آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
پنجشنبه، 28 شهریور 1398 - 09:11   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 465856صفحه نخست » شبکه های اجتماعی و وبلاگهاشنبه، 7 بهمن 1396 - 03:18
به بهانه یِ مرگِ دومین کودک از سرمازدگی
  

کمال رستمعلی در کانال تلگرامی خود نوشت:

محمد نامِ کودکِ دیگری ست که در روستایِ زلزله زده کوئیک صیفوری، به علت سرمازدگی جانِ خود را از دست داد.

من کوئیک صیفوری را نمی شناسم، این محمدِ نازنینی هم که از سرما و در رنج و گریه جان داد را هم نمی شناسم، اما محمدی دیگر را می شناسم که فرموده است مُلک به کفر می ماند و به ظلم نه.

من محمدی دیگر می شناسم که لباسش با لباسِ مردمِ عادی ابدا تفاوتی نداشت، تکرار می کنم لباسش با مردمش هیچ تفاوتی نداشت، مانندِ مردم و کنارِ مردم غذا می خورد، رویِ زمین و میانِ مردم می نشست، تکرار می کنم رویِ زمین و میانِ مردم، خانه اش ساده ترین خانه ها بود و دربان و نگهبان و مسوولِ دفتر و ... نداشت، وقتی غریبه ای واردِ مسجد می شد، نمی توانست او را از دیگران تشخیص دهد و به ناچار سوال می کرد محمد کدام تان است؟ و این یعنی او نه در صدرِ مجلس می نشست و نه محافظان دورش حلقه می زدند و نه هیچ چیز دیگری که او را از دیگران متمایز کند.

او مانندِ مردم بود. برادرِ مردم. غم خوارِ مردم. شریکِ دردها و رنج و اندوهِ مردم.

من محمدی را می شناسم که رنجِ کودکان را رنجِ خود می دانست و می فرمود مسلمان نیست کسی که شب سیر بخوابد و همسایه اش گرسنه باشد.

محمدی که دستِ پینه بسته یِ کارگر را می بوسید و اجازه نمی داد کسی کارهایِ شخصی اش را انجام دهد. مانندِ مردم کار می کرد و هرگز به این بهانه که پیامبر یا مسوول است، از کار کردن دست نکشید. بابتِ نماز خواندن یا پیامبری یا مسوولیتش هرگز حقوقی نگرفت و نانِ بازوی مبارکِ خود را خورد.

محمدی که در اثرِ سرما مرد را من از نزدیک ندیده ام و نمی شناسمش، اما محمدی دیگر را می شناسم که حالا محمدِ کوچک و رنج دیده ی ما در محضرِ پرمهرِ ایشان است.

محمدی که من می شناسم شاید حالا کنارِ گوشِ محمد کودکی از کوئیک صیفوری نجوا می کند: آهِ مظلوم می گیرد محمد کوچولو...


الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ. وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار