آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
یکشنبه، 26 اردیبهشت 1400 - 06:08   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 40868صفحه نخست » خبردوجمعه، 14 فروردین 1394 - 04:54
متن کامل/ وزارت خارجه آمریکا جزئیات توافق لوزان را منتشر کرد
متن کامل/ وزارت خارجه آمریکا جزئیات توافق لوزان را منتشر کرددولت بهار: کاخ سفید در پایان مذاکرات لوزان، فکت شیتی حاوی جزئیات تفاهمات به دست آمده در سوئیس، منتشر کرد.
  

دولت بهار/ کاخ سفید در پایان مذاکرات لوزان، فکت شیتی حاوی جزئیات تفاهمات به دست آمده در سوئیس، منتشر کرد. این فکت شیت تفسیر آمریکا از آن چیزی است که در لوزان به دست آمده است. فکت شیتی که از سوی ایران منتشر شده را اینجا بخوانید. 

بندهای این فکت شیت در ادامه آمده است: 

غنی‌سازی

- تعداد سانتریفیوژهای ایران از 19000 کنونی به 6104 دستگاه میرسد، که در 10 سال آینده تنها 5060 عدد از آن‌ها اورانیوم غنی‌سازی خواهد کرد. تمامی سانتریفیوژها از نوع IR-1 خواهد بود.

- ایران موافقت کرده دستکم به مدت 15 سال، بالای 3.67درصد غنی‌سازی نکند. 

- ایران موافقت کرده است که به مدت دستکم 15 سال، ذخایر اورانیوم غنی‌شده خود را از مقدار 10000 کلیوگرم کنونی، به 300 کیلوگرم کاهش دهد. 

- تمامی سانتریفیوژهای اضافی ایران تحت نظارت آژانس ذخیره شده و تنها برای جایگزینی سانتریفیوژهای فعال مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

- ایران موافقت کرده است که تا 15 سال هیچ تأسیسات غنی‌سازی تازه‌ای نسازد.

- زمابندی گریز ایران (زمانی که طول می‌کشد ایران مواد غنی‌شده کافی برای یک سلاح داشته باشد) در حال حاضر بین 2 تا 3 ماه ارزیابی می‌شود. این زمانبندی ذیل این چارچوب، برای دستکم 10 سال، به دستکم یک سال افزایش می‌یابد. 

ایران تأسیسات خود در فردو را تبدیل می‌کند، به نحوی که دیگر برای غنی‌سازی اورانیوم به کار نرود

- ایران موافقت کرده تا به مدت دستکم 15 سال در تأسیسات فردو غنی‌سازی اورانیوم انجام ندهد.

- ایران موافقت کرده تا تأسیسات فردو را به نحوی تبدیل کند که تنها برای اهداف صلح‌آمیز به کار گرفته شود (به مرکز تحقیقات هسته‌ای، فیزیک، فناوری)

- ایران موافقت کرده تا دستکم به مدت 15 سال در فردو تحقیقات و توسعه مرتبط با غنی‌سازی اورانیوم انجام ندهد. 

- ایران به مدت دستکم 15 سال هیچ مواد شکافت‌پذیری در فردو نخواهد داشت. 

- تقریبا دو سوم سانتریفیوژها و زیرساخت‌های فردو حذف خواهد شد. سانتریفیوژهای باقی‌مانده نیز اورانیوم غنی نخواهد کرد. تمامی سانتریفیوژها و زیرساخت‌های مربوطه تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار می‌گیرد. 

ایران برای 10 سال، تنها در تأسیسات نطنز و با تنها 5060 سانتریفیوژ نسل اول (IR-1) اورانیوم غنی‌سازی می‌کند.

- ایران موافقت کرده تا برای 10 سال، تنها با استفاده از سانتریفیوژهای نسل اول خود (IR-1) در نطنز غنی‌سازی کرده و تمامی سانتریفیوژهای پیشرفته خود را برمی‌دارد.

- ایران 1000 سانتریفیوژ IR-2M خود را که در حال حاضر در نطنز نصب شده، برداشته و به مدت 10 سال آن‌ها را در انبار تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار می‌دهد. 

- ایران برای دستکم 10 سال از مدل‌های IR-2، IR-4، IR-5، IR-6 یا IR-8 برای تولید اورانیوم غنی‌شده استفاده نمی‌کند. ایران بر اساس یک زمانبندی و مولفه‌هایی که با 1+5 مورد توافق قرار می‌گیرد، با سانتریفیوژهای پیشرفته خود، فعالیت‌های تحقیقات و توسعه خواهد داشت.

- برای 10 سال، غنی‌سازی و تحقیقات و توسعه غنی‌سازی محدود خواهد بود، تا از زمان گریز یک ساله اطمینان حاصل شود. پس از 10 سال، ایران به طرح غنی‌سازی و تحقیقات و توسعه غنی‌سازی که به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه شده و مطابق با برنامه اقدام مشترک جامع و ذیل پروتکل الحاقی مقید خواهد بود،‌ که منجر به محدودیت‌های مشخص بر ظرفیت غنی‌سازی می‌شود. 

بازرسی و شفافیت
آژانس بین‌المللی به تأسیسات هسته‌ای ایران، از جمله به تأسیسات غنی‌سازی این کشور در نطنز و تأسیسات غنی‌سازی پیشین آن در «فوردو» دسترسی منظم خواهد داشت و در این راستا از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین فناوری‌های نظارتی استفاده خواهد کرد.‎

- بازرس‌ها به زنجیره تأمین که پشتیبان برنامه هسته‌ای ایران است، دسترسی خواهند داشت. سازوکارهای بازرسی و شفافیت‌ جدید با نظارت دقیق بر اجزا و مواد هسته‌ای ایران از انحراف این برنامه به سمت برنامه‌ای مخفیانه جلوگیری خواهد کرد. بازرس‌ها به زنجیره تأمین که پشتیبان برنامه هسته‌ای ایران است، دسترسی خواهند داشت. سازوکارهای بازرسی و شفافیت‌ جدید با نظارت دقیق بر اجزا و مواد هسته‌ای ایران از انحراف این برنامه به سمت برنامه‌ای مخفیانه جلوگیری خواهد کرد.‎

- بازرس‌ها به معاون اورانیوم دسترسی خواهند داشت و در کارخانه‌های اورانیوم که ایران به مدت 25 سال اقدام به تولید کیک زرد کرده پایش مستمر انجام خواهد داد.‎

- بازرس‌ها از روتورهای سانتریفیوژ ایران نظارت مستمر به عمل خواهند آورد و تأسیسات تولید و ذخیره اورانیوم ایران را برای 20 سال در معرض نظارت قرار خواهند داد. پایگاه ساخت سانتریفیوژ ایران متوقف شده و تحت نظارت مستمر قرار خواهد گرفت.‎

- تمامی سانتریفیوژها و زیرساخت‌های برداشته شده از فوردو و نطنز تحت نظارت مستمر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار خواهند گرفت.‎

- یک کانال تدارکاتی انحصاری به منظور نظارت و تأیید تک تک موارد مربوط به تأمین، فروش و انتقال مواد و فناوری‌های هسته‌ای و مواد دارای استفاده‌های دوگانه به ایران ایجاد خواهد شد.‎

- ایران با اجرای پروتکل الحاقی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی موافقت کرده که به آژانس امکان اطلاعات و دسترسی بیشتر به برنامه هسته‌ای ایران، هم در تأسیسات اعلام شده و هم در تأسیسات اعلام‌نشده فراهم می‌آورد.‎

- ایران ملزم خواهد بود به آژانس دسترسی‌های لازم برای تحقیق درباره تأسیسات مشکوک این کشور یا تحقیق درباره ادعاهای وجود تأسیسات غنی‌سازی پنهان، تأسیسات تبدیل (اورانیوم)، تأسیسات تولید سانتریفیوژ یا تأسیسات تولید کیک زرد در هر نقطه از آن کشور فراهم کند.‎

- ایران موافقت کرده کد اصلاحی 3.1 که مستلزم اطلاع‌رسانی زودهنگام درباره ساخت تأسیسات جدید است را اجرا کند.‎

- ایران اقدام به اجرای مجموعه‌ای مورد توافق از اقدامات برای پرداختن به نگرانی‌های آژانس بین‌الملل انرژی اتمی درباره جنبه‌های نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای خود خواهد کرد.‎

رآکتورها و بازفرآوری

- ایران موافقت کرده رآکتور تحقیقاتی آب سنگین در اراک را بر اساس طراحی مورد توافق با 1+5، بازطراحی و بازسازی کند، به نحوی که دیگر پلوتونیوم سطح تسلیحاتی تولید نکرده و تحقیقات و تولید رادیو ایزوتوپ را امکان‌پذیر کند.

- هسته اصلی رآکتور که می‌توانست مقادیر قابل توجه پلوتونیوم سطح تسلیحاتی تولید کند، نابود شده یا از کشور خارج می‌شود. 

- ایران در طول عمر رآکتور، تمام سوخت مصرف‌شده رآکتور را به خارج از کشور منتقل می‌کند.

- ایران به صورت نامحدود، متعهد شده است که دست به بازفرآوری یا تحقیق و توسعه بازفرآوری بر سوخت هسته‌ای مصرف‌شده، انجام ندهد.

- ایران به مدت 15 سال، فراتر از نیازهای رآکتور اصلاح‌شده اراک، آب سنگین انباشت نکرده و تمامی آب سنگین باقی مانده را در بازارهای بین‌المللی به فروش می‌رساند.

- ایران به مدت 15 سال، هیچ رآکتور آب سنگین دیگری نمی‌سازد.

تحریم‌ها

- ایران در صورتی که به صورتی قابل راستی‌آزمایی به تعهدات خود پایبند باشد، تخفیف تحریمی دریافت خواهد کرد. 

- آمریکا و اتحادیه اروپا زمانیکه آژانس تائید کند ایران تمام گام‌های کلیدی مرتبط با هسته‌ای را برداشته، تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای را تعلیق خواهند کرد. در هر زمان که ایران به تعهدات خود عمل نکند، این تحریم‌ها فورا به جای خود باز می‌گردند. 

- معماری تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای ایالات متحده در بخش اعظم دوره توافق حفظ شده و امکان بازگشت فوری آن‌ها درصورت بروز مورد جدی عدم-کارایی را فراهم می‌کند.

- تمامی قطعنامه‌های پیشین شورای امنیت سازمان ملل مرتبط با مسئله هسته‌ای ایران همزمان با تکمیل اقدامات مرتبط با هسته‌ای که نگرانی‌های کلیدی (غنی‌سازی، فردو، اراک، ابعاد احتمالی نظامی و شفافیت) را پاسخ دهد، برداشته می‌شود. ‎

- با این حال، مجوزهای اصلی در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل (آن‌هایی که مربوط به انتقال فعالیت‌ها و فناوری‌های حساس است)، با یک قطعنامه‌های جدید شورای امنیت سازمان ملل که برنامه اقدام مشترک جامع را تائید می‌کند، بار دیگر برقرار می‌شوند. این (قطعنامه) همچنین کانال اکتساب فوق‌الذکر را ایجاد می‌کند، که یک تمهید شفاف‌سازی کلیدی به شمار می‌آید. در این قطعنامه، محدودیت‌های مهم بر تسلیحات متعارف و موشک‌های بالستیک و همچنین مجوزهایی که اجازه بازرسی محموله‌ها و بلوکه دارایی‌ها را می‌دهد، وجود خواهد داشت.

- یک روند حل مناقشه تعریف می‌شود که تمامی طرف‌های برنامه اقدام مشترک جامع را قادر می‌سازد برای حل اختلاف نظرها در مورد اجرای برنامه اقدام مشترک جامع، تلاش کنند.

- در صورتی که یک مسئله عدم-کارایی قابل توجه را نتوان از طریق آن روند حل کرد، آنوقت تمامی تحریم‌های پیشین سازمان ملل می‌توانند بار دیگر اعمال شوند. 

- ذیل توافق، تحریم‌های ایالات متحده مرتبط با مسئله تروریسم، نقض حقوق بشر و موشک‌های بالستیک پابرجا خواهند بود.

زمابندی

- به مدت 10 سال، ایران ظرفیت غنی‌سازی و تحقیق و توسعه خود را محدود می‌کند، که این امر زمان گریز دستکم یک ساله را تضمین می‌کند. فراتر از آن، ایران به طرح‌های غنی‌سازی بلندمدت و تحقیق و توسعه غنی‌سازی که با 1+5 به اشتراک گذاشته شده، مقید خواهد بود. 

- به مدت 15 سال، ایران عناصر اضافی برنامه خود را محدود خواهد کرد. به عنوان نمونه، ایران تأسیسات غنی‌سازی جدید یا رآکتورهای آب سنگین نساخته و ذخایر اورانیوم غنی‌شده خود را محدود کرده و فرآیندهای پیشرفته شفافیت را می‌پذیرد. 

- تمهیدات مهم بازرسی و شفاف‌سازی پس از 15 سال نیز ادامه خواهد داشت. پایبندی ایران به پروتکل الحاقی آژانس بین‌المللی انرژی انمی، از جمله دسترسی قابل توجه و تعهدات شفاف‌سازی، دائمی خواهد بود. بازرسی‌های قدرتمند زنجیره تأمین اورانیوم ایران برای دستکم 25 سال، ادامه خواهد داشت. 

- حتی پس از دوره سخت‌ترین محدودیت‌های برنامه هسته‌ای ایران، ایران همچنان عضوی از پیمان منع گسترش هسته‌ای است، که ایران را از توسعه و دستیابی به تسلیحات هسته‌ای منع کرده و اعمال پادمان‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر این برنامه را ضروری می‌کند. 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 170 نظر (فعال: 152 ، در صف انتشار: 0، غیره: 18)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
امیر شوکتی نیکو
| 1394/1/14 - 05:15 |     193     31     |
چقدر خوب. اینهمه مذاکره و امتیاز برای هیچ. از قبل برنامه ریزی و هماهنگ شده بود که با هجمه رسانه ای و کنترل اذهان و افکار به گونه ای افکار عمومی را هدایت کنند که تمامی آنچه را که به نسیه وعده داده اند را در قالب پیروزی به خورد ملت بدهند

مرکز پرورش نخود سیاه
| 1394/1/14 - 07:32 |     266     9    
پاسخ: قرار شده به جای غنی سازی با کمک و طراحی ۱ ۵ یک پارک و یک مرکز گردشگری بین المللی با دو هتل ۷ ستاره، هتل فردو و هتل نطنز با تجهیزات توریستی فوق مدرن اروپایی و آمریکایی در محل فردو و نطنز احداث کنیم. همچنین دو تا باغ مرکز پرورش نخود سیاه هم در پنجاه کیلومتری مراکز فوق الذکر احداث کنیم که دانشمندان هسته ای ما بتونن اونجا به تحقیقاتشون ادامه بدهند. همچنین پروژه احداث چندین کارخانه دستمال یزدی که کلنگش در زمان کارگزاران زده شده بود و تا پایان دولت اصلااحات ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در دولت دکتر احمدی نژاد متوقف شده بودند، با کمک نیروهای خدوم خارجی، این پروژه ها به اتمام برسند تا ما بتونیم در تولید و ساخت دستمال یزدی خودکفا بشیم و در منطقه حرف اول رو بزنیم!
شهاب
| 1394/1/14 - 09:48 |     155     7    
پاسخ: من بیلمیرم اگه قیمت بربری 1500 تومانی به 50 تومان برگشت نباختیم و گرنه باختیم
دانیال دانا
| 1394/1/14 - 13:58 |     38     302    
پاسخ: الان کاسبان تحریم ، دلالان سوداگر و متخلفین مالی به شدت متضرر شده اند و دارن عقده گشایی می کنند.
یاور
| 1394/1/14 - 16:51 |     250     6    
پاسخ: توجه ..توجه ..سایت نطنز وفردو جهت اجاره به مزایده گذاشتن از عزیزانی که خواستار اجاره یا رهن به شرط تملیک میباشند خواهشمند است سیرعتر اقدام نمایند عزیزان کسبه زایعات فروش و صنف مرغداران در اولویت میباشند . بدوید تا تمام نشده
لغو تحریمهای دور
| 1394/1/14 - 21:35 |     32     8    
پاسخ: الان ما با این قرارداد ننگین چی شیکلی شدیم؟!
ناشناس
| 1394/1/14 - 21:37 |     25     9    
پاسخ: واقعا این توافق ننگینه!!
آیندگان نظر خواهند داد
متاسفانه استحاله ی انقلاب شروع شده و تجربه ی تلخ سعد آباد با حضور شیخ حسن اینبار با ظریف و در لوزان شکل گرفت
باید امثال دکتر ایزدی و زیباکلام شفاف سازی کنند تا جنبه های تاریک این ننگین نامه بیشتر هویدا شه

ناشناس
| 1394/1/14 - 21:39 |     28     8    
پاسخ: تا جایی که جا داشت، آقای ظریف و تیم مذاکره کننده به غربیها و آمریکاییها دادند. آخه اینم شد مذاکره؟!
ناشناس
| 1394/1/14 - 21:40 |     27     7    
پاسخ: ایکاش ذلیلمون کرده بودند، سوسکمون کردند!
ناشناس
| 1394/1/14 - 21:40 |     39     7    
پاسخ:
آقای ظریف، شما فاتحه خوانده اید؟!

حق نیا
| 1394/1/14 - 21:43 |     28     11    
پاسخ: ما را فروختند . عظمت ما از بین رفت ... خدا ما را مرگ بدهد ..

یاد سخنرانی امام سال چهل ودو افتادم

اون سخنرانی رو بزارید تا همراه مردمی که پای سخنرانی امام گریه می کردند بر این همه دروغ و رذالت و پستی بگرییم.

همه سیستم رو هماهنگ کردند برای پنهان کردن واقعیت. امام جمعه تهران ، صدا وسیما ، .... ، خبرگزاریها ، عمارهای بصیر ، ، همه و همه بر تحمیل ترکمنچای توافق کرده اند ....

جلیلی این ظرفیت نظام !! ،آقای مصباح یزدی . دیگر عماران بصیر هم ظاهرا سکوت فرموده اند .. آفرین بر بصیرتتان !

ناشناس
| 1394/1/14 - 23:19 |     25     7    
پاسخ: دوستان بیاید به جای شِکوِه و شکایت نیمه پر لیوان رو ببینیم. درسته طرف غربی در توافق هسته ای تا کمر کلاه سرمون گذاشته، آقای زنگنه هم فرموده اند که میخواهند تولیدات روزانه نفت رو به سطح ۴ میلیون بشکه افزایش بدهند، حتی اگر این روند باعث شود قیمت هر بشکه نفت به ۲۰ دلار برسد!

اما بیایم منصف باشیم، کلاه خودمون رو قاضی کنیم، آقای ظریف با اون وضعیت کم دردشون الان ۲۰ ماه که دارن با جت شخصی سوپردولوکسشون هر هفته دارن میرن زوریخ، لوزان، ژنو، پاریس، برلین، وین و باید با افرادی مثل کری دائم هِر و کِر بکنن و پیاده روی بکنن و صبحانه و ناهار و شام کاری بخورند و از توی هتلهای ۵ ستاره سوئیس مجبور بشن کوههای آلپ رو تماشا کنن.

بابا این زبون مو در آورد، قبلاً هم دولت تدبیر و امید فرموده بودند که تمام تلاششون رو میکنن، اگر طرف مقابل بدقولی کرد، دیگه تلاششون رو کردن و پشیمون نیستند. الانم دستاورد ۸ ساله هسته ای چند صد کیلو اورانیوم غنی شده تولید شده رو سه سوته اکسید کردند و سانتریفیوژها رو هم محدود کردن، نفتم از ۱۰۵ دلار فعلاً به ۵۰ دلار رسوندن که کدخدا راضی باشه!

دیگه اگه کدخدا بدقولی کرده و تا کمر کلاه سرمون گذاشته، تقصیر دولت تدبیر و امید چیه؟! مهم سعی و تلاش بود که کردن، و توافق هم برامون گرفتن، بالاخره داشتن یک توافق ولو اینکه تا کمر کلاه سرمون گذاشته باشند، بهتر از هیچیه!


وطن
| 1394/1/14 - 05:24 |     251     17     |
اگر این باشه که تمام خط قرمزها و فرمایش های رهبری نادیده گرفته شده

رفع تحریم ها گام به گام و بر اساس راستی آزمایی؟!

ناشناس
| 1394/1/14 - 08:46 |     45     5    
پاسخ: یعنی ۱۹۰ هزار سو تامین شد. تحریم ها برداشته شد . درود بر تکنو کراتهایی که سه ماهه ... شدند .

ناشناس
| 1394/1/14 - 05:29 |     29     368     |
همینکه از شر منفی بافانی چون شما نجات پیدا کنیم نعمتی اس ضمنا خانواده معظم شهدا زبان گویا وچشم بینا دارند وکیل خود خوانده نمی خواهند

ناشناس
| 1394/1/14 - 05:48 |     71     4    
پاسخ: ...انرژی هسته ای، سیصد تومان بسته ای را عملی کردیم و حتی عملا انرژی هسته ای ایران را کاملا بی ارزش کردیم و شرمنده مردم آمریکا و اروپا نیستیم!
مجید
| 1394/1/14 - 05:52 |     237     5    
پاسخ: آره واقعا نمایندشونم پدر شهید احمدی روشن که اگه بیست درصد نمیخواستی بیخودکردی پنج تا خانواده روبی سرپرست کردی!حالا با این سه وخورده ای درصد احتمالا وزارت خارجه وسازمان اتمی بخوان آدامس بادکنکیه هسته ای درست کنند.البته اینم شاید
ناشناس
| 1394/1/14 - 08:03 |     369     3    
پاسخ: این اسمش توافقنامه بود یا دعوت به چالش نخود سیاه!
ظرافت
| 1394/1/14 - 15:58 |     284     1    
پاسخ: تبریک میگم ب همه هواداران آقای روحانی تلاششون قابل تقدیره ب هر حال گذاشتن کلاه پشمی ازنوع دوره قاجاری برسراین ملت ودرادامه اش جنجال مبنی برپرثمربودن این کلاه برای قشری از ملت ک باگرم شدن سرشان ب واسطه کلاه پشمی ب خواب آروم میرن،هنری هست ک تنهاازایشون وگروهشان برمیامد.خسته نباشن ک ب هرحال دوخت کلاه رو بعداز ی وقفه طولانی ازسال82و83 ب پایان رسوندن .مبارک باشداین همه هنرمندی.چنین هنری قطعاازدستان امثال آقای احمدی نژادبرنمیومد.بهرحال حسادت نکین دوستان.
حقی
| 1394/1/14 - 21:44 |     4     8    
پاسخ: ...شو
ناشناس
| 1394/1/14 - 22:25 |     13     0    
پاسخ: لطفاً دوستان اینقدر تند نرید، گذشته، چراغ راه آینده است. آمریکا هر موقع خواسته زیر تعهداتش زده. آمریکا بعد از توافق الجزایر عهدنامه ۱۹۸۱ الجزایر ، موظف شد:

«1. تعهد حتی‌المقدور ایالات متحده به بازگرداندن وضعیت دارایی‌های ایران به دوره‌ی قبل از 14 نوامبر 79 23 آبان 58 که تاریخ صدور دستور انسداد سرمایه‌های ایران از طرف رئیس‌جمهور وقت آمریکا بود.

2. لغو کلیه‌ی تحریم‌های تجاری علیه ایران

3. استرداد دارایی‌های ایران در آمریکا

4. استرداد دارایی‌های شاه ایران

5. تعهد به عدم مداخله در امور داخلی ایران

6. پس گرفتن کلیه‌ی دعاوی مطروحه‌ی آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی علیه ایران.» 4

اما آمریکایی‌‌ها هیچکدوم از مفاد این قرارداد رو انجام ندادند.

همین دوره اخیر که عراق رو با خاک یکسان کردند، و اشغال کردند، هنوز که هنوزه تحریمها رو از روی عراق برنداشتن!!!

آمریکا بر طبق قانون موظف هست کشوری رو که اشغال کرده رو، امنتیش رو تأمین کنه، و دکتر احمدی نژاد بارها این مسئله رو گوشتزد و یادآوری کردند. اما در حال حاضر ما داریم بطور علنی و همانطور که آلمان و آمریکا از ما درخواست کرد، داریم با داعش در عراق میجنگیم.

آمریکا هم نفت عراق رو مجانی میبره، و جنگش و مخارجش رو هم ما براش انجام میدیم!!! آمریکا و متحدینش داعش رو بوجود میارن که به سوریه حمله کنه و بهشون عنوان پیکار جویان آزادیخواه رو میده، بعد که گندش در میاد، به ایران میگه، حالا شماها برید داعش رو از بین ببرید. جنگش رو ما انجام میدیم، حالشم کدخدا و متحدینش میبرن!

اما وقتی آمریکا به دکتر احمدی نژاد میگفت باید به ما کمک کنی، دکتر احمدی نژاد هم میگفتن، شما به این کشور حمله کردید، و مسؤل تأمین امنتیتش هم بر طبق قانون شما هستید.


تنها.دعاگو
| 1394/1/14 - 05:44 |     324     5     |
هیهات من الذله...

رحیم
| 1394/1/14 - 06:41 |     31     2    
پاسخ: آدمی که نمیتونه غلطی بکنه غلط میکنه اون غلطو بکنه . یکدفعه بکید قرار بود دهن ملت محروم را با شعار حق ماست و گرانی و امید واهی کاملا... . خدا ذلیل ترتان کند .شعار را ول کن حقیقتهای تلخ را ببین
شهاب
| 1394/1/14 - 09:54 |     228     1    
پاسخ: با این حساب بجای سوخت 60% عنی شده زیر دریائی اتمی آینده خود حتماً باید ذغال سنگ استفاده کنیم! می شود؟

زنده باد بهار 8443
| 1394/1/14 - 05:51 |     167     3     |
تو رو خدا این همه تدبیر رو یه جا خرج نکنین حیفه.

زنده باد بهار 8443
| 1394/1/14 - 05:54 |     174     4     |
یعنی خااااااااااااااااااااک . . . همین

ناشناس
| 1394/1/14 - 14:52 |     243     1    
پاسخ: اسمش را نیار
فردا همین خاک را هم می دهند برود.
تدبیر است دیگر، باید ازشان ترسید.


ناشناس
| 1394/1/14 - 06:01 |     671     3     |
به نام خدا
انالله و اناالیه الراجعون
ای همه انسانهای اندیشمند
ای همه غیرتمندان ایرانی
یکی از تعهدات توافق لوزان اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و بعدا تصویب آن در مجلس شورای اسلامی است.
حال باید پرسید اگر این تعهد را مجلس شورای اسلامی اجابت نکند آنها تحریمها را برای می دارند؟
هرگز برنمی دارند چون فقط همین یک امتیاز برای آنها کافی است.

توجه داشته باشید امضای این پروتکل به دشمنان این ملت برای ابد اجازه می دهد هر نقطه از ایران که مایل باشند و شامل کلیه مراکز نظامی و دولتی و خصوصی و زاغه های مهمات و تولید تسلیحات و موشک و تحقیقاتی و... می شود را هر وقت مایل بودند بازدید نمایند.
و این یعنی کنترل دقیق و جز به جز تحقیقات کلیه فعالیتهای نظامی ایران توسط دشمنان این نظام.
حال باید پرسید کدام انسان با شرف و غیرتمند آنرا می پذیرد!!؟
والله همین یک امتیاز برای آنها بس است.
غیرتمندان ایرانی بهوش باشید عزت مملکت را به یغما دادند

برادران محترم چرا خوش خیالی می کنید؟
امام ره علیه فرمود آمریکا شیطان بزرگ است
بنا به نص صریح آیات قرآن، شیطان خطاب به حضرت آدم و حوا قسم خورد که من ناصح شما هستم. و بعد آنها را فریب داد.
بعد شیطان خطاب به همه انسانها قسم خورد که من شما را فریب خواهم داد
حالا شما به حرف عادی شیطان دلخوش کرده آید.
اگر بحث هسته ای است فقط تعهد کنند مراکزی که در آن فعالیت هسته ای می شود تحت بازدید و کنترل باشد نه هر نقطه ای از کشور در هر زمان برای همیشه.
در ضمن اگر شک دارید در اینترنت تعهدات پروتکل الحاقی را ببیند.
در ضمن هیچ کشوری حتی کوچکترین و بدبخت ترین کشور تابحال حاضر به قبول این پروتکل نشده است که اگر می شد هم به ما مربوط نبود.

والله اگر تمام هسته ای را بطور کامل جمع میکردند و فقط پروتکل الحاقی را تعهد به تصویب و اجرا نمی کردند می گفتیم دو سال حق ماموریت یورویی و صدها هزار دلار هزینه های جنبی نوش جانتون ولی حالا می گیم از گوشت... حرامتر که با مملکت آن کردید که نباید

حقگو
| 1394/1/14 - 15:01 |     919     0    
پاسخ: ناشناس عزیز ظریف ....میگوید که داوطلبانه پروتکل الحاقی را پذیرفتیم.در متن اصلی ایران ملزم به اجرای پروتکل الحاقی است و ننگی از این بالاترنینست ضمنا چرا دولت راستگویان باید به مردم ....بگوید؟؟چرا غربی ها باید امین تراز مردم ایران باشند؟در واقع باید گفت گفتگو های 5 1 ظریف با منافع ملت مظلوم ایران که در این مذاکرات منافع ملت ایران شکست خورد. به همه مردم و آزاد اندیشان این ذلت را تسلیت میگویم

ناشناس
| 1394/1/14 - 06:08 |     410     4     |
ایران 1000 سانتریفیوژ IR-2M خود را که در حال حاضر در نطنز نصب شده، برداشته و به مدت 10 سال آن‌ها را در انبار تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار می‌دهد.
پیشنهاد میکنم آنها را از هم اکنون به خریداران آهن قراضه بفروشند, زیرا ده سال دیگر به هیچ کاری نخواهند خورد. و تنها باید در این مدت بابت نگهداری آنها پول انبارداری بدهیم.

ناشناس
| 1394/1/14 - 06:11 |     337     2     |
این همه تعهد تدبیر ی د رمقابل رفع تحریم راستی ازمایی که اگر ارداه کنند تحریم بر میگرده سر جاش از طرفی بازرسی بی حد و اندازه از هر نقطه ای از کشو ر که غربیها و اژانس اراده کنند که خو دش یک ذلته یعنی می تو نند مراکز نظامی را هم بازرسی کنند و با سابقه که اژانس داره بهانه گیری کنند و اقعا شا هکار کردن فقط می خو استند جار بزنند تو افق کردیم !

ناشناس
| 1394/1/14 - 07:09 |     473     0     |
چیزی شبیه یفاجعست، واقعا فکر هم کرده اند!؟؟؟

ناشناس
| 1394/1/14 - 08:31 |     9     1     |
تا موضوعی حیاتی مانند تغییر نام الهام چرخنده وجود دارد چرا وقتشون را صرف مسایل دنیایی غنی سازی کنند .

ع
| 1394/1/14 - 11:11 |     223     1     |
فکر نمیکنم ایرانی با غیرتی این ذلت را بپذیرد انهایی باید مذاکره میکردند که 8سال جنگ با دست خا لی پوزه استکبار رابخاک مالیدند انان انچه را در جنگ ازدست دادند چندین برابر ش رادرمذاکره بدست اوردند

ناشناس
| 1394/1/14 - 11:43 |     115     0     |
تا جایی که جا داشت، آقای ظریف و تیم مذاکره کننده به غربیها و آمریکاییها دادند. آخه اینم شد مذاکره؟!

امیر علی
| 1394/1/14 - 12:07 |     541     1     |
یک عهد نامه ترکمان چای دیگر با طعم تدبیر

ناشناس
| 1394/1/14 - 16:43 |     280     0    
پاسخ: صد بار بدتر، که ان در موقع ضعف بود و این نه و باید گفت دولت تدبیر بی کفایت ترین دولت تاریخ ایران است و ظریف از یک دیپلمات تازه کار هم نالایقتر و بهتر است گفت نالایق ترین دیپلماتی که جهان تاکنون به خود دیده.

ناشناس
| 1394/1/14 - 13:02 |     1128     2     |
حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص بیانیه مشترک قرائت شده در پایان مذاکرات ایران و 1 5، گفت: نام توافق دو مرحله‌ای را بیانیه مطبوعاتی گذاشتیم.

وی افزود: در یک کلمه باید گفت که اسب زین شده را داده‌ایم و افسار پاره تحویل گرفته‌ایم.

نیما
| 1394/1/15 - 00:34 |     12     0    
پاسخ: حالامتوجه شدید چرا کیهان و حسین شریعتمداری را میکوبیدند ؟ چون بارها همین اتفاق را پیشبینی کرد و اعلام نمود که البته از مجلس ... میخواهیم که زیر بار این خفت نروند و حاضریم همه نوع تحریم را بپذیریم که پذیرفته ایم تا به اسقلال ، آزادی و جمهوری اسلامیمان لطمه وارد نشود .و دروغگویان بدانند که ملت انقلابی گول این وعده و عید هارا نباید بخورد و تصور نکنند با این حرکات و گول زده ها مردم را میتوانند اغفال کنند!.نیما

مشهد
| 1394/1/14 - 13:14 |     420     2     |
آقای ظریف به عنوان یه همشهری ویه فرزند شهید از نتایج مذاکرات شما شرمگین شده ام روز سیزده 94 بدترین خاطرات برای من شد از این که سخنان خفت بار وتهدید آمیز اوباما را شنیدم با خود آرزوی مرگ کردم وبا خود گفتم پدرعزیزتر از جانم خوب شد که نبودی وچنین ذلتی را ندیدی ای کاش من هم با تو بودم چند تن از اعزای خانواده ام رفتند مزار شهدا شاید دلشان کمی التیام یابد ساختن وآباد کردن خیلی سخت است وهزینه هم دارد اقای ظریف ولی ویران کردن راحت است شما بعد این همه مذا اکرات راه ساده را انتخاب کردید شک ندارم به جز خانواده شهدا مردم هم از این مذاکرات خرسند نیستند به خصوص زمانی که توافقی که به زبان انگلیسی خانده شد با متن توافقی که شما خوندید به گفته کارشناس سیاسی در شبکه خبر یکی نبودناراضیند امیدوارم شرمنده مردم نباشید

ناشناس
| 1394/4/26 - 01:56 |     0     0    
پاسخ: زیاد به خودتون فشار نیارید. اگه دستور آقا نبود که ظریف حتی نمی تونست تو لوزان آب هم بخوره! خودمون رو گول نزنیم!

ناشناس
| 1394/1/14 - 13:15 |     104     0     |
پناه به خدا ازاین توافق ذلت باربه عنوان یک ایرانی پس از این همه مدت و پایداری احساس ذلیلی و سرشکستگی کردم امان از عدم توکل به خدا و پیروی از ولایت وترس مذبوحانه وای برما

بهاری
| 1394/1/14 - 13:27 |     149     0     |
روحانی مچکریم
دوستان دولت تدبیر و امید سکوت کردید دیگه از پیام های پر از تدبیرتون خبری نیست
ان شا الله با مخالف حضرت اقا این توافق نامه خیانت بار لغو خواهد شد

ناشناس
| 1394/1/14 - 13:39 |     504     2     |
روز عاشورا چرا سینه می زنیم ؟ما عملا که ذلت می پذیریم

ناشناس
| 1394/1/14 - 16:16 |     616     0    
پاسخ: حسین بیشتر از آب، تشنه‌ لبیک بود، افسوس که به جای افکارش زخم‌های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.
ملت در عاشورا برای تشنگی امام حسین سینه میزنند نه برای ذلت ناپذیریش


دلسوخته
| 1394/1/14 - 13:43 |     83     4     |
ای علمای اسلام به داد اسلام برسید عزت ما را فروختند شرف ما را فروختند ای قم ای اصفهان ای مشهد....

تنها.دعاگو
| 1394/1/14 - 21:36 |     10     0    
پاسخ: اینایی که گفتید اکثرا فعلا در جلسات تفسیر و تاویل و شرح و بست الاولویت الاوّل و الأصل الاوجب، یعنی منحرف المنحرفان، صدر المتهمان، راس المجرمان، مخوف المخوفان، الجریان الانحرافی المحمود والمشایی، به تحصیل بصیرت ، تجمع کرامت و تزلزل پیکره ی شرافت مشغول هستند!
ناشناس
| 1394/1/15 - 18:57 |     2     1    
پاسخ: همین حرفها پدر ملت را دراورد
رحیم
| 1394/1/16 - 00:15 |     2     0    
پاسخ: صحیح بنویسید . ای امام زمان (عج) بداد اسلام و امت برسید .... را یکجا فروختند .

ناشناس
| 1394/1/14 - 14:11 |     456     0     |
یاد بازی ایران آر÷انتین افتادم که ایران باخته بود اما بعضیها خوشحال بودن . ایران تو این مذاکرات باخته و خیلیها به خاطرش تبریک هم میگن .
ما هم تبریک میگیم و موچکریم از دولت که فقط سعی دارن تا فعالیت هسته ای رو متوقف کنند و سعی نمیکنند تا نیروگاهها رو یکی یکی منهدم کنند.
واقعا موچکریم که رفتن به مزار احمدی روشن و دیگر شهدای هسته ای رو قدقن نکردند.
و کلا از دیکتاتوری بنفش موچکریم .

ashhkan2040
| 1394/1/14 - 14:12 |     331     0     |
بدترین توافق ممکنه همینه واقعا متاسفم همه چی محدود شده

امیر
| 1394/1/14 - 14:14 |     1417     0     |
زنده باد راه شهیدان پاره پاره شده وطن زنده باد پدر و مادران داغدار شهدا زنده باد ایران مرگ بر خائن و وطن فروش مرگ بر لبخندزنان در برابر کسانی که روزی اشک های نوامیس این وطن را مشاهده کردند مرگ بر خواری مرگ بر ذلت

سعید
| 1394/1/15 - 16:33 |     2     0    
پاسخ: از رهبری عزیز میخواهیم که ....نمیگذاریم جام زهردیگری ...

امیر
| 1394/1/14 - 14:14 |     12     1     |
زنده باد راه شهیدان پاره پاره شده وطن زنده باد پدر و مادران داغدار شهدا زنده باد ایران مرگ بر خائن و وطن فروش مرگ بر لبخندزنان در برابر کسانی که روزی اشک های نوامیس این وطن را مشاهده کردند مرگ بر خواری مرگ بر ذلت

احسان
| 1394/1/14 - 14:56 |     2     191     |
میبینم این توافق حال کاسب های تحریم و گرفته.انشااله جلوی مفت خوریها حقوقهای زیاد الکی و...گرفته بشه

اسدخان
| 1394/1/17 - 01:53 |     8     0    
پاسخ: احسان جان . اگه تحریم ها برداشته میشد تو حق داشتی . اما مفت خوری و حقوق های زیاد الکی ... والا یه خورده فکر کن به شرافتت به عزتت به خون دلی که میخوریم .یعنی هیچ آرمان بالاتری نداری؟ منو باش به کی دارم جواب میدم اگه میتونستم بازم بهت منفی مدادم.

پپه
| 1394/1/14 - 15:24 |     340     1     |
به خدا سوگند که همیشه در تمام مدت زندگیم آرزو داشتم بتونیم در کنار دیگر مردم دنیا یک زندگی شاد و همراه با احترام متقابل داشته باشیم . با این آرزو چه زمان دولت اصلاحات چه زمان دولت عدالت ومهرورزی و چه زمان دولت اعتدال و تدبیر آرزوی موفقیت در مذاکرات هسته ای رو داشتم . اتفاقاتی که در دو سال اخیر در خاورمیانه افتاد و باعث به خطر افتادن منافع کشورهای قدرت مند جهان مانند انگلیس،فرانسه،آمریکا،روسیه و نقش سازنده ای که ایران در این اتفاقات داشت بروز افرات گرایی و در کشورهای لیبی، نیجریه،عراق، افغنستان و...که با هزینه زیاد امکان دستیابی به منابع نفت و طلا و دیگر منابعشان برای کشورهای غربی ایجاد شده بود و اختلالی که افراط گرایی موجود و جنگ داخلی در انتفاع از این منابع ایجاد کرد همچنین شکافی که بین روسیه بعنوان مهمترین شریک تجاری اتحادیه اروپا و صادر کننده نفت و گاز به اروپا ایجاد شده بود و اینکه ایران میتونست با در اختیار داشتن این اهرمها که در طول تاریخ صد ساله بی نظیر بود مرا چنان به رسیدن یک قرار داد آبرو مند امید وار کرده بود که حتی فکر نمیکردم هرگز برایم جایی از سوال در این تفاهم وجود داشته باشد باور کنید دوستان فشار روحی ناشی از عدم امید به تحقق آرزوهای خودم و فرزندان این سرزمین مرا بر آن داشت که حد اقل در این سایت سوالهایم را طرح کنم .
۱-غنی سازی:
رضایت غربیها برای غنی سازی در حد ۳/۵ درصد از دستاوردهای چهار سال پیش بود که ما در ضعیفترین موقعیت خودمان بودیم حضور سپاه عظیم آمریکا در خلیج فارس و عراق و افغانستان و... ضعف در خط مقدم مقاومت سوریه و... با این حال ما با در اختیار داشتن ابتکار عمل آنها را مجبور کرده بودیم از ما بخواهند بدون پیش شرط به مذاکره ادامه دهیم ، یعنی این ما بودیم که پیش شرط برای مذاکرات میگذاشتیم. پس چه جای خوشحالی برای تولید ۳/۵ در صدی اورانیم داریم؟
۲- تکلیف فردو ، نطنز و آب سنگین اراک
با اقدامات در نظر گرفته شده هرچند این مراکز تعطیل نشده اند ولی تبدیل شده اند به مراکز تحقیقاتی تا بتوانند دانشمندانی را تربیت کنند که با عدم و جود زمینه کاری در ایران مجبور به جلای وطن شوند و ما با حسرت شاهد موفقیتهای ایشان در خارج از کشور شویم این طور نیست ؟
۳- شفافیت در فعالیتهای هسته ای:
با قبول حضور بدون چون و چرای بازرسان سازمان انرژی اتمی جهان در هر سطح و در هر مکان و با هر ملیت به زودی شاهد حضور جاسوسانی نخواهیم بود که به برای شناسایی مناطق حساس کشورمان و افراد تاثیر گذار و دانشمندان این سرزمین به منظور ترور و یا ترقیب ایشان برای ترک وطن ؟
۴- وضعیت تحریمها:
نه تنها تحریمها علیرغم پافشاری ما یکباره حذف نخواهد شد و مرحله ای خواهد بود بلکه رفع این تحریمها همگی منوط به تشخیص خود آنها و سازمان انرژی اتمی خواهد بود و کاملا دو پهلو بوده و جای سو استفاده بسیار دارد. در مقابل قبول یکباره تمام شرطهای آنها قبول رفع تحریم به این شکل حق ما بود ؟
۵- پیوستهای این تفاهم:
این پیوستها که فعلا قرار نیست آشکار شود چیست ؟ احتمالا مهدودیت در تحقیقات نظامی ، مهدودیت د تحقیقات فضایی و...... نیست؟
ترا به خدا بگذارید مردم حرفشان را بزنند و آنها را با تهمت و افتراع و بگیر و ببند خفه نکنید
تا مثل داستان قرار داد ۵۹۸ نشه و بعد از بیست سال یکی بگه میشد قبول نکرد یکی دیگه بگه خیانت بود یکی دیگه بگه حق مان این بود و یکی بگه کی بود کی بود ما که نبودیم و.......

ناشناس
| 1394/1/14 - 15:32 |     693     1     |
واقعا که گند زدند با این مذاکره کردنشون.
حالم به هم میخورد از تفکر آدم هایی که شرافتشان بار شترها یشان است.

احمدی نژآدی
| 1394/1/14 - 15:33 |     22     2     |
ضمن خسته نباشید به آقای صالحی و ظریف
هر چند این بیانیه مطبوعاتی می باشد اما ابهامت اساسی در آن وجود دارد. بالاخره بعد از 15 سال جدال، حق غنی سازی ایران پذیرفته شد منتهی در حد کمتر از 4 درصد. درصورتی که این دانش توسط دانشمندان خودمان به دست آمده متاسفانه همان محدودیت های خودخواسته ای که در دولت اصلاحات پذیرفته شد به شکل شدیدتری انجام خواهد شد. متاسفانه با پذیرفتن این محدودیت ها به طور تلویحی بیان می شود که ایران سیادت غرب و به خصوص آمریکا را بر امور جهان پذیرفته است هر چند من مخالف داشتن رابطه برابر با کشورها نیستم اما در این بیانیه اثری از آن برابری نیست.
ایران خود را از حق غنی سازی بالای 4 درصد محروم کرده است و حتی آن 4 درصد نیز باید تحت نظارت شدید باشد در حالی که طرف مقابل نه تنها خود را ملزمم به لغو تحریمها نمیداند بلکه تعلیق آن را نیز منوط به تایید بازرسان نموده است. نکته تامل برانگیزتر در این بیانیه اشاره مستقیم به رفع تحریم های هسته ای با شرایط فوق است. متاسفانه بسیاری از قطعنامه های سازمان ملل علاوه بر هسته ای به مواردی چون حقوق بشر و تروریسم و توان موشکی کشور اشاره دارد که دست طرف مقابل را کاملا برای ادامه تحریمها بازگذاشته است. سوالی که مطرح است این است بر فرض که این سالها نیز به اتمام برسد ، بعد از این سالها تکلیف غنی سازی چه می شود آیا محدودیت کاملا رفع می شود و ایران قادر به تولید اورانیوم با غناهای بالاتر را خواهد داشت؟ اگر این توافق به صورت قطعنامه درآید و طرفهای مقابل که خود تشکیل دهنده شورای امنیت هستند و به وظایف خود عمل نکنند آیا راه گریزی برای ایران در نظر گرفته شده است. به هر حال خروج از یکی از شعارهای انقلاب اسلامی که همان نه شرقی و نه غربی است ایران را در وضعیتی قرار داد که امروز مجبور است دست به یک تعلیق طولانی مدت هسته ای بزند. با گرایش به چین و روسیه از نظر اقتصادی ضربه شدیدی به کشور وارد شد و این دو کشور نیز در آن قطعنامه ها با دول غربی همکاری نموودند.
اکنون باید مسئولان پاسخ بدهند که اگر قرار به بازگشت به عهدنامه سعد آباد بود چرا در حدود 11 سال باعث شدند مردم ایران در معرض شدیدترین تحریمها قرار بگیرند و عده ای نان به نرخ روز خور داخلی به بهانه تحریم خواب آرام را بر مردم حرام کنند. هر چند درباره اوضاع کشور بعد از این توافق نیز چشم انداز مناسبی دیده نمی شود. اگر حتی این تحریمها برداشته شوند باید دید دولت با مشکلات داخلی که بسیار مخربتر از تحریمها هستند و به نظر من عامل اصلی نابسامانی ها می باشند چگونه برخورد خواهد کرد. اگر دولت توان خود را به رفع این مشکلات داخلی و نابسامانی ها و ریشه کن کردن فساد سیستماتیک می نمود شاید امروز از این تحمیل نامه اینچنین شاد نمی شدند.عبدااه
| 1394/1/14 - 15:43 |     398     1     |
واقعا روز سیزده امسال روزنحسی بود که با قبول این قطعنامه به ایران تحمیل و عزت دانشمندان ما به باد رفت . 25 سال نظارت اهل خبائث بر فعالیت هسته ای ایران !؟ عزت ایرانیان شکست و چشم طمع دشمنان همچنان و شکستن هیمنه ایرانیان از طریق تحریم باقی ماند

جواد
| 1394/1/14 - 15:55 |     1336     2     |
این توافق به عنوان سند ذلت برای ملت ایران توسط این دولت ثبت شد. و مهمتر تبعات حاصل از این توافق : گذر از ایران هسته ای به ایران دارای آزمایشگاه مشترک هسته ای - گذر از حق حمایت ایران از شیعیان مظلوم جهان - به شکست انجامیدن صدور پیام انقلاب به جهانیان - افزایش روزافزون قدرتی بنام عربستان و ترکیه که هر چه ایران در سوریه و عراق زیرساخت بنا نهاده بود در عرض سه سال نابود شد - و هر چه در این بیانیه گشتم خون بهای پنج شهید بزرگوار هسته ای را مشاهده نکردم .

ناشناس
| 1394/1/14 - 16:05 |     6     263     |
حسود حسود هرگز نیاسووووووود.....ما بردیم شما متحجرا باختین ....... هوراااااااااااااااا....سلام بر دیپلمات درود بر اصلاحات .... سلام بر دوم خرداد ... سلام بر روحانی ...

ناشناس
| 1394/1/14 - 21:37 |     9     4    
پاسخ: خوشبحالتون
عروسی ننه ت نیست که یکم مراعات کن

نیما
| 1394/1/15 - 00:47 |     6     1    
پاسخ: ناشناس جان ببخشینا ولی ایرانیا خیلی با غیرتند!
علی
| 1394/1/15 - 04:32 |     8     2    
پاسخ: اصلاحاتی ها مثل موش می مونند.....تا بخور بخور است از سوراخ می آیند بیرون....تا هوا بد شد می روند تو سوراخ!!!چقدر شما اصلاحاتی ها بدبختید که کسی را ندارید که بهش بنازید مجبورید برید زیر خفت کارگزارها!!!


ناشناس
| 1394/1/14 - 16:12 |     257     0     |
دوستان بزارید اینا برای توافقنامه شادی و پایکوبی کنن چند وقت که بگذره و مرد م ببین لغو تحریم ها هیچ تاثیری رو زندگیشون نداشته جوابشون را میدهند!
الان دلخوش به وعده ها و وعید ها ی 2ساله هستن

ع
| 1394/1/14 - 16:22 |     163     2     |
ای اصولگرایان بی اصول مدعی دروغین شعارهای انقلاب ورهبر وامام تحویل بگیریدنتیجه رفتارتان را با دولت 9و10 بشما تبریک میگویم منویات ...را خوب اجرا کردید....

حسین
| 1394/1/14 - 16:23 |     499     1     |
حالا آقایان بیایند و بگویند احمدی نژاد صد سال دست مملکت را عقب انداخت!!!!!!!!!!!!!!!!

یاور
| 1394/1/14 - 16:27 |     206     1     |
به مناسبت درگذشت انرژی هسته ای مجلس شادی و طرب در کافه های لوس آنجلس واقع در آمریکا سر چهار راه مخبرالسلطنه برگذار میباشد از..عزیزان که تمایل به شرکت در این مجلس را دارند میتوانند مستقیما با گذرنامه های با ارزش که جدیدا در دسترس قرار گرفته دعوت به عمل می آید لازم به ذکر است وسیله ایاب وزهاب به خرج ملت آماده است .روح آن مرحوم شاد وتسلی خاطر باز ماندگان .....از طرف خانواده های اینجانب و آنجانب

ناشناس
| 1394/1/14 - 16:34 |     196     0     |
این توافق مذخرفه .نباید انجام بشهّ

امیر
| 1394/1/15 - 21:14 |     3     0    
پاسخ: این توافق با غنی سازی 3.5درصد!!!!!! باید اجرا بشه تا ... با کمک رسانه به اصطلاح ملی با وجود مقاومت این مردم در برابر حد اعلای فشارهادرطول 10 سال بر پیشانی تاریخ ثبت بشه باید در تاریخ ثبت بشه که مسئولین یک مملکت بعد چند سال مقامت مردم دستان خود را به نشانه تسلیم بالا بردند و ذلت را توافق نام نهادند ان هم با کمک رسانه به اصطلاح ملی حداقل درود بر شبکه های ماهواره ای که به اندازه رسانه های خودمون پاچه خواری بیگانه رو تو این موضوع نکردن

یاور
| 1394/1/14 - 16:37 |     513     0     |
بی چاره مردم روستای فوردو قم چون دیگر حق خوردن خرما و رطب را ندارند میگوئید چرا ؟ ..چون در این توافق ها آمده هیچ گونه مواد هسته ای در فردو نباید باشه .هههههههههه

ناشناس
| 1394/1/14 - 16:53 |     187     6     |
بسمه تعالی

با عرض سلام و ادب به محضر مقام معظم رهبری

این توافق هسته ای و این مصیبت عظمی را که غم عظیمی بر قلب دوستداران ایران اسلامی نهاده است، به محضر جنابعالی و امت اسلامی تسلیت گفته و از درگاه حضرت حجت عج صبر جمیل برای شما و امت قهرمان ایران مسألت داریم.
امید است هرچه زودتر تحت عنایات حضرت ولی عصر عج گشایشی عظیم برای مقام عظمی ولایت و این امت وفادار حاصل شود.


ذ ر
| 1394/1/14 - 17:11 |     279     0     |
خودتان را می توانستید بفروشید اما همه داشته های یک ملت را که درطول دهها وبلکه صدها سال با خونبهای عزیزانشان وتحمل سختیهای فراوان بدست آوردنداجازه نداشتید به حراج بگذارید ای فرزندان ............ !!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ناشناس
| 1394/1/14 - 17:33 |     411     0     |
برید مقایسهکنید متن فارسی آقای ظریف رو با متن انگلیسی خانم موگرینی تا بفهمید چه کلاهی سر ملت رفته

کوهبنان
| 1394/1/14 - 17:38 |     351     1     |
درو.د بر رادمردان دولت عدالت که مدانه ایران عزیزمان هسته ای کردند کاری که دکتر مصدق در ملی شدن صنعت نفت کردند اما تدبیرها چه خوب همه چیز را دادند حالا 5 تا می ایند فرودگاه میگویند درود بر فتنه این واداگی را به ملت تبریک میگویم

اسماعیل
| 1394/1/14 - 17:39 |     264     0     |
خوشا آنانکه با عزت ز گیتی، بساط خویش برچیدند و رفتند

عبدالله
| 1394/1/14 - 18:47 |     1086     0     |
روح این توافق نامه با آرمانهای امام راحل ره و خطوط قرمز مقام معظم رهبری و با اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی فاصله دارد اگر قرار بود دولتهای دیگه بر مردم ایران و فعالیت های آنان ناظر باشد ، چرا این مردم انقلاب کردند؟ چرا این همه شهید تقدیم انقلاب گردید مگر آنان از اول انقلاب چه می خواستندکه ملت مخالفت کرد؟مگر غیر ازاین بود که می خواستند ایران تحت نظارت آنان باشد؟ می دانم که می دانید اگه این توافات بر سود ایران بود هیچوقت اوباما با اون گردن فرازی در صحنه رسانه هاحاضر شده و اعلام رضایت نمی کرد. توافقی که دنبالش ذره ای ذلت باشه مورد قبول دلداده گان انقلاب اسلای و واونایی که عزت ایران و ایرانی را می خواهند نبود؛ نیست، ونخواهد بود

ناشناس
| 1394/1/14 - 19:06 |     6     2     |
سلام ، به نظرم نباید زود قضاوت کرد اجازه بدهیم ببینیم نتیجه چه خواهد شد اینکه دولت ما امتیازات زیادی داده است تردیدی وجود ندارد حالا باید ببینیم غرب چه امتیازی به ایران داده است ، ۸۰میلیارد دلار معادل ۲۴۰هزار میلیارد تومان پولی که زمان دکتر احمدی نژاد غربی ها مسدود کردند ایا این پول وارد خزانه کشور خواهد شد یانه و اینکه چه منافعی از این قرارداد به کشور خواهد رسید ، زمان همه چیز را مشخص می کند اما یک واقعیت غربی ها قابل اطمینان نیستند در زمان دکتر احمدی نژاد یکبار این اتفاق افتاد و دکتر احمدی نژاد به اتفاق ترکیه و برزیل قراردادی را در رابطه با هسته ای امضا کردند اما غربیها زیر انرا زدند . باید منتظر بود چه اتفاق خواهد افتاد

علی
| 1394/1/14 - 19:14 |     305     0     |
تفاوت متن انگلیسی با فارسی را دیدید اقای ظریف ملت بی سواد نیستند فقط شما نیستید که میتونید زبان انگلیسی صحبت کنید یادتان باشه مردم عصر حجری یا بی سواد نیستند

ناشناس
| 1394/1/14 - 20:05 |     275     0     |
آدمهای عاقل اورانیمها را به جای نابود کردن به برخی از کشورها دوست بفروشید و ۱۳ هزار سانتریفیوژ را بفروشید و دستآوردهای علم هسته ای را به کشورهای دوست آموزش دهید که بیش از پولهای بلوکه شده یمان می توانیم با ارزهای غیر از دلار پول بدست بیاوریم

ناشناس
| 1394/1/14 - 20:05 |     792     1     |
اگه 19000سانتریفیوژ در زمان احمدی نژاد تولید نمی شد و اگه 20درصد غنی سازی صورت نمی گرفت الان روی چه چیزی می خواستند مذاکره بکنند و با چه تعداد سانتریفیوژ و چند درصد غنی سازی به توافق می رسیدند.

nightcrawler
| 1394/1/15 - 01:04 |     2     10    
پاسخ: عزیز اگر در زمان احمدی نژاد تولید نمیشد اصلا نیازی به مذاکرات نبود. داشتیم به پیشرفت قبلیمون ادامه میدادیم. ایشان اونفدر بی اعتنا بود به تحریم ها ..... هی سخن بسیار است و ....

گل اوغلان
| 1394/1/14 - 21:24 |     3     7     |
تمامی قطعنامه‌های پیشین شورای امنیت سازمان ملل مرتبط با مسئله هسته‌ای ایران همزمان با تکمیل اقدامات مرتبط با هسته‌ای که نگرانی‌های کلیدی غنی‌سازی، فردو، اراک، ابعاد احتمالی نظامی و شفافیت را پاسخ دهد، برداشته می‌شود. گل اوغلان:طبق یکی از این قطعنامه ها کشور ما مشمول فصل هفت منشور شورای امنیت می شد .که خوشبختانه با این مذاکرات این مورد هم برداشته خواهد شد.در صورتی که این فصل هفتم یک بهانه ای بود در دست بد خواهان ایران.و با استناد به ان قطعنامه می توانستند با تشکیل یک اعتلاف ضد ایرانی جنگی نابرابر و ظالمانه ای را برای کشور ما تحمیل نمایند.اقایان خیلی راحت می توانید دانسته یا ندانسته اظهار نظر نمایید.ولی ایا تحمل دو ویا سه شب خاموشی را دارید؟ایاتحمل ازدست دادن عزیزان خودرابه خاطر هیچ دارید؟ایا تحمل تحریمهای ظالمانه و از ان بدتر جنگ ظالمانه رادارید؟اگر همین بیانیه به صورت یک توافقنامه رسمی و قابل اجرا بیاید.مطمئن باشید برای همیشه کشور و انقلاب ما بیمه خواهد شد.در دنیای فعلی ایران و نمایندگان ان یکطرف و کل قدرتهای جهان در طرف دیگر ایستاده اند .اگر قطعنامه ها برداشته شوند خود یک پیروزی و دست اورد بزرگی برای ملت ایران خواهد بود.برادران و خواهران!با تفکر بعضی ها نمی شود در جهان به این بزرگی به اهداف بزرگتر رسید.خطوط قرمز ما منافع ملی ما می باشد و بس نه حرف وحدیث های یک عده.این مملکت مال همه ملت است نه مال شریعتمداری ها و امثال ان.باز هم می گویم خداکند بزودی این قطعنامه ها ملغی شود.برادران و خواهران ایا میدانید قطعنامه های شورای امنیت الزام اورند؟پس عقل سلیم حکم می کند که باید عاقل بود باحرف و شعار و احساسات نمی توان مملکت را اداره نمود.

شاهرخ
| 1394/1/15 - 02:12 |     6     1    
پاسخ: گول اوغلان، یادتون رفته زمان جنگ هم ایران یه طرف قضیه بود و کل دنیا از آمریکا تا شوروی یک طرف ؟ گول اوغلان مگه کم شهید دادیم گول اوغلان مگه کم سختی چشیدیم همه این ها رو اینایی که الان سر تعظیم اوردن برا ما تحمیل کرده ودن که سود بیشتر از تجارت ببرن الان شاید دیدین دولت بعدی یا کل نظام از دستشون داره در میره برا همین این توافق رو کردن نه به خاطر شما عزیزم وزیری که امیگن معلم بوده و الان حدود 90 میلیار سرمایه داره درامدش از همین حکومته اینا بلاخره در حال خوردن هستن الان دیدن دیگه دستشون رو شده نمیشه زیاد بخورن و یا این که سرمایه کافی از دست مردم برا خودشون کندن و الان اگه بیشتر پیش برن اونو از دست میدن حالا به کم قانع شدن و توافق کردن که از این به بعد مث سرمایه دارن عادی زندگی بکنن مث اونایی که از تجارت هروئین پولی به دست میارن و بعد میان تاجر با مرام میشن خلاصه بگم دلشون برا شما و من و یا به طور کلی برا مردم نسوخته دیدن بیشتر از این تو گلوشون گیر میکنه برا همین توافق کردن .......

حمید
| 1394/1/14 - 22:50 |     8     0     |
ببینیدتواین چندماه مذاکره باتدبیرچقدرمهم شدیم که همه جای توافق همش اسم ایرانه .ایران متعهدمیشود این که همش شدتعهدایران.یعنی اگه درآمدی هم ازتحریمهانصیبمون بشه بایدچندبرابرش رواورانیوم بخریم برای نیروگاه بوشهر............آقابردبردتموم شدبایدبگیم مرتیکه یانکی بردخورد

ناشناس
| 1394/1/14 - 22:50 |     1     12     |
شما بهاری ها از حسودی این طور می گید

امروز باید جشن گرفت

واقعا چه عزتی

باورنکردنی ستآقای ظریف

از اینکه این طورکف پای شیطان بزرگ را ... ، ازشما متشکریم .ناشناس
| 1394/1/14 - 23:44 |     1     8     |
دولت و ملت
همدلی و همزبانی

کاوه
| 1394/1/14 - 23:56 |     2     3     |
...امیدواریم با اتحاد و همدلی مردم و دولت و رهبری شرایط بهتری هم برای مردم و هم در جامعه جهانی به دست بیاریم . دوره جنگ و قهر و بی ادبی با دنیا تموم شده . اینقدر متعصبانه صحبت نکنید . جناب روحانی تاکید کردن اگه طرف مقابل به تعهدات عمل نکنه برای مثال تحریم هارو لغو نکنه ماهم انتخاب زیاد داریم ! پس نیازی به نگرانی نیست و اینقدر شلوغش نکنید عزیزان که همه چی به باد رفت و ... به فکر دیگران هم باشیم . به فکر اون هموطن سرطانی که بخاطر تحریم ها داره بهش فشار میاد . 10 سال محدودیت پیشرفت داریم بعد از اون انشالله گسترش . همین که غنی سازی اورانیم در ایران در دنیا پذیرفته شده بدون تحریم بزرگترین موفقیته ! نمیشه که یه ضرب همه چی رو به دست آورد . قطعا بزرگان کشور و رهبری همه چیز رو باهم در نظر گرفتند . یک طرفه و متعصبانه اظهار نظر نکنیم .

حسن
| 1394/1/15 - 14:29 |     2     0    
پاسخ: در توافقنامه ژنو ، جناب ظریف هم گفت اگه تحریم جدیدی وضع بشه موافقت نامه ملغا می شه ولی بیش از صد تحریم بعداز قرارداد وضع شد آیا عمل کردند .پس بدون اینا همش دروغی بیش نیست جهت راضی نگه داشتن افکار عمومی.

نیما
| 1394/1/15 - 01:02 |     7     0     |
در این تفاهمنامه ! حالا چه نوع فهمی را فهمیده اند بماند هیچگونه مابازائی طرف مربوطه قبول و اعلام نکرده فقطآنچه ایران باید تقبل کند ذکر شده!! این همه رفتن و آمدن و ساعت ها دورهم جمع شدن و مذاکرات فنی داشتن و ترک برداشتن ! و اینه همین بود آقای ظریف عزیز 7نفر از وزرای دولت تدبیر و امید تحصیلکرده آمریکاهستند !البته حق دارید که نسبت به دوستان خود سمپاتی داشته باشید ولی از حق مردم چرا بخشیده اید و اگر نمی بخشیدید مگه چی میشد البته مردم در اون حالت شمارا به نیکی یاد میکردند.نیما

آریو
| 1394/1/15 - 02:06 |     3     11     |
قاچاقچیان ارز ..احتکار کننده های برنج و تمام محصولات .... بیچاره شدید رفت خدایا الان که مردم راحت میتونن بلیط سفر به اروپا رو تهیه کنن دلالان و ودلواپسان ارز چکار میکنن آیا نباید آمریکا فکری به حال دلار خودش بکنه که هر روز گرون میشه ؟؟؟؟؟

ناشناس
| 1394/1/18 - 04:26 |     1     0    
پاسخ: مردم؟ سفر به اروپا؟؟؟
مطمنی تو از ما مردمی؟


مرتضی رحیمی یگانه
| 1394/1/15 - 02:33 |     12     1     |
فاجعه است. روحانی می گفت سانتریفیوژ بچرخه و زندگی هم بچرخه. الان فقط خود ایشون داره می چرخه !

ناشناس
| 1394/1/15 - 03:45 |     12     1     |
اگه اقای دکتر احمدی نزاد میخواست همچنین توافقی را امضا کند بانمام وجود میگویم امریکا واسراییل حاضر بودن خاک پای دکتر باشند یعنی ارزوی رویایی وباور نکردنی انها دکتر اسب زین شده هسته ایی و20/. غنی سازی داد و روحانی جون با ظریف اینها را بردن وبا افسار پاره ان برگشتند ادمهای ترسو از کد خدا هم دست زدند

ناشناس
| 1394/1/15 - 04:25 |     3     13     |
طرفدارای احمدی نزاد جمیعا برید آب رو اونجاتون بریزید که سوخته...

ادب
| 1394/1/16 - 01:24 |     4     1    
پاسخ: شما نیز خواهید سوخت فقط به وقت اش ای دلاور صبور باش خواهیم دید .

علی
| 1394/1/15 - 04:37 |     7     1     |
آریو!!!یه کشیده بزن تو گوش خودت ببین خواب نیستی!!!یه موقع هم توهم زدی
ببین اصلا تحریم ها برداشته می شود بعد توهم بزن...ضمنا ما بیچاره نیستیم شما بیچاره ای که نگاهت به دست غربی ها است...امیدوارم شما حتما یه سر اروپا یا امریکا تشریف ببری تا بفهمی یک من ماست چقدر کره دارد!!!

موسویان
| 1394/1/15 - 04:57 |     8     3     |
اگه اقای دکتر احمدی نزاد میخواست همچنین توافقی را امضا کند بانمام وجود میگویم امریکا واسراییل حاضر بودن خاک پای دکتر باشند یعنی ارزوی رویایی وباور نکردنی انها دکتر اسب زین شده هسته ایی و20/. غنی سازی داد و روحانی جون با ظریف اینها را بردن وبا افسار پاره ان برگشتند ادمهای ترسو از کد خدا هم دست زدند

امین
| 1394/1/15 - 05:00 |     2     6     |
هم روحانی دارد الکی تبلیغات و عجله می کند و هم شماها با عجله قضاوت می کنید.
مگر 6 ماهه دنیا آمده اید.

امین زنده به عشق احمدی دلاور
| 1394/1/15 - 11:22 |     3     1     |
همه به دکتر ما خیانت کردن، حتی فوردو، حتی نطنز، ای مرگ برین روزگار‌، مرگ بر من

ناشناس
| 1394/1/15 - 12:32 |     1     1     |
نمی دونم چرا وقتی داشتم متن توافق و می خوندم بی اختیار ، اشک می ریختم .
احساس می کنم زلزله بزرگی آمده و دستاوردهای انقلاب را خراب کرده است.
اینها چطور می توانند جواب خون پاک شهدا را بدهند-مگر با آنهاست،ما این ننگ را نمیخواهیم.

روح اله
| 1394/1/15 - 13:47 |     3     3     |
ما بعد از 35 سال با کلی باج دادن به روسها که بدتر از اسرائیل و آمریکا و ...هستند یه نیروگاه نسل اول ساختیم که تاریخ انقضاش هم داره تموم میشه من نمیفهمم شما که میگید این موافقت نامه ترکمنچایه وقتی پرونده ایران بره برای بند 7 تو شورای امنیت کلی تحریم بشیم اروانیم غنی شده 20درصد تولیدی رو به کی میخواهید بفروشید حالا گیرم که مشتری داشت شما تکنولوژی ساخت نیروگاه دارید اگر داشتید چرا هنوز تو نیروگاه بوشهر روسها هستند تو کدوم نیروگاه میخواهید از سوخت تولیدی استفاده کنید از یک طرف سوخت تولید کنید بعد بگذارید کنار تا بعد مدتی اکسید بشه یا مدام پول مردم رو خرج کنید که سوخت رو نگه دارید اکسید نشه از طرف دیگه چپ و راست تحریم و تحریم اونوقت این مردم باید هزینه اش رو بدن اصلا چرا زمانی که احمدی نژاد سرکار بود مگه قرار نبود وضع مردم بهتر شه پس چرا نشد چرا هنوز این همه پروژه نیمه کاره وجود داره مگه قرار نبود دزد ها را بگه اگر اصول گرا هستید و فقط به مردم فکر میکنید پس چرا شجاعتتون فقط برای خراب کردنه چرا اسم دزد ها رو نگفت مگه این دزد ها کی هستند که نمیشه اسمشون رو گفت جزء ارکان .... هستند اگر جزء ....هستند چرا جلوشون رو نگرفتید جوابتون تو این مورد در برابر خون شهدا چیه فقط خون شهدا تو قضیه هسته ایه تو دزد یهایی که میشه صادق نیست فقط شهدا در برابر بی حجابها و اصلاح طلب ها ناراحت هستند ولی از دزدها راضین شما باهاشون رابطه تله پاتی دارین اصلا خودتون قاضی احمدی نژاد تو 8سال برای مردم چکار کرد اگر بگید سازندگی کرده که طرحهای عمرانی توی تمام دولتها هست

محمد مهدی
| 1394/1/16 - 17:58 |     1     0    
پاسخ: بزرگوار کسی نمیگه احمدی نژاد گل بی عیبه اما عقلم خوب چیزیه که یه مقایسه کنیم این هسته یی که همه میدونن بهانه و تأمین کننده زور مذاکراتی ماست
تحریما که مال امروزو دیروز نیس رویارویی با زورگوها تاوان داره که ملت با شهدا و ایستادگیشون دارن پرداختش میکنن صحبت سر اینه که دوستان به این همه توجه نمیکنن و خسته شدن شهدا از هرکی از پا بشینه ناراضین و لی مقابله با مشکلات اولویت داره ما چون میخواهیم از تحریما حلاص بشیم که نباید اصل و فرعو بباد بدیم احمدی نژاد مگه مدعیه تمام کاراش درست بوده یا درست اجرا شده؟ماییم که از قولشون خیلی وقتا حرفای خودمونو میزنیم شما با این بسط یدی که این توافق به خارجیا میده برای کنترل نا محدود همه جای مملکت حتی در مقابل برداشتن فرضیه همه تحریما موافقی؟ اصلا به شهدا هم کاری نداریم فرض کنید شهیدم ندادیم


ناشناس
| 1394/1/15 - 13:52 |     2     0     |
مگه ظریف تصمیم گیرنده و تعیین کننده بود؟

محمد
| 1394/1/15 - 14:27 |     2     0     |
جناب روحانی اب نبات گرفتی کوزه عسل رابه کدخدادادی این بارتومیخوای ساقی ....داش جواد کلاه گشاد که بهت دادن بدردخودت وحسن جان میخوره ملت شهید ندادن که300کیلو اورانیوم غنی کنن

مهدی
| 1394/1/15 - 15:29 |     2     3     |
آقای احمدی نژاد فرمودند تحریمها کاغذپاره هایی بیش نیست خوب آقای روحانی این کاغذ پاره ها را ریخت دور مگه چیه چرا ناراحتین که کاغذ پاره ها رو ریختن دور

سعید
| 1394/1/15 - 16:13 |     2     0     |
خوبه والا یعنی چیز دیگه ای مونده که نداده باشه بعد میگی هیچی نشده
مردم ایران تکرار کنید: ما نمی فهمیم ما کر و کوریم ما ... شاید راضی شوند

پروفسور
| 1394/1/15 - 16:14 |     1     4     |
درود بر ظریف وتیم مقتدرش....

درود بر رهبر فهیم وروحانی دلیر.......

ادب
| 1394/1/16 - 01:20 |     3     0    
پاسخ: دوردبر شهدای هسته ای و شهیدان متقکر این راه که متاسفانه فراموش شدند وکسی یادی از انان نمی کنند دورد خدا بر انان باد.وامیدورام عزت مان خدشه دار نشود اقای پرقسور

ناشناس
| 1394/1/15 - 16:43 |     2     6     |
معلومه بیشتر شمایان دوست دارید چرخ این نیروگاهها بچرخه نه چرخ اقتصادی مردم!! معلومه که از این به بعد نمیماسه!! تا حال داشتیم چه گلی به سرمون زدیم... ما کشوری صلح جو میخواهیم نه جنگجو!! اونایی که ناراضی اند دور از زندگی و معیشت سخت مردم اند هرچند قبول دارم هنوز هم اتفاقی نیفتاده و شاید برای این مردم صبور هیچ وقت اتفاقی نیفته!

سعید
| 1394/1/15 - 18:11 |     4     0     |
استقلال کشور را زیر پا گذاشتن

ناشناس
| 1394/1/15 - 18:21 |     9     0     |
اگر احمدی نژاد این اقدامات هسته ای را انجام می داد پدرش را همین اصولگرایان در می آوردند و می گفتند وطن فروشی کرده است عجب روزگاری شده است

علیپور
| 1394/1/15 - 23:14 |     3     0     |
وزارت خارجه کدام کشور؟ وزارت خارجه ایرا ن این چنین کشور و علم را لت و پار نمیکند!

یارانه بگیر
| 1394/1/16 - 00:29 |     3     0     |
استقلال استقلال استقلال استقلال..... ازادی جمهوری اسلامی

ادب
| 1394/1/16 - 01:16 |     4     0     |
چه خوب می شده هزینه هایی که مدت دوسال در رابطه با مذاکرات هسته ای بر دوش ملت قرار گرفته بود را در لابه لای همیت نفاهم نامه می گنجاند که امریکا موافقت کرده هزینه های تیم مذکرکننده را در طول این دوسال با شیوه راست ازمایی به ایران پرداخت خواهد کرد ولااقل یک امتیاز برای ما لحاظ می شد

جواد
| 1394/1/16 - 01:24 |     3     0     |
با این توافق آیندگان به شما لعن خواهند فرستاد
عزت و غرورمان را له کردید

علی
| 1394/1/16 - 21:02 |     0     1    
پاسخ: بجا یقضاوت نادروست باید ازخدا ترسید مسلما ن زود قضاوت نمیکنه

s.mehdi
| 1394/1/16 - 02:43 |     1     0     |
این قرارداد یعنی زیر پا گذاشتن شهدای هسته ای...

حمید صادقی
| 1394/1/16 - 03:04 |     0     1     |
اینجا چه خبره؟ کی راست میگه کی دروغ میگه؟ من اینجا چه میکنم؟
من که رفتم . شما فهمیدید به من هم بگید. باشه!؟

هاله نور
| 1394/1/16 - 07:34 |     0     9     |
واقعا دست دانشمند دکتر ظریف در نکنه که سنگی را که ابلهان بهچاه انداخته بودند با فداکار وتلاش دراورد خدا رودشمنان بیسواد ونفهم ملت راکه میخواهند این پیروزی رابه کام ملت زهر کنند سیاه کند

ناشناس
| 1394/1/16 - 14:42 |     0     0     |
ظریف، روحانی

....

محمد رضا
| 1394/1/16 - 15:04 |     2     0     |
حالا که حاصل هشت سال تلاش و کوشش فعالیت ما در زمینه انرژی هسته ای برباد رفته و خون شهدای هسته ای عملا پایمال شده است دیگر برای ما راهی باقی نمانده است در واقع از همان روز انتخابات که تفکر دکتر احمدی نژاد جای خود را به دولت آقای روحانی داد تمامی سختیها و رنجهایی که ملت ما در این هشت سال تحمل کرده بود پایمال شد باید به یاد آوریم که ملت ژاپن نیز در جنگ جهانی دوم فداکاری ها و قهرمانی های زیادی انجام دادند ولی در نهایت شکست خوردد ولی ملت ژاپن و آلمان پس از شکست به جای ناامیدی از نو بپاخواسته و در عرصه اقتصاد و فن آوری آمریکا را شکست دادند این درس را ما نیز باید یاد بگیریم و انرزی هسته ای را فراموش کنیم .

مهدی
| 1394/1/16 - 15:12 |     3     0     |
روی ترکمنچای سفید
مردم رو ساده فرض کردن و خودشون رو زرنگ
مگه میشه وزیر امور خارجه چند تا کشور تو یک خط صحبت کنن اون وقت نماینده و معتمد کشور ما بگه اونا برا خودشون صحبت میکنن و حرفای من درسته ....
با این نگرش خدا بدادمون برسه و رحم کنه ...

احمد
| 1394/1/16 - 17:15 |     0     2     |
مگه وقتی صنعت نفت ما ملی شد چی عاید مردم شد که با نداشتن فناوری هسته ای بخوایم به دست بیاریم؟؟ همون بهتر که تمام فعالیت های هسته ای متوقف بشه و مردم راحت باشن

ناشناس
| 1394/1/16 - 17:58 |     0     1     |
درکف شیرنرخونخواره ای !
غیرتسلیم و رضاکو چاره ای!؟!

محمد
| 1394/1/16 - 19:49 |     1     0     |
وقتی می گفتند 13 نحس است قبول نمی کردم اما امسال دیدم و الان اعتراف می کنم که 13 نحس است اما نه خود 13 بلکه آنهائی که در 13 نحسی به ملت هدیه دادند

ناشناس
| 1394/1/16 - 19:55 |     3     0     |
متأسفانه با ....و و بی .....و در اثر اشتباهات فاحش تیم مذاکره کنننده و با ناداوریهای ۱ ۵ سر تیممون رو توی روز روشن بریدند.

ناشناس
| 1394/1/16 - 19:59 |     3     0     |
در مورد این قرارداد چند مورد را باید در نظر داشته باشید.
1- با تعطیل کردن فردو امنیت ما به خطر افتاده است. فردو در 150متری زیر زمین است و قابل بمباران کردن نیست، اما نطنز را براحتی می توان بمباران کرد. بمباران نطنز یعنی پخش مقادیر زیادی رادیواکتیو در محیط
2- پذیرش پروتکل الحاقی یعنی به خطر افتادن امنیت اطلاعاتی.
با پذیرش این پروتکل غربیها می توانند هر زمان که اراده کنند،از مکانهای نظامی و غیر نظامی ما بازدید کنند و این یعنی بهشت سازمانهای اطلاعاتی غرب
3- پذیرش پروتکل الحاقی حق مجلس است نه اقای ظریف. این کار باعث بی ارزش شدن مجلس می شود.


ناشناس
| 1394/1/16 - 23:21 |     0     3     |
شما که تادیروز آمریکا را دشمن ملت می دانستید چطور شد امروز بیاینه آمریکا را بر بیانیه ایران ارجع می دانید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وبا آب تاب آن را منعکس می کنید ؟ خباثت یعنی این 8 سال دورویی با مردم کردید و مملکت را به این روز انداختید خجالت هم نمی کشید

ناشناس
| 1394/1/18 - 04:17 |     2     0    
پاسخ: از کی بیانیه امریکا ارجح شده؟ از وقتی که شماها گفتین امریکایی ها مودب و راستگو هستن


رسول
| 1394/1/17 - 13:45 |     1     2     |
من از کسانی که از بیانیه ناراضین یه سوال دارم ببینم کسی هست جواب بده
ما در طول سال 300روز آفتابی داریم اینو من نمیگم همه میدونن در ترکیه این روزها کمتره شبکه خبر سال1391 یه برنامه نشون داد که یک کارگاه توی ایران الان جاش یادم نیست آبگرم کن خورشیدی تولید میکرد توی همین کشور خودمون از مسئول کارگاه پرسید اینها برای کجاست گفت بیشتر اینها صادر میشه به ترکیه 19000000عدد آبگرم کن خورشیدی در ترکیه استفاده میشه در حالی که اصولا ترکیه هوای خنکی داره نسبت به ایران دوم من زمان دبیرستان یکی از معلم هامون گفت یه دانشمند ایرانی میره نزد رئیس جمهور وقت میگه من به فناوری تولید انرژی از زباله دست پیدا کردم جناب رئیس جمهور که آقای هاشمی بوده میفرمایند ما نفت داریم نیازی به این چیزها نداریم انرژی هسته ای خیلی خیلی خیلی خیلی خوب و به صرفه هست ولی به چه قیمتی سیاست داشتن چیز خوبیه با دنیا تعامل داشتن هم خوبه انرژیهای دیگه هم که دم دسته خدا داده به راحتی این همه دردسر هم نداره خوبه قدرت نظامی داشتن هم یک نیازه ولی باید بدونید که فعلا که دنیا روی ما کلید کرده با یک راهکار بتونیم بدون اینکه برای مملکت جنگ و نابودی بسازیم با استفاده از تمام ظرفیتها تا مدتی از انرژی هسته ای به صورت محدود استفاده کنیم 8 سال جنگ درسته خیلی دستاورد داشت ولی هنوز داریم تابانش رو میدیم به فکر مردم هستید درسته ولی تا حالا کسی گفته چرا بانکها از مردم این همه سود میگیرن شرعی نیست چرا تو شیر مردم روغن پالم میریزن حرامه مردم رو مریض میکنن ای وای

ناشناس
| 1394/1/18 - 03:24 |     1     0    
پاسخ: دوست عزیز... انرژی هسته ای که فقط سوخت و تولید انرژی نیست... برای درمان بیماران صعب العلاج و خیلی چیزهای دیگه ازش استفاده می کنن مثلا گوجه که در درمای محیط ظرف یه هفته نهایتا فاسد میشه با پرتو دهی اتمی تا چهار ماه در دمای محیط سالم میمونه و همینطور خیلی از میوه ها... اینها بخش کوچکی از دانش هسته ایه... جدای از اینها دانش هسته ای مثل خیلی از علوم دیگه مانند پازلی راه رو برای شناخت علوم جدید باز میکنه که هنوز ناشناخته هستن... از کنار علوم نوین اینقدر راحت نباید رد بشیم ... آمریکا با ماهیت انقلاب و تفکر مردم ما مشکل داره نا با علوم و توانایی های هسته ای ما... اینها بهانه ست... الان کنار ما پاکستان و هند توی همین یکی دو دهه اخیر بمب اتم ساختن و آزمایش هم کردند چرا آمریکا بهشون چیزی نمیگه... پرونده هسته ای هم که جمع بشه باز یه چیز دیگه رو علم میکنن تا ما رو محدود کنن... پس بهترین راه مبارزه ست نه پا پس کشیدن... هر قدمی که عقب نشینی کنیم اونا ده قدم جلو میان

عاشق میهن
| 1394/1/18 - 15:16 |     1     0     |
بجای این حرفا فکری بکنید حق ملت ایرانه که در همچنین موضوع حساسی نظر بدن همه پرسی رو واسه همچین روزایی گذاشتن ...

عاشق میهن
| 1394/1/18 - 15:18 |     1     0     |
بجای این حرفا فکری بکنید حق ملت ایرانه که در همچنین موضوع حساسی نظر بدن همه پرسی رو واسه همچین روزایی گذاشتن ...

بابک
| 1394/1/18 - 16:33 |     1     0     |
ای ملت بزرگوار ایران شما را به خدا قسم میدهم جلوی این توافق بایستید عزت و شرفمان به هیچ رفت.
از رهبری درخواست میکنم فکری بکنند.

بابک
| 1394/1/18 - 18:02 |     3     0     |
اگه بربری پانزده هزار تومان هم بشه بهتر از اینه که این ذلت رو قبول کنیم.
من از رهبری خواهش میکنم فکری به حال این مردم بکنند عزت و شرفمون رو دارن از بین میبرند شما کمک کنید اجازه امضای این توافق رو به دولت ندید مردم از شما انتظار مخالفت دارند.

ناشناس
| 1394/4/24 - 06:14 |     0     0    
پاسخ: بنده خدا اگه بربری بشه ۱۵۰۰۰ تومن شما ممکنه مشکلی نداشته باشی اما مطمئن باش یه عده از گرسنگی میمیرن میفهمی؟؟

ناشناس
| 1394/1/18 - 23:29 |     4     0     |
کشکی بنام توافق !

ناشناس
| 1394/1/19 - 05:07 |     1     0     |
همه چی واسه ماست اصلا ماست مال ماست پس طرفداران لوزان چای خوش باشند

Ali
| 1394/1/19 - 08:43 |     5     0     |
جنگ با دشمن غدّار جگر می‌خواهد
مرد می‌خواهد و تدبیر دگر می‌خواهد
با کلید آمده‌ای در وسط معرکه‌ای...
که کمی غیرت و شمشیر و سپر می‌خواهد
با شیاطین سر یک میز نشستید ولی...
حفظ دین کار شما نیست که نر می‌خواهد
خنده کردید به شیطان و به او دل بستید
غافل از اینکه تو را زیر و زبر می‌خواهد
حرف جنگ آمده این طور هراسان شده‌اید؟
حفظ عزت مگر اما و اگر می‌خواهد؟
به هوس کار نیاید به سخنرانی نیست
رفع بحران به خدا مرد خطر می‌خواهد
ما نمردیم علی بی‌کس و بی‌یار شود
گر چه این راه مسیری است که سر می‌خواهد

کارتان تعلیق دستاوَرد‌ها...
بستن دست تمام مرد‌ها...
چشم بستن بر فرامین ولی...
تکیه کردن بر صف نامرد‌ها
عزت ایران به هیچ انگاشتن...
نامتان باید شود دلسرد‌ها
وعده دشمن سرابی بیش نیست
مثل پائیز است و برگ زرد‌ها

فاطمه
| 1394/1/19 - 11:59 |     5     0     |
ایران موافقت کرده است کاملا خفه خواهدشد والا خروس قندی اش قطع خواهد شد!

رسول
| 1394/1/26 - 17:03 |     2     1     |
باید صبر کرد تا ارزش آقای احمدی نژاد بر ملت معلوم گردد و مردم ببینند اهل و نا اهل کیست؟ آقای احمدی نژاد ما را به کجا بالا برد و اقای روحانی چگونه پائین می کشد.
بهر حال باید مردم ببینند و قضاوت کنند.
خودمان بر خودمان کردیم. خود کرده را چاره ای نیست.
غنی سازی که در زمان آقای احمدی نژاد به 56 درصد رسیده بود. اقای روحانی به 5 در صد رساند.
اقای روحانی می گوید که تحریمها باید برداشته شود.چرا مردم را آگاه نمی کنند که
بعد چه خواهد شد. به جرات می گویم هیچی نخواهد شد این همه فقط جوسازی است.
فقط خواهش میکنم به آخرین دیدار مقام معظم رهبری با مداحان را گوش کنید...

ناشناس
| 1394/4/24 - 06:09 |     0     0    
پاسخ: غنی سازی زملن احمدی نژاد به۵۶ درصد رسید. گرسنگی و اختلاف طبقاتی و تورم ... به چند درصد رسید. واقعا چطور روتون میشه از اون همه خرابکاری دفاع کنین؟؟

محمد
| 1394/1/27 - 00:13 |     2     0     |
این بندم اضافه کنند کاملتر میشود.ایران موافقت کرده مرتب در فرودگاه جده مورد بازرسی خاص قرار گیرد.

فاطمه
| 1394/1/29 - 11:01 |     1     1     |
بهتر بود ظریف با مردم خودش روراست بود و حقایق را بیان میکرد. . این متن بلندبالای فکت شیت با آن بیانیه های نیم بند و غیرقابل قبول ظریف_موگرینی یکی است؟!جزاین که حلقه را تنگتر کرده. باید گفت در طول مذاکرات اتفاقات دیگری افتاده و لحن بسیارملایم آن در بیانیه دردآورلوزان مطرح شده استتتب

یه انقلابی
| 1394/2/9 - 01:24 |     1     1     |
مذاکره از اولشم اشتباه بود امریکا حتی تو مذاکراتشم قصد کلک زدن داره کاش ب حرف های رهبر گوش می کردید تحریم ها برداشته نمیشه که هیچ، ایران بعد از امضای توافق نامه بسیار کنترل شده و محدود خواهد شد متاسفم که دولت از مواضع انقلاب خارج میشه...

عاشق وطنم ایران
| 1394/3/6 - 12:40 |     2     0     |
یادش بخیر قبلنا به ایرانی بودنمون افتخار میکردیم ولی حالا اومدیم کشورمونو غیرتمونو به هیچ فروختیم!
وقتی فیلم پلمپ شدن مراکز هسته ایمون ک بخاطرش کلی شهید دادیم میبینم قلبم اتیش میگیره به چه زبونی باید بگیم نمیخوایم این توافقنامه رو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه حضرت اقا نگفت به مذاکره خوشبین نیستم پس چرا مذاکره کردین؟؟؟
مگه قرار نبود حق بازرسی از مراکز نظامی رو نداشته باشن؟؟؟
پس چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ولله میترسم فردا ظریف و عراقچی بیان بگن توافق کردیم کشورو تخلیه کنیم شیطان بزرگ ناراضی نباشه و تحریما هم کامل برداشته شده!!!!!!!!!!!!!هه خیال خام تا کی باید مراکز هسته ایمونو ببندیم ک امریکا به ما اعتماد کنه؟؟؟؟
اقای ظریف جون عزیزت بیخیال شو بسهههههههههههههههههههه


ناشناس
| 1394/4/24 - 06:04 |     0     0     |
شمایی که دم از غیرت ایرانی زدین هر جا که زندگی میکنین یه سری از روستاهای اطرافتون، پایین شهرتون زدین؟آدمایی که واسه یه لقمه نون سر سفرشون موندن رو از نزدیک دیدین. کارخونه هایی که تعطیل شدن و جوونای که به خاطر بیکاری با مدرک لیسانس و فوق لیسانس گوشه خونه نشستن نه میتونن ازدواج کنن نه میتونن امیدی به آینده شون داشته باشن رو چطور؟ غیرت ایرانی فقط با شکافتن هسته اتم آروم میگیره؟؟ ازخیلی وقتا آدم مجبوره بین بد و بدتر بد رو انتخاب کنه. مردم ایران حق دارن طعم رفاه و برابری رو بچشن. حامعه ما دو قطبی شده.

علی
| 1394/4/24 - 07:22 |     1     0     |
من نمیدونم چجوریه اونور امریکا همه چیو به نفع خودش تموم شده میدونه ولی همه جمهریخواها و صهیونیستا ناراحتن باز اینور دولت همه چیو به نفع خودش میدونه باز اینا ناراحتن نمیدونم شاید رابطه ای بین اون اقلیت و این اقلیت باشه مثلا افراطی بودنشون

ناشناس
| 1394/4/24 - 16:56 |     0     0     |
شمایی که دم از غیرت ایرانی زدین هر جا که زندگی میکنین یه سری از روستاهای اطرافتون، پایین شهرتون زدین؟آدمایی که واسه یه لقمه نون سر سفرشون موندن رو از نزدیک دیدین. کارخونه هایی که تعطیل شدن و جوونای که به خاطر بیکاری با مدرک لیسانس و فوق لیسانس گوشه خونه نشستن نه میتونن ازدواج کنن نه میتونن امیدی به آینده شون داشته باشن رو چطور؟ غیرت ایرانی فقط با شکافتن هسته اتم آروم میگیره؟؟ ازخیلی وقتا آدم مجبوره بین بد و بدتر بد رو انتخاب کنه. مردم ایران حق دارن طعم رفاه و برابری رو بچشن. حامعه ما دو قطبی شده.

ناشناس
| 1394/4/27 - 07:48 |     0     0     |
یادش بخیر
زمانی با خوندن این شعر احساس غرور میکردم
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شود
حالا خودمون دو دستی ویرانتر از اونش کردیم که دشمن بتونه
یا امام زمان تو کمک کن


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
 
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
 
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
 
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
 
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
 
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
 
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
info@dolatebahar.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار