آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 15:04   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 485218صفحه نخست » دیدگاهدوشنبه، 27 خرداد 1398 - 10:58
صد مرحله از پرداخت یارانه نقدی به ملت گذشت
صد مرحله از پرداخت یارانه نقدی به ملت گذشتعبدالرضا سلطانی
  

چند نکته:

۱- بهمن ۸۹ یارانه هر فرد بیش از ۴۰ دلار ارزش داشت، و قیمت حامل‌های انرژی این نبود.

۲- راهی جز کنترل مصرف و هدفمند کردن یارانه منابع کشور وجود نداشت؛ آنها که به دنبال چپاول سیستماتیک نبودند چشم طمعی هم به مال مردم نداشتند.

۳- تا پیش از فراخوان و رفراندوم دوباره یارانه در سال ۹۳، همه ژنرال‌ها یارانه‌بگیر بودند؛ حتی همان‌هایی که  ساکن زعفرانیه و بالای نیاوران بودند و هستند.

۴- قیمت‌ حامل‌های انرژی و هرآنچه توانستند را رها کردند اما عدد یارانه را در همان عدد اولیه حفظ کردند بلکه این مساله برای مردم به یادگار تلخ دولت قبل تبدیل شود که نشد.

۵- همین امروز هم چنانچه بخواهند خیری از خان نعمت و سفره ثروت کشور به مردم برسانند از زیرساخت‌های طراحی شده توسط دولت قبل استفاده می‌کنند، همانند سهام عدالت.

۶- بعد از گذشت چندین سال از متوقف کردن طرح مسکن مهر، که ضامن ایجاد کار برای میلیون‌ها نفر بود و میلیون ها نفر دیگر را با کمترین عدد خانه‌دار میکرد تازه معترف می‌شوند این طرح نظیر نداشت و باید به آن بازگشت؛ دقت کنید: بعد از گذشت ۶ سال و با آن همه توهین و کارشکنی.

۷- اگر گذاشته بودند همه ابعاد طرح تحول اقتصادی کامل اجرا می‌شد نه‌تنها تحریم بی‌اثر بود بلکه ایران در این حوزه صاحب عملکرد الگو بود؛ اما نگذاشتند. به اردی‌بهشت ۹۰ نگاه کنید. رئیس دولت برای اصلاح ساختار بانکی و گمرک و مالیات و ... خیز برداشت که آن بلوا را به‌پا کردند.

۸- حالا با گذشت این همه سال می‌توان قضاوت کرد تفاوت دولت خدوم احمدی‌نژاد و دولت ارباب‌مسلک مدعی تدبیر چیست!

۹- همه درد این بود که چرا ملت وام قرض الحسنه مهر، مسکن مهر، سهام عدالت، یارانه، وام اشتغال بنگاه‌های کوچک و... بگیرند، بگذارید ما و آقازاده‌هایمان میلیارد میلیارد بخوریم.

 

   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار