آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
پنجشنبه، 28 شهریور 1398 - 09:21   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 470149صفحه نخست » شبکه های اجتماعی و وبلاگهاپنجشنبه، 26 بهمن 1396 - 22:17
به دنبال خدیجه می گردند در حالی که هیچ شباهتی به محمد ندارند
  

 کمال رستمعلی در کانال تلگرامی خود نوشت:

ارجاعاتِ تاریخی و استناد به تاریخ و صف آراییِ مشخصی در تاریخ، برایِ حل یا پیشبردِ مساله ای در زمانِ حال غالبا غیر موثر و تیغی دو لب است.

یعنی هم زمان که در حالِ توصیفِ جبهه ی حق در برابرِ باطل در زمانِ رسول مکرم یا یکی از امامانِ معصوم هستید تا بدین وسیله نشان دهید تاریخ تکرار شده است و شما هم اکنون همان جبهه حق و مخالفان شما باطل اند، به مخالفِ خود اجازه داده ای او نیز با برکشیدنِ برخی نشانه ها در شما و رفتار و افکارِ شما و جریان متبوع تان، شما را جبهه باطلِ تاریخِ مذکور و خودش را به حق جلوه دهد.

ارجاع به تاریخ همواره دوگانه عمل می کند، شما ممکن است ساعت ها ده ها فکت از تاریخ بیاورید تا بگویید فلان جریانِ مخالفِ شما همان کوفی هایِ بی وفا هستند، به همین ترتیب آن جریان هم می تواند شما را مثلا با بنی عباس مقایسه کند.

ممکن است با استفاده از تاریخ بخواهید ثابت کنید که فلان شخص یا قلان جریانِ معاصر مثلا غارتگرِ دین هستند (این اصطلاح صرفا یک مثال است) و بلافاصله فرد دیگری ثابت کند که اتفاقا در تاریخ این ظالم ها بودند که به انسان های خوب و پاک و مومن غارتگرِ دین می گفتند.

موضوع به این سادگی نیست و معمولا ارجاعات تاریخی جواب نمی دهد. بسیار پیش آمد که گروهی به گروهی دیگر با بهره بردن از اشارات تاریخی صفتی داد یا آن گروه را به قوم و دسته و جریانی در تاریخ شباهت داد، و بلافاصله آن گروه گفت اتفاقا در خودِ شما نشانه های آن قوم و گروه جمع است.

در شعرِ عاشقانه، پر کنایه و  زیبایی، دختری عرب به پسرانِ عرب طعنه می زند که به دنبالِ خدیجه هستند در حالی که هیچ شباهتی به محمد ندارند.

   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار