آرشیو   |  درباره ما   |  دریافت اپلیکیشن اندروید دولت بهار   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها   |  نسخه تلکس   |  گیشه مطبوعات   |  حمایت از دولت بهار  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * فرزند ایران (خاطرات)    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
دوشنبه، 30 مرداد 1396 - 09:06   
  تازه ها:  
   آخرین مطالب  
  ۲۰ کشته در جدیدترین جنایت‌ ائتلاف آمریکا علیه غیرنظامیان در سوریه
  کشته شدن ۱۶ داعشی در تلعفر
  کشته شدن ۲۰۰ داعشی و انهدام ۲۰ تانک و خودروی نظامی در دیرالزور
  برخورد ناوشکن آمریکایی با یک نفتکش
  بازگشت 300 تروریست داعشی به مراکش
  تصاویر/ روزنامه های ورزشی دوشنبه 30 مرداد 96
  تصاویر/ صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه 30 مرداد ماه 96
  حدیث روز/ دعای قنوت امام جواد(ع) درباره پیروزی بر دشمنان و تایید دوستان
  مانور قدرت شاگردان سیچلو در قهرمانی جهان؛ الجزایر هم حریف ایران نشد
  برتری سن‌ژرمن 10 نفره با کولاک نیمار
  تصاویری از آتش‌سوزی کوه خامی
  5نفر برتر کاپ آسیا اعلام شد
  گزارش تمرین پرسپولیس در عمان
  شمارش معکوس برای خداحافظی ترامپ؟
  حدادی امتیاز آورترین بازیکن ایران و استرالیا شد
  رونمایی از میلان نسل جدید با برد قاطع/پیروزی اینتر و توقف لاتزیو
  حدادی ارزشمندترین بازیکن جام شد
  ایران به تیم چهارم المپیک باخت و نایب قهرمان شد
  بارسای والورده با برد آغاز کرد
  تیراندازی خونین داماد به همسر و مادر زن در شاهرود
  پیش بینی هرج‎ومرج در بازار با حذف قیمت از روی کالا
  توقف روستوف در شب نیمکت نشینی عزت‌اللهی
  مصرف منظم فلفل قرمز تند سکته و حملات قلبی را کاهش می‌دهد
  عکس/ ترکیب رئال برای اولین بازی در لالیگا
  دایی صدرنشینی را از پرسپولیس می‌گیرد؟
  اتحاد بی‌سابقه ژنرال‌های ارتش آمریکا علیه ترامپ
  آزادی 12 روستا و 4 ارتفاع، دستاورد نخستین روز عملیات آزادسازی تلعفر
  میوه‌ای که شیمی درمانی می‌کند
  سقوط یک بالگرد در پرتغال
  درخت نخل عجیب که در نوع خود بی‌نظیر است + تصاویر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 418873صفحه نخست » دیدگاهسه شنبه، 17 مرداد 1396 - 13:03
بایکوت احمدی نژاد
بایکوت احمدی نژادمحمدرضا منصوریار
  

 قسم به قلم. این جمله برای تمامی اصحاب رسانه، مقدس و بسیار انگیزه بخش است. رعایت تقوای الهی در تمام امور و شئون زندگی، اصلی لاینفک از اندیشه ها و اعتقادات همه افراد جامعه است. اما این تقوا و وسواس با توجه به اینکه قلم از نگاه دینی ما قداست دارد، در بین اهالی قلم باید به طریق اولی رعایت شود. با این اوصاف، سِیری در رسانه های مختلف کشورمان میکنیم تا نسبت رفتارشان با توضیحاتی که داده شد را بسنجیم. بدین منظور، سفرهای محمود احمدی نژاد به شهرهای مختلف را به عنوان سوژه ای برای مقایسه عملکرد این رسانه ها در نظر گرفته ایم.

فضای دوقطبی کاذب اصولگرایی و اصلاح طلبی در بین بسیاری از رسانه های کشور حاکم است. اما همین دوقطبیِ رسانه ای که به مثابه ی دو لبه ی یک قیچی عمل میکنند در یک نقطه به اشتراک میرسند و آن نقطه ی اشتراک نیز چیزی نیست جز دشمنیِ با احمدی نژاد. البته هر کدام از این لبه های قیچی، وظیفه ای متفاوت را در برابر احمدی نژاد بر عهده دارند.

مدت ها است که اخبار پیرامون رئیس جمهور سابق، در رسانه های مدعی اصلاح، به صورت وارونه و تقطیع شده نشان داده میشود. این رسانه ها همان مشی همیشگی خود که بر پایه ی توهین، تمسخر و تهمت است را در قبال مخالفینشان و بالاخص محمود احمدی نژاد دنبال میکنند. سفرها و سخنرانی های احمدی نژاد در راستای تبیین گفتمان انقلاب، امام و رهبری، یکی از مهمترین اتفاقات خبری دو سه سال اخیر کشور بوده است. موج کم نظیر استقبال از رئیس دولت های نهم و دهم توسط مردم شهرهای مختلف، در رسانه های اصلاح طلب، اصلا دیده نشد و این رسانه ها باز هم با همان روش های قبلی مبتنی بر توهین و دروغ پردازی به انتشار اخبار این سفرها پرداختند.

در واقع کسانی که داعیه اصلاحات را دارند و دائما در شعارهایشان بر برخی از ارزش های انسانی تاکید میکنند، در مقام عمل هر آنچه انجام میدهند در نقطه ی مقابل باورهایی است که ادعایش را دارند.

اما لبه ی دیگر این قیچی، در دستان رسانه های مدعی اصولگرایی است. رویه ای که قریب به اتفاق رسانه های این طیف در دستور کار خود قرار داده اند، بایکوت و سانسور بسیار شدید محمود احمدی نژاد است. در شرایط و زمانه ای که ارزش و اهمیت زمانی انتشار اخبار به کسری از دقایق رسیده است، مدعیان اصولگرایی چشمان خود را بر روی هر آنچه اطراف احمدی نژاد می گذرد بسته اند.

حال سوال اینجا است که چه انتفاعی در وَرای بایکوت احمدی نژاد برای این رسانه ها و جریانات حامی آنها مستور است که حاضر شده اند قید سوژه ای جذاب و پرمخاطب به مانند احمدی نژاد را بزنند و ترجیح میدهند مخاطبینشان را از دیدن و شنیدن خبرهای مربوط به احمدی نژاد محروم کنند؟ البته این رسانه ها از این نکته غافل هستند که در عصری که وسایل ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی، اخبار را به صورت مویرگی و در اسرع وقت به دست اقشار و گروه های سنی مختلف میرساند، دیگر سانسور و بایکوت معنا و وجود خارجی نخواهد داشت. در واقع امروزه رسانه ها نیستند که مخاطب را محروم میکنند بلکه این مشیِ بایکوتیزه اخبار، موجب میشود رسانه هایی که به دنبال سانسور هستند، از جذب مخاطب محروم بمانند.

در این بین بسیاری بر این گمانه تاکید دارند که استراتژی بایکوت احمدی نژاد که توسط رسانه های داعیه دار اصولگرایی دنبال میشود بیش از هر چیز، رنگ و بوی انتخاباتی داشته است. این طیف با پیش فرض اینکه احمدی نژاد یکی از گزینه های بالقوه ی کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ بوده، قصد داشتند با سانسور وی، نام و یاد احمدی نژاد را از خاطر جامعه و توده های مردم پاک کنند تا در سرِ بزنگاه، از گزینه ی مطلوب خود برای حضور در انتخابات رونمایی کنند. در واقع آنها به خوبی دریافته  بودند که با حضور احمدی نژاد در انتخابات هیچ امیدی برای پیروزی همفکرانشان باقی نمی ماند اما به مانند همیشه از یک موضوع غافل بودند که نتیجه انتخابات را مردم رقم خواهند زد و تجربه چندین سال اخیر نشان داده است که در دو قطبی هایی که یک طرف آن اصولگراها و در طرف دیگرش اصلاح طلبان و اعتدالیون حضور داشته اند، هیچ گاه یارای رقابت با آنها را نداشته اند. همان شیوه ای که در سال ۹۲ اجرا کردند و ملت، پاسخ رفتار آنها را در انتخابات همان سال پای صندوق ها داد، در اردیبهشت ۹۶ نیز #تَکرار شد.

البته نباید این نکته را از یاد برد که اکثر نیروهایی که در بدنه این رسانه ها فعالیت میکنند، جوانانی انقلابی و ارزش مدار هستند و به دلیل همین قرابت های گفتمانی با احمدی نژاد همزاد پنداری میکنند. اما صد افسوس که بخشنامه های غیر رسمی، اجازه بازگو کردن حرف دلشان را نمیدهد.

با تمام این توضیحات میتوان دریافت جریاناتی که فریاد گرایش به اصول و مطالبه ی اصلاحشان، گوش فلک را کر کرده است، در عرصه ی رسانه نه بر اصولی پایبند هستند و نه در پی اصلاح می باشند. هر آنچه در عمل از این جریانات میبینیم، کینه ای است که از احمدی نژاد بر دل دارند. کینه ای که ناشی از بر هم زدنِ میز بازی دو جریان سنتی کشور است. موج سومی که احمدی نژاد به راه انداخت، ضربه ی نهایی بر پیکر حزب بازی های رایج در کشور بود و تمام تلاش رسانه های دو جریان سنتی، از میان برداشتنِ همین موج سوم است. در این بازی، یکی بایکوت و دیگری تخریب را در دستور کار خود قرار داده اند. نکته ی اساسی آن است که ائتلافی نانوشته بین مدعیان اصول و اصلاح برای به حاشیه راندن احمدی نژاد وجود دارد.

در پایان ضمن تبریک روز خبرنگار، آرزومندم همه ما با تامل بیشتری به قداست قلم هایمان بنگریم و بیاندیشیم و بدانیم روزی در برابر خدایی که بر همان قلم سوگند یاد کرده است و در قبال تمام کلمات و قاب ها و فِرِیم هایی که منتشر میکنیم باید پاسخگو باشیم.

باشد که در روز حساب با قلم هایمان فریاد بزنیم که رسالتمان در عرصه ی مقدس رسانه را به بازی های بازیگران سیاسی نفروخته ایم.

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیره: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/5/18 - 10:37 |     3     15     |
چند می گیری، می نویسی؟!

کافر همه را ...
| 1396/5/21 - 16:41 |     4     0    
پاسخ: مگه تا حالا چند تا نوشته؟!
ناشناس
| 1396/5/23 - 18:49 |     2     0    
پاسخ: تو هم بگیر بنویس

ناشناس
| 1396/5/18 - 13:27 |     13     3     |
پرزیدنت آکتور سینما را که دیدیم برنامه ای بود که قاعدتا میبایست در سالهای هفتاد دنبال میشد وبا آمدن احمدی نژاد وبرگشتن انقلاب روی ریل اصلی نه تنها به تاخیر افتاد بلکه همزمان با آگاهی مردم وتوسشعه شبکه های اطلاع رسانی بسیار پرهزینه شد .
البته فعلا با همراهی همه جانبه اصولگرا واصلاح طلب واعتدالی برنامه قبلی در پیش گرفته شده وبرای ماستمالی شکست انقلاب دیواری کوتاه تر از احمدی نژاد وجود ندارد...
احمدی نژاد نه فرار میکند ونه میتوانند حذف فیزیکی اش کنند فقط میماند تخریب !

علی اصغر یوسفی
| 1396/5/18 - 13:45 |     15     2     |
فدای ملت ایران
فدای رهبری و فدای آقای احمدی نژاد

خسروایرانی
| 1396/5/19 - 20:08 |     2     0     |
متاسفانه به دلایل تاریخی وحداقل غیر قابل فهم برای این حقیر توایران تخم ضعف وخود ناباوری وشک وسوئ تفاهم پاشید ه شده وحسابی بارور وتناور شده است ودراین بین معدود انسانهای حساس ودلسوز واز جان گذشته حکم کیمیا دارند ونمیخواهند همراه جماعت نی سوار سوار نی شوند.اینها در طول تاریخ همیشه خدا گرفتار وقربانی دسیسه وزجر وقتل ودق مرگی یوده اند.

مردمی
| 1396/5/21 - 02:07 |     0     2     |
خنده دارتر از این جمله ندیدم: سفرها و سخنرانی های احمدی نژاد در راستای تبیین گفتمان انقلاب، امام و رهبری.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ها  
  دکتر احمدی نژاد: دعوا بر سر حق و جایگاه مردم است، دو تفکر، باور و رویکرد با دو عملکرد مقابل هم هستند + فیلم
  کشف تفاوت نهاد ریاست جمهوری دولت قبل با دولت روحانی
  تیزر پیام روشنگری دکتر احمدی نژاد در خصوص طراحی های جدید علیه خادمان ملت
  انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام/ آیت الله شاهرودی رییس شد/ تمدید عضویت دکتر احمدی نژاد
  دکتر احمدی نژاد با آیت الله هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کرد
  فیلم/ اعلام آمادگی بقایی برای محاکمه علنی با حضور همه رسانه ها غیر از صدا و سیما/ کیفرخواست را منتشر کنید
  یادداشت غلامرضا انبارلویی/ متهم پرونده‌های نفتی احمدی‌نژاد است یا روحانی؟!
  مسیر میدان میوه و تره‌بار قم در اعتراض به مرگ یکی از فروشندگان میوه بسته شد / جزئیات ۲ حادثه تلخ در قم + فیلم
  واکنش علی اکبر جوانفکر به ادعاهای زنگنه
  پرویز فتاح: همه فرصت‌ها برای احمدی‌نژاد از دست رفته است!
  یادداشت دکتر احمدی نژاد به مناسبت کودتای 28 مرداد علیه دولت ملی مصدق/ کودتای ۲۸ مرداد و حق ناتمام ملت ایران
  توئیت جدید دکتر احمدی نژاد درباره ترور شخصیت
  یادداشت علی اکبر جوانفکر/ اعتراض عقلا!
  دکتر احمدی نژاد: عوامل شهادت مظلومانه شهید حججی جز قساوت و دنائت چیزی نیاموخته اند
  جوابیه دیوان محاسبات به گفتگوی روشنگرانه دکتر احمدی نژاد
  شلیک تیر خلاص اکبر ترکان به مناطق آزاد / خسته نباشی دلاور اقتصاد کشور ...!
  یادداشت حمید بقایی/ رو که رو نیست سنگ پای قزوینه!
  گزارش تصویری / حال و هوای خانه دستفروش فوت شده در منطقه نیروگاه قم
  فیلم/ لحظه اسارت شهید مدافع حرم«محسن حججی»
  مرگ 35 تن از زائران خانه خدا در مراسم حج
  وقاحت!
  یادداشت حمید بقایی/ سلولهای انفرادی زندان الرشید
  یادداشت حمید بقایی/ دیوارهای بلند اوین
  یاددشت حمید یقایی/ ترور سرد آتش تهیه اقدامات بعدی
  توئیت دکتر احمدی نژاد درباره سفر چند سال گذشته خود به مکه مکرمه و زیارت خانه خدا
  آخرین نظر امام خمینی(ره) درباره مرحوم دکتر محمد مصدق / آیا مصدق مسلم نبود؟
  دانلود مداحی رضا نریمانی برای شهید محسن حججی
  یادداشت حمید بقایی/ مصدق، ایرانی قهرمانی بود که بساط مفت خوری انگلیس را از سر سفره نفت ملت ایران برچید
  همکاری تنگاتنگ صدا و سیما با مافیای کنکور
  پاسخ اژه ای درباره پرونده دکتر احمدی نژاد/ در ماه‌ها و هفته‌های اخیر مطالب جدیدی رسیده که در حال رسیدگی است
 
 
دکتر احمدی نژاد: دعوا بر سر حق و جایگاه مردم است، دو تفکر، باور و رویکرد با دو عملکرد مقابل هم هستند + فیلم
دکتر احمدی نژاد: دعوا بر سر حق و جایگاه مردم است، دو تفکر، باور و رویکرد با دو عملکرد مقابل هم هستند + فیلم
 
تف سر بالا / رنج نامه یک ارباب رجوع مفلوک انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس
تف سر بالا / رنج نامه یک ارباب رجوع مفلوک انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس
 
پیر سالاری دولت مردان؛ سرخوردگی و ناامیدی جوانان / کاربرد نادرست خرد پیرمردان، جوانها را به سربازان جنبش های اعتراضی تبدیل می کند
پیر سالاری دولت مردان؛ سرخوردگی و ناامیدی جوانان / کاربرد نادرست خرد پیرمردان، جوانها را به سربازان جنبش های اعتراضی تبدیل می کند
تبیینِ نفهمی و بررسی سه مانع بر سر راهِ فهمیدن
تبیینِ نفهمی و بررسی سه مانع بر سر راهِ فهمیدن
 
پاسخ قاطع وکیل دکتر احمدی نژاد به دادستان دیوان محاسبات/ از فیاض شجاعی به اتهام افترا و نشر اکاذیب شکایت می کنیم + فیلم
پاسخ قاطع وکیل دکتر احمدی نژاد به دادستان دیوان محاسبات/ از فیاض شجاعی به اتهام افترا و نشر اکاذیب شکایت می کنیم + فیلم
 
کالایی شدن عواطف و  ظهور "ازدواج سفید"
کالایی شدن عواطف و ظهور "ازدواج سفید"
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
info@dolatebahar.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار