آرشیو   |  درباره ما   |  دریافت اپلیکیشن اندروید دولت بهار   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها   |  نسخه تلکس   |  گیشه مطبوعات   |  حمایت از دولت بهار  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * فرزند ایران (خاطرات)    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
سه شنبه، 1 اسفند 1396 - 01:33   
  تازه ها:  
   آخرین مطالب  
  دانش آموز تهرانی معلم خود را مجروح کرد
  ساغلام: به چیزی که استحقاق داشتیم، نرسیدیم
  سفیر سوئد به وزارت امور خارجه احضار شد
  اسامی محرومان هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر
  زخمی شدن ۳ غیرنظامی در حملات گروههای مسلح به زینبیه دمشق
  سریال هایی که نوروز ۹۷ روی آنتن می‌روند
  مصر از رژیم صهیونیستی گاز می‌خرد
  هراس از بمب فلسطینی‌ها سبب روی آوردن صهیونیستها به ربات‌ها شد
  «چاوش‌اوغلو» سوریه را به مقابله نظامی تهدید کرد
  اسامی نامزدهای جنبش امل در انتخابات ۲۰۱۸ پارلمانی لبنان اعلام شد
  زلزله درمنطقه مرزی عراق/ میرآباد آذربایجان غربی لرزید
  صدور حکم حبس و اعدام برای زنان داعشی در عراق
  شهادت ۲۰ تن از نیروهای حشد شعبی در «الحویجه»
  تکاوران تیپ ۶۵ به جست‌و جوی هواپیمای مفقود شده می‌روند
  ادعای مقام نظامی ارشد صهیونیست در زمینه افزایش سطح آمادگی
  اعزام سه فروند پهباد ارتش برای تفحص هواپیمای مفقود شده
  «یگان‎های مدافع خلق» توافق با دمشق را تکذیب کردند
  اتحاد «نور الدین الزنکی و احرار الشام» علیه «النصره» در سوریه
  واشنگتن‌پست: برای ایران، برجام فاجعه‌بارترین توافق است
  تلاش امارات برای تحکیم نفوذ در جنوب یمن
  قیمت طلا افزایش یافت
  موضع عربستان در قبال قیمت نفت تغییر کرد
  منطقه ۳ رکورددار گران‌ترین زمین‌ها
  عکس روز نشنال جئوگرافیک
  سقف برداشت از خودپردازهای بانک ملی از فردا ۵۰۰ هزار تومان می‌شود
  پروازهای فرودگاه امام خمینی (ره) به دوبی به روال عادی برگشت
  طرح آمریکا برای مقابله با پروژه اقتصادی مهم چین کلید خورد
  تاکید الجبیر بر حمایت از ماموریت نماینده سازمان ملل در امور یمن
  یک گذرگاه مرزی دیگر ترکیه با ایران ۲۴ ساعته می شود
  فرانسه بازهم از برنامه موشکی ایران ابراز نگرانی کرد!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 431903صفحه نخست » دیدگاهشنبه، 25 شهریور 1396 - 22:17
چپ اسلامی: احیای نهضت و بازسازی نظام
چپ اسلامی: احیای نهضت و بازسازی نظاممحمدحسین بادامچی
  

1- صورت واقعی چپ –بعنوان نظریه سیاسی انتقادیِ وضع موجود- در هر برهه ای تنها زمانی آشکار می شود که با تصرف بخشهایی از گفتمان و عمل چپ توسط راست گرایان حاکم، و نفوذ «نظم مستقر» در چپ گرایان و سهم دادن به آنها در شبکه قدرت و ثروت موجود، تنها عده قلیلی از چپ گرایان موضع «انقلابی» خود را حفظ می کنند. این تلاش برای برساخت چپی قلابی در چارچوب نظم موجود عملیات مستمری بود که محمدرضا پهلوی سالها با درگیر کردن حزب توده و جبهه ملی در سیاست رسمی و برآوردن برخی از مطالبات آنها –البته در چارچوبی کاملاً کنترل شده و سیاست زدوده- در انقلاب سفید، دنبال می کرد.


2- با اینحال نکته جالب اینجاست که چپ واقعی و انقلابی دقیقاً در نقطه ای به ظهور می رسد که نظام سیاسی مستقر چنان به استقرار و اقتدار می رسد که دوقطبی خودساخته را هم برنمی تابد و در یک نظام الیگارشی تک قطبی به اتحاد می رسد. و دقیقاً در همین لحظه تاریخی است که نزاع حقیقی چپ و راست یا انقلابیون و محافظه کاران، صورت خالص، شفاف و درخشان خویش را پیدا می کند.


3- سال ۵۶، دقیقا در نقطه ای که رژیم به تأسیس حزب متحدِ رستاخیز مشغول است و از فرط اقتدار، از رهایی کامل ایران از دامان «ارتجاع سرخ و سیاه» به قصد دستیابی قریب الوقوع به «تمدن بزرگ» سخن می گوید؛ تنها چیزی که خاطر آسوده راست گرایان را «اندکی» آزرده می کند، جریان به ظاهر کم رمق انقلاب اسلامی است که شاه از سر تحقیر آنرا «مارکسیسم اسلامی» می نامد. چه او ماهرانه هر آنچه از مارکسیسم و اسلام –از توده ای ها و روحانیت- لازم بود در نظام نوسازی استبدادی خود درآمیخته بود و لاشه های آن دو را که هیچ اقبالی در ملت نداشتند، ارتجاع سرخ و سیاه می نامید. درست در زمانی که رژیم با اتهام مارکسیسم و التقاط می کوشید این آخرین سنگر مقاومت را به زعم خود از میدان به در کند، رودخانه خروشانِ چپ اسلامی بر فراز اسلام متافیزیکی و فقاهتی و مارکسیسم ایدئولوژیک، نوسازی استبدادی او را در خود فروبرد.


4- امروز که سرقفلی داران ایدئولوژی، آزادی و عدالت چه در میان محافظه کاران اصولگرا، چه در میان اصلاح طلبان و چه در میان چپهای قلابی جبهه پایداری انقلابیون را به مارکسیسم و چپ روی متهم می کنند، خود شاید هرگز ندانند که قلمروی ظهور چپ انقلابیِ مسلمان حقیقی را رسمیت می بخشند. در این میان نسل جدید انقلابی باید به جای آنکه فرصت طلایی خود را در گلاویز با راست گرایانِ محکوم به زوال تلف کند، در این بیندیشد که اولاً چگونه شد که چپ اسلامیِ نهضت پس از پیروزی، به نظامی محافظه کار متمایل شد و آرمانِ آن با تبدیل به ایدئولوژی حکمرانی به گفتمانی پوچ و بی معنا مستحیل گشت و ثانیاً چه سازوکار هوشمندانه ای در کار است که اندک سرمایه هایی چون «جنبش عدالتخواهی» را که بازگشت حزب الله به آرمانها را نوید می داد، با تبدیل به سازمانهای تکنوکراتیکی چون «ایتان» در راست ادغام و به کلی بی اثر می کند. احیای نهضت و بازسازی نظام، دستور کار توأمان چپ اسلامی جدید است.

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیره: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/6/26 - 00:09 |     2     10     |
همیشه ریزش ها و رویش ها در مراحل تکاملی انقلاب وجود داشته، هر کجا که خوب مدیریت شده باعث تعمیق مبانی انقلاب و پیشرفت کشور شده و هر کجا که خوب مدیریت نشده، آسیب بوجود آمده، طبقه بندی شما بیشتر شبیه تعریف بهزاد نبوی در دهه ۷۰ است که چپ و راست سنتی و مدرن را مطرح کرد ولی بعلت فاقد استحکام منطقی بحث، بجایی نرسید انقلاب اسلامی به پیش میرود و همچنان خاصیت ریزش ها و رویش ها به طراوت و بالندگی آن گمک میکند

ناشناس
| 1396/6/26 - 09:53 |     6     7     |
بیم دادن شما از انحراف جریانات داخل انقلاب، ارزشمند است ولی تناقض شما در بند۴ برای برحذر داشتن نسل جدید از گلاویز شدن با راستی های محکوم به زوال!! ، این سئوال را در اذهان متبادر میکند که چرا خود شما در این مقاله وسایر موضع گیری ها بیش از حد نیاز به جناح راست حمله میکنید؛ در حالی که دولت و مردم رای شان را از بهاری ها پس گرفته وبه اهالی اصلاحات و اعتدال روی آوردند و هم انان هستند که هر روز برخورد سیاسی و قضایی با بهاری ها دارند، نه راستی ها!

ناشناس
| 1396/6/26 - 15:33 |     7     6     |
نویسنده محترم احتمالا به دلیل عدم اطلاع کافی از مبانی انقلاب اسلامی دچار ضعف تحلیل شده اند؛ می گویم احتمالا که خدای ناکرده تهمتی وارد نکرده باشم.
چپ چه از جنسی که ایشان اسلامی اش می خواند و چه از جنس مارکسیستی اش هیچگاه برفراز اسلام متافیزیکی و فقاهتی نایستاده و بلکه همواره مقهور آن بوده است. بهترین دلیل آن اینکه امام خمینی ره رهبر انقلاب اسلامی فراتر از چپگرایان و راستگرایان بودند و مردم به ایشان اقتدا کردند؛ مگر آنکه ظالمانه «خمینی» را هم از چپ بدانیم!!!
دیگر آنکه رژیم پهلوی هیچگاه حقیقت انقلاب اسلامی را درنیافت. شاه اصولا با آنچه که «مارکسیستهای اسلامی» می خواند مشکل جدی نداشت؛ بلکه گمان می کرد که تنها نقطه مقابل او این طیف است که ایشان هم عبارت بودند از بازماندگان سازمان منافقین! یعنی اصلا عنوان «مارکسیست اسلامی» اسم رمزی بود که رژیم پهلوی برای منافقین گذاشته بود و البته هرکسی را هم می خواست به لجن بکشد او را از طیف همانها معرفی می کرد. چگونه چنین سازمانی توان مبارزه با شاه را داشت در حالی که رجال اصلی آن نظیر تقی شهرام و مسعود رجوی در زندان با رژیم سازگاری پیدا کرده بودند؟!! شاه و سردمداران حکومتش وقتی «بریدن» این افراد مدعی را دیدند، گمان کردند که ستون فقرات مبارزه را شکانده اند. مستی و غرور شاه از اینجا سرچشمه می گرفت. اما امام خمینی به عنوان یک دیندار ایدئولوگ بر فراز تمامی سازمانهای و گرایشها ایستاد، ملت را رهبری کرد و به نام انقلاب اسلامی حرکت خود را آغاز کرد و در نهایت فرمود: «جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد»؛ در حالی که چپها در آن زمان اصولا قائل به انقلاب اسلامی نبودند که سهل است، قائل به انقلاب هم نبودند! لطفاتاریخ را اشتباه ننویسید. آنچه که نویسنده محترم به عنوان تهدید «چپ» در برابر رژیم پهلوی و سردمداری انقلاب اسلامی نام می برد، وجود خارجی ندارد. البته این به معنای آن نیست که برخی عناصر چپ هیچ تحرکی علیه رژیم نداشتند؛ بلکه آن مبارزات نه در چهارچوب مبارزات ملت بود و نه سازماندهی شده و تشکیلاتی. مثلا فردی مثل خسرو گلسرخی در کدام چارچوب باید تحلیل شود؟! گلسرخی از تبار کسانی بود که قیام خونین مردم در 15 خرداد را حرکتی برای تقویت بورژوازی در ایران و در جهت تقویت فئودالیته تحلیل می کردند. اما خسرو شجاعانه از آن چارچوبها خارج شد و به مبارزه پرداخت؛ بدون آن که انقلابیون مسلمان را متهم کند. پس حرکت چند نفر از چپهای مارکسیسم ربطی به مبارزه جدی با رژیم که توسط امام رهبری و پیگیری می شد نداشته و ندارد.
اما آنان که در دوران تثبیت نظام خود را چپ خواندند برخی شان فربیکارانی بودند که خود در دامان تفکرات لیبرالی قرار داشتند و در دوران انقلاب زالوصفتانه به بدنه انقلاب چسبیدند و فربه شدند. اینان در سالهای پس از امام پرده از رخسار کشیدند؛ افرادی نظیر آقای موسوی خوئینی ها که در مصاحبه با مجله بیان گفت: «ما به عنوان نیروی چپ در دوران امام نیز به ولایت فقیه اعتقادی نداشتیم؛ منتهی عظمت امام مانع می شد که نظر خود را ابراز کنیم!!!». ملاحظه می کنید چقدر صداقت داشتند این آقایان!! اما برخی دیگرشان نیز فریب خوردگانی بودند که گمان می کردند همان تفکرات، در حقیقت تفکرات امام انقلاب است و به دنبال آن شعارها براه افتادند. اما هرچه بیشتر پیش می روند از راه امام و خط روشن او فاصله می گیرند.
در نهایت بر خلاف نظر نویسنده محترم برآنم که چپ ـ با این تعریفی که ارائه کردم ـ نه نهضت ساز بوده و نه توان بازسازی نظام را دارد؛ زیرا اصولا با نهضت نسبتی ندارد؛ زیرا شعار اصلی اش پایان انقلاب و آغاز دوران پساانقلاب است و اتفاقا همین تفکر جامعه را دچار گرفتاری کرده است. نظام را نیز نمی تواند بازسازی کند چون اصولا آنقدر که اعتقاد به لیبرال دموکراسی از نوع ناب غربی اش دارد به نظام اسلامی اعتقاد و تقیدی ندارد.. ذات نایافته از هستی بخش/ کی تواند که شود هستی بخش؟!

یک ایرانی مسلمان
| 1396/6/26 - 15:36 |     6     1     |
فعلا که جناب روحانی رییس جمهور محترم پنجمین سفر خود را به امریکا انجام داد تا بلکه بتواند رضایت ترامپ را در مورد امضای هرچه سریعتر برجام را کسب نماید و اینهمه وقت کشی را بکار نبرد و با گروه اصلاحات که در ایران حاکم هستند و خواستار اعتدال و میانه روی در مسایل سیاسی هستند ملایمتر رفتار نماید ...

حامد
| 1396/6/27 - 01:34 |     10     2     |
چپ اسلامی خلاف عقیده ی رایج که شما هم در اینجا عنوان کردید نتنها ساخته و پرداخته ی سیستم امنیتی شاه برای بدنام کردن آنچه که شما موج خروشان اسلامگرایان چپ مینماید،نبود و نیست بلکه نامی بود با مسما که بخاطر گزینش بخشی از اصول مبارزین مارکسیست توسط اسلام گرایان چپ به آنها اطلاق میشد

ناشناس
| 1396/6/27 - 15:24 |     2     4    
پاسخ: و البته همان حضرات به ظاهر چپ اسلامی بودند که تبدیل خط 3 و چپ های آمریکایی و همین سرمایه سالاران بزرگ فعلی شدند.
در حالی که جریان خالص اسلامی انقلاب که حاضر نشد از مارکسیسم تاثیر بگیرد تا آخر و همین الان محکم پای انقلاب ایستاده است.


ناشناس
| 1396/6/28 - 12:41 |     6     1     |
امام نه چپ بود نه راست.
چه کسی گفته باید در این قالب مفهومی که اتفاقا خواستگاه غربی هم دارد، قرار بگیریم؟

مجید
| 1396/6/28 - 13:59 |     4     2     |
جنبش عدالتخواه دانشجویی از انقلابی ترین و بارز ترین مصداق عدالتخواه واقعی هست

شما دل تان میخواهد همه بشوند پایگاه تبلیغاتی شما و یاران تان
هر کس قبول نکرد و داخل زمین بازی شما نیامد، میشود ادغام در راست و مصلحت گرا و غیر انقلابی

شما از منظر منافع خودتان به همه چیز و همه کس می نگرید

علیرضا
| 1396/6/29 - 11:13 |     4     0     |
انقلاب هنوز تمام نشده و چپ اسلامی هنوز باید مبارزه کند.

یک ایرانی مسلمان
| 1396/7/8 - 19:04 |     0     0     |
این حکومت بر اساس دین اسلام بنا شده است بنابراین اصول ان حاکم هستند ... در دین اسلام جناح راست و چپ نداریم ... فقط میتوان دو گروه تند رو یا میانه رو را درنظر گرفت مثل شیعه یا سنی که یا امامت و ولایت فقیه را قبول دارند یا مخالف ان هستند ... والسلام

ناشناس
| 1396/7/22 - 11:59 |     0     1     |
تفاوت چپ اسلامی با مارکسیسم اسلامی که شاه میگفت چیه؟


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ها  
  اجازه حضور دکتر احمدی نژاد در دادگاه تجدید نظر حمید بقایی را ندادند + تصاویر و فیلم کامل سخنرانی روی پله های دادگاه
  یادداشت کمال رستمعلی/ آقای حاتمی‌کیا، خودت شرم نکردی؟!
  حضور دکتر احمدی نژاد در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و استقبال پرشور مردم از رئیس جمهور قلب ها + فیلم و تصاویر
  نامه مهم دکتر محمود احمدی نژاد به مقام معظم رهبری
  پایان سومین جلسه دادگاه تجدیدنظر/ حمید بقایی: حتی یک روز هم زندان نمی‌روم و برای شهادت در این مسیر آماده‌ام + فیلم و بیانیه مطبوعاتی
  یادداشت مهندس اسفندیار رحیم مشایی/ چه کسی مسئول است؟!
  یادداشت محمد جوادی/ خیزش احمدی‌نژاد و ملت ایران
  سعید زیباکلام: احمدی نژاد را فردی مقتدر، سازش ناپذیر و بسیار اهل مبارزه می دانم
  دکتر محمود احمدی نژاد در چهارمین جلسه دادگاه تجدیدنظر حمید بقایی حضور می یابد
  یادداشت علی اکبر جوانفکر/ بازی سیاست در قضاوت!
  یادداشت محمدمهدی میرزایی پور/ سندروم حسن روحانی، ابراهیم حاتمی‌کیا، منبردرمانی، دشمن فرضی، ژاندارم منطقه و باقی ماجرا
  وکیل حمید بقایی: به همه ثابت شد دادگاه غیر علنی است / به موکلم توصیه می کنم در جلسات بعدی شرکت نکند
  ابراهیم رییسی و حسن روحانی مشترکا این فیلم را ببینند/ علم الهدی که گفت برو دیگه نیا!
  نامه هفت تن از مقامات ارشد دولت قبل به حسن روحانی
  یادداشت علی اکبر جوانفکر/ زهی بی شرمی!
  درباره خودکشی در زندان
  پورسانت خرید هواپیماهای 15 میلیارد یورویی را چه کسی به جیب زد!؟
  چهارمین جلسه دادگاه تجدیدنظر حمید بقایی پایان یافت + تصاویر و فیلم اظهارات بقایی پس از خروج از دادگاه
  فیلم/ اظهارات حمید بقایی پس از خروج از پنجمین جلسه دادگاه تجدید نظر / خبر خوش بقایی و یادآوری به یک خبرنگار
  سند اخطار دکتر احمدی نژاد در دوره ریاست جمهوری در دفاع از حق مردم به قوه قضائیه
  عکس/ دیدار حجت الاسلام سعید ابراهیمی از فعالان بهاری اصفهان پس از آزادی با دکتر احمدی نژاد و مهندس مشایی
  از حذف مدارس سمپاد بوی کباب به مشام بعضی‌ها می‌رسد!؟
  بی خیالی دولت، خانواده خارج نشین آقای سیف و گرانی ارز!
  کباب خوران اشرافی مجلس "انقلابی" جمهوری اسلامی و تراژدی زن حاج اسماعیل که سال به سال گوشت نمی بیند
  عکس/ ارسال احضاریه جدید برای مهندس اسفندیار رحیم مشایی!
  بیانیه مهم اتاق عملیات متحدان سوریه: دیگر در برابر اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی سکوت نخواهیم کرد + تصاویر
  دکتر احمدی نژاد: همه زندگی شهید شاطری، تلاش برای دفاع از حق و استقرار عدالت بود + فیلم
  رهبر معظم انقلاب: درباره‌ی عدالت ما عقب‌مانده هستیم، خودمان اعتراف می‌کنیم/ در همه‌ی زمینه‌ها پیشرفت اتفاق افتاده اما در زمینه‌ی عدالت باید کار کنیم و باید از مردم و خدا عذرخواهی کنیم
  نمای ویژه/ سخنان مهندس مشایی بر سر مزار میرزا کوچک خان جنگلی
  عکس/ حرکت دکتر احمدی نژاد از میدان ۷۲ به سمت خیابان آزادی برای حضور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن
 
 
متن کامل ارزیابی تحلیلی دکتر احمدی نژاد از وضعیت دستگاه قضایی + پیام ویدئویی
متن کامل ارزیابی تحلیلی دکتر احمدی نژاد از وضعیت دستگاه قضایی + پیام ویدئویی
 
نامه دکتر احمدى نژاد به محضر مقام معظم رهبرى درباره شرایط کشور، توطئه دشمنان، عملکرد مسئولین و خواست و نظرات مردم
نامه دکتر احمدى نژاد به محضر مقام معظم رهبرى درباره شرایط کشور، توطئه دشمنان، عملکرد مسئولین و خواست و نظرات مردم
 
متن کامل نامه مهم دکتر احمدی نژاد به رهبر معظم انقلاب / انتظار این است که حضرتعالی ورود کنید و با برخورد قاطع از اجحاف و ظلم جلوگیری و از مظلومین احقاق حق فرمایید
متن کامل نامه مهم دکتر احمدی نژاد به رهبر معظم انقلاب / انتظار این است که حضرتعالی ورود کنید و با برخورد قاطع از اجحاف و ظلم جلوگیری و از مظلومین احقاق حق فرمایید
درخواست هفت تن از مقامات دولت دکتر احمدی نژاد از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی مردمی
درخواست هفت تن از مقامات دولت دکتر احمدی نژاد از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی مردمی
 
دکتر احمدی نژاد:  هر کسی در هر مقام و منصبی باشد اگر ملت او را نخواهد، غاصب است/ دولت با درآمد فعلی هدفمندی یارانه ها می تواند به ۷۵ میلیون ایرانی نفری ۷۵ هزار تومان بدهد + فیلم
دکتر احمدی نژاد: هر کسی در هر مقام و منصبی باشد اگر ملت او را نخواهد، غاصب است/ دولت با درآمد فعلی هدفمندی یارانه ها می تواند به ۷۵ میلیون ایرانی نفری ۷۵ هزار تومان بدهد + فیلم
 
پیام تصویری دکتر احمدی نژاد در خصوص عملکرد ۸ ساله رئیس قوه قضائیه/ پیشنهاد اول: آملی لاریجانی استعفا دهد
پیام تصویری دکتر احمدی نژاد در خصوص عملکرد ۸ ساله رئیس قوه قضائیه/ پیشنهاد اول: آملی لاریجانی استعفا دهد
بخشی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در جمع دانشجویان/ اینها باید تشریف ببرند و ان شاء الله بزودی خواهند برد + فیلم
بخشی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در جمع دانشجویان/ اینها باید تشریف ببرند و ان شاء الله بزودی خواهند برد + فیلم
 
پاسخ دکتر احمدی نژاد به نامه عضو مجلس خبرگان رهبری/ مقامات معادل نظام نیستند
پاسخ دکتر احمدی نژاد به نامه عضو مجلس خبرگان رهبری/ مقامات معادل نظام نیستند
 
دکتر احمدی نژاد: صهیونیسم بین الملل در چهره طاغوت ها و خودپرستانِ خودبرتربین در برابر جامعه انسانی صف آراسته است
دکتر احمدی نژاد: صهیونیسم بین الملل در چهره طاغوت ها و خودپرستانِ خودبرتربین در برابر جامعه انسانی صف آراسته است
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
info@dolatebahar.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار