آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
یکشنبه، 3 شهریور 1398 - 15:35   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 9906صفحه نخست » تازه هاشنبه، 13 اردیبهشت 1393 - 19:14
دزدها در خانه مادری آیت‌الله مهدوی کنی!
  

در انتهای باغ‌های «کن» در تهران، در محله‌ای که خانه‌های نوساز و قدیمی کنار یکدیگر ریتمی ناموزون را ایجاد کرده‌اند، یک خانه‌ی 200 ساله قرار دارد که در کنار سادگی و زیبایی، یک تفاوت شاخص با دیگر خانه‌های این محله دارد.

به گزارش ایسنا، خانه‌ی مادری «آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی» که او نیز تا آغاز دوران طلبگی‌اش در اتاق کنار مطبخ‌ آن زندگی می‌کرد، بیش از 20 سال است که به حال خود رها شده و حتا دزدها به‌راحتی به این خانه وارد می‌شدند.

برادرزاده‌ی آیت‌الله مهدوی کنی در این‌باره اظهار کرد: وارث این خانه، آیت‌الله مهدوی کنی است؛ ولی این خانه از سال 1371 و پس از درگذشت مادر ایشان به حال خود رها شده است.

محمدتقی باقری با اشاره به این‌که هنوز این خانه در فهرست آثار ملی به ثبت نرسیده است، از جمله ویژگی‌های شاخص این خانه را آب‌انبار و جدا بودن سرویس بهداشتی زنان و مردان و همچنین جریان داشتن آب در حیاط خانه دانست و افزود: چند سال پیش به‌دلیل بی‌توجهی، دزدها به‌راحتی از این خانه سرقت می‌کردند.

به گزارش ایسنا، رییس شورای شهر تهران نیز که در جریان برنامه‌ی تهرانگردی خود از این خانه‌ی تاریخی دیدن می‌کرد، درباره‌ی وضعیت این خانه، گفت: با شهرداری صحبت کرده‌ایم تا در صورت مثبت بودن مذاکرات، بتوان این خانه را به «موزه‌ی کن» تبدیل کرد.

احمد مسجدجامعی با تأکید بر ارزشمند بودن فرم‌، شکل و شخصیتی که در این خانه زندگی کرده است، افزود: به‌دلیل وجود این ارزش‌های تاریخی، این خانه ظرفیت تبدیل شدن به موزه را دارد و می‌تواند ادامه‌ی رسالت خود را پس از رفتن آیت‌الله مهدوی کنی از خانه همچنان حفظ کند.

او در حالی بر لزوم ثبت خانه‌ی مادری آیت‌الله مهدوی کنی در فهرست آثار ملی تأکید کرد که مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری تهران - رجبعلی خسروآبادی - گفت، این خانه در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار