آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
یکشنبه، 3 شهریور 1398 - 15:41   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 484691صفحه نخست » تازه هاچهارشنبه، 12 اردیبهشت 1397 - 00:57
رهبر مخالفان دولت ارمنستان نخست وزیر نشد
دولت بهار: نمایندگان پارلمان ارمنستان در جلسه امروز سه شنبه به رهبر مخالفان دولت این کشور تنها نامزد پست نخست وزیری بوده است ، رای موافق ندادند
  

به گزارش دولت بهار به نقل از تاس، نیکول پاشینیان تنها توانست 45 رای از نمایندگان پارلمان دریافت کند حال آنکه برای رسیدن به عنوان نخست وزیری به 53 رای نیاز داشت.


پیشتر نمایندگان حزب جمهوری خواه که اکثریت پارلمان را در اختیار دارند، گفته بودند که به نفع پاشینیان رای نخواهند داد.


در همین راستا، «واگرام باگداساریان» رئیس فراکسیون حزب جمهوری خواه ارمنستان عنوان کرده بود حزبش برای انتخاب پاشینیان به اندازه کافی توجیه نشده است.


به گزارش ایرنا، صبح دیروز (دوشنبه) حزب پارلمانی 'یلک' رسما نامزدی نیکول پاشینیان، رهبر معترضان ارمنستان را برای انتخابات نخست وزیری این کشور اعلام کرد.


حزب یلک 9 کرسی و 'بلوک تساروکیان' 31 کرسی در پارلمان دارد.


اعتراض گسترده مخالفان دولت ارمنستان که از دو هفته پیش در ایروان جریان دارد، سرژ سرکیسیان نخست وزیر این کشور را وادار به استعفا کرد؛ سرکیسیان بمدت 10 سال در ارمنستان در راس قدرت بود.


پاشینیان دیروز با نمایندگان روسیه و دستیار وزیر خارجه آمریکا گفت وگو کرده بود.


وی سپس در جمع خبرنگاران گفت که در صورت نخست وزیری او، روابط ارمنستان و روسیه گسترده تر خواهد شد.


رهبر مخالفان دولت ارمنستان و نامزد نخست وزیری این کشور همچنین اعلام کرده بود که در صورت نخست وزیر نشدن، اعتراض ها در ارمنستان ادامه خواهد یافت.

 

   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار