آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
دوشنبه، 11 اسفند 1399 - 19:45   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 431001صفحه نخست » خبردوپنجشنبه، 23 شهریور 1396 - 00:59
پاسخ بقایی به اتهام دریافت مقدار زیادی ارز از یک نهاد نظامی
پاسخ بقایی به اتهام دریافت مقدار زیادی ارز از یک نهاد نظامیدولت بهار: لازم به ذکر است این اتهام کذب چندی قبل نیز در نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه مطرح گردید.
  

دولت بهار/ حمید بقایی: از جمله اتهاماتی که در کیفرخواست ارسالی دادستانی تهران به دادگاه  براساس گزارش سازمان اطلاعات سپاه ( با استناد به ادعای شفاهی افراد) با عنوان اختلاس علیه بنده وارد شده است، دریافت مقادیر معتنابهی ارز خارجی از یک نهاد نظامی بعد از خاتمه دولت دهم در مرداد ماه سال 92 میباشد.

درخصوص این اتهام مضحک توضیحات زیر ارائه می شود :

اولاً : اتهام اختلاس از وجوه یک نهاد نظامی که در کیفرخواست دادستان به استناد گزارش سازمان اطلاعات سپاه مطرح گردیده، دروغ محض است. بنده اساساً هیچ مبلغی از نهاد مذکور دریافت نکرده ام تا با استفاده یا تصرف غیر قانونی در آن به اختلاس متهم شوم. تاکید می کنم که تحویل گرفتن مبلغ ادعایی و به تبع آن تصرف غیر قانونی در آن، دروغ محض است و قویاً تکذیب میشود.

ثانیاً: نهاد نظامی مزبور، چرا باید مبلغ قابل توجهی ارز خارجی در پایان دولت دهم و در زمانی که دوره مسئولیتم به پایان رسیده است، به اینجانب تحویل داده باشد؟ بنابراین اگر فرضاً سوالی هم در این رابطه مطرح باشد متوجه آن نهاد نظامی و مسئولین ذیربط آن بوده و ارتباطی به بنده نداشته و ندارد.

ثالثاً : اگر دستگاهی، نهادی و یا فردی، مبلغی ( بصورت ریال ، سکه ، ارز خارجی و ... ) به کسی بدهد و مبلغ آن قابل توجه باشد، حتی اگر این کار برای باز پرداخت بدهی فرد تحویل  گیرنده باشد ، حتما" رسید آن را دریافت می کند ‌، تا بعدا" ادعای مخالفی مطرح نشود.

بنابراین اگر اصرار بر اتهام زنی به اینجانب وجود دارد و بناست که دریافت مبلغ معتنابهی ارز خارجی از یک نهاد رسمی نظامی به اینجانب نسبت داده شود، در این صورت این حق طبیعی و قانونی بنده است که سند تحویل آن را مطالبه کنم. پس ضروری است دادستان تهران و سازمان اطلاعات سپاه سند تحویل آن را به بنده ارائه کنند و یا برای اطلاع افکار عمومی منتشر نمایند.

لازم به ذکر است این اتهام کذب چندی قبل نیز در نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه مطرح گردید که پاسخ آن را نیز منتشر نمودم.

تکمیلی:

در مورد اتهام واهی تحویل مقادیر معتنابهی ارز از سوی یک نهاد نظامی به اینجانب بعد از خاتمه دولت دهم ، مکرر در جلسات بازجوئی در سازمان اطلاعات سپاه، وزرات اطلاعات و بازپرسی در دادستانی تهران موارد زیر را به آنان اعلام نمودم که :

" اتهام وارده کذب محض است و صحت ندارد. رقابت سیاسی، کینه ، عداوت و دشمنی نباید به جائی برسد که اصرار به اتهام واهی به افراد مبنای کار مقامات و ضابطین قضائی قرار گیرد. اتهام کذب دریافت ارز از یک نهاد نظامی و اصرار بر سوءاستفاده در آن توسط اینجانب ظاهر ماجراست، اما در اصل ضربه به این نهاد نظامی مهم که ضامن استقلال کشور و حفظ انقلاب است، تلقی خواهد شد. نهادهای نظامی کشور دارای نظام مالی دقیق و مختص به خود هستند و اظهارات و ادعاهای کسانی که در سلول انفرادی ، تحت فشار و شرایط بسیار سخت جسمی و روحی قرار می گیرند از نظر قانون و شرع مسموع و قابل اعتنا نیست و مرجع قضایی نمی تواند آن را مستند اتهامات منسوبه تلقی نماید."

اما عجیب و حیرت انگیز به نظر می رسد که با وجود پاسخ شفاف و روشن اینجانب به اتهام مزبور ، بازپرس پرونده از دادن رای منع تعقیب به موضوع اتهامی اجتناب کرده است! آیا به راستی بیژن قاسم زاده بازپرس پرونده (که مدعی بود تصمیم گیر اصلی نیست) از پاسخ دریافتی قانع نشده یا آنکه به ﺩﺳﺘﻮﺭ دادستان تهران و مقامات بالاتر مجبور بوده است پرونده را به دادگاه بفرستد؟! آنهم دادگاهی که خودش هر ماه درخواست دادستانی مبنی بر تمدید قرار بازداشت به اصطلاح موقت بنده را به مدت 7 ماه و نیم تائید می کرده است!

یادآور می شود، دولت آبادی دادستان تهران ، قبل از آنکه بیژن قاسم زاده بازپرس شعبه 2 دادسرا ، آخرین دفاعیه را از بنده أخذ کند، از ارسال پرونده به دادگاه خبر داده بود! و البته لازم به ذکر است برخلاف قانون ، آخرین دفاعیه نیز از اینجانب اخذ نشده است!

این نکته نیز قابل تامل است که در فرایند پیگیری پرونده، بنده ناگزیر از اثبات بیگناهی خود بوده ام و بازپرس به مبانی قانونی جهت إرائه ادله لازم جهت اثبات جرم بی توجه بوده است. این رؤیه دقیقا منطبق بر اظهارات معاون و سخنگوی محترم دستگاه قضایی است که گفته بود بیگناهی حمید بقایی به اثبات نرسیده است! گویا اصل برائت که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده است، اصلاً مورد توجه نیست و صرفاً برای سخنرانی ها مورد استفاده می باشد!

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 20 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیره: 14)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
۶۰۳۷۹۹۱۷۵۰۴۵۴۷۵۷ صندوق بهار
| 1396/6/23 - 11:28 |     9     3     |
در برخی از سایت های به اصطلاح اصولگرا
کامنت حاوی توهین به خودشان
و یا در حمایت از داعش ، امریکا و....را درج می کنند
اما کامنت حمایت از دکتر احمدی نژاد🌹 را درج نمی کنند

اول سیاست رسانه های استکباری بایکوت
دکتر احمدی نژاد🌹است
و احتمالا این رسانه های مدعی هم
از آنها خط می گیرند!!!
___________________________________________

حساب مشترک
دکتر احمدی نژاد
و مهندس حمید بقایی👇

شماره کارت بانک ملی

6037-9917-5045-4757

حساب جاری بانک ملی

0104049797000


سهم عاشقی💖


ناشناس
| 1396/6/23 - 16:45 |     7     9     |
شما منتشر فرمودید ولی ظاهرا مقبول نیفتاده است!! ، بنابراین مساله را از زاویه دیگری بررسی فرمایید ،اساسا چرا باید قوه قضاییه وآ« نهاد نظامی با شما مشکل داشته باشند که در صدد پرونده سازی برای شما باشند ؟؟ شما فقط یک معاون اجرایی یا رییس میراث فرهنگی بوده اید ، آیا این پستها جذابیتی برای انگ زدن و بازداشتهای پشت سرهم دارد ؟؟ آیا فکر میکنید شما رهبر اپوزسیون این کشور هستید که بدون دلیل وفقط برای مهار شما نظام در پی شماست ؟؟یا یار دکتر بودن باعث دردسر شما شده است؟؟ در هر صورت خود دکتر لقمه چربتر وبهتریست و نظام برای مهره هایی چون شما که وجودتان به دیگری بسته است هزینه نخواهد کرد .بهتراست تا محاکمه صبر کنیم تا حق وباطل مشخص شود !! شخصا آرزومیکنم هیچ بیگناهی در هیچ جای دنیا با هر نژاد وقومیت وهر دین و آیینی علی الخصوص شما که روزکاری از مدیران این نظام بوده اید،گرفتار حبس و آبرو ریزی نشود.....آمین

محمد
| 1396/6/25 - 15:07 |     3     2    
پاسخ: فعلا که هزینه کرده اند
بچه دهاتی
| 1396/6/26 - 19:06 |     1     1    
پاسخ: شخصا آرزو می کنم هیچ بیگناهی ....گرفتار حبس و آبروریزی نشود !
شما که ان شاءالله راست می گی ، اما جسارتاً :‌ اونجای آدم دروغگو
البته با صبر کردن تا روز محاکمه هیچ مشکلی نداریم ، به شرط آن که معلوم باشد کی و به چه اتهامی و با چه مستنداتی دارد محاکمه را انجام می دهد . حداقل قانون اساسی این است که محاکمات علنی و با حضور مردم و نمایندگان رسانه ها برگزار شود . از سه استثنای قانون اساسی ، معلوم شود کدامش دلیل برگزاری غیرعلنی است . همین !
اگر کسی دنبال تشخیص حق و باطل باشد ، کار خیلی شاقّی نیست!


ناشناس
| 1396/6/25 - 12:54 |     5     2     |
دریغا از یک جو عدالت!

ناشناس
| 1396/6/29 - 13:23 |     0     0     |
می دونستم شهامت چاپ اظهارات مخالف را ندارید


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
 
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
 
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
 
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
 
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
 
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
 
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
info@dolatebahar.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار