آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
پنجشنبه، 28 شهریور 1398 - 08:49   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 485328صفحه نخست » دیدگاهدوشنبه، 3 تیر 1398 - 01:30
مراجع تقلید و جامعه مدرسین حوزه و جامعه روحانیت مبارز
مراجع تقلید و جامعه مدرسین حوزه و جامعه روحانیت مبارزدکتر سعید زیباکلام
  

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق، در توییتی نوشت: با نزدیک شدن به موسم حج، دولت باید از رفتن مسؤولان سیاسی به حج امسال ممانعت به عمل آورد و نگذارد سیاستمداران و کسانی که قبلا به حج رفته‌اند، امسال نیز بروند.

اینک سوالاتی چند مطرح می‌شود:

1- آیا مراجع تقلید و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز تهران اطلاع ندارند که هر ساله در موسم حج بسیاری از رجال سیاسی و حوزوی کشور که بارها قبلا به حج رفته‌اند باز هم به حج می‌روند؟

2- آیا مراجع تقلید و دو تشکل پرنفوذ دیگر اطلاع ندارند که این قبیل سفرهای رجال سیاسی و حوزوی چقدر نابجا از بودجه بیت‌المال هزینه می‌کند؟

3- آیا مراجع و دو تشکل ابرقدرتمند می‌دانند که همه اقشار ملت ایران این رویه را ناعادلانه و تضییع حقوق خود می‌دانند؟

4- آیا مراجع تقلید و دو تشکل قدرتمند دیگر سابقاً در زمینه این تاخت‌وتازها و سوءاستفاده از امکانات و منابع عمومی بیت‌المال علناً و رسما اظهارنظری کرده‌اند؟

5- آیا مراجع تقلید و دو تشکل بسیار متنفذ دیگر، مصلحت نمی‌دانند در این زمینه بررسی و اجتهادی کرده، فتوا یا نظر خود را رسما و علناً اعلام کنند؟

6- در صورت مصلحت ندانستن، آیا می‌توان چنین تلقی کرد که از نظر آنها این رویه جایز و رواست؟

7- و یا اینکه، از نظر آنها این سیاست جایز و روا نیست لکن آنها مصلحت نمی‌دانند نظر خود را اعلام کنند؟

8- درصورت اخیر، آیا امکان دارد این شخصیتهای برجسته و تشکلهای ابرقدرتمند چگونگی مصلحت‌اندیشی خود را دستکم برای اطلاع مقلدان و هواداران خود رسماً و علناً اعلام کنند؟

اینک اما، سوالات دیگری نیز مطرح می‌شود:

9- آیا مراجع تقلید و این دو تشکل ابرقدرتمند می‌دانند که برای مردم، علی‌العموم و بویژه مقلدان و هواداران، این سؤالات و یا ابهامات کمابیش وجود دارد؟

10- و برای بسیاری از همین مردم، خود این سکوتهایِ طولانی و ظلمت‌زا چقدر سؤال‌انگیز و تردیدآمیز است؟

11- و بالاخره، آیا مراجع تقلید و تشکلهای مذکور این سکوتها را اولاً عادلانه، و ثانیاً به مصلحت ایمان مقلدان و هواداران خود، به مصلحت عرصه بسیار تاریک و ظلمانی سیاسی ما و، از همه بنیانی‌تر و حیاتی‌تر، به مصلحت خود و حساب و کتاب و قیامت خود می‌دانند؟

ای دنیا! اف بر شیفتگان تو

   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار