آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
پنجشنبه، 27 تیر 1398 - 03:48   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 417165صفحه نخست » خبردوچهارشنبه، 11 مرداد 1396 - 23:54
یادداشت علی اکبر جوانفکر / ناگفته هایی در واکنش به ادعاهای موذیانه درباره سفر دکتر احمدی نژاد به جزایر سه گانه
یادداشت علی اکبر جوانفکر / ناگفته هایی در واکنش به ادعاهای موذیانه درباره سفر دکتر احمدی نژاد به جزایر سه گانه دولت بهار: مضمون پیام دکتر احمدی نژاد به مسئولان اماراتی چنین بود: «اینجانب به امارات سفر کردم و دست دوستی و برادری به شما دادم و خواستم که همیشه در صلح و صفا زندگی کنیم. اما ظاهراً برخی جور دیگری می اندیشند. اگر یکبار دیگر و فقط یکبار دیگر ادعایی درباره جزایر ایرانی مطرح شود حرف آخر را درباره امارات خواهم زد و... میدانید اینجا ایران است و اگر حرفی زدیم دیگر عقب نشینی معنا ندارد».
  

دولت بهار/ علی اکبر جوانفکر: یکی از مسئولان کشور در سفر به امارات، با برخی از مقامات آن کشور ملاقات کرد و پس از آن خبری منتشر شد که از توافق دو طرف برای مذاکره در باره جزایر سه گانه ایرانی ابوموسی ، تنب بزرگ و تنب کوچک حکایت می کرد.

جوسازی های رسانه ای علیه ایران آغاز شد و اینگونه القاء گردید که ایران کوتاه آمده و قرار است از حق حاکمیت مسلم خود بر جزایر عدول نماید.

دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور وقت چگونگی موضوع را از این مقام مسئول جویا شد و او در توضیحات خود گفت که با طرف اماراتی توافق کرده اند درباره جزایر ایرانی مذاکره نمایند .

دکتر احمدی نژاد از وی می پرسد که به اجازه چه کسی این کار را انجام داده و چه کسی چنین ماموریتی را به او سپرده است؟

 رئیس جمهور وقت پاسخ قانع کننده و روشنی را دریافت نمی کند.

این اولین باری نبود که ﺍﯾﻦ مقام مسئول ،  رییس جمهور و دیگر نهادها را دور می زد و به تنهایی و مستقیماً درباره منافع ملی تصمیم می گرفت و قولهایی به دیگران می داد. در موضوع هسته ای این کار بارها تکرار و نهایتاً منجر به عزل وی از مسئولیت اش شد.

دکتر احمدی نژاد به مقتضای شرایط به وی متذکر شده بود که کار را خراب کرده و او فاقد چنین اختیار و مجوزی برای مذاکره با إمارات بر سر سه جزیره ایرانی بوده است.

رئیس جمهور وقت ضمن انجام اقدامات لازم برای تثبیت حق حاکمیت ملت ایران بر جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک ، پیام مناسبی را خطاب به سران إمارات آماده کرد.

مضمون این پیام چنین بود: «اینجانب به امارات سفر کردم و دست دوستی و برادری به شما دادم و خواستم که همیشه در صلح و صفا زندگی کنیم. اما ظاهراً برخی جور دیگری می اندیشند. اگر یکبار دیگر و فقط یکبار دیگر ادعایی درباره جزایر ایرانی مطرح شود حرف آخر را درباره امارات خواهم زد و... میدانید اینجا ایران است و اگر حرفی زدیم دیگر عقب نشینی معنا ندارد».

با وجود اصرار دکتر احمدی نژاد و ابلاغ دستور به وزیر امور خارجه وقت جهت انتقال پیام مزبور به طرف اماراتی ، وی از آنجام ﺩﺳﺘﻮﺭ سر باز زد و دلیل آن هم مشخص أست یا جرات این کار را نداشت یا آنکه از جای دیگری ﺩﺳﺘﻮﺭ می گرفت .

سرانجام دکتر احمدی نژاد ، فرد دیگری را مامور انجام این کار کرد و او پیام را به إمارات برد و به طرف مقابل منتقل کرد.

بلافاصله مقامات اماراتی در تماس با نمایندگی ایران در امارات اظهار داشتند که؛ «اتفاقی نیفتاده و علتی برای ناراحتی رییس جمهور ایران وجود ندارد . پر واضح است که عرب های حاشیه خلیج فارس تحت فشار قدرت ها و در تمام نشست های خود، یک بند درباره جزایر می آورند و تاکید می کنند که ما مشکلی با ایران نداریم»

پس از آن ، وزیر خارجه امارات به ایران آمد و همین مطالب را به نمایندگی از مقامات کشورش حضوری به دکتر احمدی نژاد اظهار نمود.

دشمنان مستکبر و جهان خوار همیشه به دنبال ایجاد اختلاف و درگیری بین همسایگان در خلیج فارس بوده اند که خوشبختانه با هوشمندی مقامات ایرانی و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس تا کنون نتوانسته اند به اهداف خود برسند و امید است این هوشمندی ادامه یابد.

هر کس بپذیرد در مورد حق قطعی خودش مذاکره نماید ، اولاً آن حق را زیر سوال برده و ثانیاً برای تفاهم باید بخشی از حق خود را به مدعیان واگذار کند، امری که متاسفانه به آن توجه نشد و بخشی از حقوق ملت ایران در موضوع هسته ای مورد تعرض قرار گرفت.

تصاویر سفر تاریخی دکتر احمدی نژاد به جزیره همیشه ایرانی ابوموسی

http://www.jahannews.com/images/docs/000217/n00217892-r-s-001.jpg

http://www.jahannews.com/images/docs/000217/n00217892-r-s-000.jpg

http://www.jahannews.com/images/docs/000217/n00217892-r-s-005.jpg

http://www.jahannews.com/images/docs/000217/n00217892-r-s-004.jpg

http://www.jahannews.com/images/docs/000217/n00217892-r-s-003.jpg

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 48 نظر (فعال: 38 ، در صف انتشار: 0، غیره: 10)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
محمد
| 1396/5/12 - 00:24 |     22     2     |
همیشه آنچه که باعث عقب ماندگی ایران در تاریخ خود شده است بقدرت رسیدن افراد ضعیف النفس و فاسد در این کشور و وادادگی آنها در مقابل یک لبخند و گوشه چشم از دشمنان قسم خورده ایرانیان است.

بچه دهاتی
| 1396/5/15 - 11:14 |     2     0    
پاسخ: بعضی چیزها واقعا عبرت آموز هست اما دریغ از عبرت گرفتن آدمها
امیرکبیر مسافتی دور از کربلا متولد شد ، خدمات بی نظیری به ایران کرد ، و در کربلا در جوار حرم آقا اباعبدالله آرام گرفت . بعضی ها در کربلا متولد شدند ، هرچه در تاریخ ایران ازشان ثبت شد ، منطق «بدیم بره!» بود . و خدا می داند فاصله شان تا اباعبدالله و یارانش چقدر است!


ناشناس
| 1396/5/12 - 00:40 |     19     1     |
آفرین آقای جوانفکر
تا این طایفه قجری سر کارند حقوق ایران تکه تکه میشه و به اجنبی داده میشه به هدف اینکه حاکمیت منحوس قاجاری حفظ بشه

امروز انرژی هسته ای، FATF، باز کردن فضا برای خرید و فروش مواد مخدر قرار داد پنهان با مافیای مواد مخدر
و فردای نزدیک زمانی که تعصب مردم از هویت ایرانی به به ماهیت های قبیله ای و سیاسی مثل بچه تهران بودن و اصلاحطلب بودن و ... کاسته شد ، جزایر سه گانه مثل آب خوردن واگذار میشه چرا که چه عیبی دارد سه چزیره بی حاصل را بدهیم و دنیا را به دست بیاوریم پرواز مستقیم به آمریکا داشته باشیم، همه دنیا پاسپورت ما را محترم در نظر بگیرند و ... که البته همه شان همان وعده های برجام بود که بود
و امیدی نداشته باش از ذهن هایی که با قرص جهالت و قبیله پرستی به خواب رفته اند تا ایران را پاس بدارند

ذوالفقاری
| 1396/5/15 - 14:24 |     0     0    
پاسخ: با سلام و ادب ،
ناشناس عزیز و نظردهندگان بزرگوار ،میدانید انتقاد وارده بر ما حامیان سرور فرهیخته جناب آقای احمدی نژاد چیست ؟
اینستکه هر چه از لبان مبارک و غنچه ای معظم له و همچنین اطرافیان مشارالیه صادر میشود را وحی منزل میدانیم، درصورتیکه این تلقی اشتباه محض و به ترکستان رفتن است . چرا که اولا این افراد هم مثا دیگران دارای هوای نفس میباشندو ثانیا خدا به ما عقل داده وبر اساس آن، موردباز خواست واقع میشویم ،که : چرا این گفته را تایید و یا چرا آن نظریه را ردکردید؟ لذا مواظب باشیم آخرتمان را بخاطر لذت چند روزه دنیا باخطر روبرو نسازیم.
کابران محترم اگر این یادداشت را با دقت و بدون تعصب مطالعه بفرمائید ایراد های متنابهی را چه از نظر عقلی و جه نقلی در آن کشف میکنید . حتی اگر دانشمند بسیار عزیزم جناب آقای جوانفکر هم ، فارغ از تعلقات گروهی ، آنرا تحت بررسی قرار دهند بلاشک ، انتقادهای فراوانی را بر آن وارد خواهند دانست ولی افسوس که ..........
البته عدم توضیح توسط حقیر ،بخاطر اینستکه اکثرا خودرا بخواب زده اندو ادامه حیات سیاسی خود را ،درغاز دیدن مرغ همسایه ، رصد میکنند . که باید گفت ، اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
سلامت و موفق باشید و باشند - التماس دعا

بچه دهاتی
| 1396/5/15 - 17:56 |     2     0    
پاسخ: سرور عزیز جناب ذوالفقاری!
سلام و قربان ادبت . انتقادت به روی چشم ؛ منتها این بچه خاک پاک روستا هرگز هرچه از لبان دکتر و اطرافیانش درمیاید را وحی منزل ندانسته ام ؛ این تربیت من و مثل من است ؛ به ما یاد داده اند : نان بازویت را بخور و منت احدی نبر ، اما مرد باش و از بر حرف حق استقامت کن ، هرچه بادا ، باد!
متن آقای جوانفکر هم مثل هر متن دیگری می تواند کمابیش واجد ایرادات عقلی و نقلی باشد و قابل انتقاد ؛ منتها باید انتقاداتش معلوم شود تا براساس همان انتقادات بشود تشخیص داد که چه کسی بابت تعلقات گروهی انتقاد یا دفاع می کند و چه کسی مبتنی بر غیرت ملی و وطن دوستی!
حضرتعالی هم که کلهم اجمعین خوانندگان را ازنقد خودتان محروم و رمی به غاز دیدن مرغ همسایه فرمودید.
حالا ما چه جوری بفهمیم جزو کدام دسته ایم : آنها که تعلقات گروهی دارند؟ آنها که بخاطر لذت دنیا آخرتشان را به خطر انداخته اند؟ آنها که به طمع ادامه حیات سیاسی ، مرغ همسایه را غاز می پندارند؟
یا آنان که دردشان می آید وقتی بعضی رفتارها را با رفتار محمدرضا و هویدا قیاس می کنند ؛ و یادشان میاید که سال 41 خمینی بزرگ رحمت الله علیه بر سر لایحه کاپیتولاسیون چه بر سر محمدرضا و رژیمش آورد؟
راستی ؛ چه کسی مرغ همسایه را غاز می بیند؟!


ناشناس
| 1396/5/12 - 00:44 |     13     1     |
جمهوری اسلامی حرف نو است

لیبرالیسم، سوسیالیسم و اصلاحطلبی پیرو اومانیسم غیر مردمی همه حرف های کهنه ای هستند که در معابدو کلیساها و کاخ های فراعنه رواج داشته اند

زنده کرد احمدی نژاد انقلاب 57 را
و زنده باد انقلاب 57 ای که نه جزایر سه گانه می بخشد و نه حقوق ملت را
و زنده باد احمدی نژاد


مردتنها
| 1396/5/12 - 00:47 |     8     1     |
این اتفاق در چه تاریخی افتاده بوده؟خیلی دوست دارم بدونم اون مقام مسول واون وزیر خارجه چه کسانی بوده اند!

رازملت
| 1396/5/12 - 21:23 |     2     0    
پاسخ: متکی سهمیه تحمیل شده ع ل
محمد
| 1396/5/12 - 22:56 |     1     0    
پاسخ: سلام علیکم

مقام مسئول آقای ... رییس 20 دقیقه ای مصوبات...

و وزیر محترم جناب آقای پروفسور علی اکبر صالحی رییس محترم نوسازی سایت اراک و نطنز و گاو داری فردو

بچه دهاتی
| 1396/5/15 - 14:45 |     1     0    
پاسخ: اون مقام مسئول وزیر خارجه دولت احمدی نژاد بود و مردی برای تمام فصول! از دولت جناب خاتمی تا دولت جناب روحانی!
و البته وزیری که نتوانست یک معاون برای خودش انتخاب کند و به همین بهانه تا پای استیضاح رفت ، و برای نجات از استیضاح آن معاون را عزل کرد ؛ و البته کسی از این بابت بهش ایرادی نگرفت!
البته وزیر دیگری هم در آن دولت استیضاح شد : بخاطر این که یک فردی از دولت حکم ریاست تامین اجتماعی گرفته بود ، و آمد پای استیضاح تا عدم اعتماد ایستاد .
این است تفاوت جوهری یک احمدی نژادی با کسی که به احمدی نژاد تحمیل می شود .
تفاوت میز با مرام!


عادل
| 1396/5/12 - 01:06 |     11     1     |
این جمله چقدر عاقلانه و زیباست:
هر کس بپذیرد در مورد حق قطعی خودش مذاکره نماید ، اولاً آن حق را زیر سوال برده و ثانیاً برای تفاهم باید بخشی از حق خود را به مدعیان واگذار کند.
آفرین بر این طرز تفکر آفرین

ناشناس
| 1396/5/12 - 01:21 |     12     1     |
یا ایها الذین آمنوا قولوا قولا سدیدا

اگر احمدی نژاد پیرو هیچ آیه ای در قرآن نبود
فی الواقع همین یک آیه در مورد او کاملا صدق می کرد

دشمن بی سواد و بی هنر او که ادعای سواد و مدیریتش گوش فلک را کر کرده بی بهره از این هنرمندی همیشه بازنده مناظره بود

خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

ندافی
| 1396/5/12 - 01:36 |     5     16     |
اولا چرا شما همیشه دو پهلو حرف میزنی دوماً چرا حالا که میبینید توی خطر هستید دارید افشاگری میکنید سوماً چرا یک بار برای همیشه پرده از روی ماجراها بر نمیدارید در نهایت با این کارها اگه صلاحیت شما هم تایید کنند دیگه مردم به کسی که وقتی منافعش به خطر میافته حرف میزنه رای نمیدن .

بچه دهاتی
| 1396/5/15 - 14:50 |     1     0    
پاسخ: نازنین!
الان مثلا چه منافعی در خطر افتاده؟
در ثانی ، توی خود متن هست که همون وقت یک برخورد عزت مدارانه ، اساس کار را عوض کرد .
ثالثا ، طرف حالا رفته راجع به شاهکار اون موقعش جرف زده ؛ جوابش رو هم گرفته .
یادت میاد اون وزیری که سر ماجرای سنگال عزل شد ، چه لغزی خوند؟ هر وقت آقای احمدی نژاد هم مثل من یک آدم معمولی وبدون سمت شدند، کاملا توضیح می دهم و حقایق را می گویم ! شما تا بحال چیزی از اوشان شنیدی؟!
فتامل جیدا!


سجاد
| 1396/5/12 - 01:42 |     10     1     |
خوشم می یومد دکتر باج به این عربا نمی داد

کورایم
| 1396/5/12 - 02:15 |     10     2     |
عاشق همین صلابت و هوشمندی دکترم ؛

ناشناس
| 1396/5/12 - 02:23 |     8     1     |
اصلاحات قاجاری
میفروشه هر چی داری
انرژی هسته ای، منابع طبیعی
منافع و مصلحت، توانمندی قومی

اصلاحات قاجاری
میفروشه هرچی داری

به راستی که سبک امیر کبیری تو احمدی نژاد
آخر الامر بساط این طایفه قاجاری را برخواهد چید

عمواقلى
| 1396/5/12 - 03:09 |     6     15     |
جمع کن بابا مسخره شو درآوردید. بدبختى احمدى نژاد همین بود که زود جوگیر میشد انگار امریکا مخاطبش بوده چنان خط و نشون کشیده که .... خب بابا جون تو ناسلامتى سیاستمدار بودى نمى تونستى با پنبه سر ببرى ؟! حتماً باید شاخ و شونه مى کشیدى ؟ پس سیاست رو براى کى گذاشتند ؟! در مورد وزیر خارجه هم که ادعا دارید یا ترسو بوده یا از جاى دیگه دستور مى گرفته، کدوم دوره غیر از این بوده ؟! درست یا غلط قانون اساسى چنین سیستمى رو طراحى کرده و ...

کورایم
| 1396/5/12 - 23:29 |     0     0    
پاسخ: بله در مورد حقوق ملت با پنبه سربریدن میشه برجام و چه چهانش در کنار بباد دادن سرمایه هسته ای کشور و خیل تحریم هایی که به اصطلاح هسته ای هم نیستن ؛
سالار
| 1396/5/14 - 14:16 |     0     0    
پاسخ: بدبختی تو و امثال تو چیه که مملکت را به گند و فساد کشیدن تو بساطتا جمع برو همون سایتی که بساطش ظلمه
بچه دهاتی
| 1396/5/15 - 14:54 |     2     1    
پاسخ: قانون اساسی طراحی کرده که وزیر خارجه بدون اطلاع رییس جمهور وارد مذاکرات بدیم بره بشه؟ رییس مجلس تصمیم بگیره؟ یک نفرکه معلوم نیست از کجا ماموریت داره با معاون رییس جمهور فرانسه توافق کنه؟ رییس جمهور اجازه نداشته باشه در حوزه های خارجی نماینده ویژه داشته باشه؟ برای یک جلسه کاری ، شش هفت ماه دنبال وزیرش بگرده؟
واقعا اینها رو قانون اساسی نوشته؟

ناشناس
| 1396/5/15 - 22:22 |     2     1    
پاسخ: کلا دار و دسته طرفدارن اجمدی نژاد فقط بلدن با دولت روحانی مخالفت کنند در حالی که دولت در کشور ما همانطور که رییس جمهورهای گذشته هم اذعان کرده اند فقط یک تدارکاتچی است دولت حتی اختیار تعیین وزرایش را ندارد همین کابینه روحانی را ببینید از جای دیگری مهره چینی شده است ما رای به روحانی دادیم اما بازنده های انتخابات کابینه درست کرده اند در دولت احمدی نژاد هم که دیدید حتی رییس جمهور اجازه برکناری وزیر اطلاعات را نداشت دیدید که در زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد او می خواست از زندان اوین بازدید کند اما به رییس جمهور کشور اجازه ندادند از اوین بازدید کند اما همین چند هفته پیش دهها نفر از مقامات دسته چندم اروپایی را بردند اوین را ببینند.دولت روحانی مجوز برگزاری کنسرت می دهد والی خودمختار خراسان وتو می کند . وزارت ارشاد مجوز انتشار کتاب صادر می کند فلانی خوشش نمی آید بعد از چاپ جمعش می کنند. وقتی دولت در یک کشور تا این اندازه بی اختیار است پس چرا به دولت می تازید؟ هرکسی قدرت بیشتری دارد باید بیشتر پاسخگو باشد اما شماها فقط بلدید به دولت که قدرت بسیار کمتری دارد و حتی از یک امام جمعه هم قدرت کمتری دارد حمله کنید. تعیین سیاست خارجی یا قراردادی مثل برجام اصلا در حیطه دولت نبوده است یک دقیقه تلفنی روحانی با اوباما حرف زد چه قشقرقی بپا کردید ؟ از سیر تا پیاز مذاکرات برجام به مقامات بالاتر از دولت اطلاع داده شده و مجوز ها و تایید ها از همان مقامات صادر شده اما حالا خودشان شده اند اپوزیسیون دولت!!!! اگر کاری خوب پیش برود ربطی به دولت ندارد اما اگر مشکلی پیش بیاید دولت باید متهم و محکوم شود . جماعت احمدی نژآدی هم چرات ندارند به ریشه مشکلات کشور حمله کنند فقط به دولت حمله می کنند شماها اگر صادق هستید و اگر وطن پرست هستید و اگر دلتان برای ملک و ملت می سوزد همانطور که به دولت اعتراض می کنید به بقیه مقاماتی که مسئولیت دارند و پاسخگو نیستند اعتراض کنید.اما شماها خوب بلدید کره کدام طرف نان مالیده شده است و نگاه می کنید ببینید باد کدام سو می وزد همان موضع را می گیرید.
حزب الله
| 1396/5/21 - 17:13 |     0     0    
پاسخ: ناشناس جان دلسوزی از انتقادت مشخص بو د که البته به بعضی از هواداران دو طرفه رئیسی - احمدی نژاد که فقط به دولت حمله می کنند اما به گفتمانی که دولت از آن برخاسته و به آن عمل میکند یعنی اصولگرایی ، که نمونه واضح آن حمایت همه جانبه و تحمیل برجام از طرف تمام ارکان نظام بود، انتقاد نمی کنند، کاملا وارد است. اما آخرش بی انصافی کردی دیگر احمدی نژادی که حتی اجازه ملاقات در بیمارستان را هم ندارد و روحانیت هم علنا خواستار محاکمه او به جرم هدفمند کردن یارانه ها شده و.... را مقایسه کن با جناب کروبی و ملاقات کنندگانش در بیمارستان تا بفهمی مصداق کره و باد و...

ناشناس
| 1396/5/12 - 06:14 |     8     1     |
جناب جوانفکر و دیگران خب بنا به وظیفه شغلی در موقعیتهای مختلف ناچار هستند جوابیه های گوناگون رو برای روشنگری صادر و اعلان کنن.

اما از دید امثال من به خدا قسم حیف شماها و وقتتون هست که خرج بعضی از افراد معلوم الحالی بشه که در این بدروزگارفعلی متاسفانه زیاد هم میبینیمشون!!
این آقایی که واقعا نمیدونم باید با چه اسم و صفتی خطابشون کنیم. با وقاحتی مثال زدنی میخواد به زور به مردم بقبولونه که نتیجه این دسته گلهای سه چهارساله ما پیشرفت صنعت هسته ای بوده!!!!
ایشون با این حرفش علنا فریاد میزنه که آی ملت! شماها اصن عدد و رققم نیستید! وچیزی هم نه تنها متوجه نمیشید!بلکه اصن حواس پنج گانه اتون هم کار نمیکنه! نمی بینید! نمیشنوید! چه برسه به تجزیه تتحلییل کردن و این حرفا!!
این بنده خدا هنوز سرگیجه داره که به قول خودش!! اونجا که بودن یارو آمرییکایییه زده پشتش گفته تیمه شما از لحاظ علمی یه سروگردن از ما یعنی آمریکا بالاتره!!!
حالا یکی نیست که بهش بگه حضرت علامه؟! یارو چشم زاغه آمریکایی همتونو شسته انداخته رو بند جلو آفتاب.
امثال شما باسوادها که خیال میکنن فقط خودشون میفهمن و میدونن تو برهه های مختلف تاریخ این سرزمین بودن بالاخص در قاجار!!
واتفاقا با دانش منحصر به فردشون با کارهای عجیب و غریبی که کردن در تاریخ ماندگار شدن ! و اتفاقا نسلهای مختلف خوب از خجالتشون در میان و خدا بیامرزی برای خودشون و اجدادشون میفرستن!!!ناشنا
| 1396/5/12 - 08:53 |     4     6     |
آقای جوانفکر تناقض در نوشتار شما موج میزند. نوشته اید: در موضوع هسته ای این کار بارها تکرار و نهایتاً منجر به عزل وی از مسئولیت اش شد میشه بفرمایید کسی که بخاطر تصمیمات نادرست توسط رییس جمهور عزل شده چرا توسط همون رییس جمهور به مقام بالاتر رسیده؟


بچه دهاتی
| 1396/5/15 - 15:01 |     0     0    
پاسخ: عزیز دل!
وقتی متنی رو می خونی دل بده . موضوع مذاکره کننده هسته ای وقت با موضوع مذاکره کننده جزایر سه گانه ، دو امر جداست ؛ و مرتبط!
مذاکره کننده هسته ای که عزل شد ، عصبانی شد ؛ زیاد! بعدش به لطف مه و خورشید و فلک در یک جایگاه موثر قرار گرفت و با تمام وجود عصبانیتش رو خالی کرد . از جمله به مذاکره کننده جزایر سه گانه دستور مذاکره و توافق آنچنانی رو داد .طرف هم که سرقضیه انتصاب معاون اداری مالی وزارتخانه اش گوشی به دستش آمده بود ، گفت سمعنا و اطعنا! البته رییس جمهور بازی شون را بخاطر منافع ملی بهم زد ، اما چون تجریه عجیبی از عزل وزیر قبلی داشت ، این یکی رو عوض نکرد ؛ منتها مقام بالاتری هم بهش نداد!
دل بده عزیز جان ! بعد هرچقدر خواستی فحش بده.


ناشناس
| 1396/5/12 - 13:09 |     7     1     |
مرردم حق ندارندکه بدانندکسی که ایران رامعامله میکردکیست؟اومتکی نبودکه عزل سشد؟اگرنام نبریدآنان بنام شمارامیخوانندوشمارامفصرهمه چیزمعرفی میکنند.این اند نامردبست.

ناشناس
| 1396/5/12 - 17:26 |     6     1     |
صالحی علی رغم اینکه وانمود می کند آدو متشرعی است متاسفانه دروغ زیاد می گوید و فقط به فکر نگهداری پست و مقام خودش است مانند قسم خوردنش پیرامون هسته ای در مجلس که قسم جلاله خورد و همه حرفهاش دروغ از آب در آمد

حافظ
| 1396/5/12 - 17:39 |     7     2     |
روه سیاسی-رجانیوز: حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود نبویان دبیر سابق کمیسیون ویژه برجام با انتشار متنی در کانال تلگرامی خود نوشت:


خبرگزارى ایرنا دیروز دوشنبه ٩٦/٥/٩. این خبر را مخابره کرده؛ صالحى رئیس سازمان انرژى اتمى: در صنعت هسته اى چیزى از دست نداده ایم و همه چیز روى ریل است، من براى این مساله قسم خورده ام چرا که مى دانم چکار کردم.

به گزارش رجانیوز توجه به نکات زیر، میزان صحت یا عدم صحت سخنان جناب صالحى را روشن مى کند.

در برجام آنچه که در صنعت هسته اى از دست دادیم بدین قرار است:

1- مرکز غنی سازی نطنز که در آن تا 20% غنی سازی انجام می شده است، براساس تعهدات داده شده در برجام اولا: ملت ایران نمی تواند بیش از 67/3 درصد غنی سازی داشته باشد ص26بند28 ، ثانیا: تمام سانتریفیوژهای نسل 2، 3، 4، 5، 6 و 8 باید جمع آوری و انبار گردد و ملت ایران حق استفاده از آنها را ندارد ص6بند2، ص26بند29 ، ثالثا: از حدود 16 هزار سانتریفیوژ نسل یک که در نطنز نصب شده بود، صرفا باید از 5060 عدد استفاده کند و بقیه را باید جمع آوری و انبار کند، رابعا: تا ابد ایران حق داشتن مرکز غنی سازی دیگری غیر از نطنز را ندارد ص24بند20 .

2- مرکز غنی سازی فردو که ملت ایران در آن تا 20% غنی سازی می کرده است، اولا: غنی سازی به صورت کامل –و تاکید می شود به صورت کامل- نیز ممنوع شده است، ثانیا: علاوه بر غنی سازی، تحقیق و توسعه و تکمیل دانش غنی سازی در فردو نیز کاملا ممنوع شده است ص29 بندهای 44 و 45 ، ثالثا: ملت ایران حق نگهداری بیش از 1044 سانتریفیوژ در فردو را ندارد و بقیه را باید جمع آوری و در نطنز –نه در فردو- انبار کند ص29 بند46 و ص30 بند47 و 48 . یعنی آمریکا هم دستور تعطیلی غنی سازی و هم دستور ممنوعیت دانش غنی سازی و هم دستور جمع آوری بیش از هزار سانتریفیوژ را در فردو می دهد و هم جای انبار آنها را نیز آمریکا باید تعیین کند!!

3- در مرکز اراک که ملت ایران راکتوری را براساس دانش خود ساخته بود و برای اقتدار و امنیت ایران بسیار مهم بوده است، به دستور آمریکا اولا: قلب راکتور اراک خارج و کانال های آن چنان با بتُن خاص باید پُر شود که قابل استفاده برای مصارف هسته ای آینده نباشد ص20 بند3 ، ثانیا: ملت ایران حق نگهداری حتی یک گرم سوخت مصرف شده را در خاک خودش ندارد و تمامی سوخت های مصرف شده تمامی راکتورهای حال و آینده ای که ملت ایران تا ابد خواهد ساخت را به خارج می فرستد ص8بند11 و ص23بند17 ، ثالثا: ملت ایران غیر از راکتور آب سنگین که غربی ها بجای راکتور آب سنگین نابودشده قرار است در ایران بسازند، تا ابد حق داشتن راکتور آب سنگین دیگر را ندارد ص23بند16 و رابعا: ملت ایران حق انجام بازفرآوری و حتی دانش بازفرآوری و تحقیق و توسعه در زمینه آن را تا ابد نخواهد داشت ص24بند18 .

4- بازرسی های آن لاین و نیز بازرسی از تمام مراکز نظامی ایران بدون هیچگونه استثنایی که شامل مراکز تولید موشک ها و محل نگهداری آنها و ... می شود، باید انجام گردد ص36 بند74 تا ص37 بند78 .

5- ایران که برای تولید رادیوداروها برای تقریبا یک ملیون بیمار سرطانی خود 8/447 کیلو مواد 20% تولید کرده بود، همه آنها را نابود و حق نگهداری یک گرم از آن را ندارد –ضمن اینکه حق تولید آن را نیز ندارد- و برای رفع نیازش، غربی ها به ایران 5کیلو در هر نوبت خواهند داد ص33بند60 ، از سوی دیگر، ملت ایران که برای تامین سوخت راکتور تولید برق بوشهر، تقریبا 11تن مواد 5/3 تا 5% تولید کرده بود هرسال 30تن مورد نیاز است ، حق نگهداری بیش از 300کیلو را در خاک ایران ندارد ص31بندهای 56 و 57 .

6- ملت ایران حق تولید هیچ نسلی از سانتریفیوژ را سالها ندارد ص34بندهای62 و 63 .معنای این تعهد، تعطیلی کارخانه های تولید سانتریفیوژ به مدت چندسال است.

7. محرومیت هاى ابدى بیش از ١٢ مورد که به چند مورد اشاره شده است.

ملت عزیز و صادق ایران، آیا با این وجود در صنعت هسته اى ما هیچ چیز را از دست نداده ایم؟؟

به نظر شما چرا تیم مذاکرات، ماله کشى کرده و قسم هاى ناروا مى خورند؟hasan
| 1396/5/13 - 22:39 |     0     0    
پاسخ: تعطیلی پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای هم بگید
ناشناس
| 1396/5/15 - 22:24 |     0     0    
پاسخ: اینا همه نتیجه نرمش قهرمانانه است چرا زورتون می آد؟
حزب الله
| 1396/5/21 - 17:18 |     1     0    
پاسخ: ما هیچ نیازی به گزارشات سایت رئیسی نیوز و عواملشان نداریم . هر آدمی چشم داشته باشد می بیند چه اتفاقی افتاده و نیاز نیست کسانی که با یک بازی دوباره این افراد را بر گرده مملکت سوار کرده اند بیایند و به دیگران آموزش بدهند.


بوسجین اردبیل
| 1396/5/13 - 17:05 |     1     1     |
یا ما مردم را به هیچ گرفته اند یا بلانسبت مردم را نفهم در نظر گرفته اند یا خود را زرنگ تر از دیگران می دانند که خیلی دروغ که مادر همه فساد هاست به مردم تحویل می دهند ان موقع ادعای اسلامیت هم سر می دهند در صورتی در قدم اول اسلامیت را زیر پا نهاده اند یکی نیست به این اقا بگوید بر اساس توافقات برجام یعنی محدودیت چند ساله ایرانیان و توقف و حتی عقب نشینی از 20 درصد و یا بتون ریزی راکتور حالا چگونه به دروغ گفته می شود که پیشرفت کرده ایم خوب کدامین دستاوردها را در این چهار سال داشته اید اگر با سرعت پیشرفت کرده اید شاید اگر از زاویه دیگر نگاه کنیم درست است پیشرفت های فوق العاده داشته است انهم ایجاد زمینه برای نفوذ و دخالت و دست اندازی های پیشتر امریکائیان اقای صالحی قسم مجلست یاد هست بر اساس ان باز به ملت دروغ گفتید اگر امثال شما تا امروز هستید به خاطر عرق مردم و علاقه انها به رهبری و ارزش هاست به امید به اینده فعلا تحمل می کنند و گرنه در هر کشور دیگری بودید تا الان در زندان بودید نمونه کره جنوبی و بس است با ارزش ها بازی نکنید این بیش از سی سال مردم را ابدیده کرده و مردم هریک یک محلل سیاسی شده اند و ارزش ها را هم بهتر از مدعیان درک می کنند دو گانگی در رفتار و گفتار دولت مردان در این کشور بیداد می کند خدمت ان دوست عزیز که با پنبه سر بردیدن را مطرح کردند لیبی هم در اخر خواست با پنبه سر ببرد ولی سر خودش رفت و ان کشور به ان روز افتاد شما از برنامه های استعماری خبری نداری تا همه چیز شما را از هم متلاشی نکنند دست از شما برنمی دارند چرا که برای منافع خود و درس به دیگران که راه مبارزه با استکبار را در پیش نگیرند چنان می کنند ان ملت ها را با روی اوری به پنبه اتش می زنند

ناشناس
| 1396/5/14 - 15:45 |     1     1     |
وطن پرست قاطع


ناشناس
| 1396/5/15 - 13:09 |     1     0     |
زنده باد حق زنده باد اسلام ناب محمدی

ناشناس
| 1396/5/17 - 17:48 |     0     0    
پاسخ: کجا هست اینایی که گفتی؟؟؟؟ ما 1400 ساله ندیدیم فقط شعارش بوده.
حزب الله
| 1396/5/21 - 17:20 |     0     0    
پاسخ: در منش جناب احمدی نژاد

سیداحمد
| 1396/5/16 - 16:42 |     1     0     |
هردروغی راباراستی جواب دهیدوگذشت کافی برعلیه توهین وتهمت رسانه ای صاحبان اخلاق رذیله اقامه دعواکنید . آقای احمدی نژادگذشت زیادتوهم وجسارت بدان راباعث شده است


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار