آرشیو   |  درباره ما   |  دریافت اپلیکیشن اندروید دولت بهار   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها   |  نسخه تلکس   |  گیشه مطبوعات   |  حمایت از دولت بهار  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * فرزند ایران (خاطرات)    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
سه شنبه، 25 مهر 1396 - 03:21   
  تازه ها:  
   آخرین مطالب  
  عکس/ چه کسی به نیروهای پیشمرگه دستور عقب‌نشینی داد؟
  پیشنهاد عربستان به روسیه: اسد بماند، ایران برود
  نادال بالاتر از فدرر قرار گرفت
  علت ورود آسان ارتش عراق به کرکوک
  بازی برگشت برای «برگشت»؛ پرسپولیس در انتظار معجزه
  عکس یادگاری شطرنج‌بازان ایران با قلعه نویی
  کشف جدید فردوسی‌پور از امیر قلعه نویی!
  گریه‌های مسلمان در عمان؛ جگرم سوخت
  طوفان شدید در شمال کشور شروع شد
  واکنش پوچتینو به مربیگری در رئال مادرید
  جزئیات کشته شدن یک کودک در دزفول
  رکوردشکنی مورینیو در دیدار برابر لیورپول
  عکس/ امید پرسپولیس به عصای موسی
  تصاویر خیره‌کننده از اعماق اقیانوس‎
  امید سرمربی لیگ برتری به صعود پرسپولیس
  علت اصلی بیماری های قلبی عروقی
  زانو درد را با این 2 خوراکی ریشه کن کنید
  سریع‌ترین شکارچی خشکی از پای درآمد + عکس
  وداع با ۲ شهید فاطمیون در معراج شهدا+عکس
  اسامی محرومان هفته دهم لیگ برتر اعلام شد
  افزایش قیمت محصول وارداتی ایران خودرو با حذف آپشن!
  «شورای همکاری» خلیج فارس در معرض فروپاشی
  بدل ترامپ در فیلم ایرانی+عکس
  عکس/ حمایت اینستاگرامی علی دایی از پرسپولیس
  اتهام‌زنی سعدالحریری به ایران
  توتی: وضعیت رونالدو برای کسب توپ طلا بهتر است
  تولید کفش در ۱۵ ثانیه
  برشی از زندگی شهیدی که از خدا شهادت یا سلامت خواسته بود
  روایت دبیر کل نجباء از خبرنگار شهید مقاومت
  این مرد رکورددار جهانی خودسوزی شد! + عکس
- اندازه متن: + -  کد خبر: 418873صفحه نخست » دیدگاهسه شنبه، 17 مرداد 1396 - 10:03
بایکوت احمدی نژاد
بایکوت احمدی نژادمحمدرضا منصوریار
  

 قسم به قلم. این جمله برای تمامی اصحاب رسانه، مقدس و بسیار انگیزه بخش است. رعایت تقوای الهی در تمام امور و شئون زندگی، اصلی لاینفک از اندیشه ها و اعتقادات همه افراد جامعه است. اما این تقوا و وسواس با توجه به اینکه قلم از نگاه دینی ما قداست دارد، در بین اهالی قلم باید به طریق اولی رعایت شود. با این اوصاف، سِیری در رسانه های مختلف کشورمان میکنیم تا نسبت رفتارشان با توضیحاتی که داده شد را بسنجیم. بدین منظور، سفرهای محمود احمدی نژاد به شهرهای مختلف را به عنوان سوژه ای برای مقایسه عملکرد این رسانه ها در نظر گرفته ایم.

فضای دوقطبی کاذب اصولگرایی و اصلاح طلبی در بین بسیاری از رسانه های کشور حاکم است. اما همین دوقطبیِ رسانه ای که به مثابه ی دو لبه ی یک قیچی عمل میکنند در یک نقطه به اشتراک میرسند و آن نقطه ی اشتراک نیز چیزی نیست جز دشمنیِ با احمدی نژاد. البته هر کدام از این لبه های قیچی، وظیفه ای متفاوت را در برابر احمدی نژاد بر عهده دارند.

مدت ها است که اخبار پیرامون رئیس جمهور سابق، در رسانه های مدعی اصلاح، به صورت وارونه و تقطیع شده نشان داده میشود. این رسانه ها همان مشی همیشگی خود که بر پایه ی توهین، تمسخر و تهمت است را در قبال مخالفینشان و بالاخص محمود احمدی نژاد دنبال میکنند. سفرها و سخنرانی های احمدی نژاد در راستای تبیین گفتمان انقلاب، امام و رهبری، یکی از مهمترین اتفاقات خبری دو سه سال اخیر کشور بوده است. موج کم نظیر استقبال از رئیس دولت های نهم و دهم توسط مردم شهرهای مختلف، در رسانه های اصلاح طلب، اصلا دیده نشد و این رسانه ها باز هم با همان روش های قبلی مبتنی بر توهین و دروغ پردازی به انتشار اخبار این سفرها پرداختند.

در واقع کسانی که داعیه اصلاحات را دارند و دائما در شعارهایشان بر برخی از ارزش های انسانی تاکید میکنند، در مقام عمل هر آنچه انجام میدهند در نقطه ی مقابل باورهایی است که ادعایش را دارند.

اما لبه ی دیگر این قیچی، در دستان رسانه های مدعی اصولگرایی است. رویه ای که قریب به اتفاق رسانه های این طیف در دستور کار خود قرار داده اند، بایکوت و سانسور بسیار شدید محمود احمدی نژاد است. در شرایط و زمانه ای که ارزش و اهمیت زمانی انتشار اخبار به کسری از دقایق رسیده است، مدعیان اصولگرایی چشمان خود را بر روی هر آنچه اطراف احمدی نژاد می گذرد بسته اند.

حال سوال اینجا است که چه انتفاعی در وَرای بایکوت احمدی نژاد برای این رسانه ها و جریانات حامی آنها مستور است که حاضر شده اند قید سوژه ای جذاب و پرمخاطب به مانند احمدی نژاد را بزنند و ترجیح میدهند مخاطبینشان را از دیدن و شنیدن خبرهای مربوط به احمدی نژاد محروم کنند؟ البته این رسانه ها از این نکته غافل هستند که در عصری که وسایل ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی، اخبار را به صورت مویرگی و در اسرع وقت به دست اقشار و گروه های سنی مختلف میرساند، دیگر سانسور و بایکوت معنا و وجود خارجی نخواهد داشت. در واقع امروزه رسانه ها نیستند که مخاطب را محروم میکنند بلکه این مشیِ بایکوتیزه اخبار، موجب میشود رسانه هایی که به دنبال سانسور هستند، از جذب مخاطب محروم بمانند.

در این بین بسیاری بر این گمانه تاکید دارند که استراتژی بایکوت احمدی نژاد که توسط رسانه های داعیه دار اصولگرایی دنبال میشود بیش از هر چیز، رنگ و بوی انتخاباتی داشته است. این طیف با پیش فرض اینکه احمدی نژاد یکی از گزینه های بالقوه ی کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ بوده، قصد داشتند با سانسور وی، نام و یاد احمدی نژاد را از خاطر جامعه و توده های مردم پاک کنند تا در سرِ بزنگاه، از گزینه ی مطلوب خود برای حضور در انتخابات رونمایی کنند. در واقع آنها به خوبی دریافته  بودند که با حضور احمدی نژاد در انتخابات هیچ امیدی برای پیروزی همفکرانشان باقی نمی ماند اما به مانند همیشه از یک موضوع غافل بودند که نتیجه انتخابات را مردم رقم خواهند زد و تجربه چندین سال اخیر نشان داده است که در دو قطبی هایی که یک طرف آن اصولگراها و در طرف دیگرش اصلاح طلبان و اعتدالیون حضور داشته اند، هیچ گاه یارای رقابت با آنها را نداشته اند. همان شیوه ای که در سال ۹۲ اجرا کردند و ملت، پاسخ رفتار آنها را در انتخابات همان سال پای صندوق ها داد، در اردیبهشت ۹۶ نیز #تَکرار شد.

البته نباید این نکته را از یاد برد که اکثر نیروهایی که در بدنه این رسانه ها فعالیت میکنند، جوانانی انقلابی و ارزش مدار هستند و به دلیل همین قرابت های گفتمانی با احمدی نژاد همزاد پنداری میکنند. اما صد افسوس که بخشنامه های غیر رسمی، اجازه بازگو کردن حرف دلشان را نمیدهد.

با تمام این توضیحات میتوان دریافت جریاناتی که فریاد گرایش به اصول و مطالبه ی اصلاحشان، گوش فلک را کر کرده است، در عرصه ی رسانه نه بر اصولی پایبند هستند و نه در پی اصلاح می باشند. هر آنچه در عمل از این جریانات میبینیم، کینه ای است که از احمدی نژاد بر دل دارند. کینه ای که ناشی از بر هم زدنِ میز بازی دو جریان سنتی کشور است. موج سومی که احمدی نژاد به راه انداخت، ضربه ی نهایی بر پیکر حزب بازی های رایج در کشور بود و تمام تلاش رسانه های دو جریان سنتی، از میان برداشتنِ همین موج سوم است. در این بازی، یکی بایکوت و دیگری تخریب را در دستور کار خود قرار داده اند. نکته ی اساسی آن است که ائتلافی نانوشته بین مدعیان اصول و اصلاح برای به حاشیه راندن احمدی نژاد وجود دارد.

در پایان ضمن تبریک روز خبرنگار، آرزومندم همه ما با تامل بیشتری به قداست قلم هایمان بنگریم و بیاندیشیم و بدانیم روزی در برابر خدایی که بر همان قلم سوگند یاد کرده است و در قبال تمام کلمات و قاب ها و فِرِیم هایی که منتشر میکنیم باید پاسخگو باشیم.

باشد که در روز حساب با قلم هایمان فریاد بزنیم که رسالتمان در عرصه ی مقدس رسانه را به بازی های بازیگران سیاسی نفروخته ایم.

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیره: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/5/18 - 07:37 |     5     24     |
چند می گیری، می نویسی؟!

کافر همه را ...
| 1396/5/21 - 13:41 |     10     0    
پاسخ: مگه تا حالا چند تا نوشته؟!
ناشناس
| 1396/5/23 - 15:49 |     7     2    
پاسخ: تو هم بگیر بنویس

ناشناس
| 1396/5/18 - 10:27 |     16     3     |
پرزیدنت آکتور سینما را که دیدیم برنامه ای بود که قاعدتا میبایست در سالهای هفتاد دنبال میشد وبا آمدن احمدی نژاد وبرگشتن انقلاب روی ریل اصلی نه تنها به تاخیر افتاد بلکه همزمان با آگاهی مردم وتوسشعه شبکه های اطلاع رسانی بسیار پرهزینه شد .
البته فعلا با همراهی همه جانبه اصولگرا واصلاح طلب واعتدالی برنامه قبلی در پیش گرفته شده وبرای ماستمالی شکست انقلاب دیواری کوتاه تر از احمدی نژاد وجود ندارد...
احمدی نژاد نه فرار میکند ونه میتوانند حذف فیزیکی اش کنند فقط میماند تخریب !

علی اصغر یوسفی
| 1396/5/18 - 10:45 |     22     3     |
فدای ملت ایران
فدای رهبری و فدای آقای احمدی نژاد

خسروایرانی
| 1396/5/19 - 17:08 |     4     1     |
متاسفانه به دلایل تاریخی وحداقل غیر قابل فهم برای این حقیر توایران تخم ضعف وخود ناباوری وشک وسوئ تفاهم پاشید ه شده وحسابی بارور وتناور شده است ودراین بین معدود انسانهای حساس ودلسوز واز جان گذشته حکم کیمیا دارند ونمیخواهند همراه جماعت نی سوار سوار نی شوند.اینها در طول تاریخ همیشه خدا گرفتار وقربانی دسیسه وزجر وقتل ودق مرگی یوده اند.

مردمی
| 1396/5/20 - 23:07 |     1     11     |
خنده دارتر از این جمله ندیدم: سفرها و سخنرانی های احمدی نژاد در راستای تبیین گفتمان انقلاب، امام و رهبری.

پوریا
| 1396/6/2 - 05:56 |     0     4     |
دوست عزیز خداوکیلی به رعایت تقوا، نه در همه ی شؤون زندگی ،بلکه تنها در قضاوت و نگرش به همین موضوع سوژه این مقاله باور دارید؟!
خداوکیلی1بار کوچکترین اعتراضی به تخریب و بایکوت آقای خاتمی در8سال ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد کردید؟
رطب خورده منع رطب نمیکند اخوی...

ناشناس
| 1396/6/5 - 09:53 |     4     1     |
خا تمی را با احمد ی نژ اد هم ردیف قرار می دهید !
خاتمی و جریان اصلا حات مگر مد عی دمو کراسی و حقو ق شهر و ندی و بر قرار جا معه مدنی نبو دند پس چرا رای حدو د 25 میلیو نی مردم را در سال 88 به دکتر احمد ی نژ اد با همکاری و هم دستی دیگران نا دیده گرفته و انرا زیر پا گذاشتند وباعث هزینه های ماد ی و معنو ی به کشو ر وو انقلاب شدند و در خو است تحریم و فشار بر کشو ر ازغر بی ها نمو دند تا کشو ر دچار تحریم شدید کنند و مردم را در مضییقه قرار دهند
در کدام کشو ر پیشرفته غربی ایا اجازه میدهند که بر خلاف قو انین مو جو د کشو ر دچار اشو ب و شو ر ش کنند و جان مردم و امو ال عمو می به خطر بیاندازند
و چرا و چرا های دیگر !!
کلا اصلا ح طلبان اگر او ضا ع بر و فق مرا دشان نباشد همه چیز و یرانه در نظرشان جلو ه می کند چنانکه اعتدالیو ن از بدو و رو د به سیاه نمایی او ار بر داری از 8 خدمات گسترده دو لت قبل متو سل شدند
و اگر رای مردم مطابق میلشان نباشد دمو کراسیشان مشکل پیدا می کند
و بشر ط پیرو ز ی خو دشان دمو کراسی را قبو ل دارند و گر نه تقلب شده و میز باز ی را بهم خو اهند ریخت !!


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ها  
  استقرار سوال برانگیز عناصر اطلاعاتی و امنیتی در کوچه محل سکونت دکتر احمدی نژاد!
  قدردانی دکتراحمدی نژاد از روسای جمهور کنونی و اسبق + تصویر نامه
  دکتر احمدی نژاد از رهبر معظم انقلاب برای ارسال پیام تسلیت قدردانی کرد
  پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت مرحوم حاج داود احمدی‌نژاد
  برگزاری مراسم هفتمین روز درگذشت مرحوم حاج داود احمدی نژاد در مسجد انصارالحسین(ع) شهرک شهید محلاتی + فیلم و تصاویر
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / می توان از شرایط جدید، فرصت نوینی برای صیانت از استقلال کشور و آرمانهای والای الهی ساخت
  مراسم ترحیم حاج داود احمدی نژاد در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد + تصاویر
  اگر احمدی‌نژاد اکنون رئیس‌جمهور بود...
  دکتر احمدی نژاد: ملت بزرگ و هوشمند ایران این مقطع تاریخی را با عزت و موفقیت پشت سر می گذارد / نرمش و خشوع، مستکبران را گستاخ تر می کند
  یادداشت حمید بقایی/ همه محتویات پرونده را بدون استثناء منتشر کنید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد
  تصاویر/ جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور دکتر احمدی نژاد
  بعضی ها!
  حمید بقایی خطاب به رییس صداوسیما: یا فرصت پاسخگویی بدهید یا اعلام جرم می کنم
  تصاویر/ مراسم ترحیم مرحوم حاج داود احمدی نژاد در دانشگاه علم و صنعت
  جمعی از حقوقدانان ابعاد پرونده آقای بقایی را بررسی کردند + تصاویر
  علی مطهری: لاریجانی صلاح نمی داند سوال 135 نماینده از روحانی در صحن علنی مطرح شود
  حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی درگذشت مرحوم حاج داوود احمدی نژاد را تسلیت گفت
  بیانیه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سخنان رئیس جمهور آمریکا
  آیا بهتر نیست وزارت اطلاعات تعطیل شود و وزیرش هم برود پی کارش؟
  پیش‌بینی زیباکلام از آینده برجام
  یادداشت دکتر مجتبی رضاخواه/ برجام،‌ پیروزی اخلاق یا حماقت؟!
  اسرائیل: نبرد با ایران در سوریه قطعی است
  گزارش تصویری سایت دکتر احمدی نژاد از مراسم هفتمین روز درگذشت مرحوم حاج داود احمدی نژاد
  عکس/ به یاد دکتر احمدی نژاد عزیز در بین الحرمین (ارسالی دوستداران)
  توضیح جوانفکر درباره حضور دکتر احمدی نژاد در دادگاه بقایی
  رسایی: اینکه روحانی در مقر سازمان ملل گفت خزانه خالی است در راستای فشار و جنگ روانی به مسئولان عالی و مردم بود
  حضور تاسف انگیز جاسوس در دستگاه دیپلماسی/ وقایع‌نگاری یک خیانت زنجیره‌ای + تصاویر
  نشست بررسی ابعاد حقوقی کیفرخواست حمید بقایی با حضور دکتر احمدی نژاد و جمعی از وکلا و حقوقدانان + تصاویر
  سخنرانی دکتر احمدی نژاد در سالروز جهانی خواجه شیراز/ حافظ دلدادۀ انسان کامل است
  برجام در بن بست، اقتصاد در رکود، دولت مشغول حاشیه سازی/ افتضاحی به بار آمده یا خواهد آمد!
 
 
استقرار سوال برانگیز عناصر اطلاعاتی و امنیتی در کوچه محل سکونت دکتر احمدی نژاد!
استقرار سوال برانگیز عناصر اطلاعاتی و امنیتی در کوچه محل سکونت دکتر احمدی نژاد!
 
یادداشت حمید بقایی/ همه محتویات پرونده را بدون استثناء منتشر کنید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد
یادداشت حمید بقایی/ همه محتویات پرونده را بدون استثناء منتشر کنید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد
 
نگرانیها درباره احتمال حضور در دادگاه حمید بقایی/ برای دکتر احمدی نژاد داخل دادگاه یا پشت درهای بسته تفاوتی ندارد!
نگرانیها درباره احتمال حضور در دادگاه حمید بقایی/ برای دکتر احمدی نژاد داخل دادگاه یا پشت درهای بسته تفاوتی ندارد!
حضور دکتر احمدی نژاد در مراسم شام غریبان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در حسینیه امام خمینی(ره) + تصاویر
حضور دکتر احمدی نژاد در مراسم شام غریبان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در حسینیه امام خمینی(ره) + تصاویر
 
ظهر عاشورای ١٣٩٦؛ محبت مردم و عشق عزاداران حسینی به فرزند ایران + تصاویر
ظهر عاشورای ١٣٩٦؛ محبت مردم و عشق عزاداران حسینی به فرزند ایران + تصاویر
 
حضور دکتر احمدی نژاد در مراسم اقامه نماز ظهر عاشورای مسجد جامع نارمک + فیلم و تصاویر
حضور دکتر احمدی نژاد در مراسم اقامه نماز ظهر عاشورای مسجد جامع نارمک + فیلم و تصاویر
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
info@dolatebahar.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار