آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
پنجشنبه، 28 شهریور 1398 - 09:12   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 468406صفحه نخست » شبکه های اجتماعی و وبلاگهاسه شنبه، 17 بهمن 1396 - 19:33
این صدایِ انقلابِ مردمِ ایران نیست که می شنوید!
کمال رستمعلی
  

با پخشِ چند فیلمِ صدبار نشان داده شده و چند آهنگ و سرود و برنامه یِ مناسبتی که همراه با اظهارِ فضل هایِ خسته کننده یِ مجری هایی بی دانش است، خیال تان را راحت می کنید که دهه ی فجر را گرامی داشته اید. نه! انقلابِ مردمِ ایران را در خاطره بازی و فشفشه و ترقه و برفِ شادی و درست کردنِ بزرگ ترین کیکِ آسیا و حرکاتِ نمایشی نمی توان خلاصه و تمام کرد!

انقلاب اسلامی اگر با طنینِ الله اکبر همراه شد و الله اکبرِ مردم اگر گرفت و لرزه بر کاخ هایِ ستم انداخت، چون همراه با این باورِ قطعی بود که خدا از همه چیز و همه کس بزرگ تر است و هیچ قدرتی جز قدرتِ خدا نه وجود دارد و نه اعتبار و معنا!

انقلاب اسلامی، انقلابی بود برایِ نفیِ تبعیض و ستم و بی عدالتی و رانت خواری و فریادِ بلندِ ملتی علیهِ کاخ هایی که کنارِ کوخ ها ساخته می شد و اگر دهه ی فجر امتدادِ همان فریاد نباشد و صدا و سیما و رسانه ها و تریبون ها علیهِ اشرافیت و ثروت اندوزی فریادی بلند نکنند، یعنی این صدایِ انقلابِ مردم ایران نیست که می شنوید!

دهه ی فجر را خلاصه کردن در خاطره بازی هایِ بی اثر و تکرارِ هزار باره یِ چند فیلم، یعنی یا انقلاب را نفهمیدیم یا فهمیدیم و منافعِ صاحبانِ قدرت و ثروت اقتضا نمی کند آن مفاهیم بلند و متعالی را بازخوانی و تکرار کنیم.

رهبر معظم انقلاب به صراحت می گوید خودرویِ لوکس و گران قیمت برای روحانی حرام است و صدا و سیما باید در دهه ی فجر بازتاب دهنده یِ همین فتوایِ انقلابی باشد که نیست!  و بازتاب دهنده ی فریاد امام راحل بر سرِ اشرافیت و خوی کاخ نشینی و هشدار ایشان در خصوص غفلت از مردم و مستضعفان باشد که نیست.

و به جایِ آن که کارشناسانِ همیشه ثابتِ سی و نه سالِ گذشته را دعوت کنید تا همان حرف هایِ تکراریِ کسالت بارِ هر ساله شان را بگویند، مدارسی را نشان دهید که هنوز در کپر تشکیل می شود و مردمانی که در همین اطرافِ تهران هنوز در بدترین شرایط زندگی می کنند! که انقلاب یعنی دادخواهیِ مستمر و حقِ مظلوم را مطالبه کردن و پی گیریِ توقف ناپذیرِ اوضاع و زندگیِ مستضعفان!

الله اکبری که شاه را در کاخش به وحشت انداخت، الله اکبری بود که ایمان داشت می شود و می توانیم وگرنه شخصی که باورش این است که ایرانی نهایتا بتواند آبگوشتِ بزباش درست کند، و شخصی که به مدل هایِ توسعه ی غربی اعتقاد دارد، الله اکبرش تنِ کدام قدرت و پایه هایِ کدام کاخ را می لرزاند؟!

انقلابِ ملت ایران، انقلابِ آزادگی بود علیهِ آقازادگی و انقلابِ به حاشیه رانده شدگان علیهِ صاحبانِ همه ی فرصت ها و قدرت ها و ثروت ها، انقلابِ جوانانی که می دیدند قدرت در یک حلقه ی بسته و محدود دست به دست می شود و انقلابِ انسان هایِ شریفی که می خواستند دیگر شخصی و حزبی و گروهی خود را برتر از دیگران نداند و نپندارد! انقلابِ مبارزانِ رنج دیده ای که آرزو داشتند دیگر هیچ کسی به نامِ پدرش و به نامِ شخصی دیگر قدرت و فرصت و امکانات نداشته باشد که بساطِ فضل و قدرت و فرصتِ موروثی برچیده شود با هر نام و عنوانی!

که اگر انقلابِ مردمِ ایران درست معرفی و تبیین می شد هیچ کاخ نشینی، هیچ آقازاده یِ غرق ثروت و رانتی، هیچ سیاست مداری که خود را تافته ی جدا بافته می داند و هیچ غرب باوری به خودش اجازه نمی داد برایِ راهپیماییِ الله اکبر و راهپیماییِ نفیِ طاغوت ها و قدرت ها فراخوان بدهد!

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیره: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ر
| 1396/11/20 - 04:27 |     4     3     |
اگر این انقلاب می خواهد سرپا باشد باید انچه که هدف امام خمینی رحمت الله بود انجام گیرد وگرنه غیر این فریب هست و دروغ .

ناشناس
| 1396/11/21 - 18:29 |     5     2     |
احسنت !


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار