آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
یکشنبه، 3 شهریور 1398 - 01:31   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 3243صفحه نخست » خبردوچهارشنبه، 20 آذر 1392 - 17:42
بازخوانی یک واقعه در 22 آذر 89
ماجرای برکناری متکـی چه بـود؟
ماجرای برکناری متکـی چه بـود؟دولت بهار: جریان انحـرافی همه عــزل و نصـب های دولـت را در اختیـار گـرفته اسـت / لیـدر انـحرافی دستور عـزل متکـی را صادر کرده بود / جریان انحرافی به دنبال نفوذ در وزارت خارجه / در هنگام دیدار رسمی رئیس جمهـور سنـگال با وزیر امور خارجه ایران ، به وی اطلاع میدهنـد که متکی از مسئولیـت خویـش عزل شده اسـت و وی به متکی میگـوید که شمـا دیگر وزیر نیستید و جلسه را نیمه کاره رها میکند / احمدی نژاد احساساتی با مسائل کلان برخورد میکنـد / و….
  
به گزارش دولت بهار به نقل از  پایـگاه جـوان انقـلابی ،۲۲ آذر سـال ۸۹ خبری مهم ، مردم و رسانه ها را بهت زده نمود : “رئیس جمهور ، وزیر امور خارجه را در حین ماموریت کاری خویش از کنار برکنار کرده است”

این خبر که به سرعت در همه رسانه های دنیا بازتاب وسیعی پیدا نمود ، موج جدید فضای تـخریب و تهمت همه جانبـه علـیه دکتر احمـدی نژاد ، یاران ایشان و دولـت دهم را وارد مرحـله جدیـدی نمود. از منابـر نمازجمعه تا صفحات روزنامه ها و سـایت ها ، هر روز شـاهد اعتراض و نقــدهای منصافه و اکثر غیر مناصفانه ای درمورد چنـد و چـون این ماجرا بـود ؛ شاید یکی از مهم ترین و عجیب ترین این واکنش ها را میتوان سخنان مدیر مسئول همیشه مطلع کیهان اشاره نمود! شریعتمداری در روزنامه تحت مدیریت خود نوشت : در هیچ رساله ای به رئیس جمهور محترم توصیه نشده است که مثلا؛ «مستحب است وزیر امور خارجه در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی ع عزل شود و تاخیر در برکناری او تا پایان تاسوعا و عاشورا، کراهت داشته و خلاف احتیاط است»! …. عزل آقای منوچهر متکی در حالی که وی به عنوان وزیر امور خارجه در ماموریت رسمی خارج از کشور به سر می برد، این توهم را در اذهان عمومی و طرف های خارجی پدید می آورد که کدام ضرورت و مسئله فوری و فوتی در کار بوده است که آقای دکتر احمدی نژاد حتی درنگ یک روزه یا چند ساعته برای عزل وزیر خارجه کابینه خویش را هم جایز ندانسته و نه فقط حکم عزل او را صادر کرده است بلکه لازم دیده خبر مربوط به صدور این حکم را بلافاصله در اختیار رسانه ها نیز قرار دهد! چرا…؟!

اصل ماجرا چه بود؟

آیا واقعا احـمدی نژاد بر روی احساسـات خویش عمل نمـوده بود؟ آیا نمیدانسـت که وی در سفر کاری به سر میبـرد؟ آیا نمی توانست فقط چند ساعت صبر کنـد و بعد وی را عزل نماید؟ واقعا اصل ماجرا چه بود؟ آیا جریان انحرافی در این موضوع نقش داشت؟

فاصله زیاد گفتمانی و عملیاتی متکی با احمـدی نژاد

منوچهر متکی را می توان از جمله وزیرانی برشمرد که جز گزینه های تحمیلی به احمدی نژاد بود ، چرا که وی در سال ۸۴ و در جریان انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری جز مدیران اصلی ستاد علی لاریجانی به شمار می امد ؛ دکتر احمدی نژاد در دیدار خود با حامیانش در دی ماه سال ۹۰ گوشه ای از این فشار ها را بیان میکند :

“بعد از انتخابات ۸۴ با سایر کاندیدهای اصول گرا دیدار داشتم و گفتم هـرکس طرح و برنامه و نیرویی دارد به من معرفی کند ، یکی از آنها قالیباف که بعدا به مجموعه دیگری رفت گفت من نه طـرح دارم و نه نیرو. ولی با این وجود از بیست و یک نفر اعضای کابینه اول ، یازده نفر از کسانی بودند که در لیسـت آنها بودند که بخاطر همین موضوع از طرف حامیان و دوستان راجـع به خیلی ها مورد اعتراض قرار گرفتم اما بدانید اگر آنها را در کابینه نمی آوردم همان اول دولت نهم ریشه کن می کردند و کسی هم نمی فهمیـد حرفهای دولت چیست.”

آینده نگری احمـدی نژاد در برخورد با بیـداری اسلامی

هنوز ماجرای خود سوزی جوان بی کار تونسی که موجب ایجاد جرقه حرکت عظیم بیداری اسلامی و انسانی در کشورهای اسلامی و جهان نشده بود که احمدی نژاد با تغییر تاکتیک خود به استقبال زود هنگام از این رخداد عظیم تاریخی رفت که متاسفانه همچون اکثر اوقات بازهم رسانه ها و افراد از این اقدام تاریخی و به موقع احمـدی نژاد غافل ماندند.

متاسفانه باید قبول کنیم که اکثر موفقیت های دولت های نهم و دهم را باید فقط و فقط به حساب شخص رئیس جمهور و اقدامت شجاعانه و انقلابی وی نگاشت. از حضور وی در سازمان ملل و دانشگاه کلمبیا تا حضور در اجلاس دوربان ۲ در ژنو و سفر تاریخی به لبنان و کشورهای آمریکایی جنوبی و… که همگی با حضور مستقیم و حماسی احمدی نژاد صورت میگرفت و او را می توان یکی از عوامل بیداری مهم ملت ها و کشورها برای ایستادگی در برابر ظلم و بی عدالتی نامید. گرچه که بعد از مدتی عده ای با مشاهده محبوبیت و نفوذ خیره کننده دکتر احمدی نژاد که در سایه ولایت مداری ،ایمان عمیق به مهدویت و شجاعت ایشان حاصل شده بود ، ایشان را به گرایش به مکتب امانیسم و انحراف فکری خواندند و عملا او را مخالف بیداری اسلامی قلمداد کردند.

سخنان صریح احمدی نژاد درباره عزل متکی

همانگونه که اشـاره شـد دکـتر احمـدی نـژاد در دیـدار با حامیـان دولت اسلامی که در دی ماه سال ۹۰ برگزار شد ، گوشه ای از نظرت خود را درباره مسائل روز کشور بصورت صریح و شفاف با حامبان خویش در میان گذاشت. او در ابتداری این جلسه خطاب به جوانان گفت : اگر کسی در چنین موضع خدمتی قرار گیـرد که من قرار گــرفته ام ، شاید حدود ۱۰ درصـد از حرفهایش را بتواند بزند ، حدود ۲۵ درصدش را شاید بتواند بعد از تمام شدن مسئولیت در آینده بگوید و حدود ۶۰ درصـدش را هـرگز نمی تواند بگوید ، چون مصالح بالاتری هست ، برای اینکه راه بماند ، برای اینکه انقلاب حفظ شود. ما کـه نیامده ایم فقط خودمان را حفظ کنیم ، آمده ایم که پرچم، عزت ایران اسلامی، این نظام بماند.

احمدی نژاد در پاسخ به پرسش یکی از حاضرین دباره عزل منوچه متکی اینگونه پاسخ داد :

آقای متـکی در دوره اول کاندیدای من نبـود ، در دولت دهم که اصـلا وزیـر من نبـود. من در دور دوم دولـت با ایشـان دیگر کاری نداشتـم وتمام کـارهای بین المللی به عهـده خودم بود. گذشت تا در اولین سفر دولت دهـم به نیـویورک ، سه چهـارتا دیپلمـات را که بنـده مخـالف اعزام اینها به کشورهای غربی بودم، ایشان به غرب اعزام کرد و آنها هم رفتند و پناهنده شدند. بعد از سفر نیویورک، در جلسه ای قضیه بررسی شد و بنا شد ایشان عوض شوند. به هرحال از روزی که تصمیم گرفتیم که ایشان وزیر نباشد، ایشان مداوماً در سفر بود حتی در دولت هم که حضور پیدا می کرد سریعاً ناپدیـد می شد تا اینکـه بعد از سه ماه بـالاخره در سـاعت ۵ بعـد ازظهـر و بعد ساعت ۱۰ شب با ایشان وقت تنظیـم شد و به ایشان گفتیم که شما دیگـر در دولت وزیر نیستید ولی من دوست دارم شما بعنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سـازمان انـرژی اتمی فعالیت کنیـد. گفت من امشب میخواهم به سنـگال بروم و اصرار کرد که من می روم. گفتم شما از نظر من وزیر نیستی. ولی با این حال با هواپیمـای اختصاصی رفت و گفـت که دوشنبه ظهر بر می گردم. من هم همانجا حکـم عزل ایشـان را صادر کـردم و نوشتم که دوشنبه عصر اعلام شود. دوشنبه در سفر استانی بودم ، یک دفعه عصر گفتم شـاید از سفر برنگشته باشد ؛ با دفتر تماس گرفتم که فعلا حکم را اعلام نکنند. گفتنـد پنج دقیقـه قبل اعلام کردیم . گفتم برداریـد تا مطمئن شویم که برگشتـه است. گفتند دیگر دیر شـده چونکه در رسانه ها منتشر شده است. بعد که از سفر برگشتند ، از مدیرکل تشریفات وزارت خارجه پرسیدم چرا دیر آمدید؟ گفت: دوشنبه ظهر جلسات رسمی تمام شد و بنا بود برگردیم ولی ایشان به من گفت که یک قرار شام بگذار و سفر را تمـدید کن. گفـت حتی اگر می توانید یک سفر دیگـر هم برای من همـاهنگ کن تا من از اینجا مستقیم به ایـران نروم. ضمناً زمانی هم که ایشان حکـم عزلـش اعلام شد، در هیچ جلسه رسمی نبوده است. بعداً معاونان ایشان به ما گفتند که ما تعجب می کـردیم چـون ایشان از همان سه ماه قبل به ما گفته بود هرجا که می توانید برای من سفر هماهنگ کنید. فقط سفر باشد هـرجا بود مشکلی نیست! این معاونان می گفتند ما نمی دانستیم چه اتفـاقی افتاده ولی ایشان اصـرار به سفر خـارجی داشتند. مـأموریت ها را بـاید من به وزیر می دادم اما ایشان بدون هماهنگی با من همه جا میرفت و این سفرها نه نتیجه ای و نه گزارشی داشت.

ماجرای برکناری متکـی چه بـود؟
چه کسـانی تنور این بداخلاقی را داغ تر کـردند؟

همچون تاریخ ۳۵ ساله نظام مقدس اسلامی ، این بار هم رسانه های جریان سلطه و استکبار همچون بی بی سی ، صدای آمریکا ، رادیو فردا ، سایت های جرس ، بالاترین و… که از هیچ حرکتی برای ضربه زدن به نظام مقدس اسلامی غفلت نمی ورزند ، پیشگامان این حرکت تخریبی برعلیه دولت انقلابی دکتر احمدی نژاد بودند. البته نمیتوان از نقش پررنگ رسانه های اطلاح طلب و بعضا حامی فتنه ۸۸ در داخل که بغض و کینه شتری آنان که تا امروز نیز ادامه داشته است غفلت ورزید.

اما نکته بسیار مهم در این واقعه این است که همانگونه که دکتر احـمدی نژاد هم تصریح کـرده اند جناب اقای متکی در هنگام اعلام خبـر عزل ایشان از مسئولیتشـان در هیچ جلـسه ای نبوده اند. پس از تحقیقات فراوان اینجانب درباره منبع این موضوع ، دریافتم که اولین بار این سخن را علیرضا نوری زاد تحلیلگری بدنام و ضد انقلاب شبکه های سلطنت طلب بصورت مکرر در تمامی رسانه های ضد انقلاب لس آنجلسی و عربی منظقه بر زبان جاری نموده است و متاسفانه امروزه منبع خبری برخی از خواص مدعی انقلابی گری و بصیرت در جامعه ما شده است.

متکی به دنبال چه بود؟

اما با روشن شـدن حواشی پشت پرده این بازی رسانه ای جناب متکی توسط دکتر احمدی نژاد ، میتوان ریشه اقدامات متکی را در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ بررسی نمود. شاید بتوان دلیل متکی را برای نقش بازی کردن و ایجاد فضایی برای مطرح کردن و مظلوم نمایی خویش در نزد افکار عمومی ، برای نامزدی در انتخابات امسال یاد کرد. اثبات این مدعی را میتوان به اقدام عجولانه وی در اعلام رسمی کاندیداتوری اش در انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۸ اسفند سال ۱۳۹۱ جستجو نمود ؛ وی از آن تاریخ به انجام سفرهای تبلیغاتی و رایزنی با گروه ها و شخصیت ها و جناح های سیاسی پرداخت و حتی در ۲۱ اردیبهشت امسال نیز با حضور در وزارت کشور نام خود را برای کاندیاتوری ریاست جمهوری ثبت نمود ولی او نیز همچون ۱۸ شخص سرشناس دیگر رد صلاحیت شد!

تهدید متکی به افشاگری با خرج کردن از رهبری

متکی در ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۱ در مسجد سالار تبریز گفته بود : مقام معظم رهبری فرموده اند فعلا آن ماجرا را بازگو نکنم تا روزی که با آقای احمدی نژاد در مقام یک شهروند عادی رو در رو شوم!

باید از ایشان پرسید که چرا اولا برای اثبات حقانیت خود متوسل به نام رهبری معظم انقلاب میشوید؟ و دوما حال که احمدی نژاد همچون شهروندان عادی به سر می برد چرا ایشان همچنان سکوت نموده و لب نمیگشاید؟ شاید ۲۲ آذر ۹۲ و پس از ۳ سال فرصت خوبی برای بررسی این ماجریا مهم در نزد افکار عمومی باشد. البته امیدواریم ایشان همچون رئیس جمهور محترم نباشند و دانستن و قضاوت کردن را حق مردن دانسته و با شجاعت و صراحت حاضر به اعلام مواضع خود در پیشگاه ملت ایران باشند.
   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 27 نظر (فعال: 25 ، در صف انتشار: 0، غیره: 2)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1392/9/20 - 17:56 |     218     2     |
در تمام دنیا می گویند بچه به بابایش باید برود. اما در ایران ظاهرا بعضی
ها می گویند بابا باید به بچه برود!! برای همین کسی نمی گوید وزیر خارجه
باید زیر دست رییس جمهور کار کند! بلکه نتیجه می گیرند که رییس جمهور
باید سیستهای وزیر خارجه را بپذیرد! و از همه بامزه تر اینکه سخنان صریح
رهبری را که خطاب به متکی بود صد و هشتاد درجه وارونه کرده و می گویند
منظور از موازی کاری در دیپلماسی یعنی اینکه رییس جمهور نباید در کار
وزیر خارجه دخالت کند!! خوب این هم وقتی آب سربالا می رود.
اما می خواهید بدانید موازی کاری یعنی چه؟ موازی کاری یعنی اینکه
اتحادیه اروپا تقاضا کند مذاکره کننده ایران به جای سعید جلیلی جناب متکی
باشد و بگوید تا جلیلی سخنگوی ایران است احتمال دستیابی به هر نوع
موفقیت صفر است.
می خواهید بدانید موازی کاری یعنی چه؟ یعنی اینکه آقای سلطانیه در اعلام
مواضع اصولی جمهوری اسلامی اعلام کند تشکیل بانک جهانی سوخت هسته ای
یعنی ایجاد رسمی آپارتاید هسته ای و ما با این بانک مخالفیم. اما همان
روز جناب متکی بیاید و بگوید ما خودمان تولید کننده سوخت هسته ای هستیم
و می خواهیم عضو این بانک باشیم! یکی را تو ده راه نمی دادند سراغ
خانه کدخدا را می گرفت آیا می دانید چه آبروریزی این سخنان برای ما در
جنبش نم درست کرد و مجددا سلطانیه بیچاره مجبور شد مواضع قبلی را با شدت
و غلظت تکرار کند؟ می دانید موازی کاری یعنی چه؟ یعنی همه عالم و آدم
بفهمند وزارت خارجه ایران با رئیس جمهورش همراهی نمی کند و همین
دانشجویان محترم از رئیس جمهور بپرسند چرا وظایف وزارت خارجه عملا بر دوش
شما است. بگذریم. متکی تا ثانیه ای که وزیر بود مرتب مورد فحش و ناسزا
در خانه ملت بود و از ثانیه ای که برکنار شد شد لایق و محبوب و انقلابی
!
شاید بد نباشد مجددا اسرار عزل متکی را از سلطانیه بپرسید. او خواهد
گفت که چگونه متکی در تمام این مدت در جهت عکس سیاست های اصلی نظام گام
بر داشت. قطعا ماجرای مضحک بانک سوخت و قطع رابطه با گامبیا اسرار زیادی
را در خود نهفته دارند. راستی همان دوره متکی از بس ایشان با عرضه بودند
آن افتضاح به بار آمد و گامبیا که دوست نزدیک ما بود رابطه اش را با ما
قطع کرد و نیجریه هم سفیرش را خواست. اخبار آن کشتی کذایی حامل اسلحه را می دانید؟
اتفاقا متکی با علم به عزل قریب الوقوع و برای بهره برداری به آن سفر
مضحک به سنگال رفت تا یا رئیس جمهور را در مقابل عمل انجام شده قرار دهد
یا از عزل فرار کند. اما احمدی نژاد انصافا نشان داد که ترس را کشته
است.
همان نقطه او را بر کنار کرد. راستی شما فکر نکردید که که چرا یک وزیر که
این همه ضد دولت است در دولت مانده است؟ می دانید چه کسانی وی را به
احمدی نژاد تحمیل کرده بودند؟ البته بهانه خوب این است که همه چیز را به
اسم مشایی تمام کرد و از زیر بار افتضاحات دیپلماتیک شانه خالی نمود.

بگذریم از ماجرای قطع رابطه با مغرب به بهانه - یه به دلیل واقعی- کمک
سفارت ایران به شورشیان این کشور ، تازه یک هفته بعد از قطع رابطه هنوز
متکی قطع رابطه با مغرب را تکذیب می کرد!

یه کارمند دیگه ی وزارت خارجه
| 1392/9/21 - 00:13 |     15     8    
پاسخ: دوستان عزیز گفته های همکارم بی سند است. باور نفرمایید.
ناشناس
| 1392/9/21 - 17:34 |     4     21    
پاسخ: ای بابا احمدی نژاد کدوم کارش درست بود که این یکی درست باشه. بقول بخشایش او در روز یکشنبه سیاه در مجلس کاری کرد که لاریجانی رئیس جمهور نشه و در عوض فتنه گران همه کاره بشن و قوه مجریه را در دست بگیرند. آن مرد باید محاکمه شود.
ناشناس
| 1393/6/10 - 05:13 |     0     0    
پاسخ: کافیست اسم سطانیه و متکی را در ماه منتهی به عزل متکی در خبرگزاریها سرچ کنید. مخصوصا در مورد بانک سوخت هسته ای و یا کشتی حامل سلاح به نیجریه و یا قطع روابط ایران و گامبیا.
و این خبر جدید هم جالب است ببینید متکی از چه طرحی حمایت کرده است

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930421000030

http://www.tabnak.ir/fa/news/132226/گامبیا-روابط-سیاسی-با-ایران-را-قطع-کرد


http://aftabnews.ir/fa/news/116574/گامبیا-بعد-از-قطع-رابطه-مقصد-سلاح‌ها-ما-نبودیمhttp://aftabnews.ir/fa/news/113705/متکی-صادرات-اسلحه-به-نیجریه-کار-یک-شرکت-خصوصی-ایرانی-بودو...می بینید که اینها همه اخبار ثبت شده است و اصلا شنیده ای در کار نیست.

متکی واقعا کیست؟ و چطور رد صلاحیت شد؟


کارمند وزارت خارجه
| 1392/9/20 - 17:57 |     8     178     |
دلیل اصلی عزل متکی این بود که آقای متکی دارای 7 میلیارد تومان سهام در بانک تات بودندو آقای رییس جمهور به افرادی که بیشتر از او پول داشته باشند بسیار حساس بوده و او را در سفر خارج عزلش کرد

امیررضا
| 1392/9/20 - 18:15 |     76     0    
پاسخ: لطفاً سندش را هم ارائه کنید !!!
حسین
| 1392/9/20 - 18:41 |     54     0    
پاسخ: اجاره ای بااین حرف تو یعنی ثروت احمدی نژاد زیر هفت میلیارده...حالا بگوببینم اگه میخواست بخوره هفت میلیارد میخورد؟!
سیّد
| 1392/9/21 - 05:07 |     83     0    
پاسخ: البته من همیشه معتقد بوده و هستم که احمدی نژاد معجزه قرن بوده و هست و یار و یاور واقعی ولایت می باشد.
اما لطفا سند ارائه دهید تا تهمت و افترا نشود.
گیریم اصلا حرف شما صد درصد درست باشد.
حاضرید در آن دنیا به خاطر افترا به چنین شخصی از مصاحبت امثال احمدی نژاد و مهمتر از همه مصاحبت معصومین و امام حسین-علیهم السّلام اجمعین- باز بمانید؟
حسین بن علی-علیه السّلام فرمودند:
الموت أولی من رکوب العار والعار أولی من دخول النّار
عار تحمل کسانی که بر احمدی نژاد ضربه زدند-منظورم آقای متکی نیست چون نه مجازم و نه سندی الان دارم و نه در حال حاضر خیلی به صلاح میدانم- طبق حدیث از معصومین-علیهم السّلام- و سیره عملی آنان اولویت دارد بر ناری که نه رضای خدا در آن است و نه خلق؟
صَبَرتُ عَلی عَذَابِکَ کَیفَ أَصبِرُ عَلی فِرَاقِکَ وَ صَبَرتُ عَلی حَرِّ نَارِکَ کَیفَ أَصبِرُ عَنِ النَّظَرِ إِلی کَرَامَتِکَ
مگر امیرالمؤمنین-علیه الصَلاة والسّلام- این ها را در دعای کمیل بر همه ما وصیت نکرده و جانمان را به جان کلام آغشته نساخته اند؟
فکر کنید. هرچه خواستید و درست یافتید همان کنید!

سیّد
| 1392/9/21 - 05:57 |     31     0    
پاسخ: منظورم پاسخ به کارمند وزارت خارجه بود نه دولت بهار!
مهر ماندگار
| 1392/9/21 - 06:26 |     60     1    
پاسخ: آخه چرا بی حساب و کتاب و بدون هیچ سندی حرفی میزنید که صحت نداره؟؟؟
ناشناس
| 1392/9/21 - 17:28 |     3     0    
پاسخ: چرا دروغ میگید؟ خبری که من شنیدم اینه که متکی 7 میلیارد تومان بخاطر وامی هایی که به اعتبار وزارت برای خودش و دوستانش گرفته بوده به بانک تات بدهکار بوده دوستانش در مجلس نیز بدهکار بودن که در جریان انحلال بانک فعلا چپو شده

بهرام پ دوستدار دولت بهار
| 1392/9/20 - 19:18 |     145     1     |
احمدی نژاد بعد عزل وزرای خود انواع تهمتها را شنید ولی حاضر نشد در رسانه ملی علت عزل اونا را بگه اونا هم گستاخ تر شده و مشایی را عامل عزل خویش معرفی کردند. قربون احمدی نژاد برم که نخواست اونا رو ضایع بکنه.

امیر
| 1392/9/20 - 21:05 |     3     101     |
به نظرم احمدی نژاد کار خوبی نکرد. اون تا می تونست توی دوره خودش وزارت خارجه رو تضعیف کرد.
اول دوره ریاست جمهوری می گفت ما می توانیم، اما حالا که دوره تموم شده می گه می خواستیم بکنیم اما نگذاشتند

مهر ماندگار
| 1392/9/21 - 06:59 |     17     0    
پاسخ: دکتر تا روز آخر میگفت ما میتوانیم. دیپلماسی دکتر قویترین دیپلماسی بود. کجا وزارت خارجه رو تضعیف کرد؟ بنظر میرسه شما اطلاعات ناقصی داری که همچین حرفایی میزنی. اگه منظورت موضوع هسته ایه باید بدونی در 2سال پایانی دولت دهم دکتر عملا از پرونده هسته ای کنار گذاشته شد و اجازه ندادن به این پرونده ورود کند و الا الان اوضاع این نبود. از طرف دیگه باید بدونی که در دوره دکتر از همه طرف کارشکنی های زیادی چه از طرف دوستان ظاهری و چه از طرف دشمنان و مخالفان دکتر صورت گرفت تا اجازه ندن دکتر به اهداف والایی که داشت دست پیدا کنه و واقعا نذاشتن دکتر اونجور که میخواد عمل کنه. وقتی باندهای قدرت و ثروت روبروی آدم باشن, رئیس جمهورم که باشی خیلی کارها رو نمیتونی انجام بدی..

ناشناس
| 1392/9/20 - 22:50 |     29     2     |
رهبر معظم انقلاب مد ظله العالی فرمودند:
«من یک جمله هم اینجا یادداشت کردم به مناسبت بیانات آقاى رئیس جمهور که گفتند ما آقاى وزیر خارجه را نمى‌بینیم، چون اغلب در سفرند. خوب، این تحرک فراوان خارجى و رفت و آمدها و اینها انصافاً خیلى جاى تشکر هم دارد؛ منتها یک نکته‌اى در اینجا وجود دارد و آن این است که دیپلماسى فقط تحرک و رفتن و نشستن و ملاقات کردن نیست؛ اینها کالبد دیپلماسى است، اینها آن جسم دیپلماسى است - که البته خیلى هم مهم است - جسم، یک روحى دارد؛ این را بایستى در دستگاه دیپلماسى تقویت کرد. البته آقایان انصافاً دارند زحمت میکشند؛ نباید ناسپاسى کرد از زحماتى که دارند میکشند؛ لیکن خواستم در این خصوص تذکر بدهم. فرض کنید ما یک اجلاسى داریم، یک جلسه‌اى داریم؛ خوب، توى این جلسه چى در مى‌آید؟ یک جاهائى خیلى خوب است؛ مثل همین اجلاس ان.پى.تى که در نیویورک برگزار شد؛ خوب، جزو کارهاى جالب و برجسته‌اى بود که انجام گرفت؛ یا بعضى از کارهاى دیگرى که من در جریان قرار میگیرم - بعضى از ملاقاتها، بعضى از مذاکره‌ها، بعضى از نشستها - انسان وقتى محتواهایش را نگاه میکند، مى‌بیند محتواهاى خوبى است، یعنى پیداست که کار انجام گرفته؛ لیکن بعضى‌ها هم احتیاج دارد به تأمل، احتیاج دارد به دقت و بررسى.»
۱۳۸۹/۰۶/۰۸
بیانات در دیدار رئیس جمهور و اعضاى هیئت دولت‌
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=10129


ناشناس
| 1392/9/20 - 23:19 |     124     2     |
دکتر احمدی نژاد گفت:
«سؤال هشتم، عزل وزیر خارجه، آن هم در حال مأموریت سنگال چرا انجام شده است؟ این موجب وهن نظام شده است.
من از شما می‌پرسم، چه کسی به ایشان مأموریت داده است. اگر شما داده‌اید، بگویید. من چنین مأموریتی نداده‌ام. بعد از اینکه به عزیزی بگوییم شما دیگر تشریف ندارید، دیگر مأموریت چه معنایی دارد؟ ما هیچ قصدی نداشتیم،اصل ۱۳۶ اختیارات رئیس جمهور است. از اختیارات رئیس جمهور می‌شود سؤال کرد؟ بالاخره باید یک مستند قانونی پشت آن باشد. می‌خواستیم در وزارت خارجه تغییراتی صورت بگیرد و یک نوسازی انجام شود.»
چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۰
جلسة سؤال از ریاست محترم جمهوری در مجلس شورای اسلامی


زنده باد بهار
| 1392/9/21 - 02:50 |     49     2     |
من فکر می کنم برخی از کسانی که چه مخالف و چه در ظاهر موافق دکتر احمدی نژاد در سایت شما کامنت می گذارند ماموریت دارند چه بسا از یک جا. به هر حال موافقین یک نفر را هم از یک قشر خاص جا زدن خودش یک نوع مبارزه با اوست. البته این صرفا یک حدس است اما کاملا مشخص است که اینها هیچ وقت نمی خواهند هیچ حلقه مردمی خارج از کنترلشان اطراف دکتر احمدی نژاد شکل بگیرد و پشتوانه مردمی وی را چه به زور سانسور رسانه ای و چه با کنترل سایت هایی که می توانستند و یا بالقوه این امکان را دارند که پایگاه حضور مردم طرفدار ایشان باشند به خیال خودشان تحت کنترل در آورده اند. به تمام ماموران اطلاعاتی و سایبری و افسران جنگ نرم و غیره می گویم که ما باز هم تقیه می کنیم تا به وقتش و آرزوی اینکه خیالتان راحت شود که توانسته اید به افکار احمدی نژادی ها جهت بدهید یا پشتوانه مردمی اش را به نام خودتان مصادره کنید بر دلتان خواهد ماند!

امیر
| 1392/9/21 - 04:37 |     20     2     |
دوستان سلام
متکی عامل لاریجانی شده بود این رو همه فهمیده بودند که متکی وزیر مجلس شده نه دولت و داشت به رای 24 میلیونی مردم خیانت میکرد .احمدی مچکریم

علی
| 1392/9/22 - 01:38 |     4     1    
پاسخ: احمدی مچکریم رو خوب اومدی. امیدوارم سایردوستان نیز از این جمله بیشتر استفاده کنند

میثم دیانی
| 1392/9/21 - 09:07 |     9     1     |
سلام
به روز هستم
http://modafeanhaghighat.blogfa.com
یا زهرا س
گل

پرویز
| 1392/9/21 - 15:31 |     2     33     |
قربون خدا برم خوب خالی بند ها رو بجون هم انداخته.

ناشناس
| 1392/9/21 - 17:45 |     9     2     |
اگه احمدی نژاد نبود امثال ...ها کشور رو خورده بودن

علی
| 1392/9/22 - 14:19 |     2     6    
پاسخ: احمدی نژاد با ندانم کاریهاش تمام ثروت مملکت رو به خورد برادران چینی و هندی و .... داد و ملت بیچاره را به خاک سیاه نشوند . واقعاً عجب رویی دارید والا . خوب سایتی درست کردین و قربون صدقه همدیگه میرین خوش بگذره !!!! خخخخخخخخخخخخخ
ناشناس
| 1392/9/22 - 16:48 |     2     0    
پاسخ: آقای علی سواد داری ؟

مهدی
| 1392/9/23 - 21:40 |     2     1     |
مهندس اسفندیار رحیم‌مشایی در جلسه هم‌اندیشی دستگاه‌های دولتی دارای دفاتر و نمایندگی در خارج از کشور، در تاریخ دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۸۹ گفت:
«تغییر در وزارت خارجه جریانی است که از قبل در پی هماهنگی رییس‌جمهور با وزیر سابق امور خارجه در حال انجام بوده و هیچ ارتباطی به سفر اخیر وی به اردن نداشته است.»
نشانی این عبارت:http://www.president.ir/fa/26021


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار