آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
شنبه، 22 مرداد 1401 - 20:57   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 5576صفحه نخست » خبردویکشنبه، 13 بهمن 1392 - 22:51
دولت بهار منتشر کرد
مهرگان، چکیده گزارش عملکرد هشت ساله دولت دکتر احمدی نژاد + دانلود pdf
مهرگان، چکیده گزارش عملکرد هشت ساله دولت دکتر احمدی نژاد + دانلود pdfدولت بهار: دوشنبه، 31 تیرماه 1392، دکتر محمود احمدی نژاد در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی با رهبر معظم انقلاب، گزارش عملکرد هشت ساله دولت عدالت را در قالب کتابی به نام "مهرگان" ارائه کرد. دولت بهار این کتاب را جهت ثبت در تاریخ و استفاده کارشناسان و مسئولان منتشر می کند.
  

به گزارش دولت بهار در پیشگفتار این کتاب مهرگان آمده است:

انقلاب عظیم اسلامی برای دستیابی به دو هدف مهم شکل گرفت: هدف اول تلاش برای آزاد کردن و نجات انسانها و رساندن آنها به کمال و شکوفایی و هدف دوم سازماندهی و کار عالمانه برای زمینه‌سازی برپایی جامعه ای پیشرفته، مقتدر و سرشار از عدالت در ایران و جهان بوده است. این اهداف با توجه به ظرفیت های واقعی کشور و با اتکاء به توانمندیها و فرهنگ متعالی ملت ایران کاملاً واقعی و قابل دست یابی است.
هنگامی که ملتی با ویژگی های ملت ایران که در تاریخ درخشان خویش همواره عدالت طلب، کمال جو و بدنبال مهربانی بوده است، پشت سر یک انقلاب عظیم اجتماعی و فرهنگی بایستد مسلماً این انقلاب خواهد توانست به اهداف عالیه خویش نائل گردد.
دولت های نهم و دهم با ملاک قراردادن معیارهای روشن و علمی در بخش های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و همچنین در عرصه سیاست خارجی فعالیت های خود را در کشور سامان داده است. در حوزه سیاسی و فرهنگی باید باور کنیم که حکومت وسیله ای برای برقراری عدالت و خدمت به مردم است. باید فضای آرمانی و انقلابی در کشور همواره بانشاط باشد. در این نگاه، مردم صاحب اصلی کشور و حکومت بوده و باید اراده آنها در تمام امور حاکم باشد. تجربه نیز نشان داده است که هرجا اراده عمومی مردم به صحنه آمده است برآیند آن مثبت و سازنده و در جهت آرمانها بوده است.
همراهی با خواست و صیانت از کرامت مردم از مبانی نظری و عملی دولت در هشت سال گذشته بوده است چرا که معتقدیم جامعه باید حس کند که مدیران، نهادها و مسئولان همراه او هستند و مطالبات واقعی او را درک می کنند. همچنین جامعه باید حس کند که کرامتش محفوظ است و این موضوع باید در برنامه ریزی ها کاملاً‌ برجسته باشد.
توجه به آزادی از دیگر اصول دولت های نهم و دهم بوده است. باید به اندیشه ها اجازه بروز و ظهور داد و این اقتضای حفظ شأن و کرامت انسان است. باید مراقب باشیم تا طرح انتقادات و نظریات در فضای کشور همراه با احترام کامل به آزادی و کرامت عموم مردم باشد. هیچکس نباید حس کند که نمیتواند حرف خود را بزند و مطمئناً چنین جامعه ای را بهتر می توان اداره کرد.
در حوزه اقتصاد، دولت با نظریه ای واحد وارد عرصه عمل شد. طی سالیان گذشته، تعریف روشن و جامعی از مبانی اقتصاد بومی، اسلامی و ملی در کشور ارائه نشده بود و اقتصاد ایران تحت تأثیر ادبیات و رفتارهای اقتصاد سرمایه داری بود. در چنین اقتصادی، جریان منافع اقتصادی از سمت اقشار محروم به طرف اقشار برخوردار و از عرصه عمومی به سمت انحصارگری و فعالیت های سوداگرانه و یا به اصطلاح سفته بازی، سوق داده می شود.
دولت در سخت ترین شرایط اقتصادی و علی رغم رکود جهانی و تحریم دشمنان، که فشارهای بسیار زیادی به کشور تحمیل کرده است، تلاش کرد تا جریان سوء‌ سرمایه داری در کشور را معکوس کند و در این راستا بارها اقدام به باز توزیع ثروت در جامعه و به ویژه به سمت طبقات با درآمد پائین جامعه کرده است.
هدفمندسازی یارانه ها کاملترین برنامه اقتصادی کشور است که اجرای آن آغازی برای تحولات اقتصادی در کشور بود. این برنامه در کنار سایر اصلاحات اقتصادی از جمله اصلاح نظام گمرکی، نظام مالیاتی و نظام توزیع و همچنین عملیاتی نمودن قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی، سرمنشاء تحولات بزرگ اقتصادی در دولتهای نهم و دهم بوده است. واگذاری سهام عدالت، اجرای طرح مسکن مهر، حمایت از بنگاههای کوچک و زودبازده و توسعه ظرفیت¬های تولیدی کشور، انجام سفرهای استانی، تأسیس بنیاد نخبگان و ایجاد ستادهای کشاورزی و صنعت و معدن از جمله فعالیت ها و ابتکارات ویژه دولت های نهم و دهم بوده است.
از طرف دیگر، توسعه آموزش عالی در سراسر کشور منجر به فعالتر شدن عموم مردم در اقتصاد شده است چرا که سطح دانش و تحصیلات عمومی، ارتقاء‌ یافته و فاصله برخورداریها کاهش یافته است. در یک نگاه اجمالی به مهمترین شاخصهای اقتصادی کشور مشاهده می شود که دولتهای نهم و دهم توانسته اند با تلاش و خدمت شبانه روزی گامهای بلندی در تحقق اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی بردارند.
بهبود شاخص ضریب جینی و کاهش شدید فاصلة‌ درآمدی ده درصد با درآمد بالا از افراد کم درآمد، ارتقاء شاخص توسعه انسانی و بهبود جایگاه ایران با انتقال از بین کشورهای با توسعه انسانی متوسط به توسعه انسانی بالا، نائل شدن به رتبه اول تولید علم در منطقه و رتبه اول سرعت رشد علمی در جهان، کاهش وابستگی به نفت، برابری صادرات غیرنفتی با واردات کشور، کاهش شدید بدهی های خارجی کشور و ایجاد صندوق توسعه ملی با موجودی بیش از 52.3 میلیارد دلار و توسعة جهش وار بازار بورس و نظام بانکی کشور از مهمترین شاخص های عملکرد اقتصادی کشور در دولتهای نهم و دهم می باشند.
در پی انتظار و درخواست مردم برای اطلاع از گزارش 8 سال خدمت برگزیدگانش و همچنین پیرو توصیه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در آخرین دیدار دولت دهم مبنی بر ارائه گزارش جامعی از خدمات دولت و انتشار عمومی آن، این گزارش تحت عنوان "مهرگان" مشتمل بر 9 بخش تهیه شده است و به بررسی و تحلیل بخشی از عملکرد دولتهای نهم و دهم بصورت تطبیقی و مقایسه ای با دولتهای قبلی می پردازد.

در فصل اول به بررسی عوامل پیرامونی یعنی ”تحولات اقتصاد جهانی، تحریم‌ها و برخی عوامل داخلی بر عملکرد دولت” پرداخته میشود. بحران اقتصادی جهانی که از سال 1386 یعنی سپتامبر 2007 میلادی شروع شد منجر به رکود عمیق جهانی و کاهش بیش از 10 درصدی رشد تجارت جهانی در سال 2009 (1388) گردید. در کنار آن، تحریم های هوشمند و فلج کننده مقامات غربی که به زعم آنها شدیدترین تحریم های طول تاریخ علیه یک کشور بوده است بمنظور درهم شکستن مقاومت ملت ایران، تحمیل شد.در نظر گرفتن این شرایط همواره با تنش های داخلی که بصورت برون زا و خارج از اراده دولت بودند شرایط عملکردی دولت در این سالها را بسیار دشوار کرده است.
فصل دوم این گزارش به موضوع ” دولت، مردم‌ مداری و عدالت گستری” اختصاص یافته است. عدالت طلبی و عدالت خواهی در کلیة عرصه ها محوریترین آرمان دولت در این سالها بود که منجر به تدوین و اجرای بسیاری از سیاستهای اقتصادی، اجتماعی و مدیریتی شد. از برنامه ها و رویکردهای جدید دولت در این عرصه،‌ اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، مسکن مهر، سفرهای استانی، توجه ویژه به مناطق محروم روستایی، توزیع سهام عدالت و توزیع منابع قرض لحسنه بانکها و طرح بنگاههای کوچک و توسعه کشاورزی بوده است که موضوع اصلی این فصل می باشد.
فصل سوم به ” دولت و اصلاحات نهادی و ساختاری”  اختصاص یافته است. دولت نهم از ابتدای شروع به فعالیت و با صرف وقت فراوان و مطالعه جامع و بررسی و شناخت دقیق آسیب های اساسی و ریشه ای از اقتصاد ایران، برنامه ای تحت عنوان طرح تحول اقتصادی کشور مشتمل بر 7 محور تهیه نمود. در این برنامه، 7 محور یارانه، مالیات، گمرک، نظام توزیع، بهره وری، بانک و ارزشگذاری پول ملی بعنوان محورهای اساسی و ریشه ای و نیازمند به اصلاح ساختاری در کشور انتخاب شدند که در کنار اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی، برنامة عمل دولت در اصلاحات ساختاری دولتهای نهم و دهم بودند. در این فصل به بررسی کلیات سیاستها و اقدامات در این عرصه ها پرداخته می شود.
”دولت و بازارهای سرمایه و مالی” موضوع فصل چهارم گزارش است که اختصاص به 4 حوزه بازار سرمایه، نظام بانکی، سرمایه گذاری خارجی و بازار بیمه دارد. بازار سرمایه در این سالها از توسعه کمی و کیفی گسترده و تنوع در ابزارهای مالی برخوردار بوده است و ارزش بازار از 18 درصد تولید ناخالص داخلی در سال 1384 به بیش از 29 درصد در سال 1389 (بر اساس آخرین آمار رسمی از میزان تولید ناخالص داخلی) رسیده است. افزایش تعداد بانکها و مؤسسات اعتباری غیردولتی و توسعه بانکداری الکترونیکی، رشد 2 برابری سرمایه خارجی جذب شده نسبت به دولت های قبلی، افزایش ضریب نفوذ بیمه از 2/1 درصد به 2 درصد از مهمترین شاخص های عملکردی اقتصاد در بازار سرمایه و مالی طی این سالها بوده است.
در فصل پنجم گزارش به بررسی 3 حوزه مهم بخش خارجی اقتصاد کشور یعنی ”تجارت خارجی، تعهدات خارجی و ذخایر خارجی کشور در پایان دولت دهم” و تحولات آن در طی 8 سال عملکرد دولتهای نهم و دهم پرداخته می شود. طی سالهای 84-1376 مجموع تجارت خارجی کشور برابر 200 میلیارد دلار بود که این رقم در دولت‌های نهم و دهم به 635 میلیارد دلار افزایش یافته یعنی 2/3 برابر شده است. مجموع ارزش صادرات غیرنفتی در این دولت نسبت به دوره مشابه با احتساب میعانات گازی 5/5 برابر و بدون احتساب آن 5/4 برابر شده است و در سال 1392 توانسته است به تحقق آرزوی دیرین اقتصاد کشور نزدیک شود و نسبت صادرات غیرنفتی به واردات به 104% برسد. بهبود تراز پرداخت های کشور با تراز مثبت 4/21 میلیارد دلار در سال 1391 و ارتقاء توانایی کشور در بازپرداخت بدهی های کشور از حدود 24 درصد در سال 1384 به کمتر از 13 درصد در سال 1391 (نسبت بازپرداخت اصل و فرع بدهی های خارجی کشور به صادرات کالاها و خدمات) از دیگر روندهای مثبت اقتصادی کشور طی این سالها بوده است. در کنار آن، ارزش معادل دلاری دارایی های ارزی بانک مرکزی در پایان اردیبهشت 1392 به بیش از یکصد میلیارد دلار رسیده که نسبت به زمان شروع کار دولت نهم در سال 1384 حدود 80 درصد افزایش نشان می¬دهد.
فصل ششم گزارش به موضوع” دولت و مدیریت سیاست های پولی و مالی” اختصاص یافته است. اگرچه کاهش نقدینگی و تورم از اهداف اساسی دولت در این سالها بود اما در سالهای پایانی دولت بدلیل تحریم و تکانه های ارزی، تورم خارج از اراده دولت به جامعه تحمیل شد. اگرچه در مجموع عملکرد کل دوره دولت های نهم و دهم در باب تورم پائین تر از شانزده سال قبل از آن بوده است اما بخش اصلی تورم این دوره نیز ناشی از عواملی بودند که خارج از کنترل و اراده دولت بودند. از طرف دیگر، دولت برخلاف ادوار مشابه همواره به جبران خرید خانوارها بمنظور کاهش آثار تورم بر خانوارهای کم درآمد و اقشار دارای حقوق ثابت اقدام نموده است. پرداخت یارانه نقدی بمنظور جبران آثار تورمی هدفمندسازی یارانه ها و یارانه نقدی فوق العاده تحت عنوان جبرانی در پایان سال 1391 از جمله این اقدامات بوده است. از سوی دیگر طی دهه های اخیر یکی از موضوعات مهم در اقتصاد ایران اتکاء‌ هزینه های عمومی دولت به درآمدهای نفتی بوده است. بررسی آماری این شاخص نشانگر آن است که سهم درآمدهای غیرنفتی از منابع بودجه عمومی دولت در سال 1391 به 60% افزایش یافته است که حکایت از بهبود ترکیب درآمدهای دولت دارد. کوچک شدن اندازه دولت، افزایش حجم اعتبارات عمرانی و تلاش بر اتمام پروژه¬های نیمه تمام در قالب "طرح مهر ماندگار" از دیگر موضوعاتی است که در این فصل به تحلیل و بررسی آنها پرداخته می-شود.


در فصل هفتم به موضوع”دولت و افزایش تولید و تأمین مالی” پرداخته می شود. رشد اقتصادی و تشکیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی و تحولات آن، در ابتدای این فصل بررسی می شود. 4/5 برابر شدن حجم سرمایه‌گذاری صنعتی (به نرخ جاری) و صدور 55 هزار پروانه بهره برداری صنعتی (حدوداً برابر با دوره مشابه) از مهمترین شاخص های کلان صنعتی این دوره بودند. اما نکته بسیار مهم در صنعت افزایش چندین برابری ظرفیت سازی تولیدی در بخش صنعت بالاخص در بخشهای مهم صنعتی از قبیل خودروسازی (2 برابر)، تولید فولاد (بیش از 2 برابر)، تولید سیمان (4/3 برابر)، تولید شمش آلومینیوم (2 برابر)، تولید مس کاتدی (3/1 برابر)، تولید کاشی و سرامیک (1/2 برابر) و تأسیسات ذخیره ای (7/1 برابر) و همراه با آن، افزایش تولید در این بخش¬ها در دولتهای نهم و دهم بوده است. توسعه معادن، ظرفیت سازی در صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و تولید برق و گاز و افزایش تولیدات بخش کشاورزی و خدمات از دیگر موضوعات این فصل می باشد.
نهمین فصل از این گزارش به ”دولت و عمران و آبادانی” اختصاص یافته است. بخش مسکن، راه و شهرسازی از حوزه هایی بود که در دولتهای نهم و دهم از رشد چشمگیری برخوردار شدند. در سال 1390 به دلیل رشد شدید تولید مسکن در کشور برای اولین بار تراکم خانوار به زیر 1 یعنی 94/0 کاهش یافت و در کنار آن رشد 10 برابری نوسازی مسکن روستایی باعث بهسازی و تقویت مسکن روستایی شد. توسعه راههای کشور نیز از جمله خدمات قابل توجه در این دوره بوده است، به‌گونه ای که میزان آزادراههای فعال کشور (4/2 برابر نسبت به دولت هفتم و هشتم)، بزرگراههای فعال کشور (35/3 برابر)، راه آسفالت روستایی (6/1 برابر)، میزان خطوط راه آهن (03/1 برابر)، ظرفیت بنادر تجاری (6/1 برابر) رشد داشتند.
آخرین موضوعی که در این گزارش بدان پرداخته شده است "طرح مسکن مهر" است. برنامه تولید انبوه مسکن ارزان برای گروههای کم درآمد و زوجهای جوان که برنامه مسکن مهر نامگذاری شد یکی از برنامه های محوری دولت نهم برای برقراری عدالت اجتماعی و همچنین کمک به گروههای کم‌برخوردار شهری و روستایی و مقابله با رکود جهانی بوده است.
طی این سالها پیچیده ترین، سنگین ترین و گسترده ترین تبلیغات سازمان یافته از خارج و داخل علیه دولت و خدمات او به کارگرفته شد و در یک برنامه ابهام آفرینی وسیع تلاش شد اصولاً خدمات دولت معرفی نشود و یا بسیار کمرنگ و یا اصولاً بدون برنامه و ناموفق جلوه داده شود. گزارش حاضر به صورت "پرسش و پاسخ" تهیه شده است تا بتواند تصویر بهتری از نگاه عمیق و برنامه جامع و دقیق دولت در یکی از سخت ترین دوران ها و شرایط کاری ارائه نماید. امید است این سند تقدیری باشد از تمام خدمت‌گزاران صادقی که با عشق به ایران و ملت ایران و ارزشها و آرمانهای بلند انقلاب، شب از روز نشناختند و همه وجود خود را خالصانه وقف گسترش عدالت، مهرورزی و تعالی همه جانبه کشور نمودند. با اعتقاد به اینکه "کشور عزیزمان ایران" شایسته بالاترین جایگاه در عرصه های اقتصادی، علمی و فناوری و مدیریتی در جهان است، امیدواریم که تلاش های هشت ساله و ماندگار دولتهای نهم و دهم مورد قبول ملت عزیزمان قرار گرفته باشد.
با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و همه شهیدان و ایثارگران، از همراهی ملت بزرگ، حمایت رهبری معظم، الطاف ویژه امام عصر (ع) و عنایات خداوند متعال، خاضعانه تقدیر و برای ملت بزرگ و همه ملت‌ها، سعادت و سلامت و استقرار حاکمیت نهایی عدالت و توحید در جهان را مسئلت داریم.

والسلام

محمود احمدی نژاد
 تیرماه 1392

   
  

فايل ها الصاقي:

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 79 نظر (فعال: 58 ، در صف انتشار: 0، غیره: 21)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
بهرام پ دوستدار دولت بهار
| 1392/11/13 - 23:55 |     180     31     |
هشت سالی که در آن شاهد هیچگونه تبعیض بین افراد جامعه نبودیم. هشت سالی که پوزه استکبار را به خاک مالیدیم. هشت سالی که شاهد بوجود آمدن چاوزها بیخ گوش آمریکا بودیم. هشت سالی که حق آن روستایی عزیز که صرف پول بنزین ماشین آقاها و آقازادهها میشد داده شد. هشت سالی که خبر از صفهای طویل در سرمای شدید زمستان نبودیم. هشت سال عشق بود عاشقی.

ناشناس
| 1392/11/16 - 20:53 |     58     22    
پاسخ: رهبر عزیز چرا دیگه بعد از احمدی نژاد نمیخندی به عکس دقت کنید
ناشناس
| 1396/1/31 - 14:23 |     5     0    
پاسخ: هشت سال شور و عشق و پویایی ایران اسلامی

احمدی نژادی
| 1392/11/14 - 00:34 |     110     14     |
هشت سالی که عشق بود شور بود عزت بود نشاط بود امید بود رایحه خوش خدمت بود غرور ملی بود کرامت انسانی بود آزادی و آزادگی بود پیشرفتهای شگفت آور علی بود هسته بود فضایی بود نانوفناوری بود و... و بهتر و بالاتر از همه زنده بودن شعارها و آرمانهای بلند انقلاب و امام راحل عظیم الشانمان امام خمینی بود و ذلت استکبار و تحقیر استکبار و...

مهر ماندگار
| 1392/11/14 - 05:23 |     81     17    
پاسخ: هشت سال با خادم بی ادعای ملت، دکتر محمود احمدی نژاد..

زهرا
| 1392/11/14 - 01:42 |     81     10     |
تا بد نیایدقدر خوب شناخته نمی شود.دیر وزود دورۀ این آقایان هم به سر می آید رو سیاهی به ذغال می ماند وبس

دختر ایرآنی !
| 1392/11/14 - 01:51 |     67     14     |
محمود عزیز ! محمود عزیزم !
آخر ...
آخر ....
هیچی ! هیچی احمدی نژآدِ عزیزم !
ب ... غ .... ض

ناشناس
| 1393/1/23 - 17:58 |     15     27    
پاسخ: شفا...
چیزیه که باید از خدا بخوای


احمدی نژآدی
| 1392/11/14 - 02:14 |     66     11     |
دلم برات تنگ شده.

مهر ماندگار
| 1392/11/14 - 05:31 |     63     8    
پاسخ: دکتر احمدی نژاد عزیزم، آنکه می گفت به یک گل نشود فصل بهار، کی خبر داشت که هم چون تو گلی می روید؟

روح الله
| 1392/11/14 - 03:44 |     65     6     |
حاج محمود متشکریم که هشت سال ماراتحمل کردی!
الان که نیستی خیلیها تازه فهمیدند که چه نعمتی از دست دادند٫
الان میفهمم اونجا که درجواب مجری گفتید از کجا معلوم امسال سال آخر دولته!!
اللهم عجل لولیک الفرج

امتداد مهر
| 1392/11/14 - 03:46 |     25     5     |
پی دی افش کنید این چیه خدا وکیل...

دولت بهار: ببخشید. به محض دریافت منتشر می کنیم.

بهاری گچساران
| 1392/11/14 - 03:49 |     53     6     |
یاحق
وعده دیدار ما خرداد96

اجمدی نژادی
| 1392/11/14 - 03:55 |     36     4     |
سلام خداقوت کارخیلی خوبی کردید خداخیرتون بده کاشکی امکانی فراهم میشد که کتاب را بخریم

بهار
| 1392/11/14 - 03:58 |     35     5     |
سلام کار خوبیه امکان تهیه کتاب بجای دانلود هست؟

دولت بهار: متاسفانه فقط در چند نسخه معدود چاپ شده

مهر ماندگار
| 1392/11/14 - 05:27 |     33     4     |
دست دولت بهار عزیز درد نکنه. همه باید بدونن تو 8 سال گذشته در یک دوران نفس گیر، در سخت ترین شرایط، چه از نظر داخلی و چه از نظر خارجی، چه کارهای بزرگ و بی نظیری توسط یک عده مسئولین مردمی و مخلص انجام شد. دورانی که در تاریخ ماندگار شد..

مهر ماندگار
| 1392/11/14 - 05:51 |     25     3     |
راستی این کتاب همون کتابی نیست که دکتر حسینی وزیر اسبق اقتصاد در برنامه پایش که برای دفاع از فعالیت اقتصادی دولت دهم آمده بود ، معرفی کرد؟

رضاسیستانی
| 1392/11/14 - 11:17 |     32     5     |
وقتی دکترخادم ملت مشغول سازندگی بود ما مثل ماهی وسط آب بودیم وقتی از آب اومدیم بیرون تازه فهمیدیم چقدر دریا جای خوبی بود..
ما هم مچکررریم روحانی..
فقط برای اینکه قدر محمود دلها رو بما گوشزدکردی و ما رو شدید دلتنگ اقدامات شجاعانه اش کردی..
شجاعت انقلابی و بامطالعه وکارشناسی شده از دید آدمهای زبون ومحافظه کار یعنی بی گداربه آب زدن وریسک کردن وخطر پذیری!!
روحانی مچکررریم که آمدی وفهمیدیم محمود دلها چیز دیگری بود..
روووحانیی مچچچککککررررییییممم

zaer
| 1392/11/14 - 12:00 |     32     5     |
دکتر! به والله دوست داریم و پات وایستادیم. بدجور دلم هوای اخم ها و مظلومیت شما رو کرده. یادش بخیر. یاد لبخندهاتون به مردم هم بخیر. زنده باد دکتر.

ناشناس
| 1392/11/14 - 13:15 |     30     3     |
قدر زر زرگر شناسد قدر جوهر مشتری .اگه انصاف باشه واگه بدون تعصبهای غلط آدم ها فکر کنند خوب میتوانند تشخیص دهند ولی عیب کار اینه بعضیها نفع شخصی خود را میبینند نه نفع ملی از همین چند ماهه میشود همه چیز را فهمید در این چند ماهه فقط تنها کار خوبی که انجام شده ثبات نرخ ارز و طلا ست که آنهم همه میدانند که چه اتفاقی افتاده این ثبات توسط صاحبان زر و زور وتزویر بوجود آمده که به قول مصلحی وزیر قبلی اطلاعات در آنزمان به کمک تحریمهای امریکایی آمد ند تا دولت را زمین بزنند و تقاط قوت دولت دهم را ضربه کنند وتخریب و نا امیدی را سر لوحه کار فرار داده واز ان دولت انتقام کشی کنندضربه گیج کننده را آمریکا وارد کرد وآقایان ضربات بعدی را به گوش دولت مینواختند یه کار را این دولت خواسته انجام بده آنهم سبد کالا بوده با چه جنجالی وتبلیغاتی با بسیاری از مشکلات مواجه هست شتابزدگی در این طرح طبق شواهد امر و طبق سخنان مسئول اصلی آن در سیما که نتوانستند به خوبی گروه های هدف را شناسایی کنند وبعضیها علی رغم محق بودن محروم شدند انشاالله مرد کار دو باره خواهد آمد روز شماری خواهیم کرد دوستت داریم مکتبی مبارز عادل دشمن شکن رحما وبینهم اشداعلی الکفار ساده زیست محبوب مستضعفین عالم ومغضوب مستکبرین دنیا دشمن 1درصدی ها ودوست 99 درصدی ها دوستدار امام زمان وکوبنده شیاطین جسور آماده شهادت که همواره در بین مردمی و ترسی از جانت نداری چون خود را به خدا وصل کرده ای و مرگ برایت آغاز زندگیست باز هم بگم خدایی در وصف تو زبانم قاصر لست خدا میداند من یه باز نشسته ام وهیچ مقامی نداشته ام و از ایشان به من نرسیده ولی شهادت میدهم در این دنیا ودنیای باقی که نقات قوتت خیلی بیشتر از ضعف هایت بود اگه آن ضعفهای کم را نمیداشتی که حالا جز ملائک بودی وزمینی نبودی بگذار هرچه مستکبرین و صاحبان زر وزور دلشان میخواهد بگویند مهم این است که ما محرومین ومستضعفی دوستت داریم مگه خدا وعده نداده روزی مستضعفین بر دنیا وارث میشو به امید آن روز بهاریند

محمد
| 1392/11/14 - 13:58 |     17     5     |
منتظر فایل پی دی اف هستیم

دولت بهار: فایل پی دی اف جایگزین شد

ناشناس
| 1392/11/14 - 15:08 |     24     4     |
خدا میداند اگه صاحبان زر وزور و شیفتگان امریکا وانگلیس که هموار در طول تاریخ مانع رشد وشکوفایی انقلابات ایران بوده وامیر کبیرها و ستار ها وباقرها ومیرزا کوچکها ووورا سرکوب کرده اند وخائنین به ملک ودین بوده وهستند میگذاشتند امیر کبیر دوران در برابر استکبار مقاومت کندواینهمه کارشکنی وبا سرمایه های خود بازار را آشفته نمیکردند مثل حالا که سرمایه های خود را بردند به بورس واز پشت به او و ملت ایران خنجر نمیزدند حالا از تحریمها عبور کرده بودیم واین همه امریکایی ها جولان نمیدادندنمی توانستند زورگویی کنند

محمد
| 1393/5/3 - 16:12 |     10     3    
پاسخ: خداونددرقران کریم می فرماید:ان المنافقین فی الدرک الاسفل من النار:همانا منافقان در پست ترین جایگاه جهنم هستند.البته منظورم دولت فعلی نیست منظورم همه ی شیفتگان ونوکران آمریکا واسراییل شیطان پرسته که حاظرن برای رسیدن به متاع فانی دنیا به هموطنها وبرادران دینی خود از پشت خنجر بزنند

یاران امام خامنه ای و یار ایشان
| 1392/11/14 - 16:58 |     5     4     |
سلام برای دانلود پیغام خطا میدد ........

ناشناس
| 1392/11/14 - 18:30 |     5     5     |
فایل مشکل داره نمیشه دانلودش کرددولت بهار: کلیک راست و سپس save link as یا save target as را انتخاب کنید

فدایی ولایت
| 1392/11/14 - 19:39 |     24     3     |
فقط باید خالصانه به درگاه خداوند دعا نماییم بر سلامتی و سربلندی

دکتر احمدی نژاد و همراهان پاک و صدیق دولت مقتدر و عدالت محور

دکتر که صادقانه تمام هم وغم خود را صرف رشد و تعالی کشور نمود ند و متاسفانه توطئه و دسایس خناسان و انحصار طلبان نگذاشت شیرینی خدمات دولت مخلص نمایان و تاثیر گذار گردد به امید آنکه بارشد آگاهی و روشن شدن افکار عمومی و رسواشدن انحصارطلبان ملت هوشیار و جوگیر تبلیغات مسموم آنها نشده و دولت عدالت محور و پیرو واقعی حضرت ولیعصر عج زمینه عدالت واقعی و ظهور حضرت مهدی عج را مهیا نماید ان شاء الله ... اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصرو....

هومن
| 1392/11/14 - 22:10 |     11     23     |
با اذعان به برخی اشتباهات جناب احمدی نژاد در دوسال آخر : یکی از مهم ترین اقدامات چکشی و تهاجمی دکتر احمدی نژاد در حوزه ی سیاست خارجی، مطرح کردن استثنایی پیشنهاد تشکیل کمیته ی بین المللی حقیقت یاب حادثه ی یازده سپتامبر بود که در این جزوه ذکر آن فراموش شده است.

ناشناس
| 1392/11/14 - 22:22 |     28     8    
پاسخ: درست ترین کارهای احمدی نژاد دقیقا در این دو سال آخر بود.
حجت
| 1393/11/15 - 02:40 |     15     2    
پاسخ: سلام.خوشحالم در بین دوستانی هستم که هم نظر و هم عقیده من هستند.مردی رییس جمهور ما بود که واقعا مرد بود.حرفش حرف بود .مرد عمل بود تا شعار.صادق بود.پروژه مسکن مهر با آن وسعت را انجام داد.محمود خان عزیز اگر این پیام مرا دیدی بدان هستند کسانی که چشم بصیرت دارند.زحماتت را در هجمه تبلیغات منفی دیدند و باور کردند هدف تو خدمت بود.خدا خیرت بدهد مرد
امان از وادادگی
| 1395/1/25 - 21:21 |     8     0    
پاسخ: هومن جان دنبال رئیس فتنه نرو عزیزم. اون جاش معلومه کجاست اگر تا موقع مردنش توبه نکنه. تو مواظب خودت باش عاقبت به خیر شی ان شاء ا... وقت داری هنوز. نمیدونی نظر نده

سرباز ولایت
| 1392/11/15 - 01:38 |     16     5     |
سلام با سبد کالا یا سبد بی احترامی به روزم

sarshar
| 1392/11/15 - 07:39 |     6     5     |
شمارنده آمار نظرات کار نمی کند نکنه از طرف حسودان فیلتر شده ؟

sarshar
| 1392/11/15 - 08:07 |     22     4     |
یادش بخیر پارسال دولت عدالت بدون منت و باعزت به 75 ملیون نفر عیدانه سرانه داد. یه یک خانواده 5 نفره کارگری 450 هزار تومان هر نفر 90هزار عیدانه داد باضافه استقرار مراکز فروش ارزاق بدون محدودیت با دلار 1200 تومانی که با آن میتوانست 375 کیلو برنج کیلوئی 1200 تومانی بخرد . ولی امسال حسن کلید فقط به کمتر از سه ملیون افراد بی نیاز نفری 80 هزار تومان به ارزش 10 کیلو برنج و دو مرغ و روغن و پنیرو 24 عدد تخم مرغ داد چه دادنی همش کردن بود ، تحقیر کردن،نا امیدن کردن ،قفل کردن،تهدید کردن،خار کردن ،ذلیل کردن،اتلاف انرژی کردن در نقل انتقال کالا و مردم به مراکز تولید،ایجاد صف های طولانی و تکراری کردن در سرمای زیر صفر، ابزار تبلیقاتی جهانی بر تحقیر ایران درست کردن ، هزینه عیاب ذهاب نا فرجام برای مردم ایجاد کردن.....

خدا بزرگه
| 1392/11/15 - 09:10 |     24     4     |
زمستان سردی بود.کلاغ غذایی برای سیر کردن بچه هایش نداشت.پس ذره ذره گوشت تنش را کند و به آنها خوراند تا زمستان تمام شد. کلاغ مُرد ولی بچه هایش نجات یافتند و گفتند: خوب شد که مُرد. خسته شدیم از این غذای تکراری.این است حقیقت روزگار
احمدی نژاد را له کردند. هم از بیخودی ها آمریکا و اسرائیل و ... ، هم از نخودی ها ... و هم متاسفانه از برخی از خودی ها ضربه خورد.خیلی دلم براش سوخت. خدای اون هم بزرگه.


علیرضا معلول بهاری
| 1392/11/15 - 12:28 |     23     5     |
درود بر احمدی دلاور

زنده باد بهار

مهدی
| 1392/11/16 - 15:06 |     26     11     |
بدیهی ترین ویژگی های دولت نهم و دهم
مزایا :
1 - جلوگیری از ایستادن صف در نانوایی ها به علت آزاد کردن قیمت نان
2- سیم کارت تلفن همراه در حد رایگان
3- ایران جز بزرگترین تولید کنندگان سیمان و فولاد گردید .
4- هسته ای شدن ایران
5- احمدی نژاد دشمن درجه یک رژیم صهیونیستی اعلام و دستور حذفش صادر شد .
6- سخنرانی در پنجاه قدمی مرز لبنان و فلسطین بدون هیچ ترس و شکی
7- زنده کردن گفتمان مهدویت و تکیه بر امور معنوی و الهی نه قدرت های پوشالی
8- طراحی سیستم کارت سوخت بزرگترین عملیات نرم افزاری در خاورمیانه صرفه جویی سالانه حدود۲۰ میلیارد دلار
9- از بین رفتن فرهنگ اشرافی گری و جایگزین شدن ساده زیستی در میان مسئولان
10- ثبت سند مهندسی کشور برای اولین بار،
11- کاهش ساعت کار زنان سرپرست خانوار
12- مطرح کردن خطر اضمحلال نسل برای اولین بار
13- جلوگیری از قطع شدن برق در دفعات که قبلا اتفاق می افتاد .
14- هدفمند کردن یارانه ها و ...
معایب:
اتهاماتی که هنوز ثابت نشده است و فقط از باب حذف وی می باشد .علی
| 1395/7/7 - 16:58 |     1     4    
پاسخ: رسیدن دلار 800 تومنی به 3800 ،بیکاری دسته دسته جوانها،تورم 40 درصدی و.....

گرفتار سبد کالا
| 1392/11/18 - 06:31 |     16     9     |
سلام . چند روز پیش از طریق سفر کارتی که دکتر احمدی نژاد پایه گذار اورن بودن به مشهدالرضا سفر کردم . اونجا خیلی برای دکتر دعا کردم . خداییش خیلی دلتنگ دکترم در این وانفسای دولت تحقیر و توهین وخوشحالی زایدالوصف دشمنان قسم خورده ایران

مش کریم
| 1392/12/11 - 02:27 |     16     5     |
آقای احمدی نزاد چقدر رئوف بودی بنزین عیدانه بهمون میدادی اماحالا بنزینای موتورم راکه ذخیره کرده بودم که تاکه هواخوب شد باهاش برم مزرعه وبه گندومام برسم زمینهارا آماده کشت صیفی کنم کارت سوخت موتورم تنها وسیله زانوهای من پیرمرد راسوزوندند یکی به اینا بگه چراسوزوندی خوب دیگه شارز نمیکردی

ناشناس
| 1393/1/23 - 18:02 |     13     13     |
از نظرات معلومه وب سایتتون رو فقط خودتون میخونید. فقط نمیدونم من چرا اشتباهی اومدم اینجا. شرمنده. خداحافظ.
خداوند شفای عاجل به همه بیماران روانی عنایت کند و همه بی صفتان و بدطینتان را در آتش ابدی خود بسوزاند.

کوشا
| 1393/4/18 - 16:41 |     15     7     |
سلام براحمدی نژاد.ولایتمدار وانقلابی.یارویاوررهبری وحامی محرومان.قطعا مردم مومن وخداجوی ایران قدرتورامیدانند وتورامی خواهند توکه بهترینی.ازظلمی که به تورفت وهنوزم توسط صاحبان زر وزور وحلقه بگوشان استکبار میرود دل که هیچ سنگ هاهم گریه میکنند.اما خرداد 86 ملت به فرزند خودش ومرید امام ورهبری آری میگوید وجواب یاوه گویان را می دهد انشاءالله.

ناشناس
| 1393/5/3 - 06:43 |     11     7     |
آقای احمدی نژاد سکوت تو فریاد مظلومیتت را ندا می زند و فریاد بدخواهان را در آورده است می خواهند با افترا و تهمت و توهین سکوتت را بشکنی تا برایت مانع تراشی کنند مواظب ترفند بدخواهان باش... برایت دعا می کنیم

عباس مهدوی
| 1393/5/3 - 13:27 |     8     6     |
آقا این کتاب چرا نباید چاپ و در بازار منتشر شود؟ اگر مشکل مالی دارید شماره حساب معرفی کنید کم نیستند عدالتخواهان شده 1000 تومن هم کمک کنیم خواهیم کرد. اگر مشکل مجوز دارید باید جنبش عدالتخواهی خیلی ضعیف و بدخت باشد که نتواند در مورد عملکرد رییس جمهور دو دوره مجوز کتاب بگیرد!

نیما
| 1394/2/30 - 21:31 |     6     4     |
دکتر یه مدیری بود که وظائفش را انجام میدا دو تملق هیچکس را نگفت و بقولی پاچه خواری هیچ کس را نکرد اگه میخواهید نظر رهبر عزیزمون را هم در مورد انتخاب رئیس جمهور ها بدانید من رئیس جلسه هستم را در اینترنت جستجو کنید خاطراتتان تازه میشه.نیما

کاظم احمدی
| 1394/4/27 - 18:39 |     8     11     |
عملکرد تیم ملی اختلاس که در جهان قهرمان شدند رو در کتاب ننوشتید.بزرگترین افتخارتون رو در کتاب مهرگان ننوشتید ! قهرمانی اختلاس جهان

سعید
| 1395/4/23 - 14:38 |     3     2    
پاسخ: منظور کاظم احمدی، همان اختلاس شهرام جزایری ها ، کرباسچی ها و حقوق های نجومی و تقسیم بیت المال بین خودشان در دولت هاشمی رفسنجانی ، خاتمی و روحانی است.

روح اله
| 1394/4/29 - 20:23 |     9     2     |
مرگ بر چپاولگران بیت المال.

ناشناس
| 1394/10/8 - 00:36 |     5     3    
پاسخ: منظو ر از چپا و لگران بیت امال همان ها هستند که فعلا این همه بو دجه را یک جا بلعیده اند و نه کار عمرانی و نه تو لید ی ی و نه صنعتی حا صلش گرانی همه چیز براستی در امدش برای انان همانها که صا حب شر کت و دانشگاه و مکنت و شو کت !
و مردم دارای مشکلات عدیده و گر فتار هزار پدیده و منتظر به سر امدن ان صد رو ز مریخی و همچنان ن شنو ای و عده های بی فر جام بر جام عمو سامی و جز غارت امو ال بلو که شده ایران تو سط کد خدا و گران شدن دلار و سقو ط قیمت نفت به کمتر از سی دلار و امان مردم را گرفتن ا ز با بت کسر ی بو دجه بی شمار !


کسری
| 1394/8/28 - 18:21 |     7     2     |
خوب است محبت اثری داشته باشد معشوق زعاشق خبری داشته باشد
او عاشق وتشنه خدمت بود و نه شیفته قدرت یادبادآن روزگاران یادباد مردم قدرشناس 96 دوباره 3تیر 84را زنده می کنند

ناشناس
| 1394/12/16 - 16:55 |     5     6     |
عملکرد سرتاسر فساد شما پیش چشم مردم است. در این باصطلاح کتاب چه برای مردم دارید بگویید؟!!!!

حق گو
| 1395/1/25 - 21:26 |     3     2    
پاسخ: پاسخ مرا در بالا بخوان ناشناس. مجسمه فساد، مسئول فتنه است. شما چه نسبتی با او دارید؟ امامتان است؟

محمدرضا
| 1395/1/25 - 21:28 |     0     3     |
دوست عزیزم نمیشه دانلود کرد. خطا میده

محمد
| 1395/2/4 - 01:04 |     4     1     |
لطفا کتاب را در اختیار عموم قرار دهید

آریامن
| 1395/3/29 - 06:11 |     5     2     |
اون هشتا سال از بهترین روزهای عمرم بود. باورم نمی شد بعد از اون روزها یک مشت ....بی کفایت کشورم رو تا لبه ی پرتگاه ببرن و بعد عده ای جاهل و غافل به خاطر از دست رفتن توان هسته ای کشورم و تعطیلی خیلی از مراکز تولید تکنولوژیهای پبشرفته، و لنگ انداختن ذلیلانه ی ایران جلوی دشمنان عرب و ترک و غربی، با پرچم برجام بزن و برقصن و شادی کنن!!!!!!!!! این شب سیه روز سپید هم داره. این خزان سرد، بهار گرم هم داره. ولی جهالت این مردم هرگز پایانی نداره. حسن کلید ساز کشور رو قفل کرد، از مسکن و قیمت نفت و اشتغال و آلودگی هوا گرفته تا خفه شدن در برابر رفتارها و توهین های سعودی ها و ترکها و غربی عا ... حسن دروغ نگفت حسن از اول کلید رو نشون داد... این مردم جاهل بودن که پای منبر ماهواره حالی به حالی می شن و دنبال غرب راه میافت و فکر میکنن راه حل مشکلشون لاس زدن با آمریکاست اونوقته که حسن با کلیدش از گلاسکوی انگلیس میاد و همه چی رو برای ....غربیش قفل می کنه.

حامد
| 1395/5/11 - 20:08 |     2     1    
پاسخ: معنی کفایت و بی کفایت هم معلوم شد و معنی قفل کردن کشور هم معلوم شد


رضا سواعدی
| 1396/6/18 - 18:39 |     0     0     |
باسلام و درود
هرچی بگوییم کم است اما تنها چیزی میگوییم جناب دکتر احمدی نژاد شما خادم ملت بودید و دولت شما عدل ترین دولتها بود و انقلابیترین انها پس از طرف ملت شما محبوب ملت هستی.احمدی نژادی حق

ناشناس
| 1396/7/13 - 16:12 |     0     0     |
عالی


محمود ظهرابی
| 1396/11/6 - 21:35 |     0     0     |
سلام و صلوات خدا بر عدالت طلبان و آزادی خواهان از صدر تا ذیل و همه کسانی که یار و یاور مظلومان و ستم دیدگان هستند درود خدا بر همه پاکان و نیک اندیشان و آنانی که قدمشان و قلمشان در مسیر حق نلغزید
امروز بد سگالان و ناپاکان دوران بر مردی می تازد که جز حق نگفت و جز حقیقت ندید و جز بر محور عدالت نچرخید مردی که هم و همتش برای بر پایی قسط و عدل بود مردی که برای عزت ایران می ایستاد مردی که یاور راستین ولایت بود مردی که شعارش و شعورش انسان کامل بود
به مدد حق تعالی همانطور که هجمه های تبلیغاتی از هرجناحی نتوانسته چهره مردمی و مردانگی او را تیره کند در آینده نیز نخواهند توانست به اهداف شومشان دست یابند
درود خدا بر یاوران ولایت و مرد حقیقت دکتر احمدی نژاد
الهم عجل لولیک حجه ابن الحسننظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
 
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
 
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
 
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
 
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
 
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
 
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
info@dolatebahar.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار