کنند. مثل سایر جریانهای سیاسی که وقتی یک نفر از آنها حرف می زنیم انگار با همه شان حرف زده ایم. تعدادی عروسک کوکی و نوار ضبط شده هستند.

و من به عنوان کسی 13 سال یکسره از احمدی نژاد حمایت کرد هشدار می دهم که متاسفانه تفکر اطاعت و پذیرش کورکورانه در ممیان حامیان احمدی نژاد دارد شکل می گیرد و او را از یک جریان پویا و زنده اتماعی به یک حزب کلاسیک دارد نزدیک می کند و چنین چیزی جز اعلام رسمی مرگ همه آرمانها و شعارهای احمدی نژاد نخواهد بود.

در پایان اشاره می کنم که کار تشکیلاتی برخی اپمه علیهم السلام که شنیده اید کار تشکیلاتی مرسوم سیاسی امروز نبود و صرفا بر اساس اطاعت از امام استوار بود. و البته این اطاعت نه از جنس اطاعت کورکورانه که از جنس یقین قطعی به عصمت امام بود و اینکه هر حرفی به امام بگوید عین فرمان خدا است. لهذا هر تشکیلاتی که رهبریش معصوم نباشد ناگزیر در بهترین حالت به سرنوشت غم انگیز و عبرت آموز حزب جمهوری اسلامی دچار خواهد شد که با اینکه نیموسسان آن بی شک خیر بود اما نتیجه اش چنان دردناک بود که هنوز پس لرزه های آن ادامه دارد. تلیف سایر احزاب مانند کارگزاران و جبهه مشارکت و دیگران هم که از آفتاب روشن تر است.

حامد
| 1396/2/23 - 19:06 |     6     1    
پاسخ: عزیز قبل از نظر دادن این بخش رو می خوندی : «معیار قضاوت فقط حق است نه تشکیلات؛ ازاین‌رو در رقابت‌های انتخاباتی و امثال آن اعضا می‌توانند در صورت تشخیصی غیر ازآنچه حزب تشخیص داده است آزادانه اما به‌صورت مستقل به تشخیص خودشان عمل کنند.»
عباس مهدوی
| 1396/2/23 - 21:56 |     4     1    
پاسخ: با سپاس از حضرتعالی
بی‌شک حزبی که غرب معرف آن است دقیقاً و حتی فاجعه‌بارتر از آن چیزی است که فرموده‌اید اما اگر به متن توجه بفرمایید یکی از تأکیداتش همین عدم تعصب کورکورانه و لزوم حفظ آزاداندیشی است به هر حال کار جمعی و بابرنامه و نیز شناسایی و سازماندهی بدنه‌ی اجتماعی جریان به سوی بهار لازم است این فقط یک پیشنهاد کلی و ناقص است که باید روی آن کار شده تا با حذف عیوب و تقویت نقاط مثبتش ان‌شاء‌الله تبدیل به حرکتی اساسی به سمت اهداف عالیه‌ی انقلاب اسلامی شود.
درود بر شما

star
| 1396/2/24 - 02:04 |     4     1    
پاسخ: کار حزبی به مفهوم اطاعت کورکورانه نیست بلکه به مفهوم همکاری نظام مند و سازمان یافته است. این نوع همکاری مرحله ای از بلوغ فکری یک جریان و گفتمان سیاسی است.
ناشناس
| 1396/2/24 - 07:50 |     2     4    
پاسخ: معرفی، تبیین و پیاده‌سازی الگوی صحیح زندگی توحیدی بر مبنای تعالیم اسلامی.
معرفی، تبیین و پیاده‌سازی الگوی صحیح سیاست‌ورزی توحیدی بر مبنای تعالیم اسلامی.
معرفی، تبیین و پیاده‌سازی الگوی صحیح مملکت‌داری بر مبنای تعالیم اسلامی.
معرفی، تبیین و پیاده‌سازی آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام خمینی.

هادی
| 1396/2/24 - 09:33 |     1     3    
پاسخ: قرآن کریم :
تعاونوا علی البر والتقوی
امام علی علیه السلام :
اوصیکم عباد الله بتقوا الله و نظم امرکم .

هر کاری چه عبادی و چه دنیائی , چه فردی و چه اجتمائی ؛ باید رهبرش امام معصوم باشد . خواه ظاهر باشد , خواه امام معصوم غائب .

رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای و عموم شیعیان هم
تحت رهنمود های قرآن و پیامبر عظیم الشان و امامان معصوم و الطاف و مراحم و هدایت های حضرت صاحب الزمان علیه السلام قرار دارند .

ناشناس
| 1396/2/24 - 17:21 |     3     2    
پاسخ:
جواب کلی به حامد و عباس مهدوی و ناشناس 7:50 و هادی
اساسا حق حزب پذیر نیست. چرا سنت غربال فقط در جبهه حق رخ می دهد. اگر افرادی که پیرو حق هستند حزب هم تاسیس کنند به سرعت از هم متلاشی می شود. الان از جریان و افراد روز 3 تیر چند نفر مانده؟ جند گروه منشعب شده؟ غربال ادامه دارد.
آن باطل است که می تواند حزب تشکیل دهد.

جوابهای اختصاصی:

به حامد
و این یعنی پارادوکس. چون کار تشکیلاتی بدون اتحاد فکری محال است.

به عباس مهدوی
این هم یعنی پارادوکس. ذات حزب با آزاد اندیشی در تضاد است. چطور تشکیلات خواهد بود که هر ساز خودش را بزند و آنچه خودش حق می داند را پیروی کند؟

به star
روحانی هم برای همین مردم تهران را به خاطر انتخاب عاقلانه ستایش کرد! چون کورکورانه و حزبی رای می دهند. حزب همان ارتجاع است. بازگشت به عصر تعصبات قبیله ای . منتهی قبیله ای مدرن به نام حزب.

به ناشناس 1396/2/24 - 07:50
یعنی چه تببین می کنید؟ یعنی اعتراف می کنید مردم نمی فهمند و شما فکر صحیح را می خواهند به مغز آنها تزریق کنید. حزب همین است دیگر! حالا اگر تببین کرد و بعد افراد در تشخیص حق نظرشان با شما تفاوت پیدا کرد چه؟ این دقیقا بلایی است که سر حزب جمهوری اسلامی آمد.

به هادی
تعاون با تحزب فرق اساسی دارد. چنانچه در بند آخر کامنت توضیح داده شد. تعاون بر اساس حق است و اعتقاد یکسان و تنها در پیروی از معصوم معنی دارد. نه در حزب بازی.


امین
| 1396/2/23 - 17:30 |     55     5     |
لطفا نگویید حزب اللهی. بگویید حزب اللهی نما.
بله موافقم باید با کار تشکیلاتی سیاسی و فرهنگی و رسانه ای همه ی فضای سیاسی و فرهنگی و رسانه ای ایران و دنیا را بهاری کرد !
با جذب حداکثری و دفع حداقلی. اصولا بهار فرصت جوانه زدن و زنده شدن را به همه می دهد.ناشناس
| 1396/2/23 - 19:56 |     2     3    
پاسخ: شما در اشتباه هستید. کار تشکیلاتی فقط برای پیروان باطل جواب می دهد. چون پیروان حق همیشه دچار سنت غربال می شوند.

عدالت خواهی در کشور
| 1396/2/23 - 18:09 |     3     1     |
در انتخابات پیشرو رای من به دکتر احمدی نژاد خواهد بود

ناشناس
| 1396/2/23 - 18:29 |     4     1     |
شوارای نگهبان چرا دکتر محمود احمدی نژاد را رد صلاحیت کرد باید در پیش خداوند مسول باشند

ناشناس
| 1396/2/24 - 16:37 |     2     6    
پاسخ: چون فتنه گر و منحرف بود

ناشناس
| 1396/2/23 - 18:32 |     5     2     |
پیروزی دکتر محمود احمدی نژاد در انتخابات پیشرو حتمی است حتی اگر شورای نگهبان اورا رد صلاحیت کرده

روستازاده
| 1396/2/23 - 19:13 |     5     1     |
من هم معتقد هستم این جریان عدالت خواهی به معنای واقعی نباید به این سادگی در برابر گروه های حد اقلی وقدرت طلب تحرک خودش را از دست بدهد مردم از عمل کرد اقای احمدی نژاد استقبال خوبی دارند تا دیر نشده باید تشکیلاتی با محوریت اقای دکتر در سراسر کشور بوجود بیاید واز حق انقلاب ومردم دفاع شود الان مردم سرگردان هستند در همین انتخابات نودوشش افراد کاندیدارا مثل داروی مشابه بخورد مردم می دهند ومی گویند فلانی شبیه دکتر احمدی نژاد است خوب اگر این روند ادامه پیدا کند واین جریان مشابه غالب شود کم کم باور غلط هم جای یقین را می گیرد.

قاسم .معلم
| 1396/2/23 - 19:24 |     2     0     |
با نظر امین موافقم.باتذکرات ذیل این پیشنهاد،این تشکیلات از آفتهای حزب زدگی جلوگیری میکنه.پیشنهاد میدم که در اساسنامه یا مرامنامه،حتما قید بشه که خط قرمز ما اوامر ولی امر مسلمینه.برای تضمین عملی رعایت این خط قرمز،از ولی امر،درخواست کنیم نماینده ای از طرف خودشان معرفی کنند تا دسترسی به نظرات ایشان راحت تروسریع تر باشه.

ناشناس
| 1396/2/23 - 19:53 |     3     5     |
هر قدر زور بزنید فایده ندارد . احمدی نژاد به تاریخ پیوست .

خسروایرانی
| 1396/2/23 - 20:20 |     4     0     |
میدونین چییه فقط برای همه تون آرزوی صبر وپایندگی دارم. دقیقا داره سوراخ ومنافذ انقلاب 57 در حال پرشدن وآماده شدن برای خیز نهائی خواسته های مردم است انشاالله فردائی شایسته خونهای ریخته شده برای سربلندی ایران وایرانی در راهه.همه اونهایی که کم آوردن وزدن بغل فقط سد معبر نکنن بزارن مقصد برسیم زودتر از ضدانقلاب.

ناشناس
| 1396/2/23 - 20:44 |     1     0     |
چه اتفاقی بر سر کانال تلگرام احمدینژادیها افتاده؟ چرا بسته شده؟

مانا
| 1396/2/23 - 21:14 |     3     0     |
من هم موافقم اگر در زمان دولت نهم ودهم مجلس در اختیار دکتر بود مثل مجلس ترکیه که در اختیار اردوغان هست بسیاری از سیاستهای عدالت ومهر در کشور اجرایی میشد وبه این راحتی دکتر رد صلاحیت نمی شد میدونم اقای دکتر با حزب مخالف هست لطفا تجدید نظر بفرماینند تا دماغ افرادی مثله اسحاق جهانگیری را به اسفالت بمالیم

ناشناس
| 1396/2/23 - 21:28 |     5     3     |
بنده از ابتدا با احمدی نژاد بودم و تا هم اکنون نیز با دادن هزینه های بسیار از او در همه جا دفاع می کنم .بدون ذره ای چشم داشت یا نگاه منفعت طلبانه شخصی. چرا؟؟؟ چون معیارم بر صداقت ایشان همین پرهزشان از حزب و حزب بازی بوده است.
اگردقت کنید همه امثال ایشان در دور دوم ریاست جمهوریشان اقدام به تاسیس حزب کردند نمونه اش کارگزاران هاشمی ، مشارکت خاتمی ,اعتدال و توسعه روحی وجه تمایز احمدی نژادما همین صداقتش بوده است.
وابستگی حزبی شروع انحراف و دروغ گویی است.

ناشناس
| 1396/2/23 - 21:48 |     4     6     |
به سوی بهار!!!یعنی الان در زمستانیم؟ حالا محمود ننه سرماست یا عمو نوروز؟

رحیم
| 1396/2/24 - 06:44 |     4     5     |
نمیدانم چرا با خواندن این متن یاد آموزه های تشکیلاتی سازمان منافقین در اوایل انقلاب افتادم

نرگس
| 1396/2/24 - 07:31 |     2     0     |
باید قوی باشیم باید همه آگاه باشیم باید همه به آگاهی برسند اما باید به فکر ایران هم باشیم باید کاری کنیم که نه سیخ بسوزه نه کباب و این فقط با مشارکت و همفکری انجام میشه

سید
| 1396/2/24 - 07:59 |     3     2     |
با تشکیل حزب شدیدا مخالفم
اما با تربیت نیرو و گسترش فرهنگ عدالت خواهی و مطالبه گری موافقم

علی
| 1396/2/24 - 08:37 |     4     6     |
احمدی نژاد دیگر جایگاهی در بین مردم نداره

زهدنقره ای
| 1396/2/24 - 09:35 |     6     2     |
اگردین دارید بدانیدکه بی حجابی گناه آشکار است وافتخار به آن کار ی ضدقرآن است اگر هم فقط یک ایرانی بدوی هویت دینی هستید بدانید که بیحجابی چون خلاق قانون این کشور است جرم است وترویج این عکسها حمایت از مجرمهائیست که نمی توانند جلوی شهوت حرامشان رابگیرند واینگونه خودنمائی میکنند
این حسن فریدون که به چنین وضع اسف باری امروز رسیده روزگاری دینداربود اما همین بی حجابها اورا به سمت دره سقوط کشاندند مثل برخی فرماندهان آندلس!!!
مواظب باشید شماکه دشمن اشرافیت نطفه های بدبویواصلی ولنگاری وبیحجابی هستید مثل آنها نشوید!

ناشناس
| 1396/2/24 - 09:43 |     0     0     |
اصل علوی لزوم نظارت عامه بر مسئولان و امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر ایشان.

لطفا نویسنده محترم در مورد این اصل و منظورشان توضیح دهند .
من غیر از بعضی منابع اهل تسنن و خلیفه دوم چیزی به خاطر نمی آورم .

عباس مهدوی
| 1396/2/24 - 21:52 |     0     0    
پاسخ: نهج‌البلاغه هم در اختیار ندارید دست کم یک جستجو در اینترنت بفرمایید نمونه‌های خوبی پیدا خواهید کرد.
امام علی ع در این باره می فرماید: «ای مردم! از گفتار حق و مشورت عادلانه دریغ نکنید؛ زیرا من از خطا مصون نیستم؛ مگر اینکه خداوند یاری ام کند.»1 حضرت در کلامی دیگر از مردم می خواهد بر اعمال حاکمان و نمایندگانش، مانند ابن عباس که شخصیتی علمی و مفسر قرآن بود، نظارت کنند و در صورت دیدن خلاف، آن حضرت را آگاه سازند. امیر مؤمنان علی ع ، از نقد و اندرز مردم استقبال می کرد و از مردم می خواست برای رشد و یاری حکومت، راهنمایی و نصیحت های خود را پیوسته و آشکار و پنهان به گوش آن حضرت برسانند.2
1. نهج البلاغه، خطبه 207، شماره 15.
2. همان، خطبه 34.


ناشناس
| 1396/2/24 - 11:46 |     8     0     |
دوستان
تشکیل حذب و کار تشکیلاتی گرچه رسیدن به اهداف را آسان تر می کند اما ذاتا، عامل ایجاد نا عدالتی در بین افراد و تمایل حرکت افراد به سوی راس هرم با توصل به ابزار مختلف خواهد شد و اساسا میل به قدرت یافتن در اعضا را زمینه سازی میکند و اهداف متعالی را به محاق فراموشی خواهد برد، یعنی عملا اتفاقی که در نظام افتاده است را دوباره با رهبری فردی جدید و شعارهای به ظاهر جدید تجربه کنیم. همانگونه که دکتر احمدی نژاد نیز از تشکیل حذب و تشکیلات با دلایل متقن تر گریزان بودند.
گرایش افراد به احمدینژاد جدای از تمامی موارد مطرح ، این عامل را نیز در بر میگیرد که عامه مردم که خود را منتسب و محصور در حزب نمی دانستند و حتی عمدتا از کار سیاسی، فراری و یا بی اطلاع بودند، ایشان را آزادترین فرد از تعلقات و در واقع مردمی ترین فرد تشخیص دادند و همیشه نیز امکان تکرار 24 میلیون رای که هیچکدام رای حزبی نبوده است وجود دارد.
اگر کار حزبی جواب میداد که اصلاح طلبان و یا اصولگراها که دارای امتیازات خارقالعاده هستند.
ما الان با مردمی مواجهیم که از تشکیل یک نظام حاکم با روابط که در عالم سیاست بدیهی هستند دلزده شده اند و آن را از خود نمی دانند ، آن هم نظامی که ادعای اسلامی بودن و در راس آن ولایی بودن را دارد و تمام اسباب تقدس آفرینی را در ذهن مردم در اختیار دارد.
در پایان ، مردم به سر نوشت خود می اندیشند اما نه به آن شکلی که دائما بخواهند در عرصه سیاست حضور داشته باشند.
قطعا به عنوان یک فردی که از 84 تا کنون طرفدار و عامل در جریان عدالت خواه بوده ام و هستم، اعلام می کنم با تشکیل چنین حزبی مخالف و آن را در تضاد با ارزش های اعلامی توسط دکتر احمدینژاد میدانم

ناشناس
| 1396/2/24 - 17:21 |     3     0    
پاسخ: احسنت به شبری که خوردی.
ناشناس
| 1396/2/24 - 17:56 |     0     3    
پاسخ: تصورمیکردم دردآشنای مردم هستید.ولی حال دوباره همان رنگ ولعابهای مردم گریزمتعلق به مردمی خاص وبیگانه بمارا میبینیم.

دوستدار
| 1396/2/24 - 14:15 |     3     1     |
پیشنهاد میشود صاحب نظران جریان عدالتخواهی با مناظره و مباحثه در کرسی های آزاد اندیشی داخل و خارج از دانشگاهها، به تبیین مواضع فکری وپاسخ به شبهات و انتقادات بپردازند که این به پویایی حرکت فکری و انعکاس نقطه نظرات کمک میکند البته باید با حوصله وسعه صدر به پرسش های تند و کند همه پاسخ گفت موفق باشید

ناشناس
| 1396/2/24 - 14:36 |     4     2     |
کل تشکیلات بهار احمدی نژاد ، مشائی ، بقائی ، جوانفکر ، و...شدند 100نفر

محمود
| 1396/2/25 - 10:31 |     0     0    
پاسخ: علت آن این است که دکتر احمدی نژاد جز باند و حزب خاصی نیست ولی در شهر ها و روستا های کوچک وبزرگ و عشایر قاطبه مردم از علاقه مندان ایشان هستند. حتی این علاقه به خارج از مرزهای ایران هم کشیده شده و علت آن خدمات و رفتار ضد استکباری ایشان است . رهبر هم تنها است. اگر نبود ، این همه فساد و مشکل در دستگاه های اجرایی و قوا نبود و حرف های رهبر تاثیر داشت. ملاک حق است. لاشخور ها همیشه با هم هستند ولی عقاب ها تنها پرواز می کنند. امام خمینی چه نیکو گفت که اگر فساد در جمهوری اسلامی ایران ایجاد شود ، یوم الله دیگری همه ما را خواهد برد ... خط اصیل، برداشت های سطحی از مبانی انقلاب و حرف های رهبر نیست که بعضی از آن یاد می کنند.خط اصیل ، شعاری نیست و همسو با عدالت و عمل واقعی به کلام خدا و در جهت حقوق مردم است.... میزان، ملت است... میزان، مستضعفان عالم هستند. وگرنه، هیچ نظامی دوام نخواهد داشت یا حداقل باید تغییرات اساسی را تجربه کند. این، قانون الهی است... نظامی که از ارزش های واقعی دور شود ، می پوسد

عباس مهدوی
| 1396/2/24 - 22:33 |     0     0     |
کار تشکیلاتی همیشه یک امر منفی نیست ما نمونه‌های خوب و موفق هم داریم:
۱. حزب‌الله لبنان
۲. انصارالله یمن
۳. مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق
۴. نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی
کار تشکیلاتی اگر بر پایه‌ی اصول اسلامی و به‌دور از تمایلات نفسانی باشد حتماً مفید فایده خواهد بود بی‌شک مهم‌ترین تضمین این امر هم دستگاه نظارت قوی و مؤثر بر افعال و اعمال کارگزاران و رهبران تشکیلات است؛ نظارتی که هرچه مردمی‌تر باشد مثمر ثمرتر خواهد بود. نظارتی که نبودش در مورد نهادهایی مثل مجلس و نمایندگانش بدجور انقلاب را به انحراف کشانده است.

محمدی
| 1396/2/25 - 10:54 |     1     0     |
جناب آقای مهدوی نکته ای اساسی را فرمودید اشکال جریان احمدی نژاد متاسفانه فردی است اگر تشکیلاتی بود با پشتوانه وسیع مردمی این چنین مظلوم واقع نمیشد باید همه از ایشان بخواهند ضمن حفظ ارتباط مردمی گروهای مرجع را جذب کند وبا کمک آنان جبهه منسجم عدالت خواهان را در سراسر کشور فعال سازد

ناشناس
| 1396/2/25 - 11:09 |     0     0     |
لبریز و پریم از مذهب؛بما حزب ندهید.که این شعارها بجزبازگشت به قهقرا؛هیچ دردی را دوا نمیکندبجزکسانیکه حق میخورندودراینکارآنچنان حرفه ای شده اندکه بتپوشاندن البسه مختلف برای مردم ایران قابل شناسایی هستندزیرامردم هم درشناخت اینهاحرفه ای شده اند.میخواهیم چندی ماهم بیاساییم باعزت نه باخفتی که ابردینداران هدیه کردند.ازطلاگشتن پشیمان شده ایم لطف کرده مارامس کنید.آیا بدون حزب وتشکیلات وشعارو سردر دل وقلب مردم فروکردن؛ ودینشان راشناسایی کنید؛نمیتوانیدکارکنید؟!!!پس لطف کرده دیگرقیم کسی نباشیدوخطوربط به کسی ندهید.آقایان ما عقل داریم وخداوندمهربان بماهمان قدرتی راداده که به همه مخلوقاتش.چاره چیست مثل اینکه ازشماهم بایدقطع امیدکرد.تما بنده فکرنمیکنم که این؛ راه احمدی نژادباشد.

حسین
| 1396/2/26 - 17:57 |     1     1     |
بابا چی دارید میگید!؟!
ملت بزرگ و انقلابی ایران هیچگاه منتظر انسان ها برای تحقق آرمان ها نمی مانند هرچند اون شخص خدمات بزرگی کرده باشه اما وقتی به خاطر بعضی مسائل فرعی روبروی نهاد های قانونی وعلما وحتی بارها و شکل های مختلف می ایستد =حق پنداری خویش و2-3 نفر ، دیگر دربین ملت جایگاهی ندارد
دقت کنید
انقدر برای بزرگ جلوه دادن انسانی نظرسایت دیگران را نکوبید
لقب حذف نماینده قطب بزرگ برای انسان هایی نیست که مقابل همه ونهادهای انقلابی علی الخصوص نظر حضرت آقا بایستد و...
شاید این طورباشد نظر بعضی ها باملت علیه ملت

سعید
| 1396/2/26 - 21:22 |     1     1     |
دولت بهار , عکس قحطی بود؟؟؟

آیا کف زدن چند بدحجاب برای شما موجب افتخار است؟ اگر افتخار است که روخانی خیلی باید مفتخر باشد!!!

مگر احمدی نژاد طرفدار مومن و مسلمان کم دارد؟ یا عکسی از آنها ندارید؟


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ها  
  پاسخ دفتر دکتر احمدی نژاد به اظهارات حجت الاسلام محسنی اژه ای درباره بازداشت حمید بقایی / مستندات 2 میلیون یوروی ادعایی را منتشر کنید
  چالش تصویر مریم؛ شکست گفتمان رسمی حجاب
  دکتر احمدی نژاد: نگران سلامت آقای حمید بقایی در زندان هستم
  نامه مشاور دکتر احمدی نژاد به حجت الاسلام محسنی اژه ای درباره بازداشت حمید بقایی
  بقایی: یا آزادم کنند یا جنازه ام را تحویل بگیرند
  یادداشت دکتر محمود احمدی نژاد/ دو ظلم بزرگ
  دکتر احمدی نژاد در گذشت دکتر مریم میرزاخانی را تسلیت گفت
  پروفسور فرامرز رفیع پور: احمدی نژاد آخرین تیرِ ترکش سنت است / اگر اتفاقی بیفتد، به هیچ کسی رحم نمی شود، حتی به آن هایی که الان خودشیرینی می کنند
  خیز قالیباف برای رهبری نواصولگرایی/ همیشه ناکامی که حالا معلم سیاست ورزی شده است
  عکس/ حمید بقایی پس از بازداشت 225 روزه در سال 1394
  نجوای شبانه اسفندیار/ آیا عاشقی در چهلمین سال وصلت امت و امامت به صفر می گراید؟
  یادداشت مشاور رسانه ای دکتر احمدی نژاد / یک بام و چند هوا!
  فلاحیان: سعید امامی خودکشی نکرد + فیلم
  تکثیرِ «خیابان ایران» / کلونی‌های دین‌داران و سیاستِ بقا؛ چالشِ زیستِ مذهبی در چهارمین دهه‌ حکومت دینی
  بیانیه مطبوعاتی وکیل حمید بقایی/ اطلاعات درست در اختیار سخنگوی قوه قضائیه قرار نگرفته است
  روایت علی اکبر جوانفکر از اعتصاب اعتراضی حمید بقایی و مخالفت با تامین وثیقه 50 میلیاردی
  تصویری از گرداب مرگ دره کول خرسان دزفول
  واکنش اژه ای به بازداشت حمید بقایی
  عکس/ امضای دکتر احمدی نژاد در میان امضای شخصیت های معروف جهان
  روح الله بهمنی نسبتی با خانواده احمدی نژاد ندارد
  مهندس رحیم مشایی: سالهاست به دسته بندی های سیاسی اعتقادی ندارم/ هرگز به دستگیری و بازداشت کسی بخاطر دیدگاه و فعالیت سیاسی او راضی نبوده و نیستیم
  همه چیز درباره ابومصعب الزرقاوی؛ پدر معنوی داعش
  واکنش دادستان تهران به نامه دکتر احمدی نژاد/ حق تعقیب قضایی این شخص محفوظ است
  عباس عبدی: اصولگرایی را می توان به پیش و پس از این عکس طبقه بندی کرد
  حسن‌ بیادی: کدامیک از اصولگرایان از دولت احمدی نژاد متنعم نشدند / جبهه‌پایداری در حال تبدیل شدن به فراماسونری است!
  حسین فریدون بازداشت شد
  یادداشت علی اکبر جوانفکر/ حیرت!
  یادداشت علی اکبر جوانفکر/ عذر بدتر از گناه!
  فیلم/ پاسخ دکتر احمدی نژاد به شبکه یورونیوز درباره پرونده سازی برای حمید بقایی/ هیچ سندی ارائه نشده و نخواهد شد چون وجود ندارد
  توییت دکتر احمدی نژاد: با وحدت و همدلی ملت ها، سرمایه داری به سرنوشت کمونیسم دچار خواهد شد
 
 
پروفسور فرامرز رفیع پور: احمدی نژاد آخرین تیرِ ترکش سنت است / اگر اتفاقی بیفتد، به هیچ کسی رحم نمی شود، حتی به آن هایی که الان خودشیرینی می کنند
پروفسور فرامرز رفیع پور: احمدی نژاد آخرین تیرِ ترکش سنت است / اگر اتفاقی بیفتد، به هیچ کسی رحم نمی شود، حتی به آن هایی که الان خودشیرینی می کنند
 
تکثیرِ «خیابان ایران» / کلونی‌های دین‌داران و سیاستِ بقا؛ چالشِ زیستِ مذهبی در چهارمین دهه‌ حکومت دینی
تکثیرِ «خیابان ایران» / کلونی‌های دین‌داران و سیاستِ بقا؛ چالشِ زیستِ مذهبی در چهارمین دهه‌ حکومت دینی
 
دکتر احمدی نژاد در گذشت دکتر مریم میرزاخانی را تسلیت گفت
دکتر احمدی نژاد در گذشت دکتر مریم میرزاخانی را تسلیت گفت
از زنان عالم تا علم زنانه / حساب علم و فلسفه از لوس بازیهای فمینیستیِ رایج در ایران جداست
از زنان عالم تا علم زنانه / حساب علم و فلسفه از لوس بازیهای فمینیستیِ رایج در ایران جداست
 
چالش تصویر مریم؛ شکست گفتمان رسمی حجاب
چالش تصویر مریم؛ شکست گفتمان رسمی حجاب
 
دموکراسی؛ زیر بنای دیکتاتوری در نیجریه / محمدو بوهاری: مصلحت مردم اقتضا می کند حکم دادگاه مبنی بر آزادی شیخ زکزاکی را اجرا نکنیم!
دموکراسی؛ زیر بنای دیکتاتوری در نیجریه / محمدو بوهاری: مصلحت مردم اقتضا می کند حکم دادگاه مبنی بر آزادی شیخ زکزاکی را اجرا نکنیم!
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
info@dolatebahar.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار