آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
دوشنبه، 25 شهریور 1398 - 08:34   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 485139صفحه نخست » خبردوچهارشنبه، 22 خرداد 1398 - 23:51
یادداشت علی اکبر جوانفکر/ نابخشودنی!
یادداشت علی اکبر جوانفکر/ نابخشودنی!دولت بهار: گذشته از حکم سنگین و غیرقابل توجیه صادره علیه شیر محمدی، این سئوال وجود دارد که چرا تا پیش از قطعیت یافتن حکم صادره، او را زندانی کردند و چرا با قید کفالت یا سپردن وثیقه، آزادش نکردند؟ و اصولا عاملان قتل این جوان ، چگونه در داخل زندان به آلت قتاله دست پیدا کرده اند؟
  

دولت بهار/ علی اکبر جوانفکر: خبر تکان دهنده و تاسف باری که در این هفته منتشر شد، به قتل عمد یک جوان 21 ساله به نام علیرضا شیرمحمدی در زندان فشافویه مربوط می شود که بر اثر ضربات چاقوی دوتن از همبندان خود، از پای در آمد.

گفته می شود که شیرمحمدی در نتیجه یک اتهام سیاسی، به هشت سال زندان محکوم شده بود و حکم صادره نیز قطعیت نداشت زیرا دادگاه تجدید نظر هنوز در این باره اظهارنظر نکرده است.

اتهام وی توهین به رهبران انقلاب و مقدسات و تبلیع علیه نظام عنوان شده است.

گذشته از حکم سنگین و غیرقابل توجیه صادره علیه شیر محمدی، این سئوال وجود دارد که چرا تا پیش از قطعیت یافتن حکم صادره، او را زندانی کردند و چرا با قید کفالت یا سپردن وثیقه، آزادش نکردند؟ و اصولا عاملان قتل این جوان ، چگونه در داخل زندان به آلت قتاله دست پیدا کرده اند؟

نکته تاسف آور دیگر آن است که این جوان را به زندان فشافویه، محل نگهداری زندانیان خطرناک فرستاده اند، چیزی که قاضی صادر کننده حکم،باید پاسخگوی آن باشد.

این فرد که از شرایط زندان به ستوه آمده بود، برای انتقال به زندان اوین، مدت قابل توجهی را در اعتصاب غذا به سر برده است و ظاهرا با وجود وعده مقام قضایی برای تحقق این درخواست، وی همچنان در زندان فشافویه نگهداری می شد.

سهل انگاری در این ماجرا از هیچکس پذیرفته نیست. جان یک انسان در میان است و انتظار می رود که مقامات قضایی بدون هرگونه مسامحه ای با این موضوع برخورد کنند و مردم را در جریان روند بررسی های خود قرار دهند.

رسانه های ارتباط جمعی موظفند این موضوع را با دقت پیگیری کنند و از مقامات مسئول توضیح بخواهند.

همچنین انتظار می رود که با دستور رئیس محترم قوه قضاییه، بررسی دقیقی صورت گیرد تا اگر زندانیان سیاسی دیگری در زندان فشافویه یا سایر ندامتگاههای محل نگهداری زندانیان خطرناک، حضور دارند، به زندانهای امن منتقل شوند.

اگر در موضوع مرگ مرحوم ستار بهشتی، برخورد قاطع و مناسبی با عوامل مقصر و مجرم صورت می گرفت، شاید امروز این جوان ناکام، در زندان فشافویه به کام مرگ فرو نمی رفت.

   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار