آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
دوشنبه، 1 مهر 1398 - 15:36   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 485050صفحه نخست » برگزیدهدوشنبه، 20 خرداد 1398 - 15:36
ورود نیروهای نظامی جدید آمریکا به پایگاه اربیل بدون اطلاع بغداد
دولت بهار: کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از ورود نیروهای نظامی جدید آمریکا به پایگاه اربیل بدون اطلاع دولت و وزارت دفاع این کشور خبر داد.
  

به گزارش دولت بهار به نقل از المعلومه، کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق روز گذشته- یکشنبه- اعلام کرد که نیروهای نظامی جدید آمریکایی بدون اطلاع دولت مرکزی و وزارت دفاع، وارد پایگاه اربیل شده¬اند.

این کمیسیون تأکید کرد که دولت اقلیم کردستان از ارائه هر نوع گزارشی از تعداد نیروهای آمریکایی حاضر در اربیل به دولت مرکزی و نهادهای امنیتی خودداری می‌کند.

«کریم المحمداوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت: «نیروهای نظامی جدید آمریکایی ‌فقط با هماهنگی دولت اقلیم کردستان وارد پایگاه اربیل شده‌اند و دولت مرکزی و وزارت دفاع از این اقدام اطلاع نداشته‌اند». 

وی تأکید کرد که دولت اقلیم اجازه نمی‌دهد که کمیسیون امنیت، وزارت دفاع و نهادهای امنیتی از تعداد نیروهای نظامی آمریکا آگاهی یابند و از ارائه هر نوع گزارشی در ارتباط با تعداد نیروها و میزان تجهیزات و مهمات نظامی آنها خودداری می‌کنند. 

المحمداوی در ادامه افزود: «دولت اقلیم به صورت مستقیم با واشنگتن در زمینه نظامی و ورود نیروهای نظامی آمریکا بدون اطلاع و کسب اجازه از دولت مرکزی توافق می‌کند».

وی گفت: «پایگاه اربیل بزرگ‌ترین پایگاه آمریکایی کشور است که واشنگتن از آن به عنوان مقر فرماندهی عملیات در منطقه و عراق استفاده می‌کند».

این عضو کمیسیون امنیتی عراق تأکید کرد: «بر اساس اظهارات مقام‌‌های کنگره آمریکا، شمار نیروهای آمریکایی حاضر در سراسر عراق از مرز ۵۰ هزار نفر گذشته است». 

وی توضیح داد: «بیشتر نیروهای آمریکایی حاضر در عراق در دو پایگاه عین الاسد در استان الانبار و پایگاه اربیل در اقلیم کردستان حضور دارند».

المحمداوی تأکید کرد که هدف از افزایش نیروهای نظامی آمریکا در عراق در حقیقت تهدید جمهوری اسلامی ایران، ‌کشور همسایه عراق و کنترل پایگاه‌های الحشد الشعبی است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا پیش از این تصریح کرده بود: «نیروهای بیشتری به میزان هزار و ۵۰۰ نفر به خاور میانه اعزام خواهیم کرد که هدف، حمایت از نیروهای آمریکایی حاضر در منطقه  است».

   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار