آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
سه شنبه، 27 اردیبهشت 1401 - 15:26   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 44461صفحه نخست » خبردوسه شنبه، 1 اردیبهشت 1394 - 11:17
متن سانسور نشده گفتگو با روزنامه آرمان
جوانفکر: مردم را فریب می دهند/ احمدی نژاد در زمینه هسته ای اظهارنظر نمی کند/ خیانت داخلی زمینه ساز تحریم بود نه غنی سازی 20 درصد
جوانفکر: مردم را فریب می دهند/ احمدی نژاد در زمینه هسته ای اظهارنظر نمی کند/ خیانت داخلی زمینه ساز تحریم بود نه غنی سازی 20 درصدفکر می کنم روند جاری برای اطلاع رسانی به افکار عمومی از طریق برگزاری مناظره های تلویزیونی یا دانشگاهی، نوعی فریب محسوب می شود زیرا اطلاع رسانی به مردم باید قبل از اتخاذ هرگونه تصمیم و توافقی انجام شود. وقتی توافق یا تفاهم صورت گرفته، این اطلاع رسانی چه مفهومی می تواند داشته باشد؟ رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا در جریان جزئیات مذاکرات قرار می گیرد اما دولت ایران ، مردم را از دانستن آنچه که مربوط به سرنوشت خودشان است محروم می کند!
  

به گزارش دولت بهار، روزنامه آرمان امروز گفتگوی خود با علی اکبر جوانفکر را منتشر و بخش هایی از پاسخ وی را سانسور کرده است. آنچه می خوانید متن کامل و بدون سانسور این گفتگوست:

ارزیابی شما از تفاهم لوزان بین ایران و 1+5 چیست؟
در باره یک توافق وقتی می توان اظهار نظر کرد که دو طرف روی متن واحدی اتفاق نظر داشته باشند. آنچه که از سوی وزیر امور خارجه ایران ارائه شده با آنچه که طرفهای آمریکایی ادعا کرده اند، یکسان نیست و تفاوتهای بسیار مهم و بعضا خطرناکی را به دست می دهد، لذا اظهارنظر در باره چیزی که عملا مورد توافق دو طرف نیست ، کاری عبث به نظر می رسد. انرژی هسته ای یک مساله ملی و مرتبط با سرنوشت نسل های امروز و فردای ملت ایران است ، بنابراین تصمیم گیر اصلی در این زمینه مردم هستند و بس. همان مردمی که هشت سال فریاد زدند انرژی هسته ای حق مسلم ماست و انرژی هسته ای به جان ما بسته ای. به اعتقاد بنده ، محروم کردن مردم از فرایند تصمیم گیری در باره این مساله بسیار مهم و حیاتی که منبعث از دانش بومی ایران عزیز است ، به هیچوجه قابل قبول نیست و نسلهای آینده در باره کسانی که این حق مسلم را از مردم ایران سلب کنند، قضاوت تلخی خواهند کرد. فکر می کنم روند جاری برای اطلاع رسانی به افکار عمومی از طریق برگزاری مناظره های تلویزیونی یا دانشگاهی، نوعی فریب محسوب می شود زیرا اطلاع رسانی به مردم باید قبل از اتخاذ هرگونه تصمیم و توافقی انجام شود. وقتی توافق یا تفاهم صورت گرفته، این اطلاع رسانی چه مفهومی می تواند داشته باشد؟ رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا در جریان جزئیات مذاکرات قرار می گیرد اما دولت ایران ، مردم را از دانستن آنچه که مربوط به سرنوشت خودشان است محروم می کند! این درد را به کجا باید ببریم؟

آیا این تفاهم را برد-برد می دانید؟
مدعیان برد  برد، باید برای مردم روشن کنند با این چیزی که اسمش را تفاهم گذاشته اند، ایران عزیز چه چیزی را برده یا به دست آورده است؟ آنچه تاکنون شاهدش بوده ایم باخت ما و برد طرف مقابل بوده است و به راحتی هم می توان فهرستی از آنچه باخته ایم و آنچه آنها برده اند، تهیه و ارائه کرد. من قادر به نادیده گرفتن جسارت دولت یازدهم در تحقیر و تخریب داشته های بی بدیل ملت ایران و تضعیف روحیه خودباوری در مردم و بازی با حیثیت ملی در صحنه های مختلف بین المللی نیستم و در حیرتم که خسارتهای سنگین وارده بر ملت ایران ، چگونه قابل جبران خواهد بود. ملتی که با سرعت در مسیر نیل به پیشرفت های بزرگ علمی حرکت می کرد وحتی در رشد علمی سرامد جهان شده بود، اینک شاهد از دست رفتن بزرگترین دستاورد علمی خویش است! و سایر دستاوردهایش نیز در معرض تهدید قرار دارد.

دیدگاه آقای احمدی نژاد درباره توافق هسته ای ایران و 1+5 چیست؟ شنیده ها و تحلیل شما از دیدگاه های آقای احمدی نژاد
آقای احمدی نژاد فعلا بنا ندارند در این زمینه اظهار نظر کنند و بنده نیز نمی توانم از طرف ایشان مطلبی را بگویم.

آیا شما هم دلواپس مذاکرات ایران و کشورهای غربی هستید؟
 امیدوارم تمسخر واژه ارزشمند دلواپسی ، نتیجه پاره شدن رگ حمیت و غیرت ایرانی و اسلامی در برخی افراد نباشد. من بیش از آنکه نگران نتیجه مذاکرات باشم ، دلواپس سرنوشت کشور و ملت بزرگ ایران هستم. یادمان باشد که وقتی صحبت از ملت ایران به میان می آید، در واقع یک ملت متمدن ، تاریخ ساز ، شجاع ، مقاوم ، انقلابی و امتحان پس داده در کانون توجه ما قرار دارد، بنابراین کسانی که به نمایندگی از این ملت با دنیا صحبت می کنند، باید در تراز شان و شخصیت و ویژگی های ممتاز ملت ایران باشند. تجربه های نه چندان دور ، عواقب غم انگیزی از سرنوشت کسانی را به دست می دهد که به جای تامین منافع ملت ایران و به دست آوردن دل مردم خویش ، اهتمام شان را مصروف امتیاز دهی به بیگانگان و جلب رضایت آنان کرده بودند.

سیاست خارجی دولت آقای احمدی نژاد را به چه میزان در شکل گیری تحریم ها علیه ایران موثر می دانید؟
 این اشتباه مهمی است که تصور کنیم سیاست خارجی دولت قبل باعث شکل گیری تحریم ها علیه ایران شده است. ابتکار عمل در سیاست خارجی ایران در دست دولت دهم و شخص دکتر احمدی نژاد بود، بویژه در زمانی که ایران توانست دو کشور مهم برزیل و ترکیه را وارد دور مذاکرات کند. با کمی دقت در مسائل داخلی ایران بویژه در سالهای پایانی دولت قبل ، متوجه می شوید که برخی عوامل داخلی در زمینه سازی برای تحریم های خارجی بسیار موثر بودند . آمریکا و چند کشور معدود غربی همپیمان او وقتی به اعمال تحریم علیه ایران پرداختند که اطمینان یافتند شرایط مناسبی در داخل کشور برای موثر واقع شدن تحریم ها و تشدید آنها بوجود آمده است . برخی عناصر و مراکز مشخص با استفاده از موقعیت های رسمی خود به تخریب و تضعیف دولت دهم و به طور ویژه مواجهه با رئیس جمهور وقت پرداختند و خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن ریختند. سئوال این است که چرا تحریم های آمریکا در زمانی که ایران تصمیم به غنی سازی اورانیوم بیست درصد گرفت ، اجرا نشد؟ پاسخ روشن است زیرا در آن هنگام شرایط داخلی و حتی خارجی برای این کار فراهم نبود. اما از همان لحظه ، فشارهای همه جانبه بر دولت دهم به صورت تدریجی آغاز شد و با گذشت زمان ابعاد گسترده تری پیدا کرد. به هر حال این مساله کاملا روشن است که آمریکا ، انگلیس و رژیم صهیونیستی در برابر ملت ایران صف آراسته اند و مساله انرژی هسته ای فقط بهانه ای برای تشدید خصومت هاست و اگر متوجه این حقیقت نشده باشیم، مرتکب اشتباهات فاحشی خواهیم شد.
دولت یازدهم به غلط تصور کرده است که راه مبارزه با تحریم های ظالمانه از مذاکره با تحریم کنندگان عبور می کند، در حالی که فقط با نگاه به درون و تمرکز بر عوامل قدرت داخلی در زمینه های سیاسی ، اقتصادی و حتی نظامی ، به راحتی می توانیم اوضاع را تغییر دهیم. موقعیت آمریکا ، انگلیس و رژیم صهیونیستی در منطقه بسیار شکننده است و با درک صحیح از شرایط و توقف برخی علائم خائنانه از داخل کشور ، به راحتی می توانیم دست برتر را در همه مسائل از آن ملت ایران کنیم.

آیا اگر احمدی نژاد دوباره به قدرت باز گردد همان روش سابق خود را دنبال می کند و یا اینکه تلاش می کند با کشورهای غربی به توافق برسد؟
روش آقای احمدی نژاد مبتنی بر روشنگری و ابتکار عمل های هوشمندانه در عرصه بین المللی بود و اگر دستگاه سیاست خارجی کشور توان همراهی با ایشان را داشت ، موقعیت های بهتری برای کشور خلق می شد. متاسفانه وزارت امور خارجه به دلایلی که خارج از این بحث است ، فشل ترین دستگاه دولتی است و با نگاه آرمانی و خواست و اراده ملت ایران و انقلاب اسلامی همسو و هماهنگ نبوده و نیست. در دولت های نهم و دهم و به طور اخص به همت دکتر احمدی نژاد و تحت تاثیر ابتکار عملهای شخص ایشان، مناسبات گسترده ای میان ایران با سایر کشورهای جهان وجود داشت و شاهد رفت و آمد عالی ترین مقامات رسمی کشورها به ایران و بالعکس بودیم. این یک ادعای مستند و قابل اثبات است اما امروز در صحنه بین المللی فقط محدود به مذاکراتی بی حاصل شده ایم و حتی فعالیت در سایر بخشهای بین المللی را به این مذاکرات گره زده ایم و من این را بدترین بی تدبیری ممکن می دانم.


آیا اگر احمدی نژاد به قدرت باز گردد حاضر خواهد بود با مناسبات جدید بین المللی با آمریکا مذاکره کند؟

منظور شما از مناسبات جدید بین المللی روشن نیست، با اینحال توجه داشته باشید که هیچ دولتی در ایران از مذاکره رویگردان نیست و نخواهد بود. مذاکره دولت ایران با دولتهای مشروع و قانونی در سایر نقاط جهان، یک اصل ثابت و پذیرفته شده است، لیکن باید توجه کنید که هر مذاکراتی قواعد مخصوص به خودش را دارد. یعنی شما بر پایه همان قواعدی که با کشورهای دوست مذاکره می کنید ، نمی توانید با دولتهای متخاصم و کینه توز وارد مذاکره شوید. مذاکره با آمریکا هم قاعده خود را دارد. به اعتقاد بنده دولت یازدهم نه فقط قاعده مذاکره با آمریکا را رعایت نکرد بلکه حتی شاهد اظهاراتی از سوی مقامات عالی دولت بودیم که بسیار آسیب زننده به منافع ملی و در ضدیت با قاعده این مذاکرات بود و نتیجه تلخ به دست آمده نیز به روشنی گویای این حقیقت است.

به نظر شما کشورهایی به مانند چین،روسیه،ترکیه و هند از وجود تحریم ها علیه ایران سواستفاده نکردند؟برخی از این کشورها به مانند چین به جای پول نقد کالاهای خود را به ما می دادند و برخی به مانند ترکیه بهره بانکی بسیار زیادی از ما می گرفتند؟
 تحریم شرایط خاص خودش را به دنبال می آورد. حتی المقدور باید سعی شود پولهای ناشی از فروش نفت در همان کشورها ذخیره گردد و فقط در حد نیازهای ضروری، خریدهایمان را از آن کشورها انجام دهیم.

نظر شما درباره شایعه دیدار اصلاح طلبان با احمدی نژاد که آقای داوری مدعی شده است چیست؟
اگر آقای داوری مطلبی را بیان کرده است ، توضیحاتش را از خود ایشان جویا شوید.

برنامه نزدیکان احمدی نژاد برای انتخابات مجلس به چه صورت است؟
دکتر احمدی نژاد با طیف وسیعی از مردم و نیروهای موثر سیاسی ارتباط نزدیک دارند. منظورتان از نزدیکان ایشان روشن نیست.

آیا احمدی نژاد به دنبال تشکیل یک فراکسیون از نزدیکان خود در مجلس آینده است؟
آیا آقای احمدی نژاد حرفی زده یا موضعی اتخاذ کرده اند یا کاری انجام داده اند که موجد این سئوال در ذهن شما شده است؟

 موضع شما درباره مجازات زندان برای محمد رضا رحیمی چیست؟
پرونده آقای رحیمی هیچ ارتباطی با دولت دهم ندارد و شبهات مربوط به پرونده ایشان را دستگاه قضایی باید روشن کند.

چرا احمدی نژاد از رحیمی برائت جست؟
دکتر احمدی نژاد فقط بر این نکته تاکید کرد که پرونده اتهامی ایشان با وجود ابهاماتی که نسبت به روند قضایی آن مطرح است ، به دوران قبل از تصدی مسئولیت وی در دولت دهم مربوط می شود و در واقع حساب دولت قبل از این پرونده جداست. این در حالی بود که مسئولین دستگاه قضایی پیوسته از آقای رحیمی به عنوان معاون اول دولت قبل نام می بردند که این امر برخلاف عدالت و انصاف بود زیرا ایشان به عنوان معاون اول ، محاکمه و محکوم نشدند.

نظر شما درباره نامه رحیمی برعلیه احمدی نژاد چیست؟
شاید آقای رحیمی انتظار داشت رئیس جمهور سابق در دفاع از او اقدامی را انجام دهد و البته کار درست را دکتر احمدی نژاد انجام داد زیرا موضوع اتهامی آقای رحیمی کاملا بی ارتباط با دولت دهم بود و هیچ منطقی برای دفاع از ایشان جز درخواست از دستگاه قضایی برای رعایت قانون و عدالت و انصاف نسبت به وی، وجود نداشت.

چرا فسادهای اقتصادی در دولت احمدی نژاد که مدعی مبارزه با فساد اقتصادی بود تا به این اندازه زیاد شد؟
دولت دکتر احمدی نژاد ، پاکدست ترین دولت پس از انقلاب بوده است و اگر در دولت ایشان فسادی رخ می داد ، آیا دستگاه قضایی نسبت به آن اغماض می کرد؟ جوسازیها و دروغپردازیهای سیاسی و رسانه ای علیه دولت قبل را معیار قضاوت خودتان قرار ندهید.

ارزیابی شما از فسادهای اقتصادی بابک زنجانی و سعید مرتضوی و ارتباط آن با دولت احمدی نژاد چیست؟
آیا آقای سعید مرتضوی به فساد اقتصادی متهم و محکوم شده است؟ اگر محکوم نشده است، شما با چه جراتی چنین اتهام سنگینی را به او نسبت می دهید؟ بابک زنجانی یک سرمایه دار ایرانی است که هیچ ارتباطی میان او و دولت قبل وجود ندارد. بهتر است از آقایان هاشمی رفسنجانی و روحانی بپرسید که چرا به او لوح تقدیر داده اند؟ ضمن آنکه من در باره این فرد هیچ اظهار نظری نمی توانم بکنم زیرا نزدیک به دو سال است که در زندان به سر می برد بدون آنکه معلوم باشد جرم او چه بوده و چرا تا کنون مورد محاکمه قرار نگرفته است؟ شما توجه داشته باشید که دولت یازدهم دهها میلیارد دلار نفت را به کشورها و شرکتهای خارجی فروخته ولی پول آن هنوز به حساب ایران واریز نشده یا برای استفاده در اختیار ایران قرار نگرفته است. ظاهرا از میان همه کسانی که پول ایران را پس نداده اند، فقط بابک زنجانی در دسترس بوده است!

چرا دلواپسان به جای دلواپسی درباره فسادهای اقتصادی نسبت به مذاکرات ایران و کشورهای غربی دلواپسند؟
منظور شما از این سئوال روشن نیست و اصولا چرا بنده باید در مورد انگیزه های دیگران به شما پاسخ بدهم؟!

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 49 نظر (فعال: 46 ، در صف انتشار: 0، غیره: 3)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1394/2/1 - 12:25 |     691     2     |
فقط میتوانم بگویم سی وشش سال است میگویند بیایید رای دهید برای فردایی بهتر. نمیدانم که این فردایی بهتر کی خواهد آمد خیلی ازاین مردم ومستضعفان از این دنیا رخت بر بستند ورفتند وآرزو به دل برای فردایی بهتر ماندند فقط همین رافهمیدم که فردایی بهتر فقط برای قدرتمندان وثروتمندان بوده نه برای ما مستضعفان....باتشکر یک رفتگر ازمشهد یاامام رضا

ناشناس
| 1394/2/1 - 12:26 |     258     2     |
عالی و روشنگرانه بود.

بابک زنجانی نزدیک به دو سال است که در زندان به سر می برد بدون آنکه معلوم باشد جرم او چه بوده و چرا تا کنون مورد محاکمه قرار نگرفته !

امیررضا
| 1394/2/1 - 12:27 |     372     2     |
مرحبا جناب جوانفکر .... بقول عزیز دلها دکتر احمدی نژاد ،ماه هیچوقت پشت ابر نخواهد ماند.
اندکی صبر ....


مهر ماندگار
| 1394/2/1 - 12:35 |     690     2     |
لذت بردم از این مصاحبه..
درود بیکران بر جناب جوانفکر که پاسخ های کوبنده ای به سوالات دادند..
عالی بود..
درود بر دولت بهار

مهر ماندگار
| 1394/2/1 - 13:04 |     134     1     |
برد-برد..!؟

همه چیو باختیم، کدوم برد!؟

حالا ... خلاف تعهداتی که کردن و از مردم میخوان پنهانش کنن، هر روز بیان حرفای به ظاهر قشنگ بزنن..

دیگه همه فهمیدن که چه امتیازاتی دادید، حالا هر چی میخواین دروغ بگید و جور دیگه جلوه بدید همه چیو!

طرف مقابل با اینکه اینهمه امتیاز گرفته ولی اصلا خودشو وا نمیده ها..

همین طور داره میاد جلو!

جوری نشون میدن که هنوز ایران حالا حالاها باید به ما بده تا ما یه بخشی از این تحریمهای وامونده رو برداریم!

ما باید از طرف مقابل بفهمیم خیلی چیزا رو، باور کن!

خیلی بده ها، خیلی..

وای بر ...

سلیمانی یارانه بگیر
| 1394/2/1 - 13:17 |     429     4     |
مصاحبه جوانفکر عزیز با روزنامه خانوادگی آرمان با پاسخ های بسیار هوشمندانه انجام شد جوانفکر عزیز از افتخارات بخش رسانه ای دولتهای نهم ودهم به شمار میرود ودر این گذر به دلیل دفاع شجاعانه از دکتر احمدی نژاد مشکلات وناملایمات زیادی را تحمل نمود هر جا هستند موفق باشند

راز ملت
| 1394/2/1 - 13:19 |     264     3     |
احسنت جناب جوانفکر حض کردم از جوابهایی منطقی مستدل و صریح شما در مقابل سوالات سطحی جناحی و سرشار از عقده خبرنگار آرمان رسانه حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی دست مریزاد برادر

ناشناس
| 1394/2/1 - 14:01 |     288     3     |
درودبه شرف آقای جوانفکر.یارهمیشگی دکتراحمدی نژاد.

بی طرف
| 1394/2/1 - 14:05 |     3     497     |
اظهار نظر به مسئله هسته ای را با توجه به مقتضیات زمانی و شرایط بایستی بررسی کرد
با توجه به شرایطی که داریم این بهترین توافقه

پپه
| 1394/2/1 - 16:49 |     240     1    
پاسخ: ظاهرا شما خلف اسمتون بی طرف نیستید چون ما امروز در شرایط خوبی برای فشار به گروه ۵ ۱ هستیم و میتونیم امتیاز های خوبی بگیریم.
برای مثال تمام منافع غرب در خاور میانه به خطر افتاده که برای حفظ آنها به همکاری ما نیاز داره یمن تنها آبراه عرضه نفت خلیج فارس به غرب در شرایط بحرانیست عراق تحت تاثیر گروهای تروریستیست عربستان وارد یک جنگ شده که پایانش قابل پیشبینی نیست و....

شهاب
| 1394/2/1 - 23:53 |     343     2    
پاسخ: امید داریم به خدا همانکه صلح تحمیلی سال 66 را علیرغم ....همین تسلیم شدگان فعلی به پیروزی تبدیل نمود باز ....فتنه گران سبز و بنفش را به خیر ما بر گرداند به شرطی که با خدا عهد ببندیم پشتیبان حق باشیم و او را تنها نگذاریم.

ناشناس
| 1394/2/1 - 14:19 |     382     3     |
اصلاح طلب ها ُ از نظرما مردم ُ همیشه دیکتاتور هستند ُ آن هم از نوع هیولایش ُ آنها اهل سانسور ُ اهل نابود کردن مخالفان ُ اهل خفه کردن مخالفان و صدها صفت نامیمون و نامبارک و دیکتاتور مآبانه دیگر هستند ُ آخرش هم چوب دیکتاتوری خودشان را خواهند خورد . همون چوب خدا ی مهربان .

گیتی
| 1394/2/1 - 15:10 |     756     2     |
بهترین مصاحبه ها را در این ایام از آقای جوانفکر میخوانیم . احسنت .

م.چاوز
| 1394/2/1 - 15:10 |     3     876     |
اصلا علت تحریم هرچی بود شما چرا عربده میکشیدین که تحریمها کاغذ پارست و مردم ما نمیدونن تحریم چیه؟!

در پاسخ به ننه هادی
| 1394/2/1 - 16:49 |     1038     2    
پاسخ:
ننه هادی عزیز، یادم نمیاد، کسی گفته باشه، تحریمها اثری نداره. گفتند، تحریمهای غیر قانونی و یکطرفه، کاغذ پاره هستند که هستند. آمریکا بر خلاف معاهده ان تی پی و بدون تصویب سازمان ملل و به صورت غیر قانونی و یک طرفه ما رو تحریم کرده و هنوزم تحریم میکنه.

در همین دولت هم از زمان مذاکرات و اکسید کردن اورانیومها باز هم تحریمهای جدید اعمال کردند و تحریمها چند برابر شدند، که اگر دوست داشتید، لینکهاشون رو براتون میذارم. همه این تحریمها غیر قانونی و یکطرفه هستند و کاغذ پاره.

من میخوام بدونم شما اینهمه اورانیوم اکسید کردید، نفت رو آقای زنگنه فرمودند ، میخواهیم تولیدات روزانه نفت رو به سطح ۴ میلیون بشکه افزایش بدیم، حتی اگر این روند باعث شود قیمت هر بشکه نفت به ۲۰ دلار برسد، فضایی و هسته ای رو تعطیل کردید، چند روز پیش هم که با ۱ ۵ بیانیه صادر کردید، چطور همین چند روز قبل اتحادیه اروپا علیه بانک تجارت و ۳۲ شرکت کشتیرانی ایران تحریمهای جدید وضع کرد؟

ناشناس
| 1394/2/1 - 16:52 |     818     3    
پاسخ: دروغ بزرگی که الان رایج شده است که این است که به مردم می گویند تحریمها به خاطر قطعنامه های شورای امنیت است! حال آنکه این قطعنامه هایی که علیه ایران صادر شد فاقد هر نوع بار اقتصادی بودند و اصولا کاغذ پاره ای بیش نبودند. این قطعنامه ها شباهتی به قطعنامه هایی که علیه عراق صادر شده بود نداشت. آن قطعنامه های مربوط به عراق دارای بندهایی برای تحریم نفتی آن کشور بود.
تحریمهای اقتصادی توسط کنگره آمریکا در سال 88 و بعد از آن بود که به تغییر از درون در ایران امیدوار شدند. شرکای آمریکا هم ناگزیر از اطاعت از کنگره بودند والا دسترسی به بازار آمریکا را از دست می دادند.

می توانید به آسانی ببینید که الان خود روسیه هم زیر تحریم است و ارزش روبل در حال سقوط است. با آنکه روسیه خودش حق وتو دارد و اساسا تصویب هیچ قطعنامه ای در شورای امنیت علیه روسیه امکانپذیر نیست.


لهذا حتی با فرض محال اینکه همه قطعنامه های سازمان ملل هم لعو شود تاثیری در تحریمها علیه ایران در بخش نفتی و اقتصادی پدید نمی آید مگر آنکه کنگره آمریکاحاضر شود مصوبه خود را لغو کند.

سخن احمدی نژاد در مورد کاغذ پاره بودن تحریم ها از دو جنبه اساسی درست بود،
اولین جنبه، همان جنبه قانونی است، چرا که برای تحریم یک کشور باید شورای امنیت به اجماع برسد یعنی هر پنج عضو شورای امنیت باید رای گیری کنند تا یک کشور را تحریم کنند، امریکا یا هر کشور دیگر عضو حق ندارد تحریمی اعمال کند، یعنی تحریمی غیر از چهارچوب شورای امنیت غیر قانونی یا همان کاغذ پاره هست،
و جنبه دیگر، همان جنبه ارمان انقلاب هست، یعنی همان سخن تاریخی امام راحل که فرمودند امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، این سخن امام راحل از منبر جماران به متن دیپلماسی وارد شد،
شما که انقدر ادعای قانون گرا بودن می کنید و از طرفی هم خودتان را انقلابی می دانید و دیگیران را ضد انقلاب، انصاف ندارید اگر روی این نظر بنده تامل نکنید و کلاه خودتان را قاضی نکتید

ننجون هادی مچکریم!
| 1394/2/1 - 18:11 |     817     2    
پاسخ: رتبه نرخ تورم ایران در دنیا

تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۱

بانک جهانی با رده بندی ۱۴۳ کشور جهان از نظر نرخ تورم در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد ایران پس از مالاوی و ونزوئلا بالاترین نرخ تورم را در این سال داشته است.

به گزارش تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی بانک جهانی نشان می دهد به رغم کاهش قابل توجه نرخ تورم در ایران این کشور همچنان یکی از بالاترین نرخ های تورم را در جهان دارد.

در رده بندی ۱۴۳ کشور جهان از نظر نرخ تورم در سال ۲۰۱۴ رتبه سوم جهان به ایران اختصاص داشته است. تنها دو کشور مالاوی و بلاروس تورم بیشتری از ایران در این سال داشته اند.

ناشناس
| 1394/2/1 - 18:33 |     458     1    
پاسخ: دشمن چاوز ُ بقول لقمان حکیم ُ ادب از که آموختی ؟ از بی ادبان .
ناشناس
| 1394/2/1 - 19:12 |     361     1    
پاسخ: نگفتی چرا بابک زنجانی بدون محاکمه 2 سال تو زندانه؟
ناشناس
| 1394/2/1 - 20:44 |     416     1    
پاسخ: اگه غنی سازی 20 درصد ما نبود می خواستین رو چی توافق کنین باید می رفتین نعوذ بالله........
ناشناس
| 1394/2/2 - 16:19 |     2     0    
پاسخ: چقد شما خنگین آخه منظور اینه که در برابر اراده ی ملت ما در برابر پیشرفت ما نمیتونین بایستین کاغذ پاره یعنی این حالا فهمیدی ادبیات فارسیتو پیش کی پاس کردی

ویرانه های پیشرفت
| 1394/2/1 - 15:16 |     341     1     |
احسنت اقای جوانفکر مردم ایران میفهمند که هسته ای چه هست وچرا برای قدرتهایی مثل امریکا واسراییل مهم است احمدی نژاد وعشق است غنی سازی 20درصد ویرانه های احمدی نژاد

ع
| 1394/2/1 - 15:30 |     915     1     |
دمت گرم عالی جواب داده ای

رحیم
| 1394/2/1 - 15:55 |     585     1     |
۱- بغیر از کروبی که با وجود اذعان رسمی و علنی گرفتن پول از شهرام جزایری کرد .ولی باز هم در همین.... و شورای نگهبان صلاحیتش برای پست ریاست جمهوری تایید شد . حداقل اسم حجت الاسلام .... که در همین دستگاه میباشد بر ملا گشت . چطور میتوانند یک مطلب کثیف را دو گونه جلوه دهند . بغیر از اینکه : گوییا باور نمی‌دارند روز داوری/ کاین همه قلب و دغل در کار داور می‌کنند. دفاع از کار رحیمی نیست . توجه به عمق اسفناک فاجعه رشوه گیریست . و قراره همینها علم مبارزه را بر دوش گیرند . تمسخر ملت

۲- چارچوب مذاکرات مشخص شده و به امضاء طرفین رسیده . بعد هنوز میگن کاری به جزییات ندارم شرم آوره . یعنی وقتی کلا مشخص کردند ۶۰۰۰ سانتریفیوژ باشد در جزییات میشود ۱۹۰۰۰۰ هزار سو . یا تعطیلی فوردو یا بازدید های سر زده از مکانهای مشکوک . خوبی توافق این بودفهمیدیم اصلا نمیتوان گذشتگانمان را در قرارداد های ذلتبار گذشته سر زنش نمود و تمامی این مدت گیر پدر سوخته بازی مدعیان دین بودیم . العاقل یکفی بالاشاره

مهدی بهاری
| 1394/2/1 - 16:11 |     260     1     |
واقعادم جناب جوانفکرگرم .امثال زریبافان بایدکمی از ازادمردی ایشونوداشته باشند.
اقای جوانفکرهمیشه چنان بامنطق جوابگوی توهین هاعلیه دکتراحمدی نژادبوده که رسانه های مغرض سخنانشونوسانسورمیکنند.
زنده وبهاری باشی ازادمردوجوانفکرعزیز.

فرهاد
| 1394/2/1 - 16:21 |     333     1     |
مهدی هاشمی رفسنجانی با پشتیبانی که داشت راهکارهای تحریم بیشتر ایران را به کشورهای خارجی نشان میداد.خائنینی امثال ایشان و کسانی که مناصب پدری شان را در دولت نهم و دهم از دست داده بودند همین ها بزرگترین خیانتهای داخلی را کردند.والا تحریمها هیچگاه نمی توانست قیمت دلار را 3 برابر کند.خدا لعنت کند همه خائنین دنیا پرست را.
اگر شرایط به روال عادی ادامه میافت اصلاح طلبان دیگر هیچگاه در این کشور کمر راست نمیکردند.ولی بهار نزدیک است انشاالله

مجتبی
| 1394/2/1 - 16:35 |     509     1     |
درود بر شما آقای جوانفکر.عالی بود.

تنها.دعاگو
| 1394/2/1 - 17:10 |     9     1     |
سلام
لطفا مشخص کنید که روزنامه آرمان کجاهاشو سانسور کرده.

فواد
| 1394/2/1 - 17:14 |     971     1     |

اینست نظر احمدی نژادی ها راجع به مذاکرات و توافق و مسایلی که در پی داشته است.
أقای جوانفکر از یاران نزدیک و مطلع احمدی نژاد هستند
ضمن اینکه خود ایشان از صاحبنظران برجسته مسایل ایرانند
در عین حال در کنار اقای الهام نقش سخنگویان مواضع احمدی نژادی را دارند
ایشان یکی از متبحر ترین تحلیلگران و روزنامه نویسان کشورند
اما این مطلبشان از همه انچه قبلا خوانده بودم قشنگ تر ، متین و متقن تر و وزین تر بود
اینست صحبت کسی که شان و مقام مردم ایران و ملت ایران را می داند
و در حد شان و مقام انها به تجزیه و تحلیل مسایل میپردازد
اینست نمونه یک احمدی نژادی
درود بر شما
درود بر احمدی نژاد و راه او

ناشناس
| 1394/2/1 - 18:39 |     9     2     |
ما مان چاو ز اصلا تحریم ها ی سازمان ملل بی اثر بو د
اصلا در حکم کاغذ پاره بو د که تا سال 90 و 91 اقتصاد کشو ر رو نق داشت
اصلا تحریم ها ی اصلی تو سط کنگره امریکا و با و سا طت دو ستان شما بر قرار شد
اگر قبو ل نداری از مامان او با ما بپرس تا راستشو بهت بگه


خسروایرانی
| 1394/2/1 - 20:28 |     550     2     |
در چنین اوضاعی تصور معامله برد برد نشان از ساده پنداری مسئولینی دارد که اقدامات گذشته امریکا در برخورد با ایرانیها را سهوا یا عمدا نادیده میگیرند.انتظار اعطای حق قانونی ایران توسط امریکا ساده انگارانه است انها حقی برای ما قائل نیستند مگر تجربه ارباب رعیتی ستم شاهی یادمان رفته

ابراهیم حامدی
| 1394/2/1 - 20:40 |     267     2     |
اقای جوانفکر خدا یار و نگهدارت باد مردم به خیانتها پای صندوق های رای سال 96 پاسخ دندان شکن خواهند داد به امید بازگشت احمدی عزیز

شهاب
| 1394/2/1 - 20:54 |     367     2     |
آقای جوانفکر مصداق آزاده ای است که در راه حق بلاجو و بلا پذیر است و از یازان پایدار فرزند ملت احمدی نژاد می باشد . درور بر او

رسول مشهدی
| 1394/2/1 - 20:55 |     3     572     |
چرا آن موقع که آقای احمدی نژاد تحریمها را به سخره می گرفت حرفی از خیانتهای داخلی نمیزدید؟
آن وقتی که قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل را کاغذ پاره میخواندید حرفی از خیانت داخلی نمیزدید؟
حالا که همه حرفهایتان در مورد تحریمها پوچ از آب در آمد به سخن آمدی برادر جوانفکر.
حالا که بار گران فشار اقتصادی کمر مردم را شکسته .یادتان رفته اواخر سال 91 که دلار مرز 4000 تومان را هم رد کرد سکوت کرده بودید.

فرهاد
| 1394/2/1 - 22:35 |     1261     3    
پاسخ: آنوقت هنوز خائنینی مثل میرحسین و اربابش دستاشون رو رو نکرده بودند و چهره خودشون رو نشون نداده بودند.

آنوقت هنوز هدفمندی یارانه ها اجرا نشده بود تا ضریب جینی به بهترین شرایط خودش برسه و حسودان داخلی از حسادت پیروزی آرمان گرایان انقلابی نترکیده بودند.

آنوقت هنوز ....مثل مهدی هاشمی و پشتیبانش شمشیر از رو نکشیده بودند.

آنوقت هنوز موقعیت برای خیانت مخالفین داخلی فراهم نشده بود.مگر یادت نمی آید شعار 88 مخالفین فقط شده بود نه به احمدی نژاد؟؟؟


تنها.دعاگو
| 1394/2/1 - 22:48 |     1585     3    
پاسخ: هه! شما اگه «اون موقع» حرفهای خود دکتر احمدینژاد رو گوش میکردی میفهمیدی که گفتن! جوانفکر که سهله! خودشون گفتن! دکتر احمدینژاد 8 سال تمام از «دعوت همه به همکاری» گفت و 8 سال تمام رنج «تنهایی» رو تحمل کرد. 4 نفر هم که بیشترین کار رو با ایشون انجام میدادن، همواره تحت فشار و تهمت و افترا و ... بودند!
تو گوش نکردی که نشنیدی! وگر نه گفتن! تو و امثال تو اون «هل من ناصر...» رو نشنیدین / و تازه این بهترین حالتتونه! اگر خودتون رو به نشنیدن نزده باشین!/ هیچوقت یادم نمیره ایشون در کسوت ریاست جمهوری متواضعانه حتی گفتن تمنا میکنم تسویه حساب شخصیتون رو بذارید برای وقت دیگه.پای منافع ملی نذارید...خواهش میکنم همکاری کنید... و...
عملکرد خودتون در این مدت رو بذارید جلوتون ببینید در زمانی که فشار خارجی وجود داره چیکار کردید... و ...
اتفاقا خیلی از این جملات تو همون نشستی گفته یا تکرار شد که دکتر به خبرگزاری ... گفتن: مثلا همین عدد 4000 تومن رو شما از کجا آوردید؟ وقتی مطرح میکنید، میشه این!

مقام معظم رهبری هم این موضوع رو بارها گفته اند. مهمترینش اون زمان که فرمودند: «دو جریان الآن در مقابل شما ایستاده اند. یکی «««««داخلی»»»»» و یکی خارجی ... که البته خارجی مهمتر هست. اما «اینها-یعنی هر دو-» برای اینه که در این مدت پیشرفت های چشمگیر انجام شده... این مخالفتها و حمله ها که به دولت نهم و بخصوص دولت دهم میشه برای این هست که در دولت شما شعارهای انقلاب برجسته شده و پیشرفت صورت گرفته....
مشکل هم فقط با شما یا آقای احمدینژاد نیست! آماج شماهایید اما هدف انقلابه!»

/نقل از حافظه، تا حد امکان نزدیک به واژه های اصلی/


جناب مشهدی! شماها معلوم نیست چی میخواید! اگر مملکت، مملکت خودمون نبود، میگفتیم خلایق هرچه لایق!

محمد از ایران و دیگر هیچ
| 1394/2/2 - 17:55 |     1     0    
پاسخ: یادمان هست که هوای ایران بد جور ابری بود کاش الان هم هوای ایران را ابری پیش بینی کنند لااقل بارانی بیاید که سبزه ها سبز شوند و از رنگ سبز به گل های رنگارنگ به بنفش هم بگرایند . بله آن شیخ که دوران ریاست اش همه مشت بودی بر سر مردم و ..... می بینم که پای تخت روان آزادی خواه شده است. آن یار که قالی بافنی همه عمر نزدیک انتخابات سکه هدیه دادی مدیران را صد تا صد تا تا که سکه از بازار سکه بیرون کشیدی و هدیه دادی خب پول مفت مردم و ...... در جیب ناز می کشد دلار از بازار خب و و و های دگر که عرضه و تقاضا و رابطه آن را بدانی می دانی در دو سال اخر و نزدیک به انتخابات چه تاثیری روی تورم و قیمت ها گذاشت . یعنی ما برای هدف مون مردم را هم قربانی می کنیم و شما خدمت گذار مردمید؟ بله وقتی شما جلوی سگی محکم بایستی سگ جرات حمله ندارد ولی اگر احساس کند ترسیدی و یا عقب کشیدی پاچه تو می گیره بله وقتی ان حوادث در تاریخ ایران حک شده سال 88 را دشمن دید هار شد و به پاچه گیری و قطعنامه بازی رو آورد و ........ بله دستور غنی سازی سی درصد و به .... موجب شد دشمن از ترس اش پای میز مذاکره بیاید شما اگر هم می توانید پای میز مذاکره بروید به اعتبار دریای است که آقای احمدی نژاد ایجاد کرد و شما موج سواری می کنید . ولی این موج اگر عقبه نداشته باشد می شود دریای آرام سرتون کلاه نره آرامش با آسایش فرق داره ما آسایش نمی خواهیم که درآن مردگی است آرامش می تواند در طوفان هم باشد ما آرامش می خواهیم. و دریای ارام و بی باد و.... کشتی حرکت نمی دهد بدانید حرف هان هینگتون که جنگ تمدن ها را گفته درست تره انها گفتگو نمی خواهند پس ما هم صلح طلب از سر عجز نیستیم در عین قدرت صلح طلب باید باشیم. ولی آنها دکترین شون جنگه و .... بماند خب پس اونها با دیدن حوادث 88 اقدامات شون را کردند ببینید انها حتی از جمله آمریکا تقریبا یک هفته جرات نکرد از فتنه حمایت کند که فکر کردند هی یه هایی است و دو روزه جمع می شه ولی دیدند که نه سران فتنه .... بعد اوباما از آنها حمایت کرد حتی با فشار های داخلی که الان موقع اش هست که از فتنه حمایت کنی. در حالی که بدون تردید باید بگم حتی اوباما پیام تبریک اماده کرده بود برای پیروزی آقای احمدی نژاد و ....... وقتی اقای احمدی نژاد طرح خود را برای اتمام مساله هسته سال 84 اعلام کردند آقایان در کما رفتند که چه بگویند و.... طرح مشارکتی رفتند یک سالی تو کما که حالا چه بهانه ای بعد اومدند گفتند نه اگر بله پس در خاک یک کشور دیگر ببینید بهانه پی بهانه و این در پی منافع شخصی ها و خائنین به مردم و کشور ...... جالبه اعلام می شود که عفو عمومی بشود که نمی دانم چه بشود ...... حرف زیاده مردمی که از ظلم ستون نظام به احمدی نژاد پناه می آورند چطور می شود به انها رو کنند بله ولی با شانتاژ بازی و ..... خواستند بگویند ..... اگر شما دلتان به حال مردم سوخته بود و پی منافع تان نبودید کمک می کردید و دست به دست هم دشمن را خار می کردید برای ایرانی قدرتمند و ...... خدا از شما ها نگذرد . ان شائ الله.

ناشناس
| 1394/2/1 - 21:03 |     1     288     |
الان یه عده قرار پیغام بزارن افرین افرین صد افرین چه خوب گفتی
اصلا به ما چه که فساد مالی زیاد شده کی گفته که ارزش پول مردم اومده پایین اصلا کی گفته گرانی زیاد شده
خوب دزد هست که هست دزدی که ملاک نمی شه یه نفرو معاون اول نکنیم خیانت به ملت دلیل پست دادن به افراد نیست که حالا اون اقا یه کاری کرده به ما چه بیاد کار مردمو 4به روش خودش را بندازه البته از نظر کارهای این سایت مردم یعنی احمدی نژادیا بقیه نمی فهمن حالیشون نیست بعد هر سوال هم که با ید روشنگری بشه اصلا چرا باید جواب داد سوال و با سوال جواب می دیم مردم که ... دیگه الکی می گیم 200 تومن یارانه می دیم واسه هر بچه 1 میلیون پول می دیم قیمت مسکنو خدابرابرکنه بعد مردم مجبور بشن کلی پولاشونو بدن به ما یه لونه ای چیزی بسازیم بندازیم بهشون
ای خدایا شکرت
ولی فهمیدن یه عده که می فهمن یه عدرو اخفال می کنندو اخفال شدگانم اصلا نمی خوان متوجه شن که چه بلایی سرشون اومده ادمو رنج می ده
بابا میلیاردتونو دزدیدن بهتون وعده فقت وعد ی اونم صدی دادن ب

ناشناس
| 1394/2/2 - 02:36 |     588     1     |
تحریم هارا کسانی بر دولت احمدی نژاد تحمیل کردند که می خواستند دولت نهم و دهم زمین گیر شود کد های تحریم از داخل به آمریکا داده شد وقتی که احمدی نژاد گفتند من وارد منطقه ممنوعه آقایان ه ش شده ام کد تحریم ها به بر دولت نهم و دهم داده شد

ناشناس
| 1394/2/2 - 11:00 |     0     1     |
تیتری بزنید که آیا رئیس جمهوری بعدی توافقنامه هسته ای را لغو می کند؟

رحیم
| 1394/2/3 - 12:14 |     0     0    
پاسخ: نه در زمان دکتر ...یکنفر دیگر نرفت عمان و او از جزییات هم خبر نداشت. تو را خدا حماقتو بس کنید

ذوالفقاری
| 1394/2/2 - 13:38 |     1     295     |
احتراما ضمن اظهار ارادت و ادب وافر به ساحت استاد فرهیخته و عزیزم جناب آقای جوانفکر، بسیار متآثرم که برخی از مطالب ایشان فاقد پشتوانه منطقی است و بیشتر تفکرات سیاسی این بزرگوار نقش ایفاء کرده است . اولا با اشرفیت کامل رهبری ، این انسان ولایتمدار چگونه به خودش اجازه داده که اینگونه اظهار نظر فرماید ثانیا شعار های مربوط به انرژی هسته ای 11 سال است که داده میشود نه 8 سال، ثالثا کدام عقل سلیمی میپذیرد که قبل از هرگونه توافق و مصالحه ای ،مناظره صورت پذیرد،موضوع مناظره چه میبود ؟بایدبدانندکه به خوبی هم میدانند این مناظرات براساس فرمایش مقام معظم رهبری انجام میگیرد که فرمودند با منتقدین صحبت شود شاید مطالب خوبی عایدات شودتا شایددر مذاکرات آینده مفید واقع گردد. رابعا ....... ، خامسا ........ و.......... ،

آریا76
| 1394/2/2 - 14:06 |     349     1     |
خیانت داخلی بهترین تعبیر برای وضع امروز کشوره ... کسانی که به کشورهای عربی گفتند نگران نباشید که دولت احمدی نژاد تا 6 ماه دیگه سقوط میکنه ، کسانی که گفتند تا 6 ماه دیگه تو کشور قحطی میشه ، کسانی که برای تبلیغ علیه دکتر احمدی نژاد از کشورهای خارجی پول گرفتند. کسانی که فقط بخاطر حسادت به شخص احمدی نژاد باعث به ثمر نشستن تحریمها شدند.

حمید
| 1394/2/2 - 16:52 |     1     0     |
درود بر اقای جوانفر با این استدلال قوی حض بردم خدا نگهدار ت باشد


000
| 1394/2/2 - 17:03 |     2     0     |
دکتر جوانفکر قشنگ بلد چیکار کنه پس نیازی نیس من خودمو بکشم


خسروایرانی
| 1394/2/2 - 21:46 |     2     0     |
کار هر کس نیست خرمن کوفتن
بخدا قسم حسن روحانی در حد واندازه مقامش نیست
انقدر شهامت نداره که متواضعانه صحبت کند
درخت هر چه بارش بیش سرش خمیده تر


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
 
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
 
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
 
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
 
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
 
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
 
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
info@dolatebahar.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار