آرشیو   |  درباره ما   |  دریافت اپلیکیشن اندروید دولت بهار   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها   |  نسخه تلکس   |  گیشه مطبوعات   |  حمایت از دولت بهار  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * فرزند ایران (خاطرات)    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
جمعه، 31 شهریور 1396 - 21:35   
  تازه ها:  
   آخرین مطالب  
  نامه محرومیت پرسپولیس و طارمی به فدراسیون فوتبال رسید
  یک طلا، ۵ نقره و ۸ برنز برای ایران در روز هفتم
  کار تراکتورسازی در ۳ دقیقه تمام شد، پدیده از پرسپولیس سبقت گرفت
  مسئول بازجویی از داعشی‌ها در عراق کیست؟
  کشف کالای قاچاق در کشور ۳۲ درصد افزایش یافت
  پرتاب کفش، سخنرانی «حکمتیار» در هرات را مختل کرد
  دست برتر اسد در جنگ سوریه
  واکنش پرسپولیس به محرومیت چهار ماهه طارمی
  شوک بزرگ برای پرسپولیس/ طارمی چهار ماه محروم شد
  برانکو: بازی پرسپولیس سپاهان فراتر از سطح آسیا بود
  جعل نامه برای انتخاب سرمربی استقلال + سند
  همه پرسی کردستان عراق آثار منفی بر عراق و منطقه خواهد داشت
  مرگ و مفقودی ۱۹ پناهجو در دریای سیاه
  موجودی حساب باشگاه پرسپولیس «صفر» است/ هیچ کمکی نمی شود!
  بی حرکتی سلامت ایرانی‌ها را تهدید می‌کند
  حمایت قوی میشل عون از حزب الله لبنان
  5 بازی ماندگار استقلالِ منصوریان+عکس
  سید عمار حکیم: کرکوک رمز وحدت عراق است
  بدترین استقلال‌های تاریخ با منصوریان
  مسکو بر حمایت از وحدت عراق تأکید کرد
  جنجال در لیگ دسته اول فوتبال
  خبر خوش برای پرسپولیسی ها در روز مترجم شدن احمدزاده
  روزمه 3 گزینه نهایی هدایت استقلال
  دولت ترامپ، فرمان منع مسافرتی جدیدی صادر می‌کند
  بارزانی: با بغداد مذاکره میکنیم اما پس از برگزاری همه پرسی!
  افزایش نسبی قیمت نفت در بازار جهانی/ برنت ۵۶.۵ دلار
  ظریف: مذاکره با آمریکا بی‌فایده است
  چه کسی از دستکاری قیمت طلا در جهان سود می‌برد
  برجام و بحران کره؛ نقاط اختلاف آمریکا و آلمان
  العامری: عملیات آزادسازی «الحویجه» را از ۳ محور پیگیری می‌کنیم
- اندازه متن: + -  کد خبر: 411225صفحه نخست » خبردوشنبه، 24 تیر 1396 - 17:02
یادداشت مشاور رسانه ای دکتر احمدی نژاد / یک بام و چند هوا!
یادداشت مشاور رسانه ای دکتر احمدی نژاد / یک بام و چند هوا!دولت بهار: اگر ایشان به اتهام مشخصی احضار شده اند، چرا دادستان محترم روشن نمی سازند که اتهامات مالی ایشان به طور دقیق چه بوده است؟
  

دولت بهار/ علی اکبر جوانفکر در پایگاه اطلاع رسانی دکتر احمدی نژاد نوشت:

پس از گذشت پنج روز از بازداشت بلاوجه و غیرقانونی آقای حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق ، دادستان تهران روز پنجشنبه اطلاعیه ای صادر کرد و برای کسانی که در حمایت از آقای بقایی و در اعتراض به دستگاه قضایی سخنی بگویند خط و نشان کشید.

در این اطلاعیه مطالبی مطرح شده است که توضیحات زیر درباره آنها ضروری است:

1- گفته شده است: «پس از ابلاغ قانونی و استنکاف از حضور در دادسرا...»
• با توجه به مبهم بودن اطلاعیه دادستان تهران ، از ایشان سئوال می کنم که چه چیزی به آقای بقایی ابلاغ شده است؟ اگر منظور ایشان احضاریه است که بازپرس پرونده ادعا کرده است آدرس محل سکونت ایشان را نداشته اند و به همین دلیل احضاریه به دست آقای بقایی نرسیده است. بنابراین وقتی احضاریه به دست آقای بقایی نرسیده است، چرا در اطلاعیه دادستانی، اتهام استنکاف از حضور در دادسرا به ایشان زده شده است؟ آیا وارد آوردن اتهام بی پایه و اساس به دیگران جرم نیست؟ وارد آوردن اتهام ناصواب به فردی که در بازداشت به سر می برد و برای دفاع از خود به هیچ تریبونی دسترسی ندارد ، چه هدفی جز توجیه غیرقابل پذیرش یک عملکرد اشتباه را دنبال می کند؟
شایسته تاکید است که آدرس محل اقامت آقای بقایی برای دستگاه قضایی کاملا مشخص بوده است زیرا ایشان در همان خانه ای زندگی می کند که ماموران دادستانی دو سال پیش برای بازداشت وی به آنجا مراجعه کردند و با ایجاد هراس در میان اعضای خانواده ، منزل وی را مورد بازرسی قرار دادند.

2- گفته شده است: «نظر به انتشار اطلاعات نادرست از سوی برخی افراد که از حامیان ایشان به شمار می‌روند»
• چه اطلاعاتی در باره آقای بقایی منتشر شده است که از نظر دادستان محترم نادرست بوده است ؟ اگر اطلاعات منتشره نادرست بوده چرا به جای آن ، اطلاعات درست را به طور مستند منتشر نکرده اند تا از تکرار مطالب اشتباه اجتناب شود؟ چرا بازداشت مکرر و پر سر و صدای معاون اجرایی رئیس جمهور سابق و بازی با آبرو و حیثیت کسی که در دولت های نهم و دهم منشاء خدمت و عزت آفرینی برای کشور و ملتش بوده است ، نزد مسئولان ارشد قضایی به عنوان یک مساله پیش پا افتاده و غیرمهم در نظر گرفته شده است؟ به راستی چرا به تبعات و اثرات سوء اینگونه رفتارها که در داخل و خارج از ایران مورد مداقه و قضاوت های گسترده قرار می گیرد، به دیده اهمیت نگریسته نمی شود؟ آیا اینگونه رفتارها و تداوم آن، به از دست رفتن انگیزه خدمت صادقانه به مردم منجر نمی شود؟ دادستان محترم در اطلاعیه خود از رعایت حقوق متهم سخن به میان آورده است ، اگر چنین است ، چرا اعتراض قانونی آقای بقایی به بازداشت مجدد خود ، بلافاصله جهت رسیدگی به دادگاه فرستاده نشده است؟ چرا دادسرای انتظامی قضات به شکایت آقای بقایی از بازپرس پرونده که دو سال از ارائه آن سپری شده است رسیدگی نمی کند؟ آیا این موارد جزو حقوق متهم نیست؟

3- در اطلاعیه دادستانی آمده است: مشارالیه با عناوین اتهامات مالی احضار شده است.

• اگر ایشان به اتهام مشخصی احضار شده اند، چرا دادستان محترم روشن نمی سازند که اتهامات مالی ایشان به طور دقیق چه بوده است؟ آیا نسبت دادن «عناوین اتهامات مالی» به آقای بقایی بدون اشاره به محتوای این اتهامات، به منزله تشویش اذهان عمومی و بازی با آبروی ایشان و خانواده او نیست؟ بازپرس پرونده هفت بار حکم بازداشت موقت آقای بقایی را تمدید کرد و ایشان را به مدت 225 روز در زندان انفرادی نگه داشت . سئوال این است که آیا این مدت طولانی و فشارهای روحی و جسمی سنگین وارده به آقای حمید بقایی به علاوه یک سال و نیم پس از آن که ایشان آزاد بوده اند، برای تفهیم اتهام و تکمیل پرونده جهت ارسال به دادگاه کافی نبوده است؟ سئوال های مطرح شده از سوی بازپرس پرونده در روزهای پس از بازداشت مجدد ، نشان می دهد که اتهام جدیدی متوجه آقای بقایی نشده است و سوالهای مطروحه تکراری است. دادستان محترم باید پاسخ دهند که استناد قانونی بازپرس پرونده برای تبدیل قید کفالت به وثیقه پنجاه میلیارد تومانی چه بوده است؟ آیا هیچکس حق ندارد چنین تصور کند که بازپرس پرونده فقط به قصد زندانی کردن آقا بقایی، چنین وثیقه ای را برای ایشان صادر کرده است؟

4- در اطلاعیه دادستان تهران آمده است: ...طبق مقررات قانونی جلب و توسط ضابطین قوه قضاییه به شعبه بازپرسی معرفی می‌شود.
• وقتی احضاریه به دست آقای بقایی نرسیده است، ضابطین قوه قضاییه طبق کدام مقررات قانونی! اقدام به جلب ایشان کرده اند؟ چرا دستگاه قضایی همواره رفتار توهین آمیزی را نسبت به آقای بقایی داشته است؟ ایشان ظاهرا با هدف انجام تحقیقات قضایی، در بازداشت به سر می برد ، تحقیقاتی که می تواند به اثبات بی گناهی ایشان منجر شود. بنابراین سئوال این است که چرا ایشان را با لباس زندان و دمپایی به شعبه بازپرسی که محل تردد مردم است می آورند؟ آیا دیگران حق ندارند تصور کنند که این رفتارهای توهین آمیز ریشه در کینه های شخصی دارد؟

 5- گفته شده است : پس از حضور متهم در شعبه بازپرسی و تفهیم...
• دادستان محترم آگاهی دارند که به جز چند سئوال تکراری، هیچ اتهام جدیدی به آقای بقایی تفهیم نشده است. بنابراین بیان تفهیم اتهام به آقای بقایی پس از بازداشت مجدد ایشان ، از اساس صحت ندارد. بازپرس پرونده چگونه می تواند برای فردی که به یک موضوع مشخص متهم شده است ، یک بار وثیقه 20 میلیارد تومانی تعیین کند، سپس وی را پس از 225 روز زندان انفرادی با قید کفالت آزاد نماید و پس از گذشت یک سال و نیم از دوران آزادی ، وی را بار دیگر به همان اتهام بازداشت کند و این بار برای آزادی وی وثیقه 50 میلیارد تومانی درنظر بگیرد! به راستی این نوع رفتار قضایی چگونه قابل توجیه است؟ آیا دیگران با مشاهده این رفتار حق ندارند بازداشت آقای بقایی را بلاوجه و خارج از قاعده و قانون تلقی نمایند؟
 
6- دادستانی تهران در اطلاعیه صادره، خود را حق مطلق فرض کرده و معتقد است که ادعاهایش را همگان باید درست ، قانونی و فصل الخطاب بدانند و بر همین اساس مخاطبین را تهدید کرده است که پیگیری معترضین و منتقدین را تشویش اذهان عمومی دانسته و با آن برخورد می کند. در این ارتباط، توجه به دو نکته ضروری به نظر می رسد:
الف: هر مقام قضایی ممکن است مرتکب تخلف بشود ، لذا شکایت از او وجه قانونی خواهد داشت. اکنون که نسبت به عملکرد یک بازپرس انتقاد، اعتراض یا شکایتی مطرح است ، شاید دفاع دادستانی از عملکرد وی دور از انتظار نباشد ، اما اینکه در اطلاعیه صادره، ادعاهای خود را فصل الخطاب بداند و حق پیگیری های بعدی را با تهدید کردن از شهروندان سلب کند ، خلاف بین موازین قانونی و حقوقی بوده و مسموع نیست و صد البته ، قابلیت پیگیری حقوقی برای اثبات عدم وجاهت قانونی دارد.

ب : تهدید مندرج در اطلاعیه دادستانی از جهت شرعی و حقوقی و همچنین از منظر ملی و بین المللی موجب وهن دستگاه قضا و مآلا خدشه به حیثیت نظام است که خود محصول یک انقلاب بزرگ و ثمره خون صدها هزار شهید می باشد و از این جهت عامل یا عاملین، مستوجب عقوبت دنیوی و اخروی خواهند بود. اگر بنا بر ترس ملت بود، انقلاب اسلامی واقع نمی شد و فرصتی برای مسئول شدن امثال بنده و دادستان محترم پدیدار نمی گردید. اکنون چه شده است که ترس مردم را طلب می کنیم! آیا گمان برده ایم مردمی که از حکومت ستمگر شاه نترسیدند از تهدید دستگاه قضای نظامی خواهند ترسید که آن را متعلق به خود می دانند!؟ دادستان محترم توجه داشته باشند که ایشان بیش از هر چیز باید به رعایت حق و عدالت و اجرای قانون ملتزم باشند و مانع از ظلم و تعدی به حقوق دیگران در بخش های زیر مجموعه خود شوند. تهدید به برخورد با کسانی که دل نگران بی عدالتی و ظلم در حق دیگران هستند، حلال هیچ مشکلی نخواهد بود. یقینا چنین رویکردی برای جامعه امروز کشور که دغدغه مند بی عدالتی است ، آرامش بخش نخواهد بود و بر تشویش اذهان عمومی خواهد افزود.

نکته آخر:
بازداشت طولانی مدت در زندان انفرادی ، آقای بقایی را به بیماری مزمن در دستگاه گوارشی مبتلا کرده است . خانواده ، بستگان و بسیاری از مردم عمیقا نگران سلامت جسمی و روحی آقای بقایی هستند . علاوه بر این ، شنیده شده است که ایشان در اعتراض به این بی عدالتی بزرگ ، دست به اعتصاب غذا زده است. دادستان محترم تهران به این مهم توجه نمایند که مسئولیت هرگونه اتفاقی برای معاون اجرایی رئیس جمهور سابق مستقیما متوجه شخص ایشان و بازپرس پرونده است و باید در قبال آن پاسخگو باشند. انتظار به حق از دادستان محترم آن است که به فوریت روند کنونی در برخورد غیرقانونی با آقای بقایی خاتمه یابد و ایشان هرچه زودتر آزاد و به دغدغه های خانواده وی و بسیاری از مردم خاتمه داده شود.

 

   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ها  
  بخشی از ناگفته های ایام بازداشت در پیام حمید بقایی خطاب به ملت بزرگ ایران/ از اتهام جاسوسی، رمالی، انتقال پول به یونان تا براندازی نظام با لشگر جنیان!
  پاسخ علی اکبر جوانفکر به حداد عادل/ نرم افزار!
  پاسخ بقایی به اتهام دریافت مقدار زیادی ارز از یک نهاد نظامی
  یادداشت دکتر احمدی نژاد درباره صلاحیت قاضی و دادگاه حمید بقایی / آیا این همان دستگاه قضایی است که ملت ما در انقلاب مشروطه و انقلاب اسلامی مطالبه کرده است؟
  آزار و اذیت دختر جوان در مسیر فرودگاه + عکس
  حمید بقایی ماجرای ۳۰۰ میلیون تومان را تشریح کرد
  نامه سرگشاده علی اکبر جوانفکر به مراجع تقلید درباره یارانه
  حضور دکتر احمدی نژاد، در دیدار اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با رهبر معظم انقلاب/ مجمع باید انقلابی فکر کند و انقلابی باقی بماند
  عکس/ حضور دکتر احمدی نژاد، در دیدار اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با رهبر معظم انقلاب
  بمب کشف شده در نجف آباد در بیابان منفجر شد
  عکس یواشکی دانشجوی دکترای مدیریت از نخستین کلاس سال تحصیلی جدید با دکتر احمدی نژاد
  دلسوزی بچه مثبت های حزب اللهی و خودکشی از ترس مرگ / ما خودمان آمریکای داخلی تاسیس کردیم!
  قدردانی وکیل دکتر احمدی نژاد از مقام مسئولی که سیاسی بودن پرونده دیوان محاسبات را تایید کرد!
  نظر عضو شورای نگهبان درباره دلیل رد صلاحیت دکتر احمدی نژاد/ آیت الله مومن: اگر اشخاصی ایرادی داشته باشند و ایرادشان برطرف شود صلاحیت شان تایید می شود + فیلم
  توییت حمید بقایی خطاب به حداد عادل: ... باتشکر از اعلام میزان "حقوقتان" لطفا میزان "درآمدتان" را هم بفرمایید!
  یامین پور: پرتکرارترین کلمه اى که در سفر به تونس پس از "ایرانی سلام" شنیدم، احمدی نجاد بود
  افشای جزئیات پیشنهاد استقلال به فاتح تریم +عکس
  توییت حسین دهباشی درباره عکس های احمدی نژاد در کشمیر
  دیوان محاسبات که آبروی خود را برد اما قضاوت خلاف روزنامه اعتماد هم با ادعاهایش سازگاری ندارد!
  ترامپ: به زودی در ماه اکتبر خواهید دید که با ایران و برجام چه خواهم کرد!
  جوانفکر: نامه وکیل دکتر احمدی نژاد به نمایندگان مجلس شورای اسلامی کاملا گویاست/ دکتر احمدی نژاد تنها برگ برنده ملت ایران است
  حضور و سخنرانی دکتر احمدی نژاد در مراسم بزرگداشت استاد شهریار + تصاویر
  این ولایتی جالب!
  امیراحمدی: برجام این «درس بد» را به آمریکا داد که می‌توان با زور از ایران هر چیز را گرفت/ برجام یک طرح خلع‌سلاح و واداشتن به تسلیم مطلق بود/ هدف، تغییر رژیم است
  یادداشت دکتر احمدی نژاد درباره اظهارات سخت دونالد ترامپ/ این رفتارها تنها مسیر اضمحلال امپراتوری خشن و خودخواه آمریکا را کوتاه تر خواهد کرد
  قاضی به متهم: از محضر دادگاه تقاضایی دارید؟!
  گزارش عملکرد ۴ ماهه دولت بخوروبخواب حسن روحانی/ ۹۸ درصد از درآمدهای دولت صرف امور جاری شد، بودجه عمرانی تقریبا هیچ!
  شلیک 11 گلوله به سمت برژنف رهبر شوروی سابق
  تو بخشی از آرایش و دکور صحنه هستی!
  توجیه مضحک دیوان محاسبات!
 
 
فقر فکری روشنفکران انقلاب و نگاه ساده انگارانه مکتب عدالتخواهی مشهد / چرا عدالت‌خواهان تکنوکرات شدند؟!
فقر فکری روشنفکران انقلاب و نگاه ساده انگارانه مکتب عدالتخواهی مشهد / چرا عدالت‌خواهان تکنوکرات شدند؟!
 
بخشی از ناگفته های ایام بازداشت در پیام حمید بقایی خطاب به ملت بزرگ ایران/ از اتهام جاسوسی، رمالی، انتقال پول به یونان تا براندازی نظام با لشگر جنیان!
بخشی از ناگفته های ایام بازداشت در پیام حمید بقایی خطاب به ملت بزرگ ایران/ از اتهام جاسوسی، رمالی، انتقال پول به یونان تا براندازی نظام با لشگر جنیان!
 
دلسوزی بچه مثبت های حزب اللهی و خودکشی از ترس مرگ / ما خودمان آمریکای داخلی تاسیس کردیم!
دلسوزی بچه مثبت های حزب اللهی و خودکشی از ترس مرگ / ما خودمان آمریکای داخلی تاسیس کردیم!
روایت دکتر سعید زیباکلام از جرم جنبش عدالتخواه دانشجویی / آیا مشکل دانشجویان بسیجی، سازمان بسیج دانشجویی نیست؟!
روایت دکتر سعید زیباکلام از جرم جنبش عدالتخواه دانشجویی / آیا مشکل دانشجویان بسیجی، سازمان بسیج دانشجویی نیست؟!
 
متن کامل پیام تصویری دکتر محمود احمدی نژاد درباره مسکن مهر خطاب به ملت ایران
متن کامل پیام تصویری دکتر محمود احمدی نژاد درباره مسکن مهر خطاب به ملت ایران
 
پاسخ به اظهارات وحید جلیلی در جمع جنبش عدالتخواه دانشجویی / تبختر عظیم حزب اللهی گری یا خود خدا پنداری!
پاسخ به اظهارات وحید جلیلی در جمع جنبش عدالتخواه دانشجویی / تبختر عظیم حزب اللهی گری یا خود خدا پنداری!
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
info@dolatebahar.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار