آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
یکشنبه، 3 شهریور 1398 - 16:53   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 484147صفحه نخست » برگزیدهشنبه، 8 اردیبهشت 1397 - 15:45
سوء مدیریت سبب خروج ۳۰ میلیارد دلار ارز از کشور شد
دولت بهار: رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس گفت: آقایان سیاست های کنترلی و نظارتی را به درستی انجام ندادند که۳۰ میلیارد دلار ارز از کشور خارج شده و ما در مجلس اسناد و مدارک این خروج ارز داریم.
  

به گزارش دولت بهار، امیر خجسته نماینده مجلس در خصوص مشکلات ارزی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم گفت: یکی از دلایلی که به وزیر اقتصاد دو کارت زرد  داده شد این بود که آقایان سیاست های کنترلی و نظارتی را به درستی انجام ندادند که30 میلیارد دلار ارز از کشور خارج شده و ما در مجلس اسناد و مدارک این خروج ارز داریم . این موارد برای مجلس قابل قبول نیست. کرباسیان پیرامون مشکلات ارزی  نه درکمیسیون جوابگو بود و نه در صحن مجلس  و متأسفانه سوال های ما بی جواب ماند.

نماینده همدان ادامه داد: وقتی مدیران دولتی می گویند خروج ارز را چگونه کنترل کنیم. این مسئله بسیار ناراحت کننده است و به نظر می رسد معضل کنونی باعث ایجاد نوسان بازار ارز شده است. مشکل در کمبود منابع ارز نیست بلکه مشکل مدیریت است.

وی با بیان اینکه مدیران بانک مرکزی نتوانستند بازار را به خوبی مدیریت کنند و متأسفانه همه چیز از دستشان خارج شده اضافه کرد: به خاطر سوء مدیریت شاهد تورم و افزایش قیمت اجناس هستیم دولت و مسئولین اقتصادی کشور باید بازار ارز را کنترل کنند و این مسئله به هر طریق ممکن حل شود رئیس جمهور چندی پیش اعلام کرد از 4 سال گذشته ارز راضی نیستند ایشان ارزیابی را بسیار شفاف بیان کردند علاوه بر این مجلس هم از مدیریت و نوسانات ارزی راضی نیست وقتی اینگونه است باید تیم توانمند اقتصادی روی کار بیاید.

خجسته با اشاره به  اینکه وقتی در  راس مدیریت بانک مرکزی فردی متخصص وجود نداشته باشد نوسانات ارزی رخ می دهد گفت: سوء مدیریت دلیل اصلی این اوضاع کنونی بازار ارز کشور است. سوال ما در مجلس این است ؛ تخصص سیف چیست؟ ما معتقدیم رئیس بانک مرکزی به خاطر عدم اشراف در شرایط کنونی نمی داند چه کاری انجام دهد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس اظهار داشت: در قانون بودجه نرخ ارز  3750 تصویب شده اما در مدت کمتر از دو ماه این مبلغ به  4200تومان افزایش پیدا می کند وقتی کمیسیون تلفیق نرخ 3750 را تصویب کرده  به چه مجوزی دولت  4200 تومان را اعلام می کند.

   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار