آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
چهارشنبه، 2 مرداد 1398 - 11:10   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 430123صفحه نخست » خبردودوشنبه، 20 شهریور 1396 - 18:28
جعبه سیاه / سخنان دکتر احمدی نژاد درباره حادثه یازدهم سپتامبر
جعبه سیاه / سخنان دکتر احمدی نژاد درباره حادثه یازدهم سپتامبردولت بهار: دکتر احمدی نژاد ریشه بسیاری از حوادث خاورمیانه را به واقعه پس از یازدهم سپتامبر مربوط دانست و گفت : به بهانه 11 سپتامبر و حمله به برج‌های دوقلو ، همه ملت‌های خاورمیانه تحت تهدید و فشار آمریکا قرار گرفته‌اند و حقوق ملت‌های مسلمان تضییع شده است.
  

به گزارش دولت بهار، امروز مصادف با یازدهم سپتامبر ، سالگرد حادثه حمله به برجهای دوقلو در آمریکاست. در این زمینه جا دارد به سخنان دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور وقت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در سال 1389 اشاره کنیم که حساسیت زیادی را در آمریکا بر انگیخت و افکار عمومی این کشور در برابر پرسشهای مهمی قرار گرفت:

متن این سخنان به شرح زیر است:

ناگهان با پخش تصاویر مختلف در 11 سپتامبر ، خبر حمله به برجهای دو قلو در جهان منتشر شد . تقریباً تمام دولتها و شخصیت‌های مطرح این حادثه را به شدت محکوم کردند . با این وجود ، موتور تبلیغات به راه افتاد و جهان در معرض خطری بزرگ به نام تروریسم قرار گرفت و تنها راه نجات نیز لشگرکشی به افغانستان اعلام شد و سرانجام افغانستان و به فاصله کوتاهی عراق اشغال شدند.

  • ادعا شد که در 11 سپتامبر حدود سه هزار نفر کشته شده‌اند که همه ما از آن متاسفیم اما در افغانستان و عراق تا کنون صدها هزار نفر کشته و میلیونها نفر مجروح و آواره شده‌اند و درگیری به طور روزافزون توسعه پیدا کرده است .

در معرفی عوامل اصلی این حادثه سه نظر اعلام شده است.

  1.  یک گروه تروریستی بسیار قدرتمند و پیچیده که از همه لایه‌های امنیتی و اطلاعاتی امریکا عبور کرده است . این نظر بیشتر از ناحیه دولت مردان امریکا تبلیغ شد .
  2. این کار برای ایجاد تغییر در روند نزولی اقتصاد امریکا و سیطره او بر خاورمیانه و همچنین نجات رژیم صهیونیستی توسط بخشهایی از دولت امریکا انجام شده است. اکثریت مردم امریکا و ملتها و سیاستمداران براین باورند .
  3.  یک گروه تروریستی این اقدام را انجام داده ، لیکن دولت وقت امریکا از آن پشتیبانی و بهره‌برداری کرده است . ظاهراً این نظریه طرفداران کمتری دارد .
  • مهمترین اسناد اتهام چند گذرنامه‌ که از میان حجم عظیم خرابه‌ها پیدا شده بود و یک نوار ویدیویی از یک شخص بود که محل سکونت او نامعلوم است ولی اعلام شد که قبلا در تجارت نفت با برخی مقامات امریکایی مشارکت داشته است . اینگونه وانمود شد که به دلیل شدت آتش‌سوزی و انفجار از عاملین انتحاری اثری به دست نیامده است.

چند سئوال اساسی بدون پاسخ مانده است .

  1.  آیا عقل حکم نمی‌کرد که ابتدا تحقیق دقیقی توسط گروههای مستقل انجام می شد و پس از شناساییِ کاملِ عوامل ، برنامه‌ای منطقی برای برخورد با آنها طراحی می‌گردید؟
  2. به فرض پذیرش نظر دولت امریکا، آیا روش برخورد با یک گروه چریکی، لشگرکشی گسترده ، جنگ منظم و کشتار صدها هزار نفر است .
  3. آیا امکان نداشت مثل برخورد ایران با گروه تروریستی ریگی که چهارصد نفر از مردم بیگناه ایران را کشته و زخمی کرده بود اقدام می‌شد. در عملیات ایران به هیچ بیگناهی خسارتی وارد نشد .
  • پیشنهاد می‌شود سازمان ملل درباره 11 سپتامبر یک گروه حقیقت یاب مستقل تعیین نماید تا بعدها عده‌ای اظهار نظر درباری آن را ممنوع نکنند .

در پی سخنان دکتر احمدی نژاد در مقر سازمان ملل ، "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا با شبکه تلویزیونی بی بی سی فارسی مصاحبه کرد و ضمن انتقاد از سخنان رئیس جمهور ایران ، آن را اهانت آمیز و غیرقابل توجیه دانست.

دکتر احمدی نژاد پس از بازگشت به ایران نسبت به اظهارات اوباما واکنش نشان داد و آن را ناشیانه خواند.

وی ریشه بسیاری از حوادث خاورمیانه را به واقعه پس از یازدهم سپتامبر مربوط دانست و گفت : به بهانه 11 سپتامبر و حمله به برج‌های دوقلو ، همه ملت‌های خاورمیانه تحت تهدید و فشار آمریکا قرار گرفته‌اند و حقوق ملت‌های مسلمان تضییع شده است.

رییس جمهور وقت ایران بازخوانی جعبه سیاه یازده سپتامبر را آشکار کننده بسیاری از حوادث امروز منطقه عنوان کرد و گفت : قبل از اینکه واقعه مزبور به موضوعی مقدس تبدیل شود و طرح و بررسی آن به دستگیری افراد منجر گردد، باید حقایق روشن شود.

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیره: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
۶۰۳۷۹۹۱۷۵۰۴۵۴۷۵۷ صندوق بهار
| 1396/6/21 - 02:01 |     12     4     |
اگر خیانت داخلی ها نبود
قدرت منطق دولت های نهم و دهم
بر منطق قدرت آمریکا غلبه می کرد

_____________________________

حساب مشترک
دکتر احمدی نژاد
و مهندس حمید بقایی👇

شماره کارت بانک ملی

۶۰۳۷۹۹۱۷۵۰۴۵۴۷۵۷

حساب جاری بانک ملی

۰۱۰۴۰۴۹۷۹۷۰۰۰

سهم عاشقی💖

هومن
| 1396/6/21 - 19:59 |     4     4     |
به عنوان کسی که از روش احمدی نژاد بعد از نیمه ی دوم سال 90 براءت می جویم، اذعان می کنم که این سخنرانی احمدی نژاد در سال 89 یکی از استثنایی ترین و فوق العاده ترین سخنرانی های وی بود که تقریبا در قبل و بعد از آن سابقه نداشت. احمدی نژاد در این سخنرانی کاملا آمریکا را در آچمز قرار می دهد. به همین دلایل هم بود که از درون و بیرون کشور، در سال های 84 و بعد از آن، بر علیه او طراحی کردند و متاسفانه خود وی هم با بال و پر دادن به حلقه ای زاویه دار با نظام، به این فر آیند کمک کرد.
فیلم این سخنرانی گویا فقط در شبکه ی RT آن هم با برگردان انگلیسی موجود است.

کورایم
| 1396/6/22 - 01:01 |     5     1    
پاسخ: منطقت را قاضی کن ؛ کسیکه این سخنرانی را میکنه و اون حجم از دشمنی را چه از داخل و خارج بجان میخره ؛ و رییس جمهورم هست و خودش ادمای دور و برش،را انتخاب میکنه ؛ قطعا سمت و سوی دشمنی ها را میدونه و از ریشه اونها با خبره ؛ پس بی زاویه ترین را انتخاب میکنه ؛
درست تحلیل کنی همونایی که اصرار دارن اطرافیان ایشون زاویه دارن برای پنهان موندن زاویه خودشون سرو صدا راه انداختن ؛
پروژه نفوذ در میان اصولگراها به نتیجه اکمل رسیده و اصلاح طلب ها هم دست کمی ندارن ؛

هوادار
| 1396/6/22 - 15:02 |     2     0    
پاسخ: ممنون میشم اگر گروه زاویه دار را تشریح کنید و میزان زاویه آنها را از کجا و چه چیز معین کنید.من فکر میکنم یک جو می سازند و ما هم بدون اطلاع همراهشان میشویم.

کورایم
| 1396/6/21 - 20:56 |     8     1     |
تاریخ جهان خواهد نوشت که تنها یک ازاد مرد در دنیا پیدا شد که زبان روشن ملتش بود و ماهییت واقعی ۱۱سپتامبر را افشا کرد ؛ و همون ازاد مرد هم بود که نقشه های خاور میانه ای ۱۱سپتامبر را عقیم کرد ؛ او کسی نبود جز دکتر محمود احمدی نژاد ؛ عمر و سلامتیش روز افزون

احمد
| 1396/6/27 - 00:56 |     1     0     |
بله ماهیت قلدرها این است که کسی در نقد وافشای توطئه انها چیزی نگوید .وتنها مردانی این طلسم را شکسته اند که بحق دست پرورده مکتب حسین هستند . سخنرانی های هر ساله ایشان برای استکبار ازار دهنده بود . حال در 27شهریور 96 تدبیر وامید درصحن سازمان زبان ملایمت به خرج میده شاید ترامپ دلش به رحم بیاید واز تصمیم تحریم ها لااقل کوتاه بیاد .اما کور خوانده تا صهیونیست ها را به رسمیت نشناسی - تا وابسته نشوی -تا بله قربان گو نشوی فشار وگستاخی هست .تنها مردان وارسته برای این میدان لازم است وآن احمدی نژاد خواهد بود وبس.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار