آرشیو   |  درباره ما   |  دریافت اپلیکیشن اندروید دولت بهار   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها   |  نسخه تلکس   |  گیشه مطبوعات   |  حمایت از دولت بهار  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * فرزند ایران (خاطرات)    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
یکشنبه، 28 آبان 1396 - 04:43   
  تازه ها:  
   آخرین مطالب  
  شکایت 2 زن دیگر از متجاوز سریالی پایتخت +عکس
  «جادوگر نظامی»، پست جدید در ارتش اسرائیل!
  حمله هوایی سعودی ها به یک اتوبوس در یمن
  راهکار آنکارا برای جلوگیری از ورود تروریست‌ها
  تصاویر دیدنی هفته از حیات‌وحش
  تصاویر/ تشییع شهید حبیب الله اسلامی در بیله سوار
  عکس/ نماز اول وقت امدادگران
  عکس/ اعلامیه فوت زوج کرمانشاهی
  راهی برای یافتن گوشی‌ سرقتی
  اخلاق «سجاد» روس‌ها را هم جذب کرده بود
  پشت پرده استعفای کمالوند از صنعت نفت
  عکس/ کاوه رضایی پس از گلزنی برای شارلوا
  همدردی قهرمانان کشتی جهان با زلزله‌زدگان ایران +عکس
  عکس/ بزرگترین زمین تمرین تیم‌ های پایه در جهان
  تظاهرات دو هزار نفر از کارکنان زیمنس آلمان
  کدام یک کالری بیشتری می سوزاند: دویدن داخل خانه یا بیرون از خانه؟
  قلب عاملی برای پیری مغز است
  خوردن روزانه این 9 مغز اجباری است
  بلایی که مصرف خودسرانه آسپرین سر آدم می آورد
  معرفی تراشه A۱۱X اپل؛ همراه با نسل جدید آیپدها
  رونمایی از کامیون تسلا و سورپرایز ۱.۹ ثانیه‌ای +عکس
  برخورد شدید پژو با پایه برق +عکس
  دیدار مهم «سعد الحریری» با بن سلمان
  اردوغان عذرخواهی ناتو برای اقدام توهین‌آمیز حین برگزاری رزمایش را نپذیرفت
  یأس اروپایی‌ها برای حفظ برجام
  زندگینامه شمس الشموس امام رضا (علیه السلام)
  چراحریری به جای بیروت به پاریس رفت؟
  "همکاری بین‌المللی" علیه اردوغان شکل گرفته است
  مردی جای پارک اتومبیلش را به مدت ۲۰ سال فراموش کرده بود
  محبت ایرانیان زلزله را زمین‌گیر کرد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 430530صفحه نخست » خبردوسه شنبه، 21 شهریور 1396 - 16:04
روایت دکتر سعید زیباکلام از جرم جنبش عدالتخواه دانشجویی / آیا مشکل دانشجویان بسیجی، سازمان بسیج دانشجویی نیست؟!
روایت دکتر سعید زیباکلام از جرم جنبش عدالتخواه دانشجویی / آیا مشکل دانشجویان بسیجی، سازمان بسیج دانشجویی نیست؟!دولت بهار: امروزه امّا! امروزه امّا ساز دیگری در حال کوک‌شدن است و آن اینکه تشکل‌های انگشت‌شمارِ کمابیش مستقل و شفیق انقلاب که در صحنه سیاست باقی مانده‌اند به شدت سرکوب رسانه‌ای می‌شوند و روشن است که این مقدمه سرکوب سیاسی‌ای است که نهایتاً اگر آنها بدانگونه که امر شده‌اند مجاهدت و استقامت نورزند به انحلال‌شان و یا به عقیم‌ و ”بله‌قربان‌گوی“‌شدن‌شان منجر می‌شود.
  

به گزارش دولت بهار، متن یادداشت دکتر سعید زیباکلام، استاد فلسفه دانشگاه تهران را در ادامه می خوانید:

بسم رب الشهداء و الصدیقین

 هیچ تا به حال اندیشه کرده‌اید که چرا نوعاً دانشجویان تشکل‌های بسیج دانشجویی به طرز بارزی از نوع دانشجویان سایر تشکل‌ها، توانایی کمتری در تحلیل و تبیین پدیدارهای اجتماعی‌‌ـ‌سیاسی دارند؟

 آیا تاکنون اندیشیده‌اید که چرا نوعاً عموم تشکل‌های بسیج دانشجویی از سایر تشکل‌های دانشجویی در عرصه اجتماعی‌ـ‌سیاسی به طرز چشمگیری حضور کم‌رنگ‌تری دارند؟

 آیا تاکنون اندیشیده‌اید که نوعاً دانشجویان معتقدِ متدین بسیجی پس از چند سال فعالیت در تشکل بسیج دانشگاه خود، چه احساس و نگرشی به عرصه سیاست و به سیر تحولات اجتماعی‌ـ‌سیاسی وطن خود پیدا می‌کنند؟

 آیا تاکنون متفطن شده‌اید که دانشجویان تشکل‌های غیر بسیجی، نوعاً چقدر نشاط و سرزندگی بیشتری در مقایسه با دانشجویان بسیجی دارند؟

 آیا امکان دارد بخشی از این پدیدارهای بسیار ناگوار و نگران‌کننده، معلول نقش نهاد بالاسری‌ای به نام سازمان بسیج دانشجویی باشد؟

از این عامل بسیار مؤثرتر، نافذتر، و به شدت پنهان‌تر، آیا نمی‌توان عامل فوق‌العاده نرم‌افزاری دیگری را مورد تأمل قرار داد؟ آیا امکان ندارد پدیدارهای ناگوار فوق، عموماً معلول نگرشی باشد که در عموم تشکل‌های دانشجویی بسیجی، رایج و غالب، و در سایر تشکل‌ها کمتر یا بسیار کمتر وجود دارد؟

آیا هیچ دقت کرده‌اید که در عموم گفتگوهای غیر رسمی دوستانه و نیز جلسات رسمی تشکلی، دانشجویان بسیجی مباحثه و مناظره خود را کم و بیش و به نحو تعیین‌کننده‌ای معطوف به اظهارات فلان امام جمعه و یا فلان شخصیتی می‌کنند که نسبت نزدیک یا بسیار نزدیکی با حاکمیت دارد؟

 آیا عموم دانشجویان بسیجی در عموم مباحثات و مناظرات خود نوعی احساس ندانستن و نفهمیدن را در مقاطع و مواضعی از بحث و گفتگو بر خود حاکم و غالب نمی‌کنند و به طور خودکار و بعضاً ناخودآگاه، نوعی ترمزهای بسیار مؤثر درونی ”ما نمی‌دانیم مصلحت چیست“، ”ما اشراف اطلاعاتی نداریم“، ”نظام خود می‌داند صلاح چیست“، ”باید منتظر بمانیم تا نظام موضع بگیرد“، و هکذا را در خود تعبیه نمی‌کنند؟

ماجرایی که روایت شد عمدتاً مربوط به دانشجویان بسیجی در دو سه دهه گذشته است که البته به قوت تمام کماکان ادامه دارد و عموم تشکل‌های بسیجی دانشجویی را به طور کامل عقیم و زمین‌گیر کرده است. که بیش‌تر! فرمانبر و ”بله‌قربان‌گویِ“ مصلحت‌اندیشی‌های محافل پرقدرت در حاکمیت کرده است.

امروزه اما! امروزه اما ساز دیگری در حال کوک‌شدن است و آن اینکه تشکل‌های انگشت‌شمارِ کمابیش مستقل و شفیق انقلاب که در صحنه سیاست باقی مانده‌اند به شدت سرکوب رسانه‌ای می‌شوند و روشن است که این مقدمه سرکوب سیاسی‌ای است که نهایتاً اگر آنها بدانگونه که امر شده‌اند مجاهدت و استقامت نورزند به انحلال‌شان و یا به عقیم‌ و ”بله‌قربان‌گوی“‌شدن‌شان منجر می‌شود.

به نظر تأمل‌انگیز نمی‌آید که از میان تمام تشکل‌های دانشجویی کم‌و‌بیش مستقل از تمام جناح‌های معطوف به قدرت و ثروت، امروزه جنبش دانشجویی عدالتخواه که فقط توان سر دست گرفتن معدودی از تجاوزات مدیران و مسئولان حکومتی به بیت‌المال و نیز انگشت‌شماری از مظالم را دارد، مورد هجمه هماهنگ محافلی از حاکمیت قرار گرفته است؟

آری! جرم و جنایت بزرگ و اغماض‌ناپذیر جریان عدالتخواهی این است که مستقل است و می‌خواهد مستقل هم بماند. و این یعنی، زیر بار هیچگونه قیمومیتی نمی‌خواهد برود تا برخی غارت‌ها و ظلم‌های مصلحت‌دیده‌شده را نادیده بیانگارد و برخی دیگر را به نفع این یا آن جناح یا نهاد دادخواهی کند و جیغ سیاه بکشد. و این یعنی، جریان عدالتخواهی نمی‌خواهد و نباید عمله ظلمه شود. که اگر شود تمام اعتبار و جان و قوه به‌زحمت کسب‌شده چندین‌ساله خود را به سرعت از دست خواهد داد و تبدیل به یکی دیگر از آن تشکل‌های آلت دستِ ”بله‌قربان‌گوی“ توسری‌خور خواهد شد که در تاریخ صد ساله ایران به کرات شاهد آن بوده‌ایم.

آقایان! می‌دانم هیچ آدم عاقلی این گونه مکنونات قلبی‌اش را علناً و رسماً در عرصه عمومی اعلام نمی‌کند! آری! اما این بنده ظلوم جهول کفور، نزدیکِ به نیم قرن است که به آرمان‌های نهضت اسلامی عشق ورزیده و امروز که نزدیک اواخر عمرش رسیده نمی‌تواند از آن آرمان‌ها و ارزش‌ها بخاطر مصلحت‌اندیشی‌های این یا آن شخصیت یا گروه دست بکشد. این بنده نمی‌تواند ببیند جوانان مدافع و شفیق انقلاب مثل برگ خزان زرد و نومید و خموش شده در حفره کوچکی از ساختار جامعه به شدت دنیازده و سیاستِ عمیقاً بی‌پدرومادر‌شده، تا آخر عمرشان به نام زندگی، مردگی کنند.

آقایان! بگذارید در مزرعه سیاست لم‌یزرع‌مان این معدود نهال‌های آزادگی و جوانمردی و شرافت و استقلال به صورت نمادین هم که شده باقی بمانند.

آقایان! خوب می‌دانید این ظلوم جهول کفور، نه رقیب قدرت شماست و نه ثروت شما و نه اعتبار و محبوبیت و جاه شما! اینک بدانید بنده این روند سرکوب تشکل‌ها و شخصیت‌های مستقل دانشجو یا غیر دانشجو را صلاح انقلاب و نظام که هیچ، صلاح حفظ قدرت و حاکمیت شما هم نمی‌دانم. 

بارالها! شاهد باش که تو خود فرمودی: ”و لتکن منکم امه یدعون الی الخیر و یأمرون بالمعروف و ینهون عن المنکر و اولئک هم المفلحون“.                                       

”ای دنیا! اُف بر دوستی تو“، 20 شهریور 96

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیره: 2)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
محسن
| 1396/6/21 - 18:56 |     1     4     |
چه توهمی........!!!!!


ناشناس
| 1396/6/21 - 20:35 |     12     1     |
درود به شرفت مرد

کورایم
| 1396/6/21 - 20:43 |     4     2     |
منظورش در لفافه جنبش عدالت خواه بهاریه ؛ ما باید قدر خودمون را بدونیم و از هیچ فرصتی برای تبلیغ عدالت خواهی و روشنگری نگذریم؛

ناشناس
| 1396/6/22 - 04:39 |     6     2     |
زنده باشی آقای دکتر.
یه کم هم به اخوی بزرگتون!!!!یاد بدید.که بله قربان گو نبودن یعنی این!!

وگرنه به ادا و اصول درآوردن و حرفهای خوشگل خوشگل زدن نیس.

فتح
| 1396/6/22 - 06:41 |     5     1     |
ما که چیزی از نظرات امام خمینی که برای انقلاب اسلامی فرمودند در این مملکت نمی بینیم . اگر کسی می داند نوار های امام خمینی را گوش دهد وبرای ما بگوید

ر
| 1396/6/22 - 07:11 |     8     1     |
مسئولین سازمان بسیج دانشجویی کشور سر بچه‌های بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه رو به جرم بله قربان گو نبودن بریدند و فریاد تظلم خواهی بسیجیان این دانشگاه را کسی از مسئولین سپاه نشنید...

ناشناس
| 1396/6/22 - 15:46 |     1     1    
پاسخ: بله اگر بلهدقربان گو نباشی حتی در جبهه خودی سرت را خواهند برید و تورا به عناوین مختلف حتی ترور اجتماعی خفه خواهند نمود حتی جناح انقلابی ،بسیج دانشجویی دیگر یک تشکل دانشجویی نیست بلکه تشکیلات است و به دانشجویان اجازه اقدام متناسب با موقعیت را نخواهند داد فقط باید آن را انجام دهی که مسئول بالا دستی میگوید و گرنه تحریم ها در پیت خواهد آمد

علی
| 1396/6/22 - 18:58 |     2     1     |
معرکه و زیبا بود
احسنت بر این حریت

چواد
| 1396/6/23 - 10:01 |     1     1     |
اقا سعید کجایی.مگر نشنیده ای که اخیرا اسدالله عسگر اولادی از مختصر توهینی که در دهه اول انقلاب به سرمایه داران شده ناراحت شده وگفته اموال مصادره شده دهه اول هم می تواند برگردد.سعید عزیز انقلاب تا وقتی نیاز به خون ورنج دارد مستضغفین باید در میدان باشند و وقتی نوبت استفاده از مزایای انقلاب و میوه چینی است البته که سرمایه داران محترمی مانند اسدالله عسگر اولادی و مدیران نجومی بگیر باید بر سر سفره بنشینند و امثال شما و احمدی نزاد و دانشجویان عدالت طلب هم تنها هستند و صدایشان بهجایی نمی رسد .به خدا قسم مقام معظم رهبری هم تنهاست و هیچ جناحی افکار و دستورات عدالت طلبانه ایشان را اجرا نمی کند .امیدوارم حضرت مهدی ع هر چه زودتر ظهر کنند و عدالت واقعی را اجرا کنند.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ها  
  فیلم کامل سخنرانی طوفانی دکتر احمدی نژاد در جمع زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
  آغاز بست نشینی یاران دکتر احمدی نژاد در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) + فیلم و تصاویر
  حضور دکتر احمدی نژاد در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در پی بست نشینی حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی + فیلم و تصاویر
  احضار مهندس اسفندیار رحیم مشایی به اتهام توهین به مقام معظم رهبری، تبلیغ علیه نظام، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، توهین به مسئولان نظام و نشر اکاذیب!
  اطلاعیه/ بست نشینی حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) + فیلم و تصاویر بدرقه با حضور دکتر احمدی نژاد
  دکتر احمدی نژاد صبح امروز وارد کرمانشاه شد + فیلم و تصاویر
  بررسی تاریخی اظهارات دکتر احمدی نژاد درباره اشغال سفارت انگلیس / آیا زمان گشودن جعبه سیاه سال های 90 تا 92 فرار سیده است؟!
  حضور دکتر احمدی نژاد در امام زاده صالح همزمان با اربعین حسینی + فیلم و تصاویر
  متن کامل اظهارات حمید بقایی درباره تخلفات صورت گرفته در پرونده از لحظه بازداشت تا زمان برگزاری دادگاه توسط قوه قضائیه، اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات
  دومین روز بست نشینی حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب خراسانی در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) + تصاویر
  یادداشت علی اکبر جوانفکر درباره روشنگری تاریخی دکتر احمدی نژاد/ رساترین صدا
  جوابیه نیکزاد به لجن پراکنی دولت روحانی علیه مسکن مهر مناطق زلزله زده
  روایت جالب یکی از حمله کنندگان به سفارت انگلیس / چرا این سری راحت وارد سفارت شدیم؟! + عکس
  یادداشت جوانفکر درباره پارازیت حسام آشنا/ چوب را برداری گربه دزده فرار میکند!
  یادداشت مهندس رحیم مشایی اندر باب احضاریه/ و این آغازی بر یک راه است
  تیزر پیام تصویری دکتر احمدی نژاد در خصوص عملکرد قوه قضاییه (صدای مردم ۵)
  اطلاعیه شماره 2 بقایی، جوانفکر و خراسانی/ درخواست از رهبر معظم انقلاب برای مامور نمودن آیت الله شاهرودی جهت رسیدگی به ادعاها و اتهامات
  یادداشت علی اکبر جوانفکر/ فرار ممنوع!
  عکس/ تا بازگشت احمدی نژاد این پوسترها روی دیوار خواهد ماند
  عکس/ مقایسه میزان خسارت ساختمان‌های نوسازی نشده طی سالهای اخیر با خسارت و آسیب وارده به ساختمان‌های مسکن مهر در زلزله شدید ۷.۳ ریشتری کرمانشاه
  یادداشت علی اکبر جوانفکر درباره زلزله کرمانشاه و بی کفایتی حسن روحانی/ دولت ناکارآمد!
  عکس/ ولیعهد ابوظبی ۱۰۰ میلیون دلار به زلزله زدگان کمک کرد/ دولت بی عرضه روحانی هاپولی نکند صلوات!
  کاسبان شارلاتان زلزله
  روزنامه ینی شفق: اسراییل قصد دارد با ۱۰۰ هواپیما به لبنان حمله کند
  متن کامل نامه حمید بقایی به معاون اول قوه قضائیه درباره تخلفات بیژن قاسم زاده، بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه
  پایگاه اطلاع رسانی دکتر احمدی نژاد هم فیلتر شد!
  ۴۷۴ کشته و ۹۳۸۸ زخمی تاکنون‌/ کمبود آب در روستاهای زلزله‌زده/ استقرار آشپزخانه آستان قدس/ توزیع رایگان دارو توسط سپاه + تصاویر
  وحشت ناصرالدین شاه از «بست نشینی» برای رفع ظلم / سید جمال الدین اسدآبادی: من به شمشیر برنده ای ‌مانم که اگر به کارم اندازید چنین و چنان خواهم کرد
  تنها دیواره‌های بیرونی مسکن مهر کرمانشاه در زلزله شب گذشته تخریب شد
  گزارشی از روز سوم بست نشینی حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب خراسانی در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) + فبلم و تصاویر
 
 
اطلاعیه شماره 2 بقایی، جوانفکر و خراسانی/ درخواست از رهبر معظم انقلاب برای مامور نمودن آیت الله شاهرودی جهت رسیدگی به ادعاها و اتهامات
اطلاعیه شماره 2 بقایی، جوانفکر و خراسانی/ درخواست از رهبر معظم انقلاب برای مامور نمودن آیت الله شاهرودی جهت رسیدگی به ادعاها و اتهامات
 
فیلم کامل سخنرانی طوفانی دکتر احمدی نژاد در جمع زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
فیلم کامل سخنرانی طوفانی دکتر احمدی نژاد در جمع زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
 
حضور دکتر احمدی نژاد در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در پی بست نشینی حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی + فیلم و تصاویر
حضور دکتر احمدی نژاد در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در پی بست نشینی حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی + فیلم و تصاویر
اطلاعیه/ بست نشینی حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) + فیلم و تصاویر بدرقه با حضور دکتر احمدی نژاد
اطلاعیه/ بست نشینی حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) + فیلم و تصاویر بدرقه با حضور دکتر احمدی نژاد
 
وحشت ناصرالدین شاه از «بست نشینی» برای رفع ظلم / سید جمال الدین اسدآبادی: من به شمشیر برنده ای ‌مانم که اگر به کارم اندازید چنین و چنان خواهم کرد
وحشت ناصرالدین شاه از «بست نشینی» برای رفع ظلم / سید جمال الدین اسدآبادی: من به شمشیر برنده ای ‌مانم که اگر به کارم اندازید چنین و چنان خواهم کرد
 
بررسی تاریخی اظهارات دکتر احمدی نژاد درباره اشغال سفارت انگلیس / آیا زمان گشودن جعبه سیاه سال های 90 تا 92 فرار سیده است؟!
بررسی تاریخی اظهارات دکتر احمدی نژاد درباره اشغال سفارت انگلیس / آیا زمان گشودن جعبه سیاه سال های 90 تا 92 فرار سیده است؟!
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
info@dolatebahar.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار