آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
یکشنبه، 3 شهریور 1398 - 16:45   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 9865صفحه نخست » تازه هاشنبه، 13 اردیبهشت 1393 - 16:42
اعتباربخشی مجدد به مُهر "ساخت ایران"
  

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارگران سربازان رزم تولیدند و به دولت یازدهم و سیاستهای آن امید بسته‌اند تا مُهر "ساخت ایران" دوباره اعتبار خود را پیدا کند.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی گفت: برای محقق شدن اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری و اجرایی شدن سیاستهای رییس جمهوری که می‌خواهند چرخ کارخانه‌ها و سانتریفیوژها با یکدیگر بچرخند، باید با تلاش و جدیت و از خودگذشتگی تلاش کنیم.

وی ادامه داد: کارگران همان جمعیتی هستند که در طول هشت سال وفور منابع مالی، 800 میلیارد دلار درآمد نفت و پول پاشیدن در زمین سیاستهای نامساعد را تجربه کردند و امروز بیش از هر زمان دیگری ایمان آورده‌اند که چرخیدن چرخ کارخانه‌ها، امنیت شغلی کارگران و رونق اقتصادی از سردادن شعارهای جاه‌طلبانه، ولخرجی‌های بی‌حساب و کتاب و هزینه کردن‌های عجولانه بر نمی‌آید و باید تدبیر داشت.

ربیعی با بیان اینکه کارگران، واگذار شدن بازار کشور به کالاهای خارجی و غیر تولیدی شدن اقتصاد را همچون خاری در چشم تحمل کرده‌اند، اظهار کرد: جامعه کارگری به دولت یازدهم امید بسته است تا هر صبح با هزاران امید راهی دنیای تولید و کار شود و مهر "ساخت ایران" اعتباری دوباره پیدا کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اگر تحریم‌ها رفع و دسترسی به میلیاردها دلار میسر شود، سهم تولید و سرمایه‌گذاری در ماشین‌آلات و سهمی که به سمت تولیدمحور شدن جامعه ایران جاری خواهد شد ده‌ها برابر بیشتر از سهم واردات غیرضروری خواهد بود.

وی با بیان اینکه علیرغم ورود 800 میلیارد دلار درآمد نفتی به کشور، با رشد منفی اقتصاد روبه رو بودیم، اظهار کرد: در کنار رشد منفی اقتصادی و کارخانه‌هایی که مشکل پیدا کردند، جامعه کارگری توزیع ناعادلانه ثروت‌ را شاهد بود که سبک زندگی جامعه را تغییر داد و اخلاق و فرهنگ کار را قربانی کرد.

به اعتقاد ربیعی، در جامعه‌ای که تولید منزلت نداشته باشد اخلاق از بین می‌رود از این رو کارگران از دولت تدبیر و امید انتظار دارند که تولید را صاحب منزلت و احترام کارگران را به آنها بازگرداند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه تضمین اشتغال پایدار را در توزیع عادلانه ثروت، تحقق عدالت اجتماعی موثر خواند و افزود: رفاه اجتماعی نیز به کاهش بی‌عدالتی‌ها منجر خواهد شد.

ربیعی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت تدبیر و امید، در راستای تولید محور شدن و احیای رشد اقتصادی اقداماتی صورت داده و تلاش کرده است تا کارآمدی را به صندوق‌های سرمایه‌گذاری نظیر تامین اجتماعی بازگرداند به نحوی که این مدت کوتاه نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان به ارزش صندوق تأمین اجتماعی افزوده شده است.

   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار