آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 14:31   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 485283صفحه نخست » دیدگاهجمعه، 31 خرداد 1398 - 17:05
زدن پهباد سنتکام مشروع است
زدن پهباد سنتکام مشروع استاحمد سعیدی
  

حتی اگر پهپاد آمریکایی را در آسمانهای بین المللی سرنگون کرده باشند، باز هم اقدام ایران مشروعیت دارد. آمریکا خودش ابتدا نیروی رسمی نظامی ایران را تروریستی خواند، و ایران نیز متقابلا نیروهای سنتکام (فرماندهی ارتش آمریکا در منطقه خاورمیانه) را تروریستی اعلام کرد. یک نیروی نظامی، پرنده جاسوسی نیروی نظامی دیگر را که در حال تخاصم اند، سرنگون کرده است. کجای این عیب دارد و نامشروع است؟ حتی در این واقعه، هیچ انسانی هم به عنوان خلبان کشته نشده است که بتوان افکار عمومی آمریکا یا جهان را نسبت به آن متاثر کرد.

اقدام ایران، کاملا درست و بجا و لازم بوده است. پهپادهای جاسوسی، در حال جمع آوری اطلاعاتی اند که موقع جنگ و بمباران، به کار ارتش آمریکا بیاید. نیروهای مسلح ایران، بنا به رسالت ذاتی شان و به نام دفاع از میهن، موظف اند که با اقدامات خصمانه دیگر کشورها، هر کشوری که باشد، مقابله کنند. این خودش مهمترین کار برای پیشگیری از جنگ است.

سخن غلط، تهدید نابخردانه و نامشروع به بستن تنگه هرمز بود که زمینه را بر انداختن مسوولیت اقدامات تروریستی در حمله به کشتی های تجاری به گردن ایران، مساعد کرد. افکار عمومی منطقه و جهان، بستن غیرقانونی تنگه هرمز را برنمیتابند و حمله به کشتیهای تجاری بیدفاع را عملی رذیلانه میشمارند. اما زدن پهپاد جاسوسی یک کشور متخاصم را هیچ عقل سلیمی محکوم نخواهد کرد. نیروهای مسلح باید همین رویه را با قدرت ادامه دهند و بدانند که قاطبه ملت حامی آنها هستند و افکار عمومی جهانی نیز، هیچ آنها را سرزنش نخواهد کرد.

   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار