آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
پنجشنبه، 30 خرداد 1398 - 19:35   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 317080صفحه نخست » خبردودوشنبه، 12 مهر 1395 - 19:42
ما به مبارزه ادامه خواهیم داد
متن کامل نامه دیلما روسف، رئیس‌جمهور برکنارشده برزیل پس از کودتای پارلمانی
متن کامل نامه دیلما روسف، رئیس‌جمهور برکنارشده برزیل پس از کودتای پارلمانی دولت بهار: نخستین بار که رئیس‌جمهور لولا انتخاب شد، در سال ۲۰۰۳ ما دستیابی به قدرت را با این نغمه آغاز کردیم که هیچ‌کس نباید از شادبودن بهراسد. طی سیزده سال ما پروژه‌ای را پیاده کردیم که عالی‌ترین سطح شمول اجتماعی را به نمایش گذاشت و همچنین بیشترین کاهش بی‌عدالتی را در تاریخ برزیل با موفقیت رقم زد.
  

منبع: گرانما اینترنشنال مورخ ۶ سپتامبر ۲۰۱۶
مترجم: محمد قربانی

به گزارش دولت بهار، متن نامه خانم دیلما روسف در ادامه آمده است:

امروز مجلس سنا تصمیمی اتخاذ کرد که در تاریخ به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بی‌عدالتی‌ها ثبت خواهد شد. سناتورهایی که به برکناری رأی دادند تصمیم داشتند قانون اساسی برزیل را پاره‌پاره کنند. آن‌ها اراده کردند حقوق و اختیارات رئیس‌جمهوری را که از انجام تعهداتش هیچ‌گونه تخطی نکرده بود، نقض و سلب کنند. آن‌ها فردی بی‌گناه را محکوم کردند و یک کودتای پارلمانی را به مرحله اجرا گذاشتند. 

اکنون که من از مقامم برکنار شده‌ام، سیاستمدارانی که به‌جد در پی یافتن راه گریز از عدالت‌اند قدعلم خواهند کرد؛ تا با کسانی‌که در انتخابات گذشته شکست خوردند قدرت را به دست گیرند. اینان، برخلاف ما، با رأی مستقیم مردم به قدرت نرسیدند، درحالی‌که من و لولا [داسیلوا] در سال‌های ۲۰۰۲، ۲۰۰۶، ۲۰۱۰، و ۲۰۱۴ با آرای مردم انتخاب شدیم. اما آن‌ها در حال قبضه‌کردن قدرت از طریق کودتا هستند.

این دومین کودتایی است که من در زندگی‌ام با آن روبه‌رو شده‌ام. بار اول، وقتی جوان بودم، کودتای نظامی با یورش وحشیانه و توسل به زور اسلحه، سرکوب، و شکنجه اتفاق افتاد. دومی هم همین کودتای پارلمانی است که امروز طی یک جریان مضحک قضایی مرا از مقام منتخب مردم برزیل برکنار می‌کند. 

این مسلماً انتخاباتی غیرمستقیم است که در آن ۶۱ سناتور رأی خود را همسنگ ۵۴/۵ میلیون رأی مردم می‌دانند. این تقلب و کلاهبرداری است و ما در هر فرصت ممکن فرجام خواهیم خواست. 

شگفت‌انگیز است که بیشترین تلاش علیه فساد در تاریخ برزیل عملاً و قانوناً بعد از سال ۲۰۰۳ شکل گرفت و امکان‌پذیر شد ـــ و در دولت من توسعه یافت ـــ اما اکنون به‌منظور قبضه‌کردن قدرت مورد استفاده مشتی سیاستمدار فاسد قرار می‌گیرد.

پروژه ملی، دموکراتیک، مترقی، و فراگیری که من آن را نمایندگی می‌کنم، توسط نیروی قدرتمند محافظه‌کار و مرتجعی متوقف می‌شود که از پشتیبانی و همراهی هدفمند رسانه‌های رشوه‌خوار برخوردار است.

آن‌ها می‌خواهند نهادهای دولتی را به تصرف درآورند و جامعه را به قهقهرا بکشانند و در خدمت افراطی‌ترین بخش لیبرالیسم اقتصادی به‌کار گیرند. آن‌ها عجالتاً نخستین رئیس‌جمهور زن برزیل را بدون هیچ دلیل موجه مبتنی بر قانون اساسی برای چنین استیضاحی، سرنگون کردند. اما کودتا تنها متوجه من و حزبم نیست. این تازه شروع کار است. این کودتا ماهیتاً بر هر سازمان سیاسی دموکراتیک و مترقی اثر خواهد گذاشت. 

این کودتا برضد جنبش‌های اجتماعی و اتحادیه‌های کارگری است و به تمام معنا علیه تمام کسانی است که برای حقوقشان پیکار می‌کنند: حق کار و حفظ قوانین کار، حق بازنشستگی عادلانه، حق مسکن و زمین، حق تحصیل، بهداشت، سلامت و فرهنگ، حق جوانان برای تأمین آینده‌شان، حق سیاه‌پوستان، بومیان، زنان، و حق بیان بدون سرکوب.

این کودتا علیه مردم و ملت است. این کودتا زن‌ستیز است. کودتایی است نژادپرستانه که فرهنگ تعصب، پیش‌داوری، و خشونت را تحمیل می‌کند.

از مردم برزیل می‌خواهم به من گوش فرادهند. روی سخنم به بیش از ۵۴ میلیون نفری است که در سال ۲۰۱۴ به من رأی دادند. مخاطبم ۱۱۰ میلیون برزیلی است که بر انتخابات مستقیم به‌عنوان شیوه انتخاب مشروع ریاست‌جمهور صحه گذاشتند. 

روی سخنم بیشتر با کسانی است که در دوران دولت من بر فقر فائق آمدند، رویای خانه‌دار شدنشان به حقیقت پیوست، توانستند از خدمات درمانی استفاده کنند، به دانشگاه راه یافتند، دیگر از چشم ملت نامرئی نبودند، و به حقوقی که از دیرباز از آن محروم شده بودند دست یافتند. 

ناباوری و اندوهی که امروز حس می‌کنیم تأثیراتی ناگوار در ما دارد. از نبرد دست نکشید. به‌دقت گوش کنید: آن‌ها بر این باورند که ما را شکست داده‌اند. اما اشتباه می‌کنند. می‌دانم که همه ما به مبارزه ادامه خواهیم داد. آن‌ها با متفق‌ترین، خستگی‌ناپذیرترین، و پرانرژی‌ترین اپوزیسیونی که دولت کودتا می‌توانست با آن مواجه شود روبه‌رو هستند.

نخستین بار که رئیس‌جمهور لولا انتخاب شد، در سال ۲۰۰۳ ما دستیابی به قدرت را با این نغمه آغاز کردیم که هیچ‌کس نباید از شادبودن بهراسد. طی سیزده سال ما پروژه‌ای را پیاده کردیم که عالی‌ترین سطح شمول اجتماعی را به نمایش گذاشت و همچنین بیشترین کاهش بی‌عدالتی را در تاریخ برزیل با موفقیت رقم زد.

ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود. من اطمینان دارم گسستی که کودتاچیان به‌وجود آوردند پایان کار نیست. ما برمی‌گردیم. برمی‌گردیم تا به راهمان به‌سوی برزیلی که در آن منافع مردم مقدم بر هر چیز دیگر باشد، ادامه دهیم.

انتظار دارم راه‌هایی به‌سوی اتحاد برای تعقیب اهداف مشترک هر فرد مترقی، صرف‌نظر از مناسبات حزبی یا موضع سیاسی‌اش بیابیم. پیشنهاد می‌کنم همگی یکصدا علیه عقب‌ماندگی، علیه برنامه محافظه‌کارانه، علیه نقض حقوقمان، و برای استقلال ملی و برقراری مجدد دموکراسی به مبارزه برخیزیم.

من ریاست‌جمهوری را همان‌گونه ترک می‌کنم که آغاز کردم: بدون این‌که مرتکب نقض قانون شده باشم. بدون این‌که به تعهدم پشت کرده باشم. با عزت. و در قلبم، در وجودم همان عشق و احترام همیشگی به مردم برزیل را حمل می‌کنم. هنوز همان شوق به ادامه نبرد برای برزیل در من شعله‌ور است. 

من صادقانه زیستم. بهترینم را ارائه کردم. از مسئولیت‌هایم نگریختم و از رنج انسان‌ها عمیقاً غمگین شدم. مبارزه با فقر و گرسنگی مرا برانگیخت و با نابرابری‌های اجتماعی جنگیدم. 

من مبارزاتی جانانه را پشت سر گذاشتم. در برخی شکست خوردم و در بسیاری پیروز شدم، و اکنون، با الهام از «دارسی ری‌بیرو» می‌گویم که نمی‌خواهم جای کسانی باشم که خود را پیروزمند می‌دانند. تاریخ در برابر اینان بی‌رحم است.

به زنان برزیل که مرا گلباران و مهرباران کردند می‌گویم ایمان بیاورند که می‌توانند. نسل آینده زنان برزیل خواهد دانست اولین بار که زنی در کشورشان رئیس‌جمهور شد، تبعیض جنسی و زن‌ستیزی چهره کریه خود را به آنان نشان داد. ما باید جاده‌ای یک‌طرفه به‌سوی رفع تبعیض جنسیتی بسازیم. هیچ چیز نمی‌تواند ما را به عقب بازگرداند.

اینک در این لحظه با شما خداحافظی می‌کنم. مطمئنم که می‌توانم بگویم «به‌زودی می‌بینمتان.» 

در پایان، این واژگان زیبا و دلگرم‌کننده شاعر روس، مایاکوفسکی را با شما در میان می‌گذارم:

درست است، ما شاد نیستیم
اما دلیلی ندارد که غمگین باشیم
تهدیدها و جنگ‌ها، از آن‌ها عبور می‌کنیم
آن‌ها را در هم می‌شکنیم
از میانشان همچون مازه* می‌گذریم.

مردم برزیل را که در ایمان به دموکراسی و رویای عدالت با من هم عقیده‌اند به‌گرمی در آغوش می‌گیرم.

اول سپتامبر ۲۰۱۶

*مازه: سازه اصلی کشتی

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 10 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیره: 1)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
محمدشاهی
| 1395/7/12 - 21:25 |     36     2     |
هرکس به دنبال عدالت افتادسرمایه داران بی دین برایش پاپوش درست میکنندواورابه زمین میزنند
دربرزیل،ونزویلا
امادرایران قضیه فرق میکردتمام جناح هاعلیه دکترشدتنهابه جرم عدالتخواهیش،آنقدرپیش رفتندکه حتی حاضرشدنداورابی کفایت وبه مجلس بکشاننداگرقدرت ومدیریت دکتروراهنمایی آقای خامنه ای نبوداین قدرت طلبان دکترراعزل میکردندبه جرم عدالللللللللللللتتتتتتتتخخخخخخخخخوووااااهههیی

ناشناس
| 1395/7/13 - 11:27 |     17     0     |
نبرد حق و باطل بی پایان و در نهایت حق ماندگار و پیروز است.
دست شیطان بزرگ در همه جا مشهود است.

ناشناس
| 1395/7/13 - 14:43 |     9     0     |
این نامه میتواند نامه مرد مردان ایران هم باشد وشباهت های بسیاری وجود دارد.....افسوس که اینجادر جمهوری اسلامی اتهام انحرافی ؟! از مسیر اشرافیگری مدل هارون الرشیدی هم با عواملی که دارد مانعی است....

ناشناس
| 1395/7/13 - 16:30 |     7     1     |
بیا و ببین در کشور ما با دکتر احمدی نژاد این مرد عدالت گستر و پاک چه کردند اما تاریخ قضاوت خواهد کرد...

ناشناس
| 1395/7/13 - 20:57 |     3     0     |
چهار پنج تا رئیس جمهور مردمی و مستقل توی چند تا کشور بر سر کار بودند و اتفاقا با رئیس جمهور سابق ما دکتر احمدی نژاد رابطه خوبی داشتند ، همه هم مرمی بودند و داشتند سیاست های مردمی و ضد سرمایه داری را دنبال می کردند. همه شان را یکی به یکی برکنار کردند. اول از همه که مرسی را سرنگون کردند. اصلا بنای انقلاب مردمی مصر را از ریشه زدند و یک ژنرال را روی کار آوردند و رئیس جمهور کردند.

دوم کله پا کردن احمدی نژاد بود که یکباره از یک رئیس جمهور احیا کننده ارزش های اسلامی و آرمانهای امام یکشبه به بزرگترین خطر از صدر تاریخ تاکنون تبدیل شد و به جماران تبعید شد و کماکان تا ابد ممنوع الفعالیت شده است و بد تر از آن خط هر چه عدالت محوری و عدالت خواهی است در کشور برچیده شد و دولتی طرفدار سرمایه و سرمایه دار و علاقمند به عادی سازی روابط با امریکا ، دولتی معقول و فهمیده و متعادل و عقلائی بر سر کار آمد.

بعد نوبت رئیس جمهور ونزوئلا بود که ...بهش سم خوراندند و او را کشتند و حالا هم همه فشارها را می آورند که جانشین او را برکنار کنند و یک دولت کاملا خوشگل سرمایه داری را بر سر کار بیاورند.

چهارم داستان کودتا در ترکیه بود که از همان زمانی که اردوغان علیه اسرائیل در گفتگو با شیمون پرز اسرائیل را یک دولت فاشیستی و جنایتکار اعلام کرد و بعد در مورد کشته شدن 9 ترکیه ای به اسرائیل اعتراض کرد و بعد از همه گناه ها نابخشوده تر اینکه وارد کار مساله هسته ای ایران شد و در مدیریت ظالمانه امریکا در مساله هسته ای ایران دخالت کرد و با دوسیلوا و مرسی و به ایران آمدند و به اتفاق احمدی نژاد دست ها را بالا بردند از سوی امریکا محکوم به اعدام و به قول سیتسم قضائی امریکا مرد در تعقیب اعلام شد که هر طور که بود باید علیه او اقدام می شد و سرنگون می گردید که بالاخره چند ماه پیش این کودتای امریکائی انجام گرفت ولی بدلیل هوشیاری مردم ترکیه که موردی نادر از هوشیاری مردم یک کشور بود این توطئه خنثی شد. اما نه اینکه کار تمام شده باشد حالا چند وقت دیگر از یک دریچه دیگر وارد می شوند. الان که اروپا تشخیص داده است که ترکیه به آسیا تعلق دارد و امکان پیوستن او به اتحادیه اروپا وجود ندارد.

اما پنجمین نفر که باید به دلیل مشابهتش با احمدی نژاد و نیز مشارکتش در کنفرانس انرژی هسته ای ایران باید مجازات می شد آقای دو سیلوا و جانشین او این خانم دیلما روسف بود.

یکی دیگر هم آن خانم آرژانتینی بود که حاضر نبود قتل یهودیان را به ایران نسبت دهد که بدلیل همین استنکاف او هم از کار برکنار شد.

خلاصه همه احمدی نژادیها را درو کرده اند

انواع کودتا ها را هم در برکناری اینها شاهد هستیم . کودتای مجلسی . کودتای قضائی . کودتای ارتشی . مال ما از همه باز به خیر و صلاح بیشتر بوده است کودتای معامله هسته ای به معنی احمدی نژاد را بردار ، انرژی هسته ای را تعطیل کن تا هواتو داشته باشم.بنت الزهرا
| 1395/7/14 - 01:42 |     2     2     |
سلام بر زن نستوه عصر ما ، مبارز بیدار و انسان دردمند ، غمخوار مستضعفان و مهربان با محرومان .

شما عمیقا مورد احترام ما هستید و به نوعی مورد غبطه ما ! چون از اینجا که منم آنجا که شمایید بسیار دور می نماید !!! اینجا هر سخنی از احیای حقوق زنان مساوی است با کفر و خیانت به آرمانها!!! حتی اگر با همه مراعاتهای شرعی و عرفی و قانونی و اخلاقی وارد میدان مدیریت و سیایت شوی ، کافی است زن باشی !!! اینجا مردها ی خوب هم وقتی می خواهند به کسی -یعنی به مردی ! - بگویند خیلی ناچیزی می گویند از زن کمتری !!! اینجا هزاران توجیه علمی و شرعی و اخلاقی و عرفی دارند برای اینکه زن همان بس که در خانه بنشیند و چند مرد بپرورد و همسرش را به میدان مبارزه بفرستد ! دیگر این چه زیاده خواهی است که خودش هم بخواهد میداندار شود ! آنوقت می گویند مگر همه مردها مُرده اند !!! حتی اگر همه مردها هم در برابر کودتاهای نرم و بظاهر قانونمندی مثل آنچه در کشور شما پدیدامد مِرده باشند باز هم جای حتی سخن گفتن یک زن در این جامعه نیست !!! ...  !!! حتی پیش از آنکه حرفی بزند و کاری بکند !!! فقط با یک احتمال ! می دانی چه احتمالی ؟! احتمال احمدینژادی بودن !!! این بزرگترین جرم زمانه ما در این کشور است ! برای همین است که فکر میکنم اصلا بحث زن و مرد ی خیلی مطرح نیست ! درواقع بحث اسارت انسان است ! اینجا هم مثل آنجا ....دارند آخرین قدرتنمایی ها را می کنند ! اما احمدینژاد می گوید دیگر دوره آنها سرآمده و بهار در راه است ! پس بیایید با هم این آخرین سوز سرمای زمستانی را هم به شوق بهار تاب آوریم ! زنده باد بهار !!!

بنت الزهرا
| 1395/7/16 - 15:13 |     0     0    
پاسخ: ممنون که نظرم را نشر دادید ولی با اینهمه سانسور چرا؟!!! خودتان دوباره بخوانید ببینید نصف حرف مرا هم نمی فهمند!!!
من واقعا کاندیدای نمایندگی مجلس بودم ولی گفتند بند 1 و بن 3 را درمورد شما احراز نکردیم ! یعنی همانها که نوشتم و سانسورکردید !!!
اگر واقعا معذورید همین قدر هم جای تشکر دارد ! یاعلی !

ناشناس
| 1395/7/19 - 16:36 |     0     0    
پاسخ: در تعریف و تمجید زیاده روی کردید. طوری که حالت تمسخر دارد

راز ملت
| 1395/7/15 - 16:52 |     3     0     |
ببنید اشتراک سرکوب عدالتخواهان توسط انحصارطلبان را !


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار