آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
دوشنبه، 1 مهر 1398 - 15:52   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 485073صفحه نخست » برگزیدهسه شنبه، 21 خرداد 1398 - 14:54
"قاسم ژومارت توکایف" رئیس جمهوری قزاقستان شد
دولت بهار: "قاسم ژومارت توکایف" پس از پایان شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری رئیس جمهوری قزاقستان شد.
  

به گزارش دولت بهار به نقل از صدا و سیما، "قاسم ژومارت توکایف" نامزد مورد حمایت نور سلطان نظربایف، رئیس جمهوری سابق با اکثریت قابل توجه آرا در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی دست یافت.

وی دومین رئیس جمهوری قزاقستان پس از سی سال زمامداری "نورسلطان نظربایف" است و توانست با تصاحب ۷۰/۹۶ آرا ، رئیس جمهوری قزاقستان شود.

انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان روز یکشنبه ساعت هفت به وقت محلی ( یک به وقت گرینویچ ) آغاز شد و ساعت بیست و یک ( پانزده به وقت گرینویچ) به پایان رسید.این انتخابات با درگیری ها و اعتراضاتی همراه بوده است که پلیس این کشور با معترضان برخورد و تعدادی از آنها را بازداشت کرده است.

در پی بروز ناآرامی های مربوط به کناره گیری نورسلطان نظربایف رئیس جمهور سابق قزاقستان پس از 30 سال از حکومت و برگزاری انتخابات اولین رئیس جمهور جدید قزاقستان ، نیروهای پلیس این کشور 500 نفر از معترضان را بازداشت کردند.
سازمان همکاری و امنیت در اروپا که بیش از 300 ناظر برای نظارت بر روند انتخابات ریاست جمهوری به قزاقستان اعزام کرده تاکنون روند دموکراتیک این انتخابات را به رسمیت نشناخته است.

   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار