آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
دوشنبه، 11 مهر 1401 - 11:05   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 488334صفحه نخست » خبردویکشنبه، 7 اردیبهشت 1399 - 12:32
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداختهوگو چاوز پیشنهاد کرد یک رهبری و سازمان واحد برای هدایت تمام انقلاب های جهان تشکیل شود. او پیشنهاد کرد انترناسیونال پنجم سازماندهی شود و تاریخ انترناسیونال اول تا چهارم را بررسی کرده و گفت وقت تشکیل پنجمین بین الملل انقلاب جهانی فرا رسیده است. اگر... شده بود! آن اقدام با تمام ریسک ها و احتمال خطرش لازم بود اما تمام احزاب چپ به او تاختند که به تو چه؟ اولا این امر را ما باید تصمیم بگیریم ثانیا الان وقتش نیست!
  

دولت بهار - دکتر فرخ باور/ "اگر یک رهبری انقلابی در جهان وجود داشت تا به حال نظام سرمایه داری برچیده شده بود ..." یک استنتاج است و از رویدادهای تلخ و شکست های انقلاب در جهان نتیجه گیری شده و بدرستی می توان ایراد گرفت و گفت "اگر را کاشتیم و سبز نشد!". پس از راه استقراء و قرائن وارد شده و همان اتفاقات را بررسی و دنبال کنیم و از نتیجه گیری های آن، شاید به برنامه و سیاست ها و اقدامات به موقع انقلابی دست پیدا کنیم؛ شاید بتوان از پس ماجراها بیرو رفته دوباره به صف مقدم بازگردیم. 

ارتش سرخ و جوانِ کارگران و دهقانان انقلابی روسیه شوروی در آغاز کار به لهستان حمله کرد و ورشو را محاصره نمود تا به کارگران شهر کمک کند شورش کنند و قدرت را در دست بگیرند، آن اقدام انقلابی  قصد رهبرانش را در صدور انقلاب، قبل از این که محاصره شود و از پا در آید، نشان داد. اما با خودسری استالین و شکستن محاصره بسختی شکست خورد و لهستان به حمله ی متقابل پرداخت که تا دومین جنگ امپریالیستی ادامه یافت. لحظه های حساسی مانند نقطه ی جوش یا عمل سوزن بان راه آهن وجود دارد که اگر از دست برود یا تعلل و اشتباهی صورت گیرد قطار روی ریل دیگری می افتاد و برگشتاندنش  روی ریل انقلاب مکافات دارد.

از نامه هایی که لنین به مارینتی، رهبر حزب سوسیالیست ایتالیا نوشته بود پیداست که بر اساس آمار و ارقام کنگره حزب سویالیست ایتالیا و پششتیبانی اکثریت حزب از مارینتی، او را ترغیب می کرد قدرت را تصرف کند. مارینتی ترسید و از این کار سر باز زد و شخص دیگری از حزب سوسیالیست، با قلدری، هوادارانش را که در یک قطار جا گرفتند از میلان به رم برد، نخست وزیر شد و فاشیسزم را به راه انداخت و راه را به سویاسیال ناسیونالیست های آلمان نشان داد. اگر... مارینتی کمک انقلابیون روس را پذیرفته و قدرت را تصرف کرده بود نه تنها فاشیزم براه نمی افتاد که شاید موج فزاینده آن به ایران هم رسیده و در انقلاب ایران و جمهوری اجتماعی گیلان و سردار جنگل تاثیر گذاشته بود ... 

پس از خرابکاری ها و دست اندازی های زیاد دولت گرجستان در چچن و داغستان، بالاخره روسیه به گرجستان حمله کرد و اوستیای جنوبی و آبخازیا را آزاد کرد. اگر... روسیه کار گرجستان را یکسره کرده بود احتمالا نه آن اتفاقات شوم در مدرسه سوچی روی می داد، نه کودتای نونازی ها و ناتو در اوکراین به این آسانی، و نه امروز شاهد حمله ی ویروسی از آزمایشگاه های گرجستان به روسیه بودیم و نه منوچهر متکی می توانست کار را بر محمود احمدی نژاد و انقلاب ایران مشکل کند.

سرهنگ معمر قذافی از روسیه تقاضا کرد یکی از بنادر لیبی را، مانند طرطوس در سوریه، در اختیار بگیرد، ناوگان خود را مستقر و از حمله امپریالیسم به لیبی انقلابی جلوگیری کند. مِدوِدِف آنرا رد کرد و میگ های از رده خارج برای او فرستاد، که قذافی پس داد. از ونزوئلای هوگو چاوز و برزیل لولا دا سیلوا کمک خواست ولی آنها درگیر مشکلات داخلی خودشان بودند و ناتو برنامه اش را عملی کرد. اگر بجای مِدودِف ناسیونالیست و ضد انقلابی، پوتین در راس دولت روس بود و یکی دو بندر را مجهز کرده و چرخ ماجراجوئی های نیکول سارکوزی  و ناتو را پنچر کرده بود نه تنها لیبی به شبکه ی ماهواره ای رسانه ای برای هدایت انقلاب کشورهای شمال آفریقا دست یافته و پول جدیدی برای انقلابهای اسلامی اجتماعی به گردش انداخته بود که احتمالا کار نه به بهار عربی کشیده می شد و نه داعشی به سوریه حمله می کرد، تاریخ همانجا منقبض و جمع و جور می شد و در مسیر دولتهایی انقلابی آمریکای جنوبی و مرکزی تاثیر مثبت می گذاشت و هم کار صالحی به خیانت و دست بوسی و تبریک به جنگاوران ناتو در لیبی نمیرسید و شاید. کار به روحانی و برجام و بدبختی و ویرانی زندگی مردم در ایران نمی کشید، که هنوز و هر روز بدتر می شود.

در اوج انقلاب های آمریکای لاتین، وقتی هنوز فیدل کاسترو زنده بود و دولتهای انقلابی در برزیل، اکوادور و بولیوی برسر کار بودند، آرژانتین نیز دچار چندین سال پسرفت و تحمل آسیب های اجتماعی اقتصادی نشده و موضوع آمیا و صهیونیست های ضد ایرانی دوباره مطرح نشده بود، هوگو چاوز پیشنهاد کرد یک رهبری و سازمان واحد برای هدایت تمام انقلاب های جهان تشکیل شود. او پیشنهاد کرد انترناسیونال پنجم سازماندهی شود و تاریخ انترناسیونال اول تا چهارم را بررسی کرده و گفت وقت تشکیل پنجمین بین الملل انقلاب جهانی فرا رسیده است. اگر... شده بود! آن اقدام با تمام ریسک ها و احتمال خطرش لازم بود اما تمام احزاب چپ به او تاختند که به تو چه؟ اولا این امر را ما باید تصمیم بگیریم ثانیا الان وقتش نیست! رهبران دیگر هم کوتاه آمدند، فوروم اجتماعی پورتو الگره از مدتها پیش بدست سوسیال دمکرات ها افتاده و علیه کوبا و ونزوئلا موضع گرفت بود و این پیشنهاد را تمسخر کرد! فرصت گذشت، انقلابها ضربه خوردند و اینجا و آنجا فروکش کردند و وضعیت مردم برزیل اینطور شد که شد، و ماجرا ادامه دارد. 

آزمایش مدفوع روشی در پزشکی است که هم در مورد انسان و هم حیوانات کمک می کند تا وضعیت بیولوژیکی، سلامت یا بیماری را حدس زد، و شاید این روش عادتی فراگیر شده باشد که همیشه در پس اتفاقات، آن را نقد کنیم، توضیح دهیم و احیانا تفسیر کنیم. مساله آن است که غذا و محیط را از اول سنجیده، انتخاب کرده و از اول راه را تعیین کرده و تغییر دهیم. 

دو ماه تا برقراری مجلس یازدهم باقی مانده و خرابکاران دست روی دست نمیگذارند و تا فرصت دارند کاری می کنند. به جز گرانی های وحشتناک و استیصال در برابر حمله ناتویی ویروس و ماجرای تقاضای کمک یک میلیونی، یا اتفاقاتی مانند زنده به گور کردن صدها میلیون جوجه، عدم ترخیص مواد غذائی و ذرت از گمرکات از طرف بانک مرکزی، صادرات ذرت از طرف دولت و جملات تحریک آمیز معاون وزیر کشاورزی، که کشتن جوجه کار همیشگی ماست و قانون بازار است و مگر تا حالا خواب بودی؟ و اتفاقات در راه (آتش سوزی وحشتناک مواد آلوده ی رادیواکتیف در چرنوبیل فراموش نشود که هم اوکراین و هم اروپا در تنش و بحران است) بوی تخریب و خودکشی می دهد. آیا دولت صبر می کند تا در مجلس به "گم شدن" 4.7 میلیارد دلار پاسخ دهد؟ الان مساله این اگرها چیست و کجاست تا از آن "اگر سامسون بمیرد همه بمیرند!" جلوگیری و معبد برسر همه خراب نشود؟ 

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیره: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1399/2/12 - 21:16 |     2     2     |
اگر مارینتی کمک انقلابیون روس را پذیرفته و قدرت را تصرف کرده بود نه تنها فاشیزم براه نمی افتاد که شاید موج فزاینده آن به ایران هم رسیده و در انقلاب ایران و جمهوری اجتماعی گیلان و سردار جنگل تاثیر گذاشته بود ...! یعنی نویسنده بهتر از این هم می توانست کمونیست بودن خودش و وفادارایش به احسان الله خان و خالوقربان کودتاچی حزب عدالت علیه نهضت جنگل را فریاد بزند؟


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
 
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
 
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
 
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
 
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
 
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
 
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
info@dolatebahar.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار